Skocz do zawartości

La Vecchia Signora


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Do półfinału Ligi Mistrzów awansowały, aż trzy zespoły z Hiszpanii. O finał Manchester zagra z Barceloną, a Sewilla będzie rywalizować z Realem Madryt. Ciekawie zapowiada się też ta faza w Lidze Europejskiej i mecze między Bayerem i Napoli oraz Villarrealem i Olimpiquem Lyon.

 

W lidze graliśmy na wyjeździe z praktycznie zdegradowanym już do Serie B Lecce. Podopieczni Luigiego De Canio w 32 seriach spotkań zgromadzili na swoim koncie zaledwie 14 punktów i do bezpiecznego miejsca tracą 15 punktów, więc teoretycznie mogą się jeszcze utrzymać. Swoje zawieszenie odsłużył już Simone Pepe, który wybiegł w podstawowej jedenastce na murawę stadionu Via del Mare. Zagraliśmy tak jak na faworyta przystało, a dzięki bramkom Melo, Sancheza i Quagliarelli zwyciężyliśmy 3:1, ponieważ honorowego gola zdobył Gianni Munari. Niestety Palermo wygrało z Fiorentiną i nasza przewaga się nie powiększyła, ale 11 oczek więcej od wicelidera na 5 kolejek przed końcem powinno wystarczyć.

 

Serie A, 33/38, Via del Mare, Lecce, 14415
Lecce [20] – [1] Juventus 1:3 (0:2)

0:1 – Felipe Melo 19'
0:2 – Alexis Sanchez 45'
1:2 – Gianni Munari 47'
1:3 – Fabio Quagliarella 65'

Buffon – Motta, Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Pepe, Melo (Aquilani 66'), Marchisio, Sanchez (Krasić 59') – Del Piero (Matri 66'), Quagliarella 

Odnośnik do komentarza

Tydzień później czekał na nas kolejny wyjazd, tym razem do Werony na mecz z Chievo, które nie musi już tak naprawdę walczyć o ligowe punkty, bo nie ma już szans na awans do europejskich pucharów, spadek też im nie grozi, a dla nas to była wielka szansa, Palermo grało z Romą, więc z niezwykle ciężkim przeciwnikiem i była spora szansa na stratę punktów przez Sycylijczyków, jeśli nam udałoby się wygrać to zostaniemy mistrzem Włoch na cztery kolejki przed końcem. Do swojej dyspozycji miałem wszystkich piłkarzy, co naprawdę rzadko się zdarza, więc wszystko wskazywało na to, że dopiszemy sobie kolejne punkty do tabeli. Gospodarze postawili nam naprawdę trudne warunki i przez całe spotkanie dzielnie, a co najważniejsze skutecznie się bronili, w dodatku ponad 30 ostatnich minuta zagraliśmy w 10, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Quagliarella. Palermo poradziło sobie z Romą i wygrało 2:1, dzięki temu ich strata zmniejszyła się do 9 punktów.

 

Serie A, 34/38, Marcantonio Bentegodi, Werona
Chievo [12] – [1] Juventus 0:0 (0:0)

0:0 – Fabio Quagliarella cz.k. 57'

Buffon – Motta, Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Krasić, Melo (Aquilani 67'), Marchisio, Pepe (Sanchez 67') – Del Piero (Toni 67'), Quagliarella 

Odnośnik do komentarza

Osoby odpowiedzialne za układanie terminarza chyba zwariowały, ponieważ w ostatnich czterech kolejkach spotkamy się u siebie z Napoli i Genoą, a wyjedziemy do Rzymu oraz Mediolanu na pojedynki z Lazio i Interem. Dobrze, że mamy ogromną wręcz przewagę nad rywalami i już w dniu meczu z zespołem z Neapolu możemy zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Goście to jedno z największych rozczarowań tegorocznego sezonu, zajmują odległe 15 miejsce w tabeli i zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, więc tak naprawdę nie mogą być jeszcze pewni utrzymania. W dodatku meczu rozgrywanym w Turynie nie wystąpią dwaj podopieczni Waltera Mazzarriego. Zawieszony za kartki Blasi oraz kontuzjowany Hamsik. Ja nie mogłem skorzystać z usług Marco Motty i Fabio Quagliarelli, ten pierwszy leczy lekki uraz, a drugi w ostatnim pojedynku otrzymał czerwony kartonik. Pierwsza połowa bardzo słaba, w pewnym momencie przypomniało mi się spotkanie z Chievo, ponieważ teraz też musieliśmy grać w 10, tym razem czerwony kartonik zobaczył inny napastnik, Alessandro Matri. Mimo osłabienia mieliśmy przewagę i staraliśmy się pokonać De Sanctisa, a ta sztuka udała się dwukrotnie Giorgio Chielliniemu, który potwierdził tym wyczynem jak genialnym jest zawodnikiem i to nie tylko w defensywie, ale jeśli zespół potrzebuje bramki to on potrafi ją zdobyć. Znakomicie najpierw z rzutu rożnego, a później wolnego swojemu koledze dogrywał Del Piero. Alex ma w tym sezonie już 20 asyst co jest fenomenalnym wręcz jak na 36 letniego zawodnika wynikiem. Niestety dzień później Palermo pokonało Sampdorię i mimo przewagi 9 punktów na 3 kolejki przed końcem nie możemy cieszyć się jeszcze ze zwycięstwa w Serie A.

 

Serie A, 35/38, Olimpico, Turyn, 25079
Juventus [1] – [15] Napoli 2:0 (0:0)

0:0 – Alessandro Matri cz.k. 35'
1:0 – Giorgio Chiellini 66'
2:0 – Giorgio Chiellini 87'

Buffon – Vrsaljko, Chiellini, Bonucci (Barzagli 48'), De Ceglie – Krasić, Melo (Aqulani 59'), Marchisio, Sanchez (Pepe 59') – Del Piero, Matri

Odnośnik do komentarza

Rozegrano już półfinały Ligi Mistrzów, a w wielkim finale zagrają Manchester United oraz Real Madryt. O wygraną Ligi Europejskiej powalczą Bayer Leverkusen i Olimpique Lyon.

