Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z taktyką. Nigdy nie byłem jakimś genialnym taktykiem, raczej grałem taktykami z neta. Ale od tej wersji postanowiłem, że nie pójdę na łatwiznę. Otóż gram Porto i słabo mi idzie. Zespół gra słabo, mam bardzo dużo strzałów z dystansu, które są najczęściej niecelne.

Tu jest moje ustawienie: http://img143.imageshack.us/i/futebolclubedoportosadp.png/

Polecenia drużynowe: http://img201.imageshack.us/i/futebolclubedoportosadp.png/

Polecenia dla piłkarzy:

Hulk: Lis pola karnego (atak)

Falcao: Środkowy napastnik (atak)

Belluschi: Ofensywny pomocnik (atak)

Fernando: Pomocnik odpierający piłkę (obrona)

Moutinho: Środkowy pomocnik (wsparcie)

Micael: wysunięty rozgrywający (atak)

Fucile/Pereira: Boczny obrońca (wsparcie)

Otamendi/Rolando: Środkowy obrońca (obrona)

Helton: Bramkarz (obrona)

 

Prosiłbym o rady, sugestie, co robię źle. Z góry dzięki. Pozdrawiam

 

P.S W poleceniach dla piłkarzy nic nie zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Wreszcie osiągam zadowalające wyniki Nottingham Forest formacją 4-1-3-2 tyle że jeden napastnik jest bardzo niewidoczny. nie wiem jak go ustawić. Jeden gra jako lis pola karnego i strzela na zawołanie a drugiego to tak jakby nie było. Doradźcie jak mam go ustawić???

 

Drugi zwykle jest od czarnej roboty czyli od podawania piłki temu co strzela. Ustaw go na wsparcie.

Odnośnik do komentarza

Wczytaj z zapisanych w grze taktykę 1-4-2-3-1. W poleceniach dla drużyny ustaw grę na płynną lub zrównoważoną a strategie na kontrole. W ustawieniach indywidualnych daj obroncom i defensywnemu pomocnikowi odbiór agresywny, podania dosyć bezpośrenie i ograniczoną swobode. Piłkarzom ofensywnym ustaw podania krótkie, dużą swobode gry i odbiór ostrożny. Więcej w taktyce nic nie zmieniaj a zobaczysz jakie wyniki osiągniesz. Możesz sobie też sciągnąc moją taksę: http://wrzucacz.pl/file/2131289584061

Odnośnik do komentarza

Wczytaj z zapisanych w grze taktykę 1-4-2-3-1. W poleceniach dla drużyny ustaw grę na płynną lub zrównoważoną a strategie na kontrole. W ustawieniach indywidualnych daj obroncom i defensywnemu pomocnikowi odbiór agresywny, podania dosyć bezpośrenie i ograniczoną swobode. Piłkarzom ofensywnym ustaw podania krótkie, dużą swobode gry i odbiór ostrożny. Więcej w taktyce nic nie zmieniaj a zobaczysz jakie wyniki osiągniesz. Możesz sobie też sciągnąc moją taksę: http://wrzucacz.pl/file/2131289584061

 

Sorry, ale mam 2 swietnych napastników i nie chce, żeby któryś siedział na ławce. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hulka możesz ustawic jako jednego z 3 ofensywnych pomocników. Porto to moim zdaniem wręcz idealny zespół pod tę taktykę bo ma sporo graczy świetnych technicznie. Ustaw sobie tę taktykę na kilka meczy i sledź statystyki - będziesz lepszy w każdym aspekcie od przeciwnika. Gwarantuję satysfakcje:). Oczywiście jak zrobisz to zależy od Ciebie. Osobiście jestem zachwycony tą taktyką bo też się długo meczyłem ustawieniami a teraz nawet jeśli zdarzy mi się wpadka to i tak zawsze mam przewagę na boisku.

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich!

Mam problem z taktyką. Nigdy nie byłem jakimś genialnym taktykiem, raczej grałem taktykami z neta. Ale od tej wersji postanowiłem, że nie pójdę na łatwiznę. Otóż gram Porto i słabo mi idzie. Zespół gra słabo, mam bardzo dużo strzałów z dystansu, które są najczęściej niecelne.

