Skocz do zawartości

Zwiechy kompa + coś jeszcze...


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Czyli z każdym sezonem będzie coraz gorzej? :> Pamięciożerny jest w takim razie ten FM12 bardzo. W FM06 jak grałem to spokojnie dało się oglądać jakiś mecz via net, forum, parę stron z grafiką otwartych. Wszystko równocześnie.

 

Mój sprzęt to:

 

2gb ram

C2D 2,66Ghz

GeForce 8600 GT

 

Trzeba się zastanowić nad apdejtem lub całkowitą wymianą w takim razie :-k

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Grafika właśnie mi się grzeje bardzo, 2 czy 3 razy wyskoczył blue screen i "poważny błąd" jak grałem cały dzień w FMa. Mówisz zmienić sprzęt? Na jaki? Jak to cenowo teraz stoi, żeby kupić coś pod granie właśnie (chociaż i tak mam xboxa do tego) ?

Odnośnik do komentarza

Ja też mam co jakiś czas BS, nie mam pojęcia z jakiego powodu :/ Przeskanowany komp antywirami, ccleanerem, easycleanerem, combofixem - i tak to się dzieje. Czasem zaraz po włączeniu, czasem podzczas grania, a czasem jak tylko neta przeglądam... Da się jakoś zweryfikować problem "przez neta"? :P Jakie dane trzeba podać?

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że mam, ale jednak nie mam Everesta, ale chyba kiedyś sprawdzałem temp. i były ok. Kompa mam otwartego.

 

Dzięki Hawk, przeskanuje, bo faktycznie może to problem dysków (mam dwa, jeden na SATA, drugi na ATA), bo są już dość wiekowe.

Odnośnik do komentarza

Google podpowiadają, że "Atrybut oznacza sumę pełnych cykli zasilania dysku". Czyli być może coś nie tak z zasilaniem dysku...? w Error Scanie dużo miałeś czerwonych punkcików? Bo to są właśnie bad sectory.

Temperaturę sprawdź i tak, czasem np. poluzuje się chłodzenie i z dnia na dzień temperatura może drastycznie wzrosnąć. Odpal jakiś stres test dla CPU (jak jeszcze sie bawiłem w o/c, czyli jakieś 4 lata temu to był od tego program orthos :P) i obserwuj temperatury.

Odnośnik do komentarza

Niby to nie jest dużo, ale jeżeli jakieś ważne pliki systemowe trafiły na te sektory to jest to wina właśnie tego. Bad Sectorów z tego co wiem nie da się naprawić, generalnie moim zdaniem powinieneś teraz zrobić format, odpiąć dysk tak jak napisał Smetek no i obserwować, czy błędy będą się powtarzać. Chociaż wydaje mi się, że odłączenie tego dysku powinno rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Temperatura:

płyty głównej 30stopni

aux 45stopni

grafika 65stopni

hdd 41stopni

 

może faktycznie dokupić tylko z 2 kości ramu i przejść na win7? :-k mam teraz 2gb, z 6 by było w sam raz...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...