 

W następnej kolejce udaliśmy się do Rzymu na mecz z Lazio, które zajmowało siódmą pozycję w tabeli, więc ostatnią dającą awans do europejskich pucharów, ale gospodarze mają zaledwie dwa punkty przewagi nad … jedenastą Catanią Calcio, więc muszą walczyć do samego końca. Zwycięstwem zapewnilibyśmy sobie tytuł, jednak to nie jest formalność, ponieważ rywalizujący o jak najlepsze miejsce Lazio da z siebie wszystko, a w dodatku zawieszeni za kartki są Chiellini, Matri oraz Quagliarella. Eduardo Reja dysponował całą swoją kadrą, więc miał o wiele lepszą sytuację ode mnie. Zaczęło się znakomicie i szybko objęliśmy prowadzenie. Muslera wybronił uderzenie Sancheza, ale dobitka Del Piero okazał się skuteczny. Jednak Sergio Floccari wyrównał jeszcze przed przerwą zdobywając niezwykle piękną bramkę, Buffon nie miał szans. Po kilku sekundach drugiej części prowadziło już Lazio. Mauro Zarate przejął piłkę od Floccariego, gdy Rzymianie zaczynali na środku boiska i minął wszystkich moich podopiecznych, a następnie pokonał Buffona. Niestety nie potrafiliśmy się zrewanżować rywalom, którzy przed końcowym gwizdkiem nas dobili, wynik na 3:1 ustalił Argentyńczyk z włoskim paszportem, Zarate. Do szatni schodziliśmy smutni, ale znakomita informacja dotarła do nas ze stadionu Renzo Barbera, gdzie Palermo przegrało z Milanem, a my dzięki temu zostaliśmy mistrzem Włoch sezonu 2010/2011. Walkę o pierwsze miejsce mamy już rozstrzygniętą, ale w dwóch ostatnich kolejkach i tak będzie sporo emocji związanych z walką o siódmą pozycję oraz utrzymanie. Na całe szczęście nie jest to nasz problem, my możemy cieszyć się już z mistrzowskiego tytułu, a w ostatnich spotkaniach przetestuję pewnie kilku młodych zawodników.

 

Serie A, 36/38, Olimpico, Rzym, 41662
Lazio [7] – [1] Juventus 3:1 (1:1)

0:1 – Alessandro Del Piero 21'
1:1 – Sergio Floccari 37'
2:1 – Mauro Zarate 46'
3:1 – Mauro Zarate 61'

Buffon – Motta, Barzagli, Bonucci, De Ceglie – Krasić (Vrsaljko 70'), Melo (Aquilani 61'), Marchisio, Pepe – Sanchez, Del Piero (Toni 61')

Odnośnik do komentarza

Z walczącą o utrzymanie Genoą graliśmy w Turynie, a ja myślami byłem już bardziej przy następnym sezonie i zająłem się negocjacjami z czwórką wypożyczonych zawodników i ich klubami, chodziło o Quagliarellą, Matriego, Mottę oraz Pepe. Wystawiłem rezerwowy skład, a ze względu na kontuzje Storariego wybiegł w nim młody, bułgarski golkiper Kirew. Jedynymi dosyć regularnie grającymi zawodnikami, którzy wybiegli na murawę Olimpico byli Sanchez, Aquilani oraz Matri. Niestety nie poradziliśmy sobie najlepiej, ponieważ przegraliśmy aż 0:4, a w dodatku szybko czerwoną kartkę obejrzał Sissoko. Ta wygrana zapewniła przyjezdnym utrzymanie się w Serie A.

 

Serie A, 37/38, Olimpico, Turyn, 27994
Juventus [1] – [16] Genoa 0:4 (0:3)

0:1 – Rodrigo Palacio 7'
0:1 – Mohamed Sissoko cz.k. 11'
0:2 – Mauro Boselli 15'
0:3 – Mauro Boselli 23'
0:4 – Antonio Floro Flores 75'

Kirew – Salihamidzić, Rinaudo, Barzagli, Grosso – Sanchez, Sissoko, Aquilani, Lanzafame – Matri, Toni

Odnośnik do komentarza

W trakcie przygotowań do meczu z Interem udało nam się porozumieć z klubami oraz samymi zawodnikami, a w zasadzie to ich agentami w sprawie indywidualnych kontraktów, a w ten sposób od lata na stałe naszymi piłkarzami będą wypożyczeni do tej pory Motta, Pepe, Matri oraz Quagliarella, za których zapłacimy w sumie, aż 25 milionów funtów, ale pokazali w tym roku że są warci tych pieniędzy, szczególnie patrząc na obecną sytuację na rynku transferowym. Tym razem zdecydowałem się na wystawienie najmocniejszej jedenastki, ponieważ Derby Włoch to niezwykle prestiżowe starcie, a kibice Juve zawsze chętnie oglądają zwycięstwa swoich ulubieńców z odwiecznym rywalem. Nie chciałem również kończyć tego wspaniałego sezonu trzema porażkami z rzędu, mistrzowi po prostu tak nie wypada. Pierwsza połowa była dla nas fatalne i to nie ze względu na wynik, ponieważ na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem, a fantastyczną bramkę zdobył Quagliarella, ale niestety kontuzjowani zostali Pepe oraz Marchisio. W drugiej części meczu golkipera gospodarzy pokonał jeszcze Krasić i ostatecznie zwyciężyliśmy 2:0. Wygraliśmy Derby Włoch i sezon zakończyliśmy w bardzo dobrym, efektownym stylu. Później okazało się, że Pepe będzie pauzował przez sześć tygodni, dobrze że następne mecze rozegramy dopiero latem i do tego czasu Simone będzie już zdrowy.

 

Serie A, 38/38, Giuseppe Meazza, Mediolan, 76743
Inter [3] – [1] Juventus 0:2 (0:1)

0:0 – Claudio Marchisio knt. 8'
0:0 – Simone Pepe knt. 20'
0:1 – Fabio Quagliarella 22'
0:2 – Milos Krasić 56'

Buffon – Motta, Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Sanchez, Melo, Marchisio (Aquilani 8'), Pepe (Krasić 20') – Del Piero (Matri 71'), Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu w ligach europejskich:

 

Włochy:

 

27xh66c.jpg

 

Serie A: Juventus, Palermo, Inter, Udinese

Spadek: Cesena, Bari, Lecce

Awans: Atalanta, Livorno, ?