Tu jest moje ustawienie: http://img143.images...oportosadp.png/

Polecenia drużynowe: http://img201.images...oportosadp.png/

Polecenia dla piłkarzy:

Hulk: Lis pola karnego (atak)

Falcao: Środkowy napastnik (atak)

Belluschi: Ofensywny pomocnik (atak)

Fernando: Pomocnik odpierający piłkę (obrona)

Moutinho: Środkowy pomocnik (wsparcie)

Micael: wysunięty rozgrywający (atak)

Fucile/Pereira: Boczny obrońca (wsparcie)

Otamendi/Rolando: Środkowy obrońca (obrona)

Helton: Bramkarz (obrona)

 

Prosiłbym o rady, sugestie, co robię źle. Z góry dzięki. Pozdrawiam

 

P.S W poleceniach dla piłkarzy nic nie zmieniałem

 

Na moje oko to grasz zbyt radosny futbol do przodu. Grałbym węziej (grasz bardzo szeroko a w wolnym tempie, podejrzewam że masz dużo strat w środku pola) oraz środkowemu napastnikowi dal wsparcie i Bellushi też wsparcie i wysoki presing.

Odnośnik do komentarza

1 marnujemy zbyt wiele krotkich podań

2 nasze dośrodkowania rzadko dochodzą do celu

3 jeseśmy neiskuteczni w odbiorze piłki

4 marnujemy zbyt wiele krótkich podań

5 piłkarz nie jest przyzwyczajony do tak wolnego rozgrywania piłki

6 piłkarz nie przywykł do gry ostrym pressingiem

7 musimy wykorzystac naszą przewage do tego potrzeba poprawić skuteczność

8 nasi napastnicy nie dają sobie rady, zespół przeciwny ma w obronie zbyt wielu piłkarzy

 

Jak sobie poradzić z takimi podwpoiedziami w trakcie meczu ?

Odnośnik do komentarza

Gram od paru dni w nowego fm-a i zauważyłem, że często po meczu trenerzy innych drużyn krytykują mnie za taktykę - sugerują by zawodnicy próbowali częściej strzelać aniżeli wjeżdżać z piłką do bramki to byłoby dla mnie bardziej korzystne - te komentarze powtarzają się zarówno po moich wygranych meczach jak i tych, które zremisowałem. A dziwi mnie to dlatego, że często moi zawodnicy strzelają zza pola karnego - więc nie wiem skąd taka krytyka i jak to ewentualnie zmienić?

Odnośnik do komentarza

Niby tak ale nie zmienia to faktu, że jest to lekko irytujące i nawet nie można w sposób ostry odpowiedzieć temu trenerowi nie mniej jednak teraz większe zmartwienie bo qrde nowy sezon się zaczął a ja przegrywam mecz za meczem choć w poprzednim sezonie miałem raptem jedną porażkę - wy też tak macie? Nie wiem co się dzieje, że tak fatalnie idzie

Odnośnik do komentarza

Witam. Gram Chelsea i wydaję mi się, że nie wykorzystuję potencjału drużyny.

Moi zawodnicy http://img695.imageshack.us/i/chelseachelseapikarze.png/

Taktyka: http://img72.imageshack.us/i/chelseachelseataktyka.png/

 

Staram się grać dość defensywnie i zachowawczo.

Polecenia dla zawodników:

Bramkarz (Cech) obrona

Środkowi obrońcy (Terry i Alex) obrona

Boczni obrońcy wsparcie (na prawej Cole na lewej Srna lub Ivanovic)

Rygiel defensywy (Obi Mikel)

Pomocnik odbierający piłkę wsparcie (Essien)

Wysunięty Rozgrywający wsparcie (Lampard)

Skrzydłowi wsparcie(tu różnie na lewej najczęściej Zhirkov i Malouda, czasami Kalou, na prawej Benayoun lub Anelka)

Kompletny napastnik atak (Drogba)

 

W tym ustawienu marnuję mi się min. Anelka.

Jakieś porady? Dalej chciałbym grać dobrze w obronie i nie dać pograć przeciwnikom w środku pola.

Odnośnik do komentarza
1 marnujemy zbyt wiele krotkich podań

Zagraj bezpośrednimi?

 

2 nasze dośrodkowania rzadko dochodzą do celu

Ogranicz dośrodkowania, graj środkiem boiska, zmień rodzaj dośrodkowań, sprawdź atrybut z dośrodkowaniami Twoich podopiecznych...

 

3 jeseśmy neiskuteczni w odbiorze piłki

Pressing, rodzaj odbioru, rozmieszczenie poszczególnych piłkarzy na placu gry... Kombinuj!

 

5 piłkarz nie jest przyzwyczajony do tak wolnego rozgrywania piłki

Jeśli jest to jeden piłkarz, to nie przejmuj się tym. Chyba nie będziesz zmieniał tempa rozgrywania akcji tylko dlatego, że jeden piłkarz ma chimery?

