Skocz do zawartości

Polska Liga Update


Lucasinho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć, czołem, dawno mnie nie było. Zapraszam do pobierania świeżutkiej IV ligi :)

 

http://www.cmrev.com...e-2012-1_1.html

 

 

 

Jeśli nasz projekt Ci się spodobał i chcesz wspomóc nasz zespół możesz wpłacić datek na podany niżej nr konta:

 

XXXXXX[numer konta]XXXXXXXX

Piotr Klejczyk

 

w tytule prosimy wpisywać "PLU"

żałość, upadek, nie mogę odnaleźć wyrażenia

Odnośnik do komentarza

Spoko, skoro uważacie że zachowałem się jak k***a, Wasze zdanie, ale jeśli znacie dziwkę, która oferuje seks, a potem stwierdza, jeśli ci się podobało to zapłać to dajcie namiary.

 

Zrozumiałbym Wasze oburzenie gdybym przed powstaniem prosił o wpłaty, albo gdybym kazał wpłacać czy coś. Ja po prostu podałem nr konta, gdzie jeśli ktoś nie ma co robić z kasą może sobie ją przelać.

 

Równie dobrze mógłbym sobie ustawić ten nr w podpisie z dopiskiem - jak chcesz to wpłać dowolną kwotę, będzie fajnie.

 

Wasze zdanie, wasze prawo uważać, że nie jest to warte złamanego grosza, spoko rozumiem.

Odnośnik do komentarza

I "przypadkiem" oczywiście wydałeś to w dniu X rocznicy CM Rev na tej stronie. Cała wasza strona to kwintesencja tego, czym scena nigdy miała nie zostać a przez was została.

 

Oczywiście od razu przypomina się Robi Robson, nota bene także współpracujący z CM Rev, który na tej właśnie stronie ogłosił, że oczekuje na dobrowolne wpłaty.

 

Gratuluję robienia biznesu na lemingach.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze CM Rev nic do tego nie ma. Zapytałem tylko o pozwolenie na wystąpienie z taką prośbą w moim imieniu i zgoda została mi udzielona z wyraźnym zaznaczeniem, że jest to tylko moje działanie, a nie redakcji.

 

Jak zaczynałem robić IV ligę to wpadł mi do głowy pomysł, żeby spróbować na tym zarobić, bo wtedy automatycznie mogę na to poświęcić więcej czasu itp. A, że tak wychodziło, że trzeba było coś przygotować na urodziny i IV liga była czymś idealnym to faktycznie zbiegło się to w czasie.

 

Podam Ci prosty przykład. Mam dzień wolny od zajęć na uczelni, a potrzeba mi kasy na czwartkową imprezę, więc mam do wyboru albo robić coś w edytorze (za co Waszym zdaniem nie należy mi się żadna korzyść majątkowa, nawet dana całkowicie dobrowolnie), albo iść na inwentaryzację do marketu czy udzielać korepetycji.

 

Wybór z ekonomicznego punktu widzenia jest prosty i dlatego właśnie chce zobaczyć, czy ludzie byliby skłonni wpłacić jakieś pieniążki, które dawałyby możliwość wyboru między pracą w edytorze lub szukaniem innego zajęcia bez żadnej utraty korzyści. Poza tym pomagało mi kilka osób i naprawdę bardzo bym chciał ich jakoś wynagrodzić za pomoc, ale ze swojego przecież nie będę dokładał do tego wszystkiego.

 

Gdy rozpoczynałem rozmowy na ten temat z redakcją od razu zauważyli, że Scena jest w pewien sposób uczulona na taką działalność, patrząc w przeszłość całkiem słusznie zresztą. Tylko czy ja gdzieś napisałem, że tych pieniędzy potrzebuję, czy napisałem że mam jakieś problemy, że jeśli nie będzie kasy to nie będzie IV ligi? Nie.

 

Jeszcze wczoraj pytałem o potwierdzenie, czy mogę wystąpić z tą prośbą, jeśli nie dostałbym pozwolenia to na stronę poleciałaby IV liga bez żadnej wzmianki o pieniądzach.

