Skocz do zawartości

Rusza FM 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojej strony mam jedną uwagę dotyczącą bazy w FM-ie, jest nierealistyczna co mnie osobiście zniechęca od zawsze do gry w polskiej lidze :(

 

Od lat chodzę na mecze mojego ukochanego Łódzkiego KS-u i znam umiejętności poszczególnych piłkarzy, a gdy uruchamiam grę nie mogę się pogodzić z umiejętnościami grajków, nie są po prostu odwzorowane z rzeczywistością, choć zdarzają się wyjątki. Dodam, że wcale nie widze umiejętności piłkarzy przez "różowe okulary" tak jest z wieloma zespołami.

 

Jeśli chodzi o pomysły:

 

- nie powinno być jednego researchera odpowiadającego za klub, a kilku, by umiejętności były obiektywne. Po zebraniu danych przez kilku "zbieraczy" powinny być konfrontowane ze sobą.

- powinien powstać dla użytku każdego researchera kanon piłkarza doskonałego z przykładem rzeczywistego zawodnika, którego grę wszyscy znają i na jego bazie powinno porównywać się umiejetności danego piłkarza.

Odnośnik do komentarza
A co wyrasta z Singapurczyków U-15? Jakos nikomu nie przeszkadza to ze w bazie sa ich setki.

 

Dokładnie 24 w przedziale wiekowym 0-16.

 

Inna rzecz, że oczywiście powinno być więcej młodych Polaków z kadr juniorskich - ale widocznie ważniejsze jest uhonorowanie researchera honorowym miejscem w kadrze swojego klubu :lol:

Odnośnik do komentarza
A co wyrasta z Singapurczyków U-15? Jakos nikomu nie przeszkadza to ze w bazie sa ich setki.

 

Dokładnie 24 w przedziale wiekowym 0-16.

 

Inna rzecz, że oczywiście powinno być więcej młodych Polaków z kadr juniorskich - ale widocznie ważniejsze jest uhonorowanie researchera honorowym miejscem w kadrze swojego klubu :lol:

 

Mowisz powaznie czy jaja sobie robisz? Jesli to prawda to takiego researchera powinno sie na zbity pysk wywalic.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem, dlaczego w nazwach klubów użyte są nazwy sponsorów (vide BOT, Kolporter czy Prokom). Na czystej bazie danych są one integralną częścią pełnych nazw klubów, natomiast nazwa ligi nie posiada członu Orange, co uważam za pewną niekonsekwencję. Jako, gracz, nie mam ochoty oglądać dodatkowych reklam, jako kibic nie chcę szpecących nazwy klubów nazw sponsorów. I wytłumaczenie tego, że taka jest licencja SI byłoby dziwne, skoro w FM2007 funkcjonował klub o nazwie "Zawisza 2", a o ile mi wiadomo żadnej "2" w nazwie klubu nie było :> Mam więc nadzieję, że nie spotkam się już z takimi nazwami.

Tak brzmią pełne nazwy klubów i tak funkcjonują one w mediach. Jednym się to podoba innym nie.W FM nie ma i nie będzie prawdziwych nazw rozgrywek z powodu licencji. Nie ma nawet czegoś tak "banalnego" jak Champions League.

 

Przykro mi, ale nie będziemy dodawać nieistotnych zawodników dla samych nazwisk bo tak ma jakiś Singapur. Jeżeli w opracowywanym klubie będzie utalentowany junior to wtedy znajdzie się w grze. Problem polega na tym, że już po 1-2 latach zupełnie nie wiadomo co dzieje się z tymi zawodnikami. W MU kilkudziesięciu juniorów ma sens o tyle, że mają wysoki potencjał więc zostają w grze i coś do niej wnoszą. W przypadku naszej ligi tak nie jest gdyż juniorzy z definicji muszą mieć słabe umiejętności.

 

"Z kadry na MS u-20 tylko 8 zawodnikow gralo w ME w 2006 r..." - za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka? Mnie brakuje kilku graczy z u-20 (zwlaszcza z BOT Belchatow) a sa setki tych jak to ladnie nazwales "juniorow, z ktorych rzadko cos dobrego wyrasta". Moim zdaniem takiej padliny nie mozna odwalac - przeciez ta U-20 nie wziela sie z kosmosu. Selekcja byla juz robiona od u-16 czy nawet u-15.

