Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym wiedział, że to taka błahostka, to nawet bym o tym nie wspominał. ;)

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (1-5 dni)

 

 

Bohac – Malefane, Aarab, Buchanan (58’ Üçer), Lu Yanzhe – Mora, Johansen – Socha (46’ Eastaugh), Murawski (89’ Mason), Pacinda – Alim

 

Premier League, 19/38, 7.1.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [14] – Stoke City [15], 1:1

55’ Jere Makela

88’ Louis Alim

 

Straciliśmy dziś 2 punkty. Byliśmy dziś o niebo lepsi i zasłużyliśmy na wygraną. Stoke zawdzięcza ten remis fenomenalnemu uderzeniu Makeli, a także fantastycznej dyspozycji bramkarza, który kilka razy nas zatrzymał. Nasza gra szalenie mi się dziś podobała, oby tak dalej, a zwycięstwa przyjdą same.

 

Tabela na półmetku sezonu.

 

-Po 19 kolejkach zajmujecie 14. miejsce. To dobry wynik?

-Wydaje mi się, że jest to adekwatne miejsce do naszej dyspozycji. Mamy za duże wahania formy. Przykładowo, po 3 porażakach z rzędu przyszły 3 zwycięstwa. Jedyne, czego teraz potrzebujemy to stabilizacja.

-W ostatnich 2 spotkaniach zaobserwowaliśmy zmianę ustawienia na 4-2-3-1. Czy to zmiana na stałe?

-Nigdy nie wiadomo. Na ten moment jestem zadowolony z tego ustawienia, ale pamiętamy, co działo się rok temu. 4-4-2 znakomicie się sprawdzało w pierwszej części sezonu, a w drugiej wygraliśmy tylko 2 spotkania, w tym jedno z zespołem grającym w npower Championship.

-Jak wiemy, styczeń to moment na przedłużanie wygasających w czerwcu kontraktów. Podjął pan decyzję, kto odejdzie z drużyny?

-Spokojnie, do końca sezonu jeszcze ponad 4 miesiące. W tym czasie wiele może się zdarzyć, więc nikogo nie skreślam.

-Coraz częściej słyszy się, że to czas, aby Norwich zagrało w europejskich pucharach. Czy uda wam się zająć miejsce premiowane grą w Lidze Europy?

-Jeśli będziemy grać tak jak w meczu ze Stoke, to nam się uda, nie mam najmniejszych wątpliwości. Pamiętajmy jednak, że gramy w najmocniejszej lidze świata i wejście do najlepszej siódemki nie jest łatwe.

-To może FA Cup?

-Jesteśmy dopiero w czwartej rundzie, to za wcześnie, aby mówić o zwycięstwie w tych rozgrywkach. Wielokrotnie powtarzałem, że do wygrania FA Cup potrzebujemy szczęścia przy losowaniu oraz korzystnych wyników na innych boiskach.

 

Joel Bertrand znalazł zatrudnienie w Hartlepool United (npower Championship). Joel został wypożyczony do końca sezonu i miejmy nadzieję, że skupi się tam na grze, a nie na marudzeniu.

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (1 dzień)

 

 

Bohac – Malefane, Buchanan (70’ Aarab), Benabdelkader, Lu Yanzhe – Johansen, Mora – Rojas (57’ Socha), Murawski (86’ Franja), Eastaugh – Alim

 

Premier League, 20/38, 11.1.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [14] – Manchester City [12], 1:1

33’ Nick Eastaugh

57’ Luca Ferri

 

To spotkanie mogło się podobać. Nie było odpuszczania, twarda gra o 3 punkty w wykonaniu obu stron. W strzałach lepiej wypadł Manchester City, aczkolwiek okazji, które można nazwać wyśmienitymi było mniej więcej po równo. Sprawiedliwy remis, widać progres w naszej grze, ponieważ w 1. kolejce sezonu City ograli nas 2:0.

