Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy społeczeństwo się otrząśnie, polityków powiesi za jaja wzdłuż głównej ulicy,

Kogo konkretnego z Sanhedrynu Jezus powiesił za jaja, względnie inną kończynę? A jakie straty osobowe z tego powodu były w ówczesnym praetorium? Który konkretnie apostoł mianowany został szefem szkolenia miejskiej partyzantki?

 

Vami, otrząśnij się i zdecyduj wreszcie, w co wierzysz.

Odnośnik do komentarza

Czyli receptą na złych urzędników skarbowych jest wbijanie się na ślepo samolotami w ich miejsca pracy?

 

Nie widzę, żeby ktoś bronił - cytuję - "teroru fiskalnego", tylko potępia absurdalność wciągania na sztandary podobizn ZWYCZAJNEGO MORDERCY, dorabiając do jego czynu bohaterską ideologię.

1. Do niedawna US jak zajmował konto bankowe bez jakiegokolwiek tytułu egzekucyjnego. No i na koniec najważniejsze. Cechą każdego systemu totalitarnego jest między innymi:

pogmatwane nieczytelne prawo

2. brak odpowiedzialności urzędników za decyzje.

 

1. LOL, jest jakiś akt normatywny, na jaki się powołujesz, czy to taki skrót myślowy, rodem od JKM. Serio pytam, bo sobie takij ustawy z takim imperium US nie przypominam.

2. A chciałbyś osobistej i majątkowej odpowiedzialności urzędnika? Jak się pomyli pisząc decyzję, to cluj - zlicytować mu dom, córkę sprzedać do burdelu i niech z jego kieszeni będzie płacone odszkodowanie? :keke: Albo ściąć go na środku placu?

 

Każdy może się nawrócić... Nawet urzędnik państwowy.

hmm, ja to rozumiem tak, że odpowiedziałeś twierdząco na pytanie Kamtka.

Mówiąc szczerze, wcale bym się nie zdziwił, gdyby którego razu zainteresowały się Tobą jakieś służby specjalne, po jakimś anonimowym donosiku.

 

O tym właśnie mówię - gdy już powstanie światowy rząd i was wszystkich zaczipują, tacy jak ja skończą w więzieniu.

 

 

Nawet jezeli kiedys powstanie ten Twoj "swiatowy rzad" to my wszyscy i tak juz dawno bedziemy wachac kwiatki od spodu, wiec wyluzuj chlopie i zajmij sie swoimi wartosciami chrzescijanskimi a nie mordowaniem niewinnych ludzi...

 

Powiem więcej - w takich momentach marzą mi się te chipy, bo uważam, że ludzie o poglądach tak odbiegających już nie tyle od średniej, co w ogólne od wszelkich norm, powinni być pod kontrolą państwa. Nie mam mentalności niewolnika, ale paranoik tego nie zrozumie. Po prostu wolałbym, żeby zwolennicy mordowania urzędników państwowych i ludzi o innych poglądach nie mogli chodzić swobodnie po ulicy. Mamy demokrację, mam prawo mieć takie zdanie, right?

Odnośnik do komentarza

2. A chciałbyś osobistej i majątkowej odpowiedzialności urzędnika? Jak się pomyli pisząc decyzję, to cluj - zlicytować mu dom, córkę sprzedać do burdelu i niech z jego kieszeni będzie płacone odszkodowanie? :keke: Albo ściąć go na środku placu?

 

nie wiem po co sprowadzasz to do absurdu. Jeśli urzędnik się pomyli, a skutki takiej decyzji będą dosyć bolesne, to powinien w jakimś stopniu za to odpowiedzieć, tak samo jak osoba która to zatwierdziła.

Odnośnik do komentarza
Mamy demokrację, mam prawo mieć takie zdanie, right?

TAKIE zdanie masz prawo mieć, ONI chcą żebyś takie miał, więc wszystko w porządku.

 

Vami, mów o swoich teoriach spiskowych, podejrzeniach, wyznaniach, bolączkach i o czym tam jeszcze chcesz. Ale kiedy zaczynasz gloryfikować morderców i pisać o wieszaniu ludzi to ja zaczynam się bać, bo mówisz wtedy jak psychopata. A psychopaci są niebezpieczni i powinni być pilnowani.

Odnośnik do komentarza

Powiem więcej - w takich momentach marzą mi się te chipy, bo uważam, że ludzie o poglądach tak odbiegających już nie tyle od średniej, co w ogólne od wszelkich norm, powinni być pod kontrolą państwa. Nie mam mentalności niewolnika, ale paranoik tego nie zrozumie. Po prostu wolałbym, żeby zwolennicy mordowania urzędników państwowych i ludzi o innych poglądach nie mogli chodzić swobodnie po ulicy. Mamy demokrację, mam prawo mieć takie zdanie, right?

Wpisz sobie to podpisu, żebym nie zapomniał by na ciebie uważać.

 

2. A chciałbyś osobistej i majątkowej odpowiedzialności urzędnika? Jak się pomyli pisząc decyzję, to cluj - zlicytować mu dom, córkę sprzedać do burdelu i niech z jego kieszeni będzie płacone odszkodowanie? :keke: Albo ściąć go na środku placu?

 

nie wiem po co sprowadzasz to do absurdu. Jeśli urzędnik się pomyli, a skutki takiej decyzji będą dosyć bolesne, to powinien w jakimś stopniu za to odpowiedzieć, tak samo jak osoba która to zatwierdziła.

