Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

1. Odinstalować aplikację sterującą kartą graficzną oraz sterownik karty z poziomu dodaj usuń programy.

 

2. Restart kompa i uruchamiamy kartę graficzną na sterownikach systemowych,czyścimy system po resztkach sterownika i jej oprogramowaniu ręcznie lub za pomocą programów,np CCleaner.

 

3. Wgrywamy najnowszy pakiet sterowników do obsługi płyty głównej, restart kompa.

 

4.Instalujemy nowy sterownik karty graficznej oraz jak trzeba oprogramowanie karty graficznej.

Odnośnik do komentarza

udało mi się pobrać, teraz tak, źródeł może być kilka:

te najłatwiejsze do zdiagnozowania:

 

1) pamięć ram

zastosuj program memtest86 przez kilka godzin i zobacz czy nie będzie błędów

 

2) program CHKDSK do sprawdzenia wszystkich partycji

 

3) program hdtune do sprawdzenia stanu dysku twardego/dysków twardych

 

 

2/3 błędów powodowane jest przez proces ntoskrnl.exe, może oznaczać to problem z napięciami płyty głównej, na początek proponuje zainstalować najnowszy sterownik chipsetu do płyty głównej ze strony producenta (model płyty głównej sprawdzisz np. everestem)

 

proponuje dokładnie obejrzeć stan kondensatorów na płycie głównej, jeżeli któryś jest napuchnięty lub ma jakiś defekt należało by go wymienić

 

kolejnym problemem może być... zasilacz, jaką masz moc, jaki model ? z którego roku jest zasilacz ?

Odnośnik do komentarza

W memtest mam coś takiego:

 

http://img145.imageshack.us/img145/5320/memtest20121122170507.png

 

 

CHKDSK przeskanowałem, ale przy okazji włączania kompa (z poziomu windows nie mogę).

 

Moja płyta to ASROCK P5BPro - widzisz gdzieś stery do niej, bo nie wiem, które brać...

 

Zasilacz Fortron 350W, no z 2 lata już ma. Potem jeszcze obejrzę te kondensatory.

Odnośnik do komentarza

Szu,

chcesz mieć porządek w rejestrze zrób format, a po formacie rozsądnie gospodaruj zasobami,. nie instaluj syfu to nie będzie trzeba formatować :) wszystkie tego typu programy mogą być skuteczne pod warunkiem codziennie używania od początku postawienia systemu

 

te programy są prewencyjne a nie de facto naprawiające problem w sposób skuteczny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...