Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chodzi mi raczej o tych demokratow, ktorzy wstrzymaja sie od glosu. Trump ma bardzo stabilny elektorat, wiec jemu to na reke. Ale tak, mnostwo wyborcow Sandersa nienawidzi Clinton, nazywajac ja war criminal i innymi takimi epitetami. Mocno socjalistyczne/antykapitalistyczne poglady sa teraz na fali wsrod mlodych (20-30 lat) Amerykanow.

Nie wiem co ma jedno wspólnego z drugim. Militaryzm popularny jest wśród każdej opcji politycznej.

 

Nic nie ma. To 2 odrębne kwestie, jednak wyborcy Sandersa częściej (a może i tylko oni) używają retoryki war criminal w stosunku do Clinton, której z ust republikanów nie słyszałem OIDP. Co najwyżej ganili ją za spieprzenie sytuacji w Libii, ale konkretnie to określenie nie padało.

Odnośnik do komentarza

http://www.tvp.info/25939587/europejskie-superpanstwo-zobacz-oryginalny-dokument

 

Główne założenia dokumentu:

• Kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych.
• Unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego.
• Państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego.
• Jednolity system wizowy.
• Wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych.
• Ograniczona rola NATO.

 

 

No to wujek Adi się cieszy zza grobu :) Niemcy proponują anschluss. Póki co pokojowo.

Odnośnik do komentarza

Poza tym nie ma nawet histerycznych argumentów, które mogłyby działać - w Polsce nie ma (i nie będzie) imigrantów, a samych wolnościowców w PL jest mało, żeby mieli wyjść z powodów ideowych

nie pchaj wolnościowców, zwłaszcza tych bardziej demokratycznych (jak np. stowarzyszenie Liberalni Demokraci) do jednego wora z nacjonalistami.

Odnośnik do komentarza

Poza tym nie ma nawet histerycznych argumentów, które mogłyby działać - w Polsce nie ma (i nie będzie) imigrantów, a samych wolnościowców w PL jest mało, żeby mieli wyjść z powodów ideowych

 

No patrz, nie ma w Polsce imigrantów, a nienawiść do nich i strach, że zabiorą naszą pracę i będą gwałcić nasze kobiety tak powszechna. Paradoksalnie, ludzie bardziej boją się nieznanego, dlatego łatwiej IMO będzie nastraszyć ich niż mieszkańców UK. Do tego na terenach wiejskich, niechęć do UE ludzi, którzy na tym nie skorzystali (czyli małorolnych, którzy wcześniej pracowali gdzieś, a po godzinach bawili się w gospodarzenie) jest bardzo duża. Zauważ, że za Brexit też były takie zapomniane tereny, bo za pozostaniem były w większości duże aglomeracje.

 

Jeśli w wyborach parlamentarnych ludzie zagłosowali na takiego Kukiza, bo zrobią na złość PiS i PO, to są i w stanie zagłosować na złość za wystąpieniem z Unii.

Odnośnik do komentarza

 

Poza tym nie ma nawet histerycznych argumentów, które mogłyby działać - w Polsce nie ma (i nie będzie) imigrantów, a samych wolnościowców w PL jest mało, żeby mieli wyjść z powodów ideowych

 

No patrz, nie ma w Polsce imigrantów, a nienawiść do nich i strach, że zabiorą naszą pracę i będą gwałcić nasze kobiety tak powszechna. Paradoksalnie, ludzie bardziej boją się nieznanego, dlatego łatwiej IMO będzie nastraszyć ich niż mieszkańców UK. Do tego na terenach wiejskich, niechęć do UE ludzi, którzy na tym nie skorzystali (czyli małorolnych, którzy wcześniej pracowali gdzieś, a po godzinach bawili się w gospodarzenie) jest bardzo duża. Zauważ, że za Brexit też były takie zapomniane tereny, bo za pozostaniem były w większości duże aglomeracje.

 

Jeśli w wyborach parlamentarnych ludzie zagłosowali na takiego Kukiza, bo zrobią na złość PiS i PO, to są i w stanie zagłosować na złość za wystąpieniem z Unii.

 

Myślę, że to nie ta skala, frekwencja w przypadku takiego referendum byłaby dużo wyższa, niż w przypadku wyborów parlamentarnych. Co do tych niechęci i nienawiści to chętnie poczytałbym jakieś dane. Nagłośnione pojedyncze pobicia/napady nie znaczą, że całe społeczeństwo jest tak nastawione

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to z tego co czytałem oryginalne założenia traktatu z Maastricht były naprawdę fajne z wolnościowego punktu widzenia. To gigantyczna biurokratyzacja, tworzenie monopolów i dążenie do centralizacji (wywodzące się chyba z samej natury władzy) uczyniły z UE to coś, czym jest obecnie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Co do tych niechęci i nienawiści to chętnie poczytałbym jakieś dane. Nagłośnione pojedyncze pobicia/napady nie znaczą, że całe społeczeństwo jest tak nastawione

 

Nie mam danych (bo ich nie zbieram), to moje - a zapewne nie tylko moje - odczucia z codziennego kontaktu z ludźmi.

Odnośnik do komentarza

 

Co do tych niechęci i nienawiści to chętnie poczytałbym jakieś dane. Nagłośnione pojedyncze pobicia/napady nie znaczą, że całe społeczeństwo jest tak nastawione

 

Nie mam danych (bo ich nie zbieram), to moje - a zapewne nie tylko moje - odczucia z codziennego kontaktu z ludźmi.

 

 

To mocno naciągane uznawać na podstawie odczuć z codziennego kontaktu z ludźmi, że referendum zakończyłoby się takim czy innym wynikiem. Albo że społeczeństwo jest takie czy inne

Odnośnik do komentarza

Przecież ja nie powiedziałem, że referendum przeprowadzone dziś zakończyłoby się takim wynikiem, tylko że grunt u nas na to jest podatny. Popełniasz błąd myśląc, że o wyniku referendum zdecydowałyby osoby dziś zdecydowane na wyjście (narodowcy czy niepodległościowcy spod znaku Korwina) - zdecydowałyby osoby, którym uda się wmówić, że wyjście z Unii jest rozwiązaniem ich problemów.


 

http://cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_037_15.PDF

 

Negatywny stosunek do muzułmanów (a to w głównej mierze imigranci przecież) wykazało 44% respondentów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...