Ty oczywiście wolisz panujący w Polsce kolesi kapitalizm kompradorski, w którym to urzędas, a nie wolny rynek o który podobno walczylismy decyduje, która firma zbankrutuje, a która będzie się rozwijać...

 

to oczywiście do M8_Pl

Odnośnik do komentarza

2. A chciałbyś osobistej i majątkowej odpowiedzialności urzędnika? Jak się pomyli pisząc decyzję, to cluj - zlicytować mu dom, córkę sprzedać do burdelu i niech z jego kieszeni będzie płacone odszkodowanie? :keke: Albo ściąć go na środku placu?

 

jezeli urzednik (taki sam pracownik jak kazdy inny) popelnia blad, powinien poniesc tego bledu konsekwencje; powinny byc one oczywiscie wspolmierne do wyrzadzonej szkody, swiadomosci popelnianego bledu i panujacego prawa

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Znany rosyjski dziennikarz zamordowany.

 

Litwinienko, Politkowska, Juszenkow, Szczekoczikin, zagorzali przeciwnicy FSB, Putina i kremlowskiej polityki. Wszyscy zamordowani. Wszyscy w tajemniczych okolicznościach. Sprawców brak lub są chronieni przez państwo (Ługowoj). Ciekaw tylko jestem na jakiej płaszczyźnie Zujew naraził się rosyjskiej demokracji. Jeśli ktoś wierzy, że podanie polonu Litwinience czy kolejne zabójstwa niezależnych dziennikarzy to przypadek jest głupi lub naiwny albo oba z wymienionych.

 

Edyta dodaje jeszcze lekturkę dotycząca ochrony dziennikarzy w Związku Radzieckim Rosji na rok 2007.

Odnośnik do komentarza

Czyli receptą na złych urzędników skarbowych jest wbijanie się na ślepo samolotami w ich miejsca pracy?

 

Nie widzę, żeby ktoś bronił - cytuję - "teroru fiskalnego", tylko potępia absurdalność wciągania na sztandary podobizn ZWYCZAJNEGO MORDERCY, dorabiając do jego czynu bohaterską ideologię.

1. Do niedawna US jak zajmował konto bankowe bez jakiegokolwiek tytułu egzekucyjnego. No i na koniec najważniejsze. Cechą każdego systemu totalitarnego jest między innymi:

pogmatwane nieczytelne prawo

2. brak odpowiedzialności urzędników za decyzje.

 

1. LOL, jest jakiś akt normatywny, na jaki się powołujesz, czy to taki skrót myślowy, rodem od JKM. Serio pytam, bo sobie takij ustawy z takim imperium US nie przypominam.

2. A chciałbyś osobistej i majątkowej odpowiedzialności urzędnika? Jak się pomyli pisząc decyzję, to cluj - zlicytować mu dom, córkę sprzedać do burdelu i niech z jego kieszeni będzie płacone odszkodowanie? :keke: Albo ściąć go na środku placu?

 

Każdy może się nawrócić... Nawet urzędnik państwowy.

hmm, ja to rozumiem tak, że odpowiedziałeś twierdząco na pytanie Kamtka.

Mówiąc szczerze, wcale bym się nie zdziwił, gdyby którego razu zainteresowały się Tobą jakieś służby specjalne, po jakimś anonimowym donosiku.

 

O tym właśnie mówię - gdy już powstanie światowy rząd i was wszystkich zaczipują, tacy jak ja skończą w więzieniu.

 

 

Nawet jezeli kiedys powstanie ten Twoj "swiatowy rzad" to my wszyscy i tak juz dawno bedziemy wachac kwiatki od spodu, wiec wyluzuj chlopie i zajmij sie swoimi wartosciami chrzescijanskimi a nie mordowaniem niewinnych ludzi...

 

Powiem więcej - w takich momentach marzą mi się te chipy, bo uważam, że ludzie o poglądach tak odbiegających już nie tyle od średniej, co w ogólne od wszelkich norm, powinni być pod kontrolą państwa. Nie mam mentalności niewolnika, ale paranoik tego nie zrozumie. Po prostu wolałbym, żeby zwolennicy mordowania urzędników państwowych i ludzi o innych poglądach nie mogli chodzić swobodnie po ulicy. Mamy demokrację, mam prawo mieć takie zdanie, right?

 

ustawa z dnia 17.06.1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

I przestań powtarzać w kółko te swoje głodne kawałki o aktach prawnych, ustawach, i innych tego typu bredniach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

sam link - OK, miejsce jak najbardziej poprawne, ale komentarz? już pomijając "naturalną" wrogość do Niemców...

chciałbym tylko wiedzieć jak Vami wyobraża sobie wybuch wojny światowej między państwami, które nie dość, że są w tym samym związku politycznym (UE) to na dodatek wojskowym (NATO). kto pierwszy wystąpi i wypowie wojnę drugiej stronie?

 

 

OMG, ale błąd walnąłem w poprzednim poście. :blush: nie mogę już wyedytować, ale chodziło mi oczywiście o sondę a nie o sąd...

Odnośnik do komentarza

To chyba polityczne kalkulacje, leżące u podstaw poprowadzenia rury pod Bałtykiem; zawsze to też jakiś sposób na torpedowanie terminala w Świnoujściu.

W tym sporze, podobnie jak we wszystkich innych sprawach dotyczących naszego bezpieczeństwa, jesteśmy sami i możemy liczyć wyłącznie na siebie.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...