Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że po prostu trzeba ustawiać taktykę pod zawodników.

Może nie miałeś odpowiednich piłkarzy do tej taktyki...

Skrzydłowych ofensywnych pomocników miałem powyżej przeciętnej. 3,5 i 3 gwiazdki, obunożni. Gram w piątej lidze angielskiej. Mój asystent ma ocenę umiejętności na 11. Poza tym przeniosłem lewego ofensywnego pomocnika na środek, gdzie nie ma jeszcze wykształconej pozycji (żółto) i tam gra dobrze. Prawy może grać w ataku i też tam sobie radził, ale akurat znalazłem lepszego.

Mój wniosek jest taki, że ta taktyka 4-1-2-2-1 dobrze nadaje się do egzekwowania przewagi, ale jeżeli nie ma się przewagi to kończy się porażką. Może być też tak, że źle dobrałem ustawienia szczegółowe. Korzystam z wzorca taktyki pink panter redux v3 i tylko zmieniam pozycje zawodników oraz włączanie się do akcji ofensywnych.

Odnośnik do komentarza

co do powyżej taktyki to porównałem ją, w co prawda krótkim okresie, z moją taktyką i wyniki były porównywalne ale jakoś bardziej mi się podobała gra piłkarzy z moją taktyką. Więc się nią podzielę, ciekawy jestem jak się w innych klubach spisze. Oparta jest na 4-4-2 Diamond, odpowiednio zmodyfikowana. Ważni są skrzydłowi. Gra krótkimi podaniami, linia obrony wysunięta, w zależności z kim gram zmieniam tylko głównie nastawienie.

 

link do taktyki:

http://www.mediafire...k7n1vorb9ovbsb5

Odnośnik do komentarza

W tej taktyce mario są ustawione krótkie podania, szybkie tempo i duża swoboda taktyczna co raczej kiepsko ze sobą współgra, z dużą swobodą taktyczną powinno się grać na wolnym tempie chyba że mamy w drużynie samych kreatywnych wirtuozów futbolu, krótkie podania i szeroka gra też trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Udało mi stworzyć ciekawą taktykę w Fm'ie choć gram nią dopiero pół sezonu w polskiej lidze.

Napisze troszkę o niej, więcej napisze po sezonie ;P.

Gram przeciętnym Zagłębiem Lubin. Po rundzie jesiennej uplasowałem się na 1 miejscu w lidze z 36pkt'ami (11-3-2) Gole 38 - 12.

Ustawienie to 4-4-2 z dwoma wysuniętymi skrzydłowymi.

filozofię gry ustawiłem zrównoważoną a stratega wyjściowa standardowa.

Ustawiłem również pułapki ofsajdowe, obrona jest "prawie" wysunięta no i włączone kontrataki. Dałem im większa swobodę taktyczną i szukanie gry.

Co do ustawień indywidualnych piłkarzy to trochę pomieszałem ale wydaje się że na dobre he he.

Bardzo cieszą mnie wyniki meczy z lepszymi rywalami, przykłady: Zagłębie L - Legia 1:1 (początek sezony, jeszcze się nie zgrali chłopaki;p),

Polonia W. - Zagłębie L 0:1 (3 mecz w lidze), Lech P - Zagłębie L 0:3, Wisła K - Zagłębie L 0:2 (przy stanie 0:0 czerwona kartka dla mojego obrońcy),

Jagiellonia B - Zagłębie L 0:5 itd.

Zobaczymy co będzie w drugiej rundzie, 3majcie kciuki he he.

pzdro

Odnośnik do komentarza

Witam.

Udało mi stworzyć ciekawą taktykę w Fm'ie choć gram nią dopiero pół sezonu w polskiej lidze.

Napisze troszkę o niej, więcej napisze po sezonie ;P.

Gram przeciętnym Zagłębiem Lubin. Po rundzie jesiennej uplasowałem się na 1 miejscu w lidze z 36pkt'ami (11-3-2) Gole 38 - 12.

 

To przeciętne Zagłębie jest silnym zespołem, którym przy małym dodatku taktyki można osiągnąć na spokoju mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Gadacie ale Polska liga w FM jest wyrównana np w pierwszym sezonie u mnie Widzew zajął 2 miejsce a we finale pucharu Polski grał ŁKS który nawet nie awansował do ekstraklasy. Więc wszystko możliwe.

 

U mnie zaczął się problem. Gram już 2 sezon Lechem. Mam dobre mecze w LM wygrałem nawet ze Zenitem 1-0 :eusa_dance: a tą samą taktyką przegrywam albo remisuje w lidze z przeciętnymi zespołami. Zmienić taktykę na ligę czy jak?

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

No widać FM 11 dobrze odzwierciedla rzeczywistość :P

Meczu w lidze zdominować nie mogę. Jest tak mniej więcej pół na pół. Widać że zespoły grają przeciwko mnie z kontry. Próbował cofnąć linie obrony spowolnić tempo gry i to samo. Gram ustawieniem 4-4-2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...