Puchar: AS Roma (2:1 z Parmą)

Superpuchar: AS Roma (1:0 z Interem)

Jedenastka roku: Buffon – Maicon, Chiellini, Thiago Silva, Antonini – Pandew, Pastore, Pizzaro, Eto'o – Del Piero, Miccolli

Król strzelców: Fabrizio Miccolli – 24 (Palermo)

Najlepszy asystent: Alessandro Del Piero – 15 (Juventus)

 

Anglia:

 

Premiership: Manchester United, Arsenal, Tottenham, Wolverhampton

Spadek: Birmingham, Blackpool, West Ham

Awans: Queens Park Rangers, Middlesbrough, Leeds

Puchar: Manchester United (2:1 z Wolverhampton)

Puchar ligi: Tottenham (1:0 z Aston Villa)

Superpuchar: Chelsea (2:1 z Manchester United)

Piłkarz roku: Gareth Bale (37-12-15-6-7.75)

Król strzelców: Bobby Zamora – 24 (Fulham)

Najlepszy asystent: Martin Olsson – 15 (Manchester City)

 

Francja:

 

Ligue 1: Toulouse, Olimpique Marsylia, Olimpique Lyon, Stade Caen

Spadek: Nicea, Lens, Valenciennes

Awans: Le Mans, Le Havre, Angers

Puchar: Olimpique Lyon (2:0 z Lille)

Puchar ligi: Olimpique Lyon (1:1, 4:3 k. z Saint-Etienne)

Superpuchar: Olimpique Marsylia (2:1 z PSG)

Piłkarz sezonu: Gervinho (25-8-3-1-7.24)

Król strzelców: Ideye Brown – 22 (Sochaux)

Najlepszy asystent: Pascal Feindouno – 13 (Monaco)

 

Hiszpania:

 

La Liga: Barcelona, Atletico, Villarreal, Real Madryt

Spadek: Real Saragossa, Levante, Sporting Gijon

Awans: Real Valladolid, ?, ?

Puchar: Real Madryt (4:1 z Barceloną)

Superpuchar: Barcelona (5:3 z Sevilla)

Piłkarz sezonu: Cristiano Ronaldo (47-31-8-9-7.68)

Król strzelców: Diego Forlan – 29 (Atletico)

Najlepszy asystent: Jesus Navas – 20 (Sevilla)

 

Holandia:

 

Eredivisie: NAC Breda, AZ Alkmaar, Ajax, Vitesse

Spadek: De Graafschap, Heracles Almelo

Awans: Volendam, RKC Waalwijk

Puchar: NEC Nijmegen (1:0 z Ajax)

Superpuchar: Ajax (2:1 z Twente)

Król strzelców: Bony – 20 (Vitesse)

Najlepszy asystent: Ismail Aissati – 15 (Vitesse)

 

Niemcy:

 

Bundesliga: Bayern, VfL Wolfsburg, Schalke 04, Werder

Spadek: Eintracht, Freiburg, St. Pauli

Awans: Hertha, Greuther Furth, VfL Bochum

Puchar: Kaiserslautern (1:0 z SV Sandhausen)

Piłkarz sezonu: Toni Kroos (30(3)-6-22-11-7.73)

Król strzelców: Klaas-Jan Huntelaar – 19 (Schalke 04)

Najlepszy asystent: Toni Kroos – 18 (Bayern)

 

Polska:

 

Ekstraklasa: Legia, Lech, Widzew, Polonia Warszawa

Spadek: Górnik, Polonia Bytom

Awans: Górnik Łęczna, Piast Gliwice

Puchar: Widzew (1:0 z Jagiellonią)

Superpuchar: Lech (2:1 z Jagiellonią)

Król strzelców: Mirko Ivanovski – 19 (Arka)

Najlepszy asystent: Sebastian Mila – 11 (Śląsk)

 

Portugalia:

 

Liga Sagres: Benfica, Porto, Sporting Lizbona, Maritimo

Spadek: Portimonense, Naval

Awans: Feirense, Leixoes

Puchar: Benfica (2:0 z Porto)

Puchar ligi: Sporting Braga (2:1 z Porto)

Superpuchar: Benfica Lizbona (2:1 z Porto)

Piłkarz sezonu: Simon Wukcewić (32-10-9-1-7.35)

Król strzelców: Oscar Cardozo – 17 (Benfica)

Najlepszy asystent: Joao Moutinho – 16 (Porto)

 

Turcja:

 

Superliga: Besiktas, Kayserispor, Fenerbahce, Trabzonspor

Spadek: Konyaspor, Sivaspor, Antalyaspor

Awans: Orduspor, Boluspor, Karsiyaka

Puchar: Gaziantepspor (2:2, 5:4 k. z Kayserispor)

Superpuchar: Bursaspor (2:1 z Trabzonspor)

Piłkarz sezonu: Gokhan Gonul (43-1-5-7-7.37)

Król strzelców: Emmanuel Emenike – 20 (Karabukspor)

Najlepszy asystent: Ricardo Quaresma – 12 (Besiktas)

Odnośnik do komentarza

Bramkarze (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, stracone gole, czyste konta, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Gianluigi Buffon [33 l., ITA 110/0] - [43-22-25-4-7.19] – Buffon mimo 33 lat na karku zagrał naprawdę fantastyczny sezon, sam wygrał nam kilka meczów, a błędy można policzyć na palcach jednej ręki. Mam nadzieję, że w kolejnych sezonach utrzyma tę wysoką formę.

Marco Storari [33 l., ITA] – [8-5-4-0-7.00] – Storari był naprawdę dobrym zmiennikiem, a gdy dostawał szanse na grę to zazwyczaj ja wykorzystywał dobrze, ale latem odejdzie z Turynu, ponieważ zaczął marudzić na małą ilość gry.

Mario Kirew [21 l., BUL] – [1-4-0-0-6.20] – Młody Bułgar zagrał tylko w przegranym 0:4 meczu z Genoą, ale być może w następnym sezonie zostanie bramkarzem #2. Już teraz regularnie jeździ na zgrupowania reprezentacji, ale w dorosłej drużynie jeszcze nie zadebiutował.