Odnośnik do komentarza

Następny mecz będzie numerem 1 200 w mojej karierze (1 146 jako menedżera Norwich). W dotychczasowych 1 199 spotkaniach wygraliśmy 561 razy, 279 razy padł remis, a 359 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Zdobyliśmy 1 945 bramek, a straciliśmy 1 622.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

 

 

Bohac – Malefane (46’ Aslan), Benabdelkader (46’ Buchanan), Aarab, Mansfield – Franja, Johansen – Socha, Murawski (46’ Brinkman), Eastaugh – Alim

 

Premier League, 21/38, 14.1.2034

Emirates Stadium, 58 226 widzów

Arsenal [1] – Norwich United [14], 6:0

5’ Radivoje Avdić

37’ Radivoje Avdić

50’ Glen Miller

52’ Radivoje Avdić

61’ Glen Miller

66’ Radivoje Avdić

 

Nokaut, Arsenal jest w nieziemskiej formie. Pewnie prowadzi w Premier League i to jak najbardziej zasłużenie. Byliśmy dziś bezradni, zasłużone zwycięstwo gospodarzy.

 

-Trenerze, jest sprawa. – Louis Alim był poważny, to do niego niepodobne.

-Tak? Coś się stało?

-Rozmawiałem z działaczami z Genoi. Chcą mnie u siebie.

-Ale wiesz, że najpierw będą musieli dogadać się z nami?

-Pewnie, że wiem. Pomyślałem o tym, ale przypomniałem sobie, że w moim kontrakcie jest…

-…klauzula, no przecież. – Zmartwiło mnie to, ponieważ wynosiła ona jedynie 3,5 mln euro. – Chcesz tam pójść?

-Sam nie wiem. Wiele trenerowi zawdzięczam, ale to dla mnie szansa na rozwinięcie skrzydeł. Genoa ma szansę na europejskie puchary.

-A my?

-Po ostatnim meczu w to zwątpiłem.

-Ok, rozumiem. Podjąłeś już decyzję?

-Mój agent nalega, żebym ją przyjął. Kiedy spytałem go, czy jest jakiś sposób, żebym tu został, powiedział, że mam podpisać nowy kontrakt.

-Rozumiem, do czego zmierzasz. Chcesz podwyżkę?

-Trenerze, agent…

-Ok ok. Przekaż agentowi, że dostaniesz nową propozycję. Aha, i radzę ci zmienić agenta. Z takim daleko nie zajdziesz.

-Wporzo trenerze, zapamiętam.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

 

 

Bohac – Malefane, Buchanan (56’ Aarab), Benabdelkader, Lu Yanzhe – Johansen, Mora – Rojas, Murawski (58’ Magubane), Eastaugh (75’ Lindberg) – Alim

 

Premier League, 22/38, 18.1.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [14] – Wolverhampton Wanderers [4], 1:1

38’ James Dowson

58’ Ali Aarab

 

Bardzo wymagający rywal. Wolverhampton jest objawieniem tego sezonu. Dziś goście przeważali, ale wynik idzie w świat, a ten jest dla nas nie najgorszy. W terminarzu trudno znaleźć jakąkolwiek lukę. Nie wiem, jak długo tak jeszcze wytrzymamy.

Odnośnik do komentarza

Na razie sytuacja została opanowana, ale obawiam się, że za chwilę nie będę mógł zatrzymać kluczowych graczy.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Aarab, Üçer – Magubane (46’ Mora), Franja – Socha, Murawski, Pacinda (46’ Eastaugh) – Cornago (67’ Alim)

 

FA Cup, 4. runda, 21.1.2034

Plantation Road, 11 032 widzów

Norwich United – Leeds United, 4:3

22’ Nino Gale

51’ Robert Geissbauer

57’ Nino Gale

67’ Steve Mora

71’ Rafał Murawski

75’ Kenneth Strande

79’ Ramdane Benabdelkader

85’ Andjelko Franja

 

Ależ powrót! Dawno czegoś takiego nie widziałem, szczególnie w naszym wykonaniu! Jak we mgle pamiętam jedno ze spotkań w niższych ligach, kiedy wróciliśmy ze stanu 0:3 na 4:3, ale to było około 20 lat temu. Byliśmy dziś zdecydowanie lepsi (13:5 w strzałach, 5:3 w strzałach celnych), ale przez długi czas nie mogliśmy tego wykorzystać. Ostatecznie awansujemy dalej, za co otrzymaliśmy 114 000 euro.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

