Jump to content

Rozmowa motywacyjna

Guest Profesor

Recommended Posts

Ja zwykle stosuje takie pogadanki:

przed meczem u siebie- dla kibiców

przed meczem na wyjeździe- (zależy od przeciwnika) jeśli słabszy- oczekuje zwycięstwa; jeśli lepszy lub równy- życze szczęścia

w przerwie- gdy przeważam- zadowolony; gdy wyruwnana walka-zagrzej do walki; gdy gram słabiej-oczekuje lepszej gry

po meczu- wygranym-zadowolony; zremisowanym po walce-zrozumienie; zremisowany po słabej grze-za słabo; przegrany przez np. czerwoną kartke-zrozumienie(to osobnika, który sfaulował złość); po walce-ambitna walka

To tak ogólnie. Oczywiście na boisku rożne sytuacje się zdarzają i trzeba na to jakoś reagować.

Ps. Pochwale się jeszcze że w LM 1 faza eliminacyjna(po grupowej) wygrałem z Southampton a w drugiem fazie z Chealsie (1-0). Ja grałem Wisła Kraków. Cóż za wspaniały sezon. Wygrać z takimi przeciwnikami uważam za duży sukces.

Ja zwykle stosuje takie pogadanki:

przed meczem u siebie- dla kibiców

Myślę, że właśnie w meczach u siebie lepiej skutkuje opcja "oczekuję zwycięstwa". W końcu jak wygrywać, to przede wszystkim na własnym stadionie. Żądanie wygranej dla kibiców nie zawsze skutkuje, bo wprowadza dodatkową presję w zespole.

Ja zauważyłem, iż moja drużyna gra najlepiej, kiedy przed meczem mówię, że rywal sprawi nam problemy w rozmowie z mediami, a w team talku gdy wybieram że nie ma na nich presji i żeby cieszyli się grą. Każda inna rozmowa kończyła się gorszymi rezultatami. W przeciwieństwie do FM 2006, w wersji 2007 polecam stosowanie rozmowy w przerwie "don't get complacent" czy też "don't let your performance drop". Działa. Inaczej możecie w końcówce stracić nawet dwu-trzy bramkowe prowadzenie.

U mnie żądanie zagrania dla fanów nigdy nie wywołało żadnej reakcji u piłkarzy.

Nie jestem pewien, bo nie testowałem, ale wydaje mi się, iż "graj dla fanów" odnosi się do sytuacji, kiedy prowadzisz np. 3:0 do przerwy u siebie i przez to chcesz ich zachęcić, by strzelili jeszcze z 5 bramek ;) Do przetestowania.

Ja zauważyłem, iż moja drużyna gra najlepiej, kiedy przed meczem mówię, że rywal sprawi nam problemy w rozmowie z mediami, a w team talku gdy wybieram że nie ma na nich presji i żeby cieszyli się grą. Każda inna rozmowa kończyła się gorszymi rezultatami.

Co do pierwszego to prawda. Najlepiej drużyna reaguje na ostrożne wypowiedzi o sprawianiu kłopotów przez przeciwnika.

W przeciwieństwie do FM 2006, w wersji 2007 polecam stosowanie rozmowy w przerwie "don't get complacent" czy też "don't let your performance drop". Działa. Inaczej możecie w końcówce stracić nawet dwu-trzy bramkowe prowadzenie.

"Don't get complacent" nigdy u mnie nie zadziałało. Zero reakcji. Z kolei "Don't let your performance drop" przynosiło mi na ogół fatalne skutki. Najczęściej zawodnicy byli zdezorientowani ("Seems confused").

Nie jestem pewien, bo nie testowałem, ale wydaje mi się, iż "graj dla fanów" odnosi się do sytuacji, kiedy prowadzisz np. 3:0 do przerwy u siebie i przez to chcesz ich zachęcić, by strzelili jeszcze z 5 bramek ;) Do przetestowania.

Mi się wydaje, że opcja "Dla kibiców" działa najlepiej, jak gra się na własnym stadionie z odwiecznym rywalem np. Real z Atletico czy Wisła z Cracovią.

A u mnie "dla kibiców" działa. Grając Leeds z Manchesterem United dwa razy w jednym sezonie wygrałem, z Chelsea u siebie wygrałem, a na wyjeździe zremisowałem.

Aby to działało moim zdaniem trzeba mieć ambitny, a przede wszystkim waleczny team.

Myśle, że nie ma recepty na wszystko. Każda drużyna reaguje inaczej. Ja mówie te teksty jak napisałem wyżej i to przynosi efekt.

Myślę, że właśnie w meczach u siebie lepiej skutkuje opcja "oczekuję zwycięstwa". W końcu jak wygrywać, to przede wszystkim na własnym stadionie. Żądanie wygranej dla kibiców nie zawsze skutkuje, bo wprowadza dodatkową presję w zespole.

Właśnie, że to na moją drużyne nie działa. Ostatnio przetestowałem w meczu u siebie i do przerwy przegrywałem już 0-2 z łatwym rywalem. W drugiej połowie dałem oczekuje lepszej gry i udało się zremisować.

U mnie pisze że Nic szczególnego a widać że grają lepiej dlatego ja na to nigdy nie patrzę;]

Chodzi oczywiście o opcje dla kibiców...Stosuję ją z lepszym bądź bardzo dobrym zespołem który gra tak jak ja.

Dragonflaj przed chwilą grałem z Arsenalem, dałem "dla kibiców", w raporcie pomeczowym wszyscy mieli reakjcę "nic szczególnego". Ale widać było po przebiegu meczu, że to ich zmotywowało, wygrali w fantastycznym stylu 3:0.

Zauważe tylko że po 2-3 meczach każdy zawodnik ma "nic szczególnego" albo "puścił uwagi mimo uszu" wynika stąd że nie warto patrzeć na to okno i tylko patrzeć jak grają nasi nyggaz

Pozdrawiam :]

• 2 weeks later...

A zauważył ktoś realną zależność między reputacją menedżera (czyli naszą) a reakcją piłkarzy na rozmowę motywacyjną? Być może im wyższa reputacja "nasza", tym bardziej "widoczne" reakcje na nasze gadki...

Kiedyś już ktoś pisał, że zależność pomiędzy reputacją, a działaniem rozmów występuje. Trudno się temu dziwić. Inaczej się słucha Fergusona, inaczej Wójcika.

Czyli jeśli prowadzę Manchester Utd menedżerem o reputacji amatora, to małe szanse, żeby moje gadki miały jakiś większy wpływ na grę piłkarzy? A jeśli po x latach owocnej kariery mam Kontynentalną, i mam kaprys prowadzić III ligową drużynkę, to Ci będą mnie traktować jak niemal Boga ?

Zauważyłem, że w przerwie meczu, gdy nasza drużyna remisuje lub przegrywa, najlepiej jest dać każdemu zawodnikowi w rozmowach indywidualnych "Oświadcz, że zawodnik x, może zdecydować o losach spotkania". Po przerwie nasi zawodnicy cisną przeciwnika i przeważnie zdobywają 2, 3 bramki, a w opiniach o rozmowach motywacyjnych u większości grajków jest "Zadowolony, podniesione morale lub Zachęcony do świetnej gry, Sprawiał wrażenie zmotywowanego, Podniesione morale lub Sprawiał wrażenie zmotywowanego, Podniesione morale, Zadowolony". :)

A w poradniku napisali, że motywowanie każdego grajka indywidualnie nie będzie w większym stopniu skutkować niż zespołowa.

Może masz początek gry lub objąłeś nowy team i dlatego wszyscy reagują na pogadanki.