 

Plany: Jeśli uda nam się sprowadzić za rozsądne pieniądze młodego golkipera, który będzie mógł w przyszłości zastąpić Buffona to będę zadowolony.

Obrońcy lewi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Paolo De Ceglie [24 l., ITA] – [33-0-3-1-7.07] – Paolo rozegrał naprawdę dobry sezon, był pewnym punktem zespołu i większych błędów nie popełniał.

Fabio Grosso [33 l., ITA 48/4] – [12(3)-0-5-0-7.00] – Doświadczony Włoch, gdy już grał to popisywał się przede wszystkim umiejętnościami ofensywnymi, ale latem się z nim pożegnamy, oczywiście jeśli ktoś będzie chciał sprowadzić Fabio do swojej drużyny.

Armand Traore [21 l., FRA] – [3(4)-1-1-1-7.13] – Ciężko coś powiedzieć o młodym Francuzie, ponieważ grał bardzo rzadko, ale zazwyczaj zostawiał po sobie pozytywne wrażenie, nie zdecydowałem się jednak na wykupienie go z Arsenalu.

 

Plany: Latem przyjdzie Coentrao, a odejdą Grosso oraz Traore i to moim zdaniem wystarczy.

 

Obrońcy prawi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Marco Motta [25 l., ITA 3/0] – [41(3)-0-1-1-7.16] – Marco to jeden z najpewniejszych punktów zespołu, znakomity w destrukcji, ale martwi mnie jego mała aktywność w ataku i zaledwie jedna asysta w całym sezonie, oby w następnym poprawił się w tym elemencie, dzięki dobrym występom zadebiutował w reprezentacji Włoch, a ja zdecydowałem się na aktywowanie klauzuli w jego wypożyczeniu.

Sime Vrsaljko [19 l., CRO 1/0] – [11(13)-0-1-1-6.93] – Młody Chorwat w trakcie sezonu zrobił spore postępy i mimo swojego wieku zagrał już w dorosłym zespole Chorwacji, a jego usługami interesuje się sporo klubów, ale nie zamierzam sprzedawać tego utalentowanego gracza.

Hasan Salihamidzić [34 l., BIH] – [5(5)-0-0-0-6.82] – Hasan mimo swojej uniwersalności grał bardzo mało, a latem kończy mu się kontrakt, który nie zostanie przedłużony.

 

Plany: Zakupów nie planuję, bo Motta i Vrsaljko to naprawdę dobrzy gracze.

 

Obrońcy środkowi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Giorgio Chiellini [26 l., ITA 40/1] – [41(2)-6-2-9-7.55] – Giorgio przez cały sezon był podporą naszej defensywy i moim zdaniem to nasz najlepszy w tym roku zawodnik, praktycznie bezbłędny, a w dodatku potrafił odnaleźć się w polu karnym rywali, gdy potrzebowaliśmy bramki.

Leonardo Bonucci [24 l., ITA 10/1] – [43(1)-5-2-2-7.28] – Partner Chielliniego na środku obrony zarówno reprezentacji jak i Juventusu, podobnie jak Giorgio nie popełniał błędów, a potrafił też zdobywać ważne bramki.

Andrea Barzagli [30 l., ITA 25/0] – [12(8)-3-0-1-7.08] – Znakomity gracz jak na rezerwowego, który na pewno zostanie w Turynie na kolejny rok, a latem postaram się przedłużyć z nim wygasający w 2012 roku kontrakt.

Leandro Rinaudo [28 l., ITA] – [8-1-1-0-7.10] – Nie grał tak dobrze jak jego imiennik, a w następnym sezonie wróci do Neapolu.

 

Plany: Latem do składu włączony zostanie Marco Rossi, którego transfer zaklepaliśmy już wcześniej, a może zdecydujemy się też na wykupienie 50% karty Ariaudo.

 

Lewi skrzydłowi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Simone Pepe [27 l., ITA 20/0] – [31(5)-6-10-2-7.20] – Simone grał znakomicie co widać po statystykach i w następnym sezonie będzie już naszym zawodnikiem, a nie tylko graczem wypożyczonym. Mam nadzieję, że kontuzja z ostatniej kolejki nie wpłynie na niego źle i będzie grał równie dobrze jak teraz.

Davide Lanzafame [24 l., ITA 1/0] – [10(10)-1-2-0-6.94] – Mamy 50% kary Davide, który zadebiutował już w reprezentacji, a jego przyszłość w Turynie zależy od Giovinco, a w zasadzie to od Parmy.

 

Plany: Jeśli z wypożyczenia wróci Giovinco to nie będziemy wykupować całej karty Lanzafame, ale jeśli Parma wykupi Sebastiana to my kupimy Davide.

 

Prawi skrzydłowi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Milos Krasić [26 l., SRB 42/5] – [40(4)-7-7-4-7.05] – Milos rozegrał dobry pierwszy sezon w Turynie, ale czasami brakowało mu stabilności, bo genialne mecze przeplatał słabymi występami.

Alexis Sanchez [22 l., CHI 39/12] – [15(3)-3-4-3-7.07] – Chilijczyk kupiony w trakcie sezonu z Udinese szybko został jednym z ulubieńców kibiców i grał bardzo dobrze, a po przepracowaniu okresu przedsezonowego powinien zaliczać jeszcze lepszy występy.

 

Plany: Sprzedany zostanie Martinez, którego niestety nie wykupił Tottenham, ale mam nadzieję, że znajdzie się na niego jakiś kupiec.

Pomocnicy środkowi (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Claudio Marchisio [25 l., ITA 11/0] – [40-3-5-1-7.04] – Lider naszej drugiej linii grał bardzo równo, ale bez fajerwerków. Z całego sezonu w wykonaniu Claudio jestem jednak zadowolony.

Felipe Melo [27 l., BRA 23/2] – [36(2)-3-8-1-7.03] – Brazylijski pomocnik zaimponował mi przede wszystkim grą w ofensywie, bo tak dużej liczby asyst się po nim nie spodziewałem, szkoda że czasami potrafił błysnąć głupią czerwoną kartką, ale mimo tego wszystkiego jestem z niego zadowolony.