Bohac – Aslan, Benabdelkader, Buchanan, Lu Yanzhe (46’ Üçer) – Magubane, Johansen (72’ Franja) – Rojas, Murawski (72’ Mora), Pacinda – Alim

 

Premier League, 23/38, 24.1.2034

Pride Park, 24 741 widzów

Derby County [13] – Norwich United [14], 0:1

25’ Ivan Rojas

 

Ciekawe widowisko, bez dwóch zdań. Gra o 3 punkty z obu stron zawsze wygląda emocjonująco. Na szczęście to my schodzimy z boiska jako zwycięzcy, choć trzeba przyznać, że Derby zagrało bardzo dobry mecz i wiele razy było blisko zdobycia bramki.

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie będzie ciężko, ale powalczymy. ;)

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (2-3 tyg.)

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Buchanan, Lu Yanzhe – Mora (46’ Franja), Johansen (73’ Rojas) – Socha, Murawski, Pacinda (46’ Eastaugh) – Alim

 

Premier League, 24/38, 28.1.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [12] – Chelsea [2], 2:3

45’ Antonio Cleidson

64’ Cagatay Celebi

66’ Cagatay Celebi

71’ Rafał Murawski

90+2’ Rafał Murawski

 

Szkoda tego meczu, Chelsea nie była od nas lepsza. Śmiem twierdzić, że zasłużyliśmy na 3 punkty. Niestety genialny jak zawsze był golkiper gości. Według mnie to bezdyskusyjny zawodnik meczu.

 

-Piotr, do mojego biura, teraz. – Prezes Gladwin był bardzo enigmatyczny.

-Coś się stało? – Zapytałem zaspany. Była godzina 6:30, a w klubie byłem tylko dlatego, że to ostatni dzień okna transferowego i musimy być w gotowości już od rana. Ponadto za kilka godzin mieliśmy jechać na mecz z Blackpool.

-Tak, zapraszam.

Gdy tylko przekroczyłem próg biura prezesa, zobaczyłem jego niezadowoloną minę.

-O co chodzi?

-Juventus, Ramdane, 25 milionów.

Zatkało mnie. Włosi byli gotowi od razu zapłacić całą kwotę.

-Ale… jak to? Co z tym zrobimy?

-Nie wiem, nie wiem. Wyobrażasz sobie, jaki byłby to zastrzyk finansowy dla klubu? 25 milionów, od ręki!

-Pan wybaczy, ale jestem w szoku. Ramdane o tym wie?

-Jeszcze nie dotarł do klubu, ale zapewne agent go poinformował.

-Cholera! Czemu akurat dziś, kiedy gramy mecz? Ile mamy czasu na odpowiedź?

-Niewiele. W końcu za kilka godzin kończy się okno.

-Ale może uda się to przeciągnąć po meczu? Ramdane musi być w 100% skupiony na grze.

-Ok, ale co potem? W końcu trzeba będzie podjąć decyzję? Słuchaj, jesteśmy parę milionów na plusie, budzisz respekt wśród piłkarzy i w ogóle jesteś tu dłużej niż ja. Ty musisz zadecydować.

-A pan mi nic nie doradzi?

-Nie, to twoja decyzja. Ja się nie mieszam.

-Eh, no dobrze. Muszę już iść ostatecznie dopracować polecenia dla chłopaków.

-Dobrze, dobrze, idź.

 

W czasie drogi Ramdane był małomówny. Nikomu nie wspomniał o ofercie i nawet ze mną nie zaczął tematu. Wszystko było jasne – Ramdane chciał odejść, a jeśli odmówię, rozpętam piekło.

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (2-3 tyg.), Steve Mora – kontuzja (2-3 dni)

Bohac – Malefane, Benabdelkader (71’ Buchanan), Aarab, Üçer – Franja, Mason (46’ Johansen) – Rojas, Murawski (71’ Socha), Pacinda – Cornago

 

Premier League, 25/38, 31.1.2034

Bloomfield Road, 14 760 widzów

Blackpool [16] – Norwich United [13], 1:3

13’ Rafał Murawski

16’ Jose Angel Arrizabalaga (kar.)