Zdanie pierwsze jest odpowiedzią na błędne rozumowanie w zdaniu ostatnim. Selekcja U-20 była robiona na miesiące przed turniejem.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem, dlaczego w nazwach klubów użyte są nazwy sponsorów (vide BOT, Kolporter czy Prokom). Na czystej bazie danych są one integralną częścią pełnych nazw klubów, natomiast nazwa ligi nie posiada członu Orange, co uważam za pewną niekonsekwencję. Jako, gracz, nie mam ochoty oglądać dodatkowych reklam, jako kibic nie chcę szpecących nazwy klubów nazw sponsorów. I wytłumaczenie tego, że taka jest licencja SI byłoby dziwne, skoro w FM2007 funkcjonował klub o nazwie "Zawisza 2", a o ile mi wiadomo żadnej "2" w nazwie klubu nie było :> Mam więc nadzieję, że nie spotkam się już z takimi nazwami.

Tak brzmią pełne nazwy klubów i tak funkcjonują one w mediach. Jednym się to podoba innym nie.W FM nie ma i nie będzie prawdziwych nazw rozgrywek z powodu licencji. Nie ma nawet czegoś tak "banalnego" jak Champions League.

 

Przykro mi, ale nie będziemy dodawać nieistotnych zawodników dla samych nazwisk bo tak ma jakiś Singapur. Jeżeli w opracowywanym klubie będzie utalentowany junior to wtedy znajdzie się w grze. Problem polega na tym, że już po 1-2 latach zupełnie nie wiadomo co dzieje się z tymi zawodnikami. W MU kilkudziesięciu juniorów ma sens o tyle, że mają wysoki potencjał więc zostają w grze i coś do niej wnoszą. W przypadku naszej ligi tak nie jest gdyż juniorzy z definicji muszą mieć słabe umiejętności.

 

"Z kadry na MS u-20 tylko 8 zawodnikow gralo w ME w 2006 r..." - za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka? Mnie brakuje kilku graczy z u-20 (zwlaszcza z BOT Belchatow) a sa setki tych jak to ladnie nazwales "juniorow, z ktorych rzadko cos dobrego wyrasta". Moim zdaniem takiej padliny nie mozna odwalac - przeciez ta U-20 nie wziela sie z kosmosu. Selekcja byla juz robiona od u-16 czy nawet u-15.

Zdanie pierwsze jest odpowiedzią na błędne rozumowanie w zdaniu ostatnim. Selekcja U-20 była robiona na miesiące przed turniejem.

 

A dlaczego z definicji nasi juniorzy musza miec slabe umiejetnosci? Co jak co ale to wlasnie w pilce juniorskiej Polska odnotowuje sukcesy na arenie miedzynarodowej w ostatnich latach. A to, ze nasi ciency trenerzy nie potrafia tego potencjalu wykorzystac w seniorach to juz inna sprawa.

 

No i jak wytlumaczyc brak takich graczy jak Adamiec, Danch, Szalek czy Krzysiek Dabrowski (wszyscy z u-20) - korzystam z oryginalnej bazy 7.0.2?

Odnośnik do komentarza
No i jak wytlumaczyc brak takich graczy jak Adamiec, Danch, Szalek czy Krzysiek Dabrowski (wszyscy z u-20) - korzystam z oryginalnej bazy 7.0.2?

Słabym researchingiem klubów, w których grają na codzień. Niczym innym...

Odnośnik do komentarza
No i jak wytlumaczyc brak takich graczy jak Adamiec, Danch, Szalek czy Krzysiek Dabrowski (wszyscy z u-20) - korzystam z oryginalnej bazy 7.0.2?

Słabym researchingiem klubów, w których grają na codzień. Niczym innym...

 

Wlasnie do tego zmierzalem. Moja prosba odnosila sie do wzmocnienia wlasnie tego elementu odnosnie klubow z IV RP.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem, dlaczego w nazwach klubów użyte są nazwy sponsorów (vide BOT, Kolporter czy Prokom). Na czystej bazie danych są one integralną częścią pełnych nazw klubów, natomiast nazwa ligi nie posiada członu Orange, co uważam za pewną niekonsekwencję. Jako, gracz, nie mam ochoty oglądać dodatkowych reklam, jako kibic nie chcę szpecących nazwy klubów nazw sponsorów. I wytłumaczenie tego, że taka jest licencja SI byłoby dziwne, skoro w FM2007 funkcjonował klub o nazwie "Zawisza 2", a o ile mi wiadomo żadnej "2" w nazwie klubu nie było :> Mam więc nadzieję, że nie spotkam się już z takimi nazwami.