Alberto Aquilani [26 l., ITA 18/6] – [16(19)-2-5-1-6.94] – Aquilani wraca do Liverpoolu, bo jego klauzula jest niestety bardzo wysoko, a szkoda bo taki gracz zawsze się przydaje.

Mohamed Sissoko [26 l., MLI 34/4] – [12(10)-0-4-0-6.82] – Nie jestem zadowolony z Momo i latem się z nim pożegnamy.

 

Plany: Priorytetem będzie wykupienie 50% karty Ekdala oraz sprowadzenie młodego, najlepiej włoskiego pomocnika.

 

Napastnicy (Imię Nazwisko [wiek, narodowość] – [występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocen]):

 

Fabio Quagliarella [28 l., ITA 21/5] – [38(2)-18-6-3-7.14] – Mimo słabego początku z czasem Fabio się rozkręcił i zaczął grać naprawdę dobrze, a to spowodowało wykupienie go z Napoli.

Alessandro Del Piero [36 l., ITA 92/27] – [38-14-21-1-7.26] – Alex jest jak wino, im starszy tym lepszy, a ten sezon to potwierdził. Del Piero był jednym z naszych najlepszych zawodników, znakomicie wykonywał stare fragmenty gry, ale potrafił też sam pokonywać bramkarzy.

Alessandro Matri [26 l., ITA 1/0] – [15(28)-22-5-3-7.22] – Rewelacyjna gra Matriego, który stał się naszym najlepszym strzelcem, a zazwyczaj wchodził z ławki co pokazuje jak ważnym jest dla nas zawodnikiem.

Luca Toni [34 l., ITA 47/16] – [6(12)-3-1-0-6.77] – Doświadczony Włoch odchodzi za darmo, bo kończy mu się kontrakt. W tym sezonie nic wielkiego nie pokazał.

 

Plany: Wróci Immobile, który był wypożyczony do Grosseto i spisywał się tam znakomicie, ale ze względu na starzejącego się Del Piero będziemy rozglądać się za jakimś klasowym zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do nowego sezonu zacząłem od podpisania nowego kontraktu, który wiązał mnie z klubem do aż 2015 roku.

 

Pierwszego lipca oficjalnie zostało otwarte Delle Alpi, które przez poprzedni sezon było modernizowane. Tego dnia w klubie pojawili się również nowi piłkarze, a część zawodników z Turynu wyjechała. O transferach Rossiego, Coentrao oraz wykupieniu Matriego, Quagliarelli, Motty i Pepe wiadomo było też wcześniej, ale tego lata pozyskaliśmy jeszcze trzech graczy. Villarreal dostał 15 milionów funtów za kartę Giuseppe Rossiego, a Andrea Poli kosztował nas 19.5 miliona. Hiszpan z włoskimi i brazylijskimi korzeniami Thiago Alcantara do Nascimento, były gracz Barcelony przyszedł z wolnego transferu. W sumie wydaliśmy, aż 66 milionów funtów, więc naprawdę zaszaleliśmy, ale dzięki temu jesteśmy jeszcze mocniejsi i będziemy mogli walczyć o obronę tytułu oraz dobry występ w Champions League. W dodatku z wypożyczenia wrócił Sebastian Giovinco, ale niestety nie udało nam się sprowadzić do Piemontu Albina Ekdala, który jeszcze przez rok będzie występował w Bolonii. Czas przejść do drugiej strony medalu, czyli piłkarzy, z którymi się pożegnaliśmy. Nowe kluby znaleźli sobie Mohamed Sissoko, Jorge Martinez, Tiago, Zdenek Grygera, Fabio Grosso, a my otrzymaliśmy za nich 15 milionów funtów. Siena zapłaciła 4.3 miliona za pozostałe 50% karty Frederika Sorensena, a Palermo w identycznej transakcji przelało na nasze konto 2.8 miliona za Davide Lanzafame. Wypożyczeni do Sieny zostali Iago i Immobile, Iaquinta przez co najmniej rok będzie grał w Lyonie, a Francuzi po sezonie będę mogli wykupić go za 3.3 miliona. Za darmo odeszli Luca Toni, Hasan Salihamidzić oraz Amauri.

 

Ustaliliśmy również plan sparingów, w których zmierzymy się z Fenerbahce, Panathinaikosem, Lokeren i Szachtarem. Pierwszy ważny mecz już w połowie sierpnia z Romą o Superpuchar Włoch, a tydzień później spotkanie ligowe z Livorno na Delle Alpi.

Odnośnik do komentarza

Crisetig to nic specjalnego, a co do Ekdala to powalczymy za rok, bo mamy 50% jego karty. Fajnie, że ktoś skomentował, bo myślałem, że nikt nie czyta :P.

---

 

Największe transfery lipca:

 

Zlatan Ibrahimovic – FC Barcelona → AC Milan – 21 mln
Paulo Henrique – Santos → Atletico Madryt – 20 mln
Andrea Poli – Sampdoria → Juventus – 19.5 mln
Giuseppe Rossi – Villarreal → Juventus – 15 mln
Jucilei – Corinthians → Manchester City – 14.25 mln
Ideye Brown – Sochaux → Atletico Madryt – 12.75 mln
Christian Eriksen – Ajax → Bayern – 11 mln
Toby Alderweireld – Ajax → Olimpique Lyon – 11 mln
Nikola Kalinic – Blackburn → Wolverhampton – 10.75 mln
Fabio Quagliarella – Napoli → Juventus – 9.25 mln

 

Na cztery rozegrane letnie sparingi wygraliśmy, aż trzy, a porażki doznaliśmy tylko w tym pierwszym meczu kontrolnym z Fenerbahce. Następnie pewnie radziliśmy sobie z Panathinaikosem, Lokeren i Szachtarem. Do wyników takich sprawdzianów nie przywiązuję większej uwagi, a zespół ma wtedy przede wszystkim się zgrywać i tak było też tym razem, z każdym kolejnym dniem widziałem poprawę w naszej grze. Niestety w sezon będziemy wchodzić bez Alexa Del Piero, który w ostatnim sparingu został kontuzjowany i będzie pauzował przez co najmniej miesiąc. Jest to na pewno duża strata, ale z duetem Rossi-Quagliarella powinniśmy sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza

Sezon rozpoczynaliśmy od walki o wygraną w Superpucharze Włoch, a naszym rywalem była Roma, która na pewno przyjechała do Turynu walczyć o wygraną. Rzymianie w finale Pucharu Włoch pokonali 2:1 Parmę, a latem wydali naprawdę sporo pieniędzy na transfery. W sumie na Stadio Olimpico trafiło aż 11 piłkarzy, a najważniejszymi z nich powinni być Nenad Tomovic, wykupiony z Milanu Marco Borriello oraz Guillermo Burdisso, młodszy brat innego podopiecznego Claudio Ranieriego, Nicolasa. Włoski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z usług dwóch ważnych graczy, urazy leczyli Simone Perrotta i David Pizzaro. W mojej drużynie brakowało tylko Alexa Del Piero, ale Coentrao usiadł tylko na ławce, ponieważ treningi wznowił kilka dni temu i nie był gotowy na 90 minut rywalizacji. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, a fani zgromadzeni na Delle Alpi wielkiego widowiska nie oglądali, jedyną dobrą sytuację zmarnował Alexis Sanchez, w doliczonym czasie gry z dystansu groźnie uderzył jeszcze De Rossi. Po przerwie postanowiliśmy mocniej przycisnąć, ale niestety nie dawało to efektów, ponieważ przyjezdni świetnie się bronili i nie stworzyliśmy sobie żadnej dogodnej okazji do strzelenia bramki, o tym kto zwycięży zadecydować miała dogrywka lub ewentualnie późniejszy konkurs rzutów karnych. Dogrywkę zaczęliśmy dobrze, ale niestety nie udało nam się wtedy wyjść na prowadzenie. Quagliarella fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Julio Sergio. Kilka chwil później było już 1:0, Fabio tym razem podawał, a na listę strzelców wpisał się nasz super rezerwowy, Alessandro Matri. Ostatecznie zwyciężyliśmy 2:0, golkipera Romy pokonał jeszcze Quagliarella, znakomitą asystę zaliczył przy tym trafieniu Giovinco. Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo, pierwszy zdobyty puchar – znakomity początek sezonu.

 

Superpuchar, Finał, Delle Alpi, Turyn, 44537
Juventus – Roma 2:0 (0:0)

1:0 – Alessandro Matri 104'
2:0 – Fabio Quagliarella 111'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie – Sanchez (Krasić 60'), Marchisio, Poli, Pepe (Giovinco 64') – Quagliarella, Rossi (Matri 60')

Odnośnik do komentarza

jmk, Sytuację z tą kasą tłumaczyłem już minimum dwukrotnie, więc nie będę się powtarzał, a wygrana z Lechem to moja największa porażka w tej karierze :(. Cieszę się, że chciało Ci się nadrobić ten sezon ;). 

Mati, Chciałbym jakiegoś Włocha, a w raportach skautów jest tylko jedno ciekawe nazwisko - Perin, którego Genoa chce sprzedać, ale za aż 10 milionów.

---

W pierwszej ligowej kolejce podobnie jak w Superpucharze rozgrywaliśmy mecz na własnym obiekcie, a do Turynu na Delle Alpi przyjechał beniaminek z Livorno, druga drużyna Serie B z poprzedniego sezonu. Ich głównym celem będzie oczywiście utrzymanie, ale nie zamierzaliśmy dawać im taryfy ulgowej, chcieliśmy pewnie wygrać i zacząć dobrze rozgrywki, które wygraliśmy w moim debiutanckim sezonu na ławce szkoleniowca Starej Damy, teraz liczymy na powtórkę. Niestety pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu dobra, dominowaliśmy praktycznie od samego startu, ale nie przekładało się to na liczbę strzelonych bramek. Mieliśmy ogromne problemy ze skutecznością, a moi podopieczni zmarnowali mnóstwo setek. W dodatku czerwoną kartkę zobaczył Fabio Coentrao i graliśmy w 10. Po przerwie obraz gry się zmienił, ciągle przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnim kwadransie. Do Quagliarelli podawał Poli, a Fabio z dwójką obrońców na plecach przyjął futbolówkę, odwrócił się i wpakował piłkę do bramki. Wynik na 2:0 ustalił Rossi, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach klubu, a asystę zanotował Giovinco.

 

Serie A, 1/38, Delle Alpi, Turyn, 38971
Juventus – Livorno 2:0 (0:0)

0:0 – Fabio Coentrao cz.k. 37'
1:0 – Fabio Quagliarella 76'
2:0 – Giuseppe Rossi 89'

Buffon – Motta (Barzagli 38'), Chiellini, Bonucci, Coentrao – Krasić (Sanchez 77'), Marchisio, Poli, Pepe (Giovinco 58') – Rossi, Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, a ja byłem z niego naprawdę zadowolony, ponieważ zmierzymy się z Tottenhamem, Dinamo Kijów i Toulouse, więc zespołami których nie można lekceważyć, ale nie są to też takie potęgi jak Barcelona czy Manchester United, na które też mogliśmy trafić, ponieważ losowani byliśmy dopiero w trzecim koszyku. Niestety w tej fazie rozgrywek nie zobaczymy polskiego zespołu, ale w grupie I Ligi Europejskiej wystąpi poznański Lech, który będzie rywalizować z Fulham, Porto oraz Molde.

 

Cesare Prandelli powołał na najbliższe mecze eliminacyjne z Wyspami Owczymi i Słowenią, aż 10 moich zawodników, a szansę na kolejne reprezentacyjne występy mają: Buffon, Pepe, Chiellini, Marchisio, Giovinco, Bonucci, Rossi, Quagliarella, Matri i Motta. Do swoich reprezentacji powołania otrzymali również: Coentrao, Krasić, Kirev, Sanchez, Melo oraz Vrsaljko.