 

6 piłkarz nie przywykł do gry ostrym pressingiem

To niech przywyknie. :)

 

8 nasi napastnicy nie dają sobie rady, zespół przeciwny ma w obronie zbyt wielu piłkarzy

W moim przypadku to zjawisko występuje najczęściej, kiedy gram jednym napastnikiem i dwoma ofensywnymi skrzydłowymi (4-3-3, 4-1-4-1). Jest to spowodowane tym, że w linii ataku masz zapewne ustawionego jednego piłkarza. Jeśli będziesz zdobywał bramki i wygrywał mecze, to nie zwracaj na to uwagi!

 

mpelczyn

Jakieś porady? Dalej chciałbym grać dobrze w obronie i nie dać pograć przeciwnikom w środku pola.

Grając sztywno i z kontry, musisz pogodzić się z tym, że oddasz przeciwnikowi pole i będziesz czyhał na jego błąd. Grasz Chelsea, więc konkluzja nasuwa się sama - nie chcesz dać pograć przeciwnikowi w środku pola, to sam je zdominuj (krótkie podania, ofensywne nastawienie, itd.).

Odnośnik do komentarza

Wczytaj z zapisanych w grze taktykę 1-4-2-3-1. W poleceniach dla drużyny ustaw grę na płynną lub zrównoważoną a strategie na kontrole. W ustawieniach indywidualnych daj obroncom i defensywnemu pomocnikowi odbiór agresywny, podania dosyć bezpośrenie i ograniczoną swobode. Piłkarzom ofensywnym ustaw podania krótkie, dużą swobode gry i odbiór ostrożny. Więcej w taktyce nic nie zmieniaj a zobaczysz jakie wyniki osiągniesz. Możesz sobie też sciągnąc moją taksę: http://wrzucacz.pl/file/2131289584061

 

Sorry, ale mam 2 swietnych napastników i nie chce, żeby któryś siedział na ławce. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Pozdrawiam

 

ja rowniez gram porto, 4-1-2-2-1 z hulkiem jako cofniety napastnik i idzie mi calkiem dobrze.

w lidze bilans 11-1-1 bramki 29-6, tak wiec mimo wszystko polecam zagrac 1 napadziorem :P

 

 

 

poszlo na PW

Edytowane przez ughi
Odnośnik do komentarza

Wczytaj z zapisanych w grze taktykę 1-4-2-3-1. W poleceniach dla drużyny ustaw grę na płynną lub zrównoważoną a strategie na kontrole. W ustawieniach indywidualnych daj obroncom i defensywnemu pomocnikowi odbiór agresywny, podania dosyć bezpośrenie i ograniczoną swobode. Piłkarzom ofensywnym ustaw podania krótkie, dużą swobode gry i odbiór ostrożny. Więcej w taktyce nic nie zmieniaj a zobaczysz jakie wyniki osiągniesz. Możesz sobie też sciągnąc moją taksę: http://wrzucacz.pl/file/2131289584061

 

Sorry, ale mam 2 swietnych napastników i nie chce, żeby któryś siedział na ławce. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Pozdrawiam

 

ja rowniez gram porto, 4-1-2-2-1 z hulkiem jako cofniety napastnik i idzie mi calkiem dobrze.

w lidze bilans 11-1-1 bramki 29-6, tak wiec mimo wszystko polecam zagrac 1 napadziorem :P

A jak się spisuje Hulk? Mógłbyś podesłać swój skład? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!

rozpocząłem grę moją ukochaną Jagą i niestety nie mogę znaleźć optymalnej taktyki do tego klubu.na półmetku 1 sezonu jestem na dość niezłym 7 miejscu, jednak czuję że nie wykorzystuję całości potencjału mojego zespoliku.próbowałem grac ustawieniem 4-5-1, 4-2-4 przy filozofii zrównoważonej, strategia - kontrola, intensywniejszy pressing agresywny odbiór piłki.ostre dośrodkowania, krótkie podania

z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne wskazówki

Odnośnik do komentarza

Jesli chcesz grac tak jak Jaga teraz to gra szeroko, bezposrednie podania, tempo raczej normalne lub szybkie i scisla dyscyplina. Kascelan wspomagajacy obrone,obok niego sr.pomocnik ze wsparciem i na rozegraniu polecam klasyczna 10 bo grasz tylko jednym napastnikiem. Zadbaj przede wszystkim o obronę, wiec krycie 1 na 1 i sr.obroncy krycie scisle bo zdaje egzamin bardzo dobrze. To narazie tyle ;)

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Jak wygląda u Was sprawa z presingiem? Znaleźliście jakiś sposób na to już? Bo u mnie zauważyłem, że nawet jak obrońcom ustawie na połowę przeciwnika bywa sytuacja, że sobie spokojnie biegną obok :)

 

I jak wygląda u Was sprawa ze strzałami z dystansu? Próbowaliście może ustawić odgrywającego? Bo ograniczenie strzałów z dystansu w taktyce jest już bardziej niemożliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...