62’ Pablo Cornago

76’ Andjelko Franja

 

Świetnie, w ostatnich dniach gramy po prostu świetnie. Sporo świeżości do naszej gry wniósł Murawski, który z meczu na mecz rozkwita. Do siódmego Liverpool tracimy 11 punktów, ale z taką grą wszystko jest możliwe.

 

-Trenerze, sporo myślałem o tym całym Juventusie. – Benabdelkader doskonale wiedział, że zapoznałem się z ofertą Włochów...

Odnośnik do komentarza

To była najtrudniejsza decyzja w całej tej karierze.

 

-Nie musisz nic mówić. Powiedz tylko, jaka jest twoja decyzja. Nie masz dużo czasu na dogadanie szczegółów.

-A mogę mieć jeden warunek?

-Nie rozumiem.

-No… jestem gotów odrzucić tę ofertę, ale mam pewną prośbę.

-Ramdane, mów jaśniej.

-Mam dopiero 24 lata, a czasami czuję, że ciągnę ten zespół. Nie mogę tak dłużej.

-A nie widziałeś, jak dziś świetnie wam szło? Każdy ciągnął ten zespół.

-Ale to starcza na Blackpool, a ja chcę wygrywać z Chelsea, Arsenalem, United…

-Nie mogę ci zagwarantować, że będziemy ich ogrywali z palcem w nosie.

-Wiem, wiem. Ale jest pan w stanie sprowadzić takich zawodników, którzy mogliby nam w tym pomóc?

-Uwierz mi, że od dawna robię to, co w mojej mocy. Po prostu grajcie tak dalej, rozwijajcie się, a z czasem ludzie będą do nas walić drzwiami i oknami.

-Tak jest!

-Czyli jak? Dalej w Norwich?

-Oczywiście!

-No to pędź do autobusu, ja jeszcze odpowiem dziennikarzom na kilka pytań i wracamy do Norwich.

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (1-2 tyg.), Nick Eastaugh – kontuzja (8-10 dni)

 

 

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Aarab, Üçer – Franja (69’ Mason), Johansen – Rojas, Murawski (69’ Socha), Pacinda – Alim (53’ Cornago)

 

Premier League, 26/38, 5.2.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [12] – Aston Villa [10], 1:1

42’ Rafał Murawski

59’ Nick Stowell

 

Ogromne szczęście gości. Wyrównali po rzucie wolnym, a ponadto kilka razy uratowały ich słupek oraz poprzeczka. Gramy coraz lepiej i przekłada się to na wyniki.

 

W następnym meczu nie zagrają: Thabiso Magubane – kontuzja (4 dni), Nick Eastaugh – kontuzja (2 dni)

 

 

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Aarab, Üçer – Mora (46’ Franja), Johansen – Socha (46’ Rojas), Murawski, Pacinda – Alim

 

FA Cup, 5. runda, 12.2.2034

Plantation Road, 12 135 widzów

Norwich United – Swansea City, 3:0

36’ Rafał Murawski

45+1’ Steve Mora

71’ Louis Alim

 

Bez jakiegokolwiek problemu awansujemy do ćwierćfinału FA Cup. To jednak nie jest dziwne – w końcu Swansea gra w npower League 1. Za awans otrzymaliśmy 228 000 euro.

Odnośnik do komentarza

Macie sporo racji, ale Benabdelkader to bezdyskusyjnie nasz najlepszy zawodnik w klubie, a do tego jest dosyć młody. Nieprędko znajdę drugiego takiego zawodnika, zresztą w każdym miesiącu generujemy zysk, więc przeżyjemy finansowo bez tego transferu.

 

Błaszczyk – Michalski, Skiba, Globisz (75’ Biedrzycki), Baszczyński – Lachowski, Owczarek – Socha, Murawski, Piekarski - Imianowski

 

Mecz towarzyski, 28.2.2034

Stadion przy ul. Bułgarskiej, 27 222 widzów

Polska – Izrael, 2:2

13’ Bibras Alfasi

59’ Amir Pachima

70’ Omer Golasa (sam.)