 

W lidze czekało na nas tym razem o wiele trudniejsze zadanie, przynajmniej teoretycznie, a przecież z Livorno mieliśmy sporo problemów, bo graliśmy z Fiorentiną, pozytywem na pewno był kolejny mecz na własnym obiekcie. Niestety brakowało mi dwóch moich podopiecznych, czyli zawieszonego za kartki Coentrao i ciągle kontuzjowanego Del Piero. Dzień wcześniej doszło do sporych przepychanek za pomocą prasy między mną, a Sinisą Mihajloviciem, który uznał że nie uda nam się obronić tytułu. Serb był na pewno w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ dysponował wszystkimi swoimi piłkarzami, nikt nie leczył urazów. Zaczęło się fatalnie, przynajmniej dla fanów Juve, bo szybko straciliśmy bramkę, a Buffona przelobował Gilardino. Do przerwy prowadziliśmy jednak 2:1. Najpierw wyrównał Sanchez, któremu kapitalnie podawał De Ceglie, a następnie mieliśmy ogromne zamieszanie w polu karnym przyjezdnych. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Poli, głową uderzał Chiellini, a futbolówka odbiła się jeszcze od Mutu i wpadła do bramki, sędziowie uznali tego gola jako samobójcze trafienie Rumuna. W drugiej części meczu mimo prowadzenia byliśmy zespołem częściej atakującym, ostatecznie wynik się już nie zmienił, ale Fiorentina zawdzięcza to tylko Freyowi oraz nieskuteczności moich podopiecznych, najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Jeszcze tego samego dnia księgowy poinformował mnie o tym, że sprzedaliśmy 26286 karnetów na najbliższy sezon. To wynik o blisko siedem tysięcy lepszy od zeszłorocznego, ale jest to dosyć naturalne, ponieważ nowe Delle Alpi jest o wiele większe niż Stadio Olimpico, gdzie rok temu rozgrywaliśmy swoje spotkania.

 

Serie A, 2/38, Delle Alpi, Turyn, 39975
Juventus [4] – [14] Fiorentina 2:1 (2:1)

0:1 – Alberto Gilardino 5'
1:1 – Alexis Sanchez 24'
2:1 – Adrian Mutu sam. 33'

Buffon – Motta (Vrsaljko 71'), Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Sanchez, Melo (Marchisio 48'), Poli, Giovinco (Pepe 71') – Rossi, Quagliarella 

Odnośnik do komentarza

Najciekawsze transfery sierpnia na świecie:

 

Mauro Zarate – Lazio Rzym → Real Madryt – 22.5 mln
Kleber – Palmeiras → Sampdoria – 16.5 mln
Gonzalo Castro – Real Mallorca → Villarreal – 13 mln
Diego Renan – Cruzeiro → Lokomotiw Moskwa – 12.5 mln
Mariano – Fluminense → Real Madryt – 10.25 mln
Giuliano – Dnipro → Fenerbahce – 9.5 mln
Dede – Benfica → Palermo – 8.5 mln
Josip Ilicić – Palermo → Aletico Madryt – 8 mln
Elkeson – Vitoria → Dnipro – 8 mln
Yaya Sanogo – Auxerre → Barcelona – 7.75 mln

 

Najciekawsze transfery lata we Włoszech:

 

Mauro Zarate – Lazio Rzym → Real Madryt – 22.5 mln
Zlatan Ibrahimovic – Barcelona → AC Milan – 21 mln
Andrea Poli – Sampdoria → Juventus – 19.5 mln
Kleber – Palmeiras → Sampdoria - 16.5 mln
Giuseppe Rossi – Villarreal → Juventus – 15 mln

 

Najciekawsze transfery lata w Polsce:

 

Inaki Astiz – Legia → Athletic – 1.6 mln
Freire – Vitoria Guimaraes → Legia – 1.5 mln
Adrian Mierzejewski – Polonia → Bologna – 1.3 mln
Luka Pejovic – Jagiellonia → NAC Breda – 1.2 mln
Vuk Sotirovic – Śląsk Wrocław → Padova – 850k 

 

Włosi pokonali 2:0 Wyspy Owcze, ale w Weronie tylko zremisowali ze Słoweńcami. Mimo tej straty punktów ciągle są liderem grupy, ale Słowenia oraz Serbia będą walczyły do samego końca. Podopieczni Vladimira Petrovicia również pokonali Wyspy Owcze, ale podobnie jak reprezentacja Włoch stracili oczka, ich przeciwnikiem byli wtedy Irlandczycy z Północy. W obu spotkaniach po 90 minut zagrał Milos Krasić. Chorwacja również w dwóch pojedynkach zdobyła cztery punkty, ale ciągle jest liderem grupy F, a Sime Vrsaljko zagrał 70 minut przeciwko Izraelowi. W chilijskiej drużynie po prostu błyszczał Alexis Sanchez, który trafiał do siatki rywali w sparingach z Panamą oraz Kanadą. Fabio Coentrao zaliczył asysty w eliminacyjnym spotkaniu z Cyprem oraz towarzyskim przeciwko Meksykowi, a Portugalia dwukrotnie okazała się lepsza od rywali. Polacy po golu Jelenia i dwóch Rybusa zremisowali 3:3 z Niemcami.

 

W Serie A graliśmy na wyjeździe ze Sieną, naszym klubem filialny, gdzie grają wypożyczeni Iago i Immobile, ale właśnie dlatego obaj usiedli na trybunach. Do treningów wrócił już Del Piero, ale Alex nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, podobny los spotkał Coentrao. Portugalczyk wrócił do klubu zmęczony po meczach swojej drużyny narodowej. Cel na te spotkanie był jeden, pewne zwycięstwo i udało nam się go wykonać. Pokonaliśmy gospodarzy 3:0, ale niestety kontuzjowany został Giuseppe Rossi, który będzie pauzował przez kilka dni i niestety, nie wystąpi w najbliższym pojedynku Ligi Mistrzów. Otworzy się więc szansa przed Alessandro Del Piero oraz jego młodszym imiennikiem, Matrim. Przeciwko Sienie wszedł ten drugi i strzelił jedną z bramek, a na listę strzelców wpisali się również Krasić oraz Marchisio, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

 

Serie A, 3/38, Artemio Franchi, Siena, 15373
Siena [16] – [3] Juventus 0:3 (0:1)

0:1 – Milos Krasić 28'
0:1 – Giuseppe Rossi knt. 57'
0:2 – Alessandro Matri 75;
0:3 – Claudio Marchisio kar. 81'

