Skocz do zawartości

Rusza FM 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Zaowocowałoby to piłkarzami z lepszych krajów w OE. Tak przecież już jest w naszej lidze(Widzew i Włosi, Astiz z Legi, Portugalczyk z Zagłębia, czy niedoszły transfer zeszłego sezonu Hiszpana z rezerw FC Barcelony do Legi).

 

Przecież te wszystkie transfery to jakieś złogi. Gdzieś przy okazji wypożyczenia tego Hiszpana z Osasuny Urban powiedział, że niesłychanie trudno jest namówić piłkarza z drugiej ligi hiszpańskiej do przenosin do Polski, myślę więc, że FM w miarę wiernie oddaje realia na tym polu.

 

Ale w FMie nie jest bardzo trudno zatrudnić gracza z zachodu. To jest niemożliwe.

Eksperymentowałem kiedyś z Polską jako krajem rozwiniętym i w przeciągu jakiś 6-7 sezonów do Polski trafiło może z 20 piłkarzy z zachodniej Europy. Co chyba bardzo nie zaburzyło poziomu gry w naszej lidze. I byli to głównie Holendrzy, co pewnie jest efektem niedużej różnicy w reputacji krajów. Przecież to chyba jasne, że nie kupisz od razu do Legii Henry'ego czy Lamparda, ale zawodników ze średnich klubów Europy, bądź rezerwowych z tych mocniejszych zespołów.

IMO powinno się zmienić takie kraje jak Czechy, Polska, Rumunia czy Rosja na rozwinięty, ale wątpię by tak sie stało. W sumie i tak każdy do woli może sobie to zmienić w edytorze.

 

No ja właśnie każdy update tak zmieniam w edytorze i nigdy jeszcze nie przyszedł mi żaden klasowy zawodnik.

Przychodzili z zachodu, ale średniacy i to jest podobne do tego co się POWOLI zaczyna dziać w rzeczywistości, dlatego uważam, że FM byłby dzięki tej zmianie bardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Powinno się po prostu wprowadzić więcej niż 3 stopnie rozwinięcia kraju, standardowe FMowe 1-20 dałobyradę, piszę to od lat. :P

Wystarczyłaby nawet pięciostopniowa skala:

 

- Totalne piłkarskie zadupie;

- Rozwijający się bardzo powoli (najszybsze możliwe rozwinięcie w ciągu kilkudziesięciu lat);

- Rozwijający się stopniowo (najszybsze możliwe rozwinięcie w ciągu najbliższych kilkunastu lat, większe prawdopodobieństwo);

- Rozwijający się szybko (rozwinięcie w ciągu kilku lat);

- Rozwinięty.

Odnośnik do komentarza
Od CM 01/02 zastanawiamy się co z III ligą. Może by już tak w końcu czas żeby przycisnąć trochę SI i wysłać im jakąś petycję w tej sprawie? Przecież po reformie III liga będzie liczyć tylko 2 grupy i od FM 2009 można by ją wprowadzić. Wiem, że oni cały czas powtarzają, że wolą dodać nową grywalną ligę w jakimś kraju niż poszerzyć już istniejące ale w końcu jesteśmy już tak długo w grze jako liga grywalna, że wreszcie pora rozbudować naszą bazę. Jak myślisz - czy są jakieś szanse na to by SI w pozytywny sposób odpowiedziałoby na taką petycję?

Myślę, że szanse na to są zerowe. Głownie ze względu na to, że reputacja naszej ligi jest słabiutka i ciągle się pogarsza na tle innych :(

 

Większe znaczenie od tego czy kraj jest rozwinięty ma reputacja ligi, którą mamy bardzo niską.

Na dzień dzisiejszy klasowi zawodnicy z zagranicy są w polskiej lidze rzadkością.Chyba jedynie Lech sprowadza sensownych grajków no i Bełchatów trafił z Costlym. Wskazywałoby to na szanse sprowadzania przyzwoitych zawodników z Ameryki Południowej.Widzew ściąga Włochów, którzy nie łapią się nawet jako rezerwowi w Ternanie.. Inna sprawa, że nagle okazują się wystarczająco dobrzy na naszą ligę.Na pewno należałoby zmienić sytuację, że nawet po osiągnięciu sukcesów w pucharach grając polskim klubem nie moża ściągnąć dobrych zawodników.Szkoda, że nie mamy jakiegoś przykładu na poparcie takiej sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko jedna prosbe - by dodac jak najwieksza ilosc polskich graczy zwlaszcza tych mlodszych z U-18 czy U-20. Gram na oryginalce z patcha 7.0.2 i nie moge sie doszukac kilku graczy z naszej u-20 (problem ten odnosi sie w glownej mierzez do chlopakow z BOT Belchatow).

