Skocz do zawartości

Polska Liga Update


Lucasinho

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ilości meczów w rundzie jesiennej i wiosennej, to w rzeczywistości w tym sezonie w I lidze grają 20 i 14 spotkań, więc ta różnica 4 nie jest, aż tak wielka, ale jak będę coś robił to zwrócę na to uwagę.

 

Z drugiej strony kiedyś wszyscy byli zadowoleni, że mogą grać w niższej lidze polskiej, nawet jeśli wiązało się to z możliwością zakupu co roku jednego obcokrajowca czy też gry systemem wiosna-jesień. A teraz 4 mecze są nie w tej rundzie gdzie być powinni i już ogromne narzekanie i stwierdzanie, że projekt nie ma sensu. Nigdy nie zrozumiem gdzie tu logika.

różnica polega na tym, że kiedyś nie było takich możliwości jak teraz - obecnie edytor daje tyle możliwości, że wstydem jest wypuszczanie takich baboli (tak, system 24/10 to babol straszny)

Odnośnik do komentarza

Odwzorowałem już wszystkie rozgrywki oraz kluby z rejonu radomskiego. Teraz biorę się za rejon świętokrzyski. Bez waszej pomocy będzie mi bardzo ciężko opracować pozostałe ligi, dlatego prosiłbym o przesyłanie raportów o klubach z niższych lig od osób chcących aby powstał dodatek zawierający wszystkie grywalne kluby w Polsce. Proszę o przesyłanie raportów na adres na adres ssman23@o2.pl.

Odnośnik do komentarza

Hmmm w sumie jest opcja, że te daty początku i końca rundy da się ustawić bezpośrednio notatnikiem i wtedy nie wywali błędu, że przerwa jest za długa.

 

Tyle, że to nijak nie zapewnia, że kolejki się rozsądniej ułożą. Na ten moment mi do głowy przychodzi tylko ustalenie terminarza, a to dużo roboty. Więc prosiłbym o sugestię jak to zmienić, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza

Hmmm w sumie jest opcja, że te daty początku i końca rundy da się ustawić bezpośrednio notatnikiem i wtedy nie wywali błędu, że przerwa jest za długa.

 

Tyle, że to nijak nie zapewnia, że kolejki się rozsądniej ułożą. Na ten moment mi do głowy przychodzi tylko ustalenie terminarza, a to dużo roboty. Więc prosiłbym o sugestię jak to zmienić, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

 

Na końcu pliku .xml z dodatkiem są dane o poszczególnych rozgrywkach. W odpowiednich liniach podmieniamy dane odpowiednio na (to pierwsze to początek/koniec sezonu, to drugie to przerwa zimowa)

 

- Ekstraklasa (wychodzi system 17-13)

<date id="start_date" day="28" month="7" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="29" month="5" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

 

<record id="break_periods">

<integer id="id" value="1651667044"/>

<date id="start_date" day="22" month="11" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="16" month="2" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

</record>

 

- I i II liga (system 20-14):

<date id="start_date" day="21" month="7" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="5" month="6" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

 

<record id="break_periods">

<integer id="id" value="1651667044"/>

<date id="start_date" day="22" month="11" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="1" month="3" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

</record>

 

III liga (15-15)

<date id="start_date" day="11" month="8" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="17" month="6" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

 

<record id="break_periods">

<integer id="id" value="1651667044"/>

<date id="start_date" day="15" month="11" year="2011" hours="0" minutes="0"/>

<date id="end_date" day="9" month="3" year="2012" hours="0" minutes="0"/>

</record>

 

 

Tak to ustawiłem u siebie. Tracimy może realizm początku/końca sezonu, ale na pewno lepiej dodać nierealistycznie kolejkę w maju, niż grać ligę systemem 20-10 albo 24-10 ;)

 

Ogólnie trzeba dużo kombinować, bo np. przesunięcie początku przerwy zimowej Ekstraklasy z 22 listopada na ~15 grudnia powoduje, że mimo odpowiedniej długości rundy wiosennej, terminarz przestawia się na 20-10 i np. wiosną często gramy co 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Czyli zyskujemy lepszy podział kolejek, ale nierealny początek i koniec sezonu, więc pewnie ktoś i tak będzie narzekać. No, ale chyba jednak tak będzie lepiej. Tyle tylko, że z racji EURO sezon w tym roku powinien się wcześniej chyba kończyć. Ale spróbuje ustawić te daty i zobaczę jak to funkcjonuję. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

ssman, ale czemu nie chcesz jeszcze trochę poczekać, aż naprawią ten bug? Po co się śpieszyć?

 

A jak nie naprawią to się to jakoś inaczej zorganizuje, żeby dało się kleić, bo logiczne że szybciej to zrobi 5 osób pracujących na raz niż jedna.

Odnośnik do komentarza

ssman, ale czemu nie chcesz jeszcze trochę poczekać, aż naprawią ten bug? Po co się śpieszyć?

 

A jak nie naprawią to się to jakoś inaczej zorganizuje, żeby dało się kleić, bo logiczne że szybciej to zrobi 5 osób pracujących na raz niż jedna.

 

To jaki bug jest?

Odnośnik do komentarza

Jeśli na dwóch różnych bazach dodam różne kluby, to po połączeniu w jedną ID tego jednego musi się zmienić i tak się dzieje, tyle, że wcześniej zmieniało się w każdym miejscu w pliku, a teraz tylko raz i w wyniku tego jeśli w dwóch różnych plikach przypiszę graczy do jednego z nowo dodanych klubów [ale różnych w każdym z plików i nowo dodanych w danym pliku] to po połączeniu wszyscy dodani gracze będą w jednym, bo zmieni się tylko ID przy tworzeniu tego drugiego klubu, ale nie zmieni się tam gdzie przypisuje graczy do danego zespołu.

 

Sorry, ale nie umiem prościej tego wyjaśnić.

 

Poza tym muszę pochytać nowy zaawansowany edytor, a to idzie dość ciężko, a do tego w czwartek mam kolokwium z wnioskowania statystycznego. Niemniej chciałbym jakoś w weekend ruszyć z projektem, ale czekam na odpowiedź od SI, no i muszę zorganizować tryb prac.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...