Tak brzmią pełne nazwy klubów i tak funkcjonują one w mediach. Jednym się to podoba innym nie.W FM nie ma i nie będzie prawdziwych nazw rozgrywek z powodu licencji. Nie ma nawet czegoś tak "banalnego" jak Champions League.

Których mediów? Wyznacznikiem mają być marni dziennikarze z magazynu OE, którzy nazywają Koronę Kolporterem? Dodam jeszcze, że właśnie z FMa dowiedziałem się, że jednym z członów nazwy Arki jest Prokom. W żadnych mediach się nie spotkałem z tym. Nazwy sponsorów niszczą tradycję klubów. Po za tym sponsorzy się zmieniają... a rozgrywka w FM jest teoretycznie nieskończona. Przez takie zachowania jak BOT, wiele osób tak nazywa ten klub do dziś, mimo że nie jest już w nazwie (vide qwas). Przez głupi sezon niszczy się wieloletnią tradycję klubu.

Co do nazwania Hydrotworu "Zawiszą 2" o ile pamiętam sugerowałeś się portalem 90minut.pl (zresztą rozsądnie) a tam nigdy nie widziałem nazwy sponsora w nazwie klubu. Gdyby takie media były wyznacznikiem nie byłoby dyskusji, portal ten jest wysoko ceniony wśród osób interesujących się piłką.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem, dlaczego w nazwach klubów użyte są nazwy sponsorów (vide BOT, Kolporter czy Prokom). Na czystej bazie danych są one integralną częścią pełnych nazw klubów, natomiast nazwa ligi nie posiada członu Orange, co uważam za pewną niekonsekwencję. Jako, gracz, nie mam ochoty oglądać dodatkowych reklam, jako kibic nie chcę szpecących nazwy klubów nazw sponsorów. I wytłumaczenie tego, że taka jest licencja SI byłoby dziwne, skoro w FM2007 funkcjonował klub o nazwie "Zawisza 2", a o ile mi wiadomo żadnej "2" w nazwie klubu nie było :> Mam więc nadzieję, że nie spotkam się już z takimi nazwami.

Tak brzmią pełne nazwy klubów i tak funkcjonują one w mediach. Jednym się to podoba innym nie.W FM nie ma i nie będzie prawdziwych nazw rozgrywek z powodu licencji. Nie ma nawet czegoś tak "banalnego" jak Champions League.

Których mediów? Wyznacznikiem mają być marni dziennikarze z magazynu OE, którzy nazywają Koronę Kolporterem? Dodam jeszcze, że właśnie z FMa dowiedziałem się, że jednym z członów nazwy Arki jest Prokom. W żadnych mediach się nie spotkałem z tym. Nazwy sponsorów niszczą tradycję klubów. Po za tym sponsorzy się zmieniają... a rozgrywka w FM jest teoretycznie nieskończona. Przez takie zachowania jak BOT, wiele osób tak nazywa ten klub do dziś, mimo że nie jest już w nazwie (vide qwas). Przez głupi sezon niszczy się wieloletnią tradycję klubu.

Co do nazwania Hydrotworu "Zawiszą 2" o ile pamiętam sugerowałeś się portalem 90minut.pl (zresztą rozsądnie) a tam nigdy nie widziałem nazwy sponsora w nazwie klubu. Gdyby takie media były wyznacznikiem nie byłoby dyskusji, portal ten jest wysoko ceniony wśród osób interesujących się piłką.

argument z Kolporterem nietrafiony-> http://www.korona-kielce.pl/gol.php - oficjalna strona klubu i jak brzmi pełna nazwa tego klubu? tak, Kolporter Korona Kielce. Co do BOTu, kto powiedział, że w FMie 2008 nadal będzie człon BOT? i czemu się tak bulwersujesz? zawsze możesz zmienić te nazwy w edytorze, bądź w fake'u...

Odnośnik do komentarza

1. Dodawanie researcherów do bazy jako słabych skautów jest praktyką oficjalnie akceptowaną przez SI.

Jest to forma podziękowania za pracę, a dodane osoby nie mają znaczącego wpływu na grę.

 

2. Nasi juniorzy w ostatnich latach właśnie nie odnosza już sukcesów. Ze złotych jedenastek U-16 do seniorów przebili się pojedynczy zawodnicy, a karierę zrobiło jeszcze mniej.

