Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Lamerskie pytanie. JAK TO SPRAWDZIĆ? :> Pudło z instrukcją już diabli wzięli, w menedżerze urządzeń nic konkretnego nie widzę a w evereście takie cuś:

 

--------[ Płyta główna ]------------------------------------------------------------------------------------------------
   Właściwości płyty głównej:
  ID płyty głównej								  06/22/2007-P35-ICH9-6A79OG0XC-00
  Nazwa płyty głównej							   Nieznane
   Właściwości magistrali FSB:
  Typ magistrali								    Intel GTL+
  Szerokość magistrali							  64-bitowy(a)
  Rzeczywista częstotliwość taktowania			  167 MHz
  Efektywna częstotliwość taktowania			    167 MHz
  Przepustowość									 1333 MB/sek

 

--------[ Debug - Unknown ]---------------------------------------------------------------------------------------------
   Motherboard	 06/22/2007-P35-ICH9-6A79OG0XC-00
   Motherboard	 DMIMOBO: Gigabyte Technology Co., Ltd. P35C-S3
   Motherboard	 DMISYS: Gigabyte Technology Co., Ltd. P35C-S3
   Motherboard	 Intel P35 BIOS for P35C-S3 F1
   PCI/AGP		 10DE-0402: NVIDIA GeForce 8600 GT [NoDB]
   PCI/AGP		 197B-2368: Standardowy podwójny kontroler PCI IDE [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2918: Mostek (bridge) standardu PCI do ISA [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2921: Intel(R) ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2921 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2926: Intel(R) ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2930: Intel(R) ICH9 Family SMBus Controller - 2930 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2934: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2934 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2935: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2935 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2936: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2936 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2937: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2937 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2938: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2938 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2939: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2939 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-293A: Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293A [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-293C: Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293C [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-293E: Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2940: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 1 - 2940 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2946: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 4 - 2946 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-2948: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 5 - 2948 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-29C0: Intel(R) G33/G31/P35 Express Chipset Processor to I/O Controller - 29C0 [NoDB]
   PCI/AGP		 8086-29C1: Intel(R) G33/G31/P35 Express Chipset PCI Express Root Port - 29C1 [NoDB]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza

Twoja płyta na 4 wejścia ddr2[max 8gb] i 2 wejścia ddr3[max 4gb]

 

ściągnij everest home edition i sprawdź jakie dokładnie w tej chwili masz kości włożone(ew. otwórz obudowę), pewnie masz 2x1GB, ale to tylko moje przypuszczenia

 

http://www.gigabyte..../ga-p35c-s3_1x/ tak wygląda specyfikacja mojej płyty głównej

 

kiedy wkładam 2x4gb ddr3 to... komp niby zaczyna startować, gaśnie na chwilę i znowu startuje (i już nie gaśnie), monitor w tym czasie w ogóle nie odpowiada, jest w stanie uśpienia (brak sygnału), jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

No niby oki ale znalazłem na necie info, że ta płyta obsługuje 2x4gb (niby max 4gb tyczy się jednego slotu), tylko teraz to już sam zgłupiałem

 

aha, i najważniejsze, jak po raz pierwszy wrzuciłem 2x4gb to wszystko śmigało jak należy, tylko pod win xp widziało 3,5gb (czyli normalnie wszystko),

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu mam problemy z grami, które wymagają minimalnej pracy karty graficznej. Mianowicie średnio po pół godzinie - godzinie grania, obraz się zacina lub robi się czarny ekran i dioda monitora miga jakby nie był do niczego podłączony. Oto screen loga [?] z tego problemu: http://screenshooter.net/data/uploads/if/dv/htqu.png

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

początkowo wskazałbym problem w wadliwym dysku twardym, ale tutaj haxball - czyli gra z przegladarki wzbudza moje watpliwosci

zacznij od sciagniecia programu HD Tune i sprawdzenia dysku twardego http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

 

 

migoczacy ekran zdecydowanie bardziej wskazuje na karte grafiki, mozesz od jakiegos znajomka pozyczyc grafike ? [masz wejscie pci-e, wiec mozesz do mnie na bielany z kompem podjechac i sprawdzimy na miejscu, daleko z zoliborza nie masz]

 

monitorowales temperatature karty graficznej ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Od kilku dni mam problem z komputerem. Laptop, mimo wysokich parametrów, czasem "przycina" się (występują tzw. lagi, które są chwilowe) podczas gry w FIFĘ lub FM-a (tryb klasyczne 2D). Wcześniej coś takiego nie miało miejsca. Ciekawe jest to, że zużycie procesora jest na naprawdę niewielkim poziomie. Co może być tego przyczyną? Zrobiłem defragmentację dysku C, wyczyściłem komputer CCleanerem, ale na niewiele się to zdało. Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza

Nie, ale dosłownie kilka sekund temu chyba rozwiązałem ten problem. Powód jest potwornie banalny. Okazało się, że takie sytuacje miały miejsce przy włączeniu w ustawieniach zasilania opcji "Oszczędzanie energii". Po przełączeniu na "Tryb zoptymalizowany przez firmę Samsung" wszystko jest w porządku. Przynajmniej podczas FM-a. Za chwilę zobaczę, jak będzie w FIFIE i innych grach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...