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. Taki Singapur ma w bazie swoje kadry az do U-15 w pelni odwzorowane. U nas tez nalezy dorobic tych ludzi. No i tych wszystkich obcokrajowcow grajacych w polskich kadrach juniorskich dopilnowac a) zeby byli b) zeby mieli polskie obywatelstwo jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza

A ja mam z kolei pytanie czy w tym roku za Legię Warszawa odpowiedzialna będzie ta sama osoba, co w zeszłym? Właściwie chciałbym mieć choć niewielką nadzieję na uniknięcie masy żenujących błędów z FM 2007. Wydaje mi się, że jeśli osoba zajmująca się Legią uznaje, że, dla przykładu, Dickson Choto świetnie spisuje się na prawej obronie, Roger jest lewym obrońcą i nie umie grać w pomocy a do ulubieńców należy zaliczyć Cezarego Kucharskiego, ale można już pominąć choćby Lucjana Brychczego, to coś jest nie tak. Nie chcę nawet krytykować oceny atrybutów poszczególnych graczy, bo to zawsze w pewnym stopniu jest subiektywne, choć trudno mi zrozumieć dlaczego Piotr Włodarczyk ma 14 w wykończeniu(dla porównania Paweł Brożek poniżej 10), dlaczego Tomek Kiełbowicz jest najlepszym chyba lewym skrzydłowym w polskiej lidze, a Aleksandar Vukovic ma zaledwie 8 w waleczności. Według mnie, wszystkie te rzeczy świadczą o tym, że ta osoba albo nie przykłada się do swojego zadania, albo nie do końca uważnie śledzi wydarzenia w klubie i mecze rozgrywane przez warszawską drużynę. Mam jednak nadzieję, że czas jaki pozostał do wydania nowej wersji Football Managera pozwoli na uniknięcie chociaż tych największych błędów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
ZTCW to Legie robil Krzysiek, z braku osoby chetnej do zrobienia Wojskowych

 

Szczerze mówiąc, byłbym zaskoczony:) Wydawało mi się, że jeśli chodzi o największe kluby, to nie ma problemu... Poza tym, z tego co pamiętam, nie widziałem nigdy Legii na liście klubów bez researcherów(tak jak i w tym roku...)

Odnośnik do komentarza
Ja mam tylko jedna prosbe - by dodac jak najwieksza ilosc polskich graczy zwlaszcza tych mlodszych z U-18 czy U-20.

 

100 % racji. Do tego można by było dodać utalentowanych Polaków grających za granicą. Oto lista takich młodych grajków:

 

- Patryk Seppelt-Górajewski 1990 TeBe Berlin

- Andy Surgota 1990 Hannover 96

- Krzysztof Froelich 1990 VfL 93 Hamburg

- Martin Grund 1990 SSV Reutilingen

- Adrian Kalisek 1990 Hollviken GIF

- Olaf Raniewicz 31.03.1990 HSV Hamburg

- Andy Watzlawczyk 1990 Werder Brema

- Matthias Ostrzołek 1990 VfL Bochum

- Artur Kubica 26.05.1990 Unterhaching

- Tomasz Kupisz 02.01.1990 Wigan Athletic

- Bartłomiej Pacuszka 25.03.1990 Twente Enschede

- Dawid Chromik 1990 VfL Wolfsburg

- Sebastian Latowski 1990 Hannover 96

- Patryk Podrygala 1991 Hertha Berlin

- Sebastian Czajkowski 1991 RW Essen

- Marek Świerczewski 1991 Vaworiten Wiedeń

- Krzysztof Kasak 1991 Borussia M.

- Dominik Kruczek 1991 Borussia M.

- Patrick Wienoch 1991 Hannover 96

- Kamil Wałdoch 1992 Sachalke

 

Lista ta jest autorstwa djn99, którą zacytowałem z innego tematu.

Odnośnik do komentarza
Ja mam tylko jedna prosbe - by dodac jak najwieksza ilosc polskich graczy zwlaszcza tych mlodszych z U-18 czy U-20.

 

100 % racji. Do tego można by było dodać utalentowanych Polaków grających za granicą. Oto lista takich młodych grajków:

 

fajnie, a teraz wyślij ją zagranicznym researcherom :doh!:

 

BTW - nazywanie chłopaka grającego w IV lidze Szwedzkiej 'utalentowanym' jest IMHO grubą przesadą.

Odnośnik do komentarza

Tak, bo jak Polak gra za granicą to jest utalentowany :doh!: Podniecamy sie, że mamy graczy w Dortmundzie, czy Wigan a tam jest takich na pęczki i zresztą co nam po zrobieniu gracza jak i tak nikt go na oczy nie widział i na jakiej podstawie go zrobić??

Odnośnik do komentarza

1.Kadry juniorskie.