 

Dane do patcha 7.0.2 wysyłane były w styczniu 2007:

Paweł Adamiec

2006/07 (j) UKS SMS Bałucz

2006/07 (w) Zdrój Ciechocinek

 

Adam Danch

2006/07 (j) Gwarek Zabrze

2006/07 (w) Górnik Zabrze

 

Jakub Szałek

2006/07 (j) KP Police

2006/07 (j) Pogoń Szczecin (Puch.Ekst.)

2006/07 (w) KP Police

 

Rozumiem, że pisząc Krzysiek Dąbrowski masz na myśli Maćka?

Maciej Dąbrowski

2006/07 (j) Victoria Koronowo

2006/07 (j) Wisła Kraków (Puch.Ekst.)

2006/07 (w) Victoria Koronowo

 

Piłkarze ci w styczniu byli w kadrach nieopracowywanych klubów

 

Zakładam nowy wątek poświęcony juniorom i tam proszę pisać dalej bo temat jak widzę jest rozwojowy :)

 

3. Nazwy klubów. Kolporter

Z BOTem jest podobnie. Wystarczy poszukac w PN bądź innych mediach.

Jeżeli ktoś nie wiedział, że Arka ma w oficjalnej nazwie Prokom, to mógłby się chociaz tym nie chwalić skoro zabiera głos w dyskusji.

 

Przypominam, że nie będę tracił czasu na pyskówki i niekonstruktywną krytykę, a mam wrażenie że niektórym wyłącznie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza

Witam.Czy będą prawdziwe nazwy prezesów klubów w lidze polskiej???chyba nie jest to wielki problem.A co do juniorów to chyba odnoszą oni sukcesy awans do 1/8 MŚ U-20 też jest sukcesem.A Singapur nawet w tych mistrzostwach nie gra ,ale piłkarze są.Więc przynajmniej ci piłkarze powołani na ten mundial powinni znaleźć się w tej bazie danych.

Odnośnik do komentarza
1. Dodawanie researcherów do bazy jako słabych skautów jest praktyką oficjalnie akceptowaną przez SI.

Jest to forma podziękowania za pracę, a dodane osoby nie mają znaczącego wpływu na grę

A nie jest przypadkiem tak, że ci wszyscy świetni angielscy scouci przy uruchomionej grze w każdej lidze to są reserczowie?

Czy będą prawdziwe nazwy prezesów klubów w lidze polskiej???

Wydaje mi się, że to chodzi o licencje, bo zarządy się w trakcie gry zmieniają od FM2007.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Jeśli chodzi o nazwy klubów, sprawa jest prosta - SI/SEGA kupuje licencję od PZPN albo od OE.

 

http://www.ekstraklasa.org/kluby/

 

Tu macie oficjalne nazwy klubów OE. Nie do ruszenia. Tak samo jest w Portugalii czy Hiszpanii, gdzie kluby w FM mają nazwy mniej lub bardziej niekojarzące się z tymi w mediach.

Odnośnik do komentarza

@Pavulon: ja wcale nie twierdziłem, że w oficjalnej nazwie klubu nie ma członu Kolporter

@Krzysiek: Nie, nie wiedziałem, widać czytuję serwisy/gazety które nie używały tego członu. Dużo osób pewnie też spotkała się z tym dopiero w FMie (przypuszczam, że tak było). Media są różne, tak jak dziennikarze.

@Profesor: Skoro nazwy są nie do ruszenia to skąd Zawisza 2?

Żaden prawdziwy kibic nie nazywa swojej drużyny nazwą sponsora. Gdy zespół z Grodziska fetował zdobycie PP piłkarze krzyczeli "Dyskobolia", nie "Groclin". Myślałem, że to gra kierowana dla kibiców, tworzona przez kibiców.

Trudno, widzę że nie wygram, nie będę tego dalej drążył. Nie zamierzał wdawać się w żadne pyskówki, chciałem tylko podjąć dyskusję i poznać sytuację "od środka". Dziękuję. Z mojej strony EOD.

---

Wyczytałem, że kluby 3-ligowe będą posiadały kilku wyróżniających się zawodników. Kto odpowiada za te kluby? Czy wszystkie kluby będą posiadały chociaż jedną osobę w składzie?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Zawisza 2 - bo oba kluby mają nazwę Zawisza Bydgoszcz, a w bazie nie może być dwóch klubów o identycznej nazwie. Ta nazwa funkcjonowała w prasie i na 90minut.pl, a więc na oficjalnym serwisie stowarzyszonym RSSSF. Jak rozumiem, dla Krzyśka były to wystarczające argumenty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...