 

W jednym masz rację, Scena poszła w złą stronę, ale nie ja to rozpocząłem i nie jest to tylko moja wina. Kiedyś robiąc jakikolwiek dodatek słyszało się słowa podziękowania, podziwu, czasem drobną konstruktywną krytykę. Dziś mało kto powie zwykłe dziękuję, a większość komentarzy to pytanie czemu nie ma tego, czemu nie ma tamtego i kiedy będzie B-klasa. Skoro nie miałem całkowicie motywacji, żeby coś robić, to spróbowałem w ten sposób się zmotywować, efekt został osiągnięty, mamy całkiem udany plik.

 

Poza tym głupie jest jak muszę się tłumaczyć czy to współlokatorom czy rodzicom, dlaczego siedzę na kompie do 3 w nocy, a nic z tego nie mam.

 

Możecie mnie oceniać jak tam chcecie, ja wiem że nic złego nie zrobiłem.

 

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli naprawdę potrzebujesz kasy, to idź do tej pracy na inwentaryzację - tam masz pewny pieniądz, a nie żyjesz z łaski "a może ktoś wpłaci 5 zł, ktoś 5 gr, a ktoś nikt". Sam przecież przyznałeś, że z tego raczej nie będzie, równie dobrze możesz zagrać w lotka lub kupić zdrapkę...

 

Jeśli FM to Twoja pasja, to praca w edytorze to nie marnowanie czasu.

 

Jeśli naprawdę zależy Ci, żeby nie "marnować" czasu do 3. w nocy, to trzeba było zachęcić ludzi do współpracy, a nie do wpłacania kasy.

 

Jeśli zależy Ci aby Scena był na co najmniej przyzwoitym poziomie, to się nie robi tego typu akcji i argumentuje typu "to nie ja zacząłem, bla bla bla", tylko robi wydaje porządne dodatki, a nie jak ten, gdzie na wiosnę w Ekstraklasie gra się dziesięć kolejek.

 

Możecie mnie oceniać jak tam chcecie, ja wiem że nic złego nie zrobiłem
czyli Twoja racja jest NAJTWOJSZA, spoko, z takim argumentem nie wygram
Odnośnik do komentarza

Ja popieram działanie kleya. Istnieje przecież mnóstwo projektów, które są darmowe, a pieniądze możesz wpłacić, jeśli chcesz w taki sposób uhonorować twórcę dodatku. Nikt od Was nie wymaga wpłaty, jest ona opcjonalna. Tak samo jak z wpłatami na CMF - chcesz wspomóc finansowo forum, wpłacasz. Nikt Ci przy rejestracji nie każe wpłacać miesięcznie pięciu złotych na konto forum.

 

A co do opłat za pracę na scenie, to także temat na dłuższą dyskusję. Czemu twórcy innych, poważnych stron internetowych dostają za to wynagrodzenie, a my, twórcy stron o Football Managerze musimy nadal żyć nieskazitelną przeszłością i pracować za darmo? Oczywiście, to zależy w jaki sposób podchodzisz do tematu. Bo jeśli dla zabawy napiszesz sobie tekst na dwa tygodnie, to to jest żadna praca. Natomiast, jeśli ktoś poświęca masę swojego wolnego czasu, działa niemalże codziennie, wkładając w to serce, to dla mnie całkowicie zrozumiałe jest, że chciałby otrzymać za to choć niewielkie wsparcie materialne. Szczególnie, że strony o FM-ie tworzą głównie licealiści i studenci, to akurat im przydałoby się małe uzupełnienie kieszonkowego.

Odnośnik do komentarza

Chyba was popierdolilo. Chlopak chce sobie cos dorobic, za swoja ciezka prace, a wy pierdolicie glupoty jakby wam kazal to brac i za to jeszcze placic. Plik jest ZA DARMO a jak nie chcecie wplacac, to nie wplacacie. Zenua...

 

A jak juz slysze slowo "scena" to mi sie slabo robi...

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...