Nie dodajemy zawodników o których nic nie wiemy tylko po to żeby ich nazwiska znalazły się w grze, zwłaszcza że z naszych juniorów rzadko coś dobrego wyrasta. Z kadry na MŚ U-20 tylko 8 zawodników grało w ME w 2006 roku...

Co do dzieciaków z Polski grających za granicą to wiedząc o nich bardzo mało nie możemy wymagać od zagranicznych researcherów ich wprowadzenia na nasz wniosek. Chodzi o jakość. Jeżeli ktoś ma więcej sprawdzonych szczegółów dotyczących tych piłkarzy (główne atrybuty itp.) to chętnie poproszę o ich dodanie do bazy.

 

2. Legia moim zdaniem opracowana jest dobrze i jej opracowywana przez tą samą osbę od kilku lat. Jej researcher zresztą w stosownym czasie udzielał się na forum i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie zastrzeżenia. Jest to osoba poważna i będąca blisko klubu. W tym roku bliżej przyjrzymy się wszystkim zawodnikom więc błędów powinno być mniej.

 

3. Młoda Ekstraklasa ma być na takich zasadach jakie sa na dzień dzisiejszy znane, a co z tego wyjdzie zobaczymy jak dostaniemy wersję testową. Czyli jako manager zespołu 1-ligowego będziesz przed sezonem zapytany czy chcesz brać w niej udział.

 

4. Co będzie w edytorze nie mam pojęcia, bo o dodawaniu w nim lig, albo tworzeniu rozgrywek w ogóle SI marzy już od wielu lat. Na razie jednak te funkcje prowadzą do zbyt wielu błędów i niestabilności gry.

 

Jeżeli myślicie, że któryś z powyższych tematów wymaga dłużej dyskusji, proszę o zakładanie oddzielnego wątku żeby nie robić tu bałaganu.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem, dlaczego w nazwach klubów użyte są nazwy sponsorów (vide BOT, Kolporter czy Prokom). Na czystej bazie danych są one integralną częścią pełnych nazw klubów, natomiast nazwa ligi nie posiada członu Orange, co uważam za pewną niekonsekwencję. Jako, gracz, nie mam ochoty oglądać dodatkowych reklam, jako kibic nie chcę szpecących nazwy klubów nazw sponsorów. I wytłumaczenie tego, że taka jest licencja SI byłoby dziwne, skoro w FM2007 funkcjonował klub o nazwie "Zawisza 2", a o ile mi wiadomo żadnej "2" w nazwie klubu nie było :> Mam więc nadzieję, że nie spotkam się już z takimi nazwami.

Odnośnik do komentarza
1.Kadry juniorskie.

Nie dodajemy zawodników o których nic nie wiemy tylko po to żeby ich nazwiska znalazły się w grze, zwłaszcza że z naszych juniorów rzadko coś dobrego wyrasta. Z kadry na MŚ U-20 tylko 8 zawodników grało w ME w 2006 roku...

Co do dzieciaków z Polski grających za granicą to wiedząc o nich bardzo mało nie możemy wymagać od zagranicznych researcherów ich wprowadzenia na nasz wniosek. Chodzi o jakość. Jeżeli ktoś ma więcej sprawdzonych szczegółów dotyczących tych piłkarzy (główne atrybuty itp.) to chętnie poproszę o ich dodanie do bazy.

 

Argument "zwlaszcza ze z naszych juniorow rzadko cos dobrego wyrasta" jest (wybacz mi) cienkim argumentem. A w innych ligach jest lepeij? Ilu chlopakow MU Youth Academy przebilo sie do pierwszego skladu Diablow w ostatnich latach? Jeden moze dwoch. Reszta gdzies sie plata od CCL do League 2 albo wrocila do swoich ojczyzn. I tak jest praktycznie w wiekszosci klubow na calym swiecie. Dlatego raz jeszcze, nie przekonuje mnie ten argument.

 

"Z kadry na MS u-20 tylko 8 zawodnikow gralo w ME w 2006 r..." - za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka? Mnie brakuje kilku graczy z u-20 (zwlaszcza z BOT Belchatow) a sa setki tych jak to ladnie nazwales "juniorow, z ktorych rzadko cos dobrego wyrasta". Moim zdaniem takiej padliny nie mozna odwalac - przeciez ta U-20 nie wziela sie z kosmosu. Selekcja byla juz robiona od u-16 czy nawet u-15.

Odnośnik do komentarza

A co wyrasta z Singapurczyków U-15? Jakos nikomu nie przeszkadza to ze w bazie sa ich setki. Wstanmy z kolan, bo przypomina mi taka postawa dokladnie to co uskutecznial towarzysz Kwaśniewski: siedziec cicho i moze nam z laski cos dadza. Walczyc, k..., walczyc!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...