81’ Robert Socha

 

Sprawiedliwy remis. Widać pewien progres w naszej grze, ale to nadal nie jest poziom, którego oczekuję.

 

W następnym meczu nie zagrają: Steve Mora – kontuzja (3 dni), Pablo Cornago – kontuzja (3-5 dni)

 

 

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Aarab, Üçer (73’ Lu Yanzhe) – Franja (73’ Magubane), Johansen – Socha, Murawski, Pacinda – Alim (73’ Lindberg)

 

Premier League, 27/38, 4.3.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [12] – Sunderland [18], 1:0

16’ Ali Araab

 

Zasłużone zwycięstwo. W końcówce mieliśmy niepotrzebne nerwy, bo Sunderland coraz bardziej zagrażał naszej bramce. Gdybyśmy wykorzystali jedną sytuację więcej we wcześniejszych akcjach, nasze zwycięstwo byłoby pewne. Niemniej jednak cieszą 3 punkty, ponieważ widać, że odnaleźliśmy właściwy rytm.

 

W następnym meczu nie zagrają: ---

Bohac – Malefane, Benabdelkader, Aarab (46’ Buchanan), Lu Yanzhe – Franja, Johansen – Socha (76’ Rojas), Murawski, Pacinda – Alim (76’ Lindberg)

 

Premier League, 28/38, 11.3.2034

Plantation Road, 12 500 widzów

Norwich United [12] – Manchester United [2], 0:1

20’ Loic Guigue

83’ Andjelko Franja

 

Ten mecz pokazał, że nasza gra bezsprzecznie się poprawiła. Konkurowaliśmy z Manchesterem United jak równy z równym. Czy to ten moment, w którym zaczynamy równać do najlepszych?

Odnośnik do komentarza

W następnym meczu nie zagrają: Andjelko Franja – zawieszenie, Lu Yanzhe – kontuzja (8-10 dni)

 

 

Bohac – Malefane (71’ Aslan), Benabdelkader, Aarab, Üçer – Mora (54’ Magubane), Johansen – Socha, Murawski (71’ Rojas), Pacinda – Cornago

 

FA Cup, ćwierćfinał, 19.3.2034

Cole Park, 57 048 widzów

Chelsea – Norwich United, 0:2

42’ Pablo Cornago

48’ Antonio Cleidson (n/kar.)

51’ Peter Pacinda

 

O tak, chyba można nas zaliczać do angielskiej czołówki! Wyeliminowaliśmy Chelsea z FA Cup! Pierwszy raz wygrywamy z Chelsea i to na Cole Park! Zagraliśmy świetnie, choć momentami Bohac miał trochę pracy. Rywalom nie pomógł nawet sędzia, który podarował rzut karny z kapelusza, ale Cleidson huknął w poprzeczkę. Odnosimy spektakularny sukces, otrzymujemy 456 000 euro i awansujemy do półfinału pucharu.

 

W następnym meczu nie zagrają: Andjelko Franja – zawieszenie, Lu Yanzhe – kontuzja (4-7 dni), Relebohile Malefane – kontuzja (3-4 mies.)

 

 

Bohac – Aslan, Benabdelkader, Aarab (68’ Buchanan), Üçer – Mora (68’ Magubane), Johansen – Socha (46’ Rojas), Murawski, Pacinda – Cornago

 

Premier League, 29/38, 22.3.2034

Anfield, 53 150 widzów

Liverpool [6] – Norwich United [13], 1:2

7’ Roy Boogers

77’ Thabiso Magubane (kar.)

81’ Odin Johansen

 

Mieliśmy dziś bardzo dużo szczęścia. Liverpool był lepszy i zasłużył na 3 punkty, ale tak to w piłce bywa. Wystarczyło nam jedynie 5 minut, aby odwrócić losy meczu. W tej chwili do siódmego Wolverhampton tracimy 10 punktów, ale rozegraliśmy jedno spotkanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...