Buffon – Motta, Chiellini, Bonucci, De Ceglie – Krasić (Sanchez 57'), Marchisio, Poli (Thiago 68'), Pepe – Rossi (Matri 57'), Quagliarella

Odnośnik do komentarza

Zmagania w grupie H Ligi Mistrzów zaczynały się po prostu hitowo, ponieważ już w pierwszej kolejce wyjechaliśmy do Londynu na mecz z Tottenhamem, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w Premiership. Tym razem nie mogłem skorzystać z dwóch bardzo ważnych piłkarzy, ponieważ zawieszeni za kartki byli Bonucci oraz Rossi, Giuseppe i tak usiadłby na trybunach ze względu na lekki uraz w pojedynku ze Sieną, ale strata Leonardo jest bolesna. Włoskiego defensora zastąpił w wyjściowej jedenastce Marco Rossi. Giuseppe zastąpił doświadczony Del Piero, ale dosyć długo zastanawiałem się nad postawieniem na Matriego, który od początku sezonu jest w znakomitej formie. Harry Redknapp nie mógł skorzystać z podstawowego stopera, Ledleya Kinga oraz bocznego defensora Jeremyego Morela. Skład z takimi graczami jak Bale, Modrić czy Huddlestone wyglądał jednak imponująco. Niestety pierwsza połowa wyglądała typowo dla takich spotkań, a fani zgromadzeni na White Hart Lane nie oglądali wielkiego widowiska. W przerwie zdecydowałem się zmienić Del Piero, którego zastąpił Matri, liczyłem na kolejne trafienie Włocha. W drugiej części lepiej spisywali się gospodarze. Najpierw świetną sytuację zmarnował Defoe, którego uderzenie obronił Buffon, ale w końcówce naszego golkipera pokonał Lennon i rozpoczęliśmy przygodę z Ligą Mistrzów od porażki. W drugim meczu naszej grupy Dynamo pokonało Toulouse.

 

Liga Mistrzów grp. H, 1/6, White Hart Lane, Londyn, 36310
Tottenham – Juventus 1:0 (0:0)

1:0 – Aaron Lennon 81'

Buffon – Motta, Rossi, Chiellini, Coentrao – Sanchez (Krasić 74'), Marchisio, Poli, Giovinco (Pepe 62') – Del Piero (Matri 45'), Quagliarella

Odnośnik do komentarza

W lidze graliśmy ponownie na wyjeździe, a tym razem udaliśmy się do Rzymu na pojedynek z Lazio. Chcieliśmy poprawić humor kibicom po porażce z Tottenhamem no i oczywiście sobie, a przy okazji zanotować kolejne zwycięstwo Serie A i mieć komplet punktów po czterech kolejkach. Chyba najciekawszym wzmocnieniem zespołu ze stolicy Włoch jest kupno czeskiego napastnika Adama Hlouska, za którego Rzymianie zapłacili 2.9 miliona Slavii. Do mojego składu wrócił Rossi, który wyleczył swój uraz. Mimo znacznej przewagi na przerwę schodziliśmy przegrywając, a bramkę z rzutu karnego zdobył brazylijski środkowy pomocnik Hernanes. Drugą połowę zaczęliśmy dobrze, od wyrównania, a podanie Rossiego na bramkę zamienił Quagliarella. Później atakowaliśmy jeszcze dosyć groźne, ale w bramce Lazio świetnie spisywał się Muslera, a w końcówce Melo uderzył z dystansu tuż obok bramki i skończyło się podziałem punktów. Sezon rewelacyjnie zaczęło Napoli, które ma po czterech kolejkach komplet punktów. Widać, że zespół z Neapolu nie pamięta już fatalnych poprzednich rozgrywek, gdy do końca walczył o utrzymanie i teraz celują w o wiele lepszą pozycję.

 

Serie A, 4/38, Olimpico, Rzym, 51862
Lazio [9] – [2] Juventus 1:1 (1:0)

1:0 – Hernanes kar. 27'
1:1 – Fabio Quagliarella 53'

Buffon – Motta, Bonucci, Chiellini, Coentrao – Krasić (Sanchez 54'), Marchisio (Melo 54'), Poli, Pepe (Giovinco 66') – Rossi, Quagliarella

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce graliśmy z drużyną, która rozczarowywała swoich fanów przez cały poprzedni sezon i podobnie jak aktualny lider rozgrywek walczyła o utrzymanie. Genoa tym razem zaczęła znacznie lepiej, bo w pierwszych dwóch kolejkach pokonała Inter oraz Lazio, ale później zanotowali porażki z Bolonią i Palermo. Ze względu na bardzo napięty terminarz, ponieważ przez Ligę Mistrzów będziemy grali teraz praktycznie co trzy dni dałem szansę zawodnikom zasiadającym zwykle na ławce rezerwowych, a w dodatku przed meczem z Dynamem Kijów mieliśmy zmierzyć się jeszcze z Interem, naszym odwiecznym rywalem. Zawieszeni za kartki zostali Quagliarella oraz Pepe. Niestety przyjezdni dosyć szybko objęli prowadzenie, a Kucka i Kharja rozegrali znakomitą dwójkową akcje, Buffona pokonał ten drugi. Chcieliśmy jak najszybciej wyrównać i udało nam się to jeszcze w pierwszej części meczu. Del Piero pokazał, że ciągle potrafi znakomicie dośrodkowywać, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Barzagli. Po przerwie zagraliśmy już o wiele lepiej, ostatecznie zwyciężyliśmy 3:1. Najpierw podanie Rossiego wykorzystał Matri, a w doliczonym czasie obaj panowie zamienili się rolami. Napoli wygrało kolejny mecz, tym razem podopieczni Waltera Mazzarriego okazali się lepsi od Lazio.

 

Serie A, 5/38, Delle Alpi, Turyn, 38685
Juventus [2] – [8] Genoa 3:1 (1:1)

0:1 – Houssine Kharja 3'
1:1 – Andrea Barzagli 34'
2:1 – Alessandro Matri 73'
3:1 – Giuseppe Rossi 	92'

Buffon – Vrsaljko, Rossi, Barzagli, De Ceglie – Sanchez (Krasić 67'), Melo (Marchisio 53'), Thiago, Giovinco – Del Piero (Rossi 53'), Matri

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...