Skocz do zawartości

Od zera do bohatera


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

25 sierpnia 2010, Liga Mistrzów 4 rnd. el. rewanż

 

Wywiad dla Sport.pl dzień po meczu

Co się stało z tą Legią jaką pamiętamy z poprzedniego sezonu? Z tą strzelającą mnóstwo bramek i odnoszącą co mecz zwycięstwo.

Dzisiaj sam nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dopóki nie dojdę do sedna sprawy gdzie robię błąd lub robią go piłkarze to jestem w kropce.

To nie jest tak, że zrobiliście zbyt dużo transferów?

Możliwe, ale robiliśmy je głównie z myślą, aby wzmocnić skład. Specjalnie przygotowaliśmy zespół, aby powalczyć w pucharach europejskich. Mieliśmy duże ambicje, a tym czasem odpadamy z Ligi Mistrzów. Zwłaszcza po wygraną w rewanżu z Maccabi myślałem, że przejdziemy Kopenhagę.

Małym pocieszeniem jest to, że jesteście naszym rodzynkiem w Lidze Europejskiej.

Tak, ale trafiliśmy na dosyć ciężką grupę.

No biorąc pod uwagę, że trafiliście na Inter Mediolan...

Oczywiście o Interze nie wspominając. Ale jeżeli zaczniemy grać tak jak wcześniej, jeżeli wrócimy do optymalnej formy to Cercle Brugge i Stoke City są do ogrania. Przecież Brugge pokonaliśmy rok temu w sparingu 5:2 gdy zaczynałem dopiero pracę w klubie. Kluby angielskie zawsze są ciężkie do ogrania, ale pierwszy mecz gramy u siebie. Jeżeli piłkarze wezmą się w garść to jesteśmy w stanie wywalczyć awans.

Stoke po czterech kolejkach Premier League jest czwarty w tabeli. Pokonał Everton, Birmingham i Newcastle, przegrał tylko z Fulham w ostatnim meczu. Naprawdę Pan wierzy, że możecie ich pokonać?

Jak najbardziej.

Mówi się, że w ostatnich godzinach okna transferowego klub wzmocni jeszcze jeden zawodnik.

Tak. Szukamy piłkarza na lewą obronę. Fernandes nie spełnia wymagań, a Radkevich nadaje się tylko na ławkę. W tej chwili lewa obrona to nasz największy kłopot.

Teraz gracie z Górnikiem Zabrze. Legia wróci na właściwe tory?

Mam nadzieję, że wygramy ten mecz i wróci pewność siebie. Szykuję na ten mecz kilka zmian, więc możecie spodziewać się niespodzianki kadrowej...

 

Statystyki

Składy i oceny

4 runda-rewanże

Odnośnik do komentarza

28 sierpnia, Ekstraklasa [5/30]

 

W tym meczu dałem odpocząć Kakucie, Barazitowi, Antoloviciowi i McCarthy'emu. W pierwszym składzie znaleźli się:Rybka, Sneijder, Iwański i Kucharczyk. Jak się okazało postawienie zwłaszcza na tego ostatniego to był strzał w "10". To właśnie Kucharczyk w pierwszej połowie strzelił dwa gole, a w drugiej zaliczył asystę przy bramce Rodionova. Dodatkowo trafienie Vazqueza dało nam wysokie prowadzenie 4:0. Górnik zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem Banasia. Oby to zwycięstwo nie było tylko przypadkiem, bo w następnych meczach zarówno w LE jak i w Ekstraklasie bardzo będziemy potrzebować punktów.

 

Statystyki

Składy i oceny

5 kolejka

Odnośnik do komentarza

11 września 2010, Ekstraklasa [6/30]

 

W tym meczu chcieliśmy udowodnić, że Legia wraca na właściwe tory, a wygrana z Górnikiem nie była przypadkowa.

Dlatego już od początku meczu ruszyli piłkarze do ataku. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Jędrzejczyk zachowując się jak rasowy, środkowy napastnik i pokonał Kozika. Później podanie Barazite'a wykorzystał McCarthy strzelając drugiego gola w Ekstraklasie. Na 3:0 podwyższył debiutant-Isaac Okoronkwo grający przez kontuzję Kovacia. Nigeryjczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Barazite'a. W 72 minucie wynik ustalił rezerwowy Titi i pokonujemy beniaminka 4:0. Wykorzystaliśmy małą wpadkę Wisły Kraków, która tylko zremisowała z Zagłębiem Lubin, dzięki czemu zbliżyliśmy się na 3 pkt.

 

Statystyki

Składy i oceny

6 kolejka

Tabela po 6 kolejkach

Transfery-sierpień

Odnośnik do komentarza

15 września 2010, Liga Europejska Grupa A [1/6]

 

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów pozostaje nam walka w Lidze Europy. Na pierwszy ogień idzie Club Brugge. Pamiętam dobrze moment, gdy obejmowałem klub i dopiero się z nim identyfikowałem. Brugge to był jeden z pierwszych rywali sparingowych, a wygraliśmy z nim wtedy 5:2. Tym razem mecz miał zupełnie inny obrót. Pierwszy do siatki trafił Blondel. Później jednak po golach Titiego i McCarthy'ego wyszliśmy na prowadzenie. Druga połowa należała już do Belgów. Najpierw drugą część gry golem otworzył Akpala, a w doliczonym czasie ten sam zawodnik po raz drugi pokonał Antolovicia. Cóż, straty punktów w takich okolicznościach zawsze bolą, ale pokazaliśmy pazur, oraz, że nie można nas ignorować.

Statystyki

Składy i oceny

1 kolejka-Grupa A

Odnośnik do komentarza

18 września 2010, Ekstraklasa [7/30]

 

W meczu z Ruchem ważne były tylko 3 pkt. Nic innego się nie liczyło, żadne inne rozwiązanie. Musieliśmy przede wszystkim gonić Wisłę. Piłkarze stanęli na wysokości zadania. Już w 3 minucie pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Nacer Barazite. W 39 minucie bramkę dołożył Rodionov. Do przerwy 2:0, a po przerwie nic się nie zmieniło. Zdobywamy kolejne 3 punkty. Niestety Wisła wygrywa z Koroną, więc wciąż jesteśmy "tylko" wiceliderami.

 

Statystyki

Składy i oceny

7 kolejka

Odnośnik do komentarza

22 września 2010, Puchar Polski 2 rnd.

 

Pierwszym rywalem w drodze do obronienia Pucharu Polski była ŁKS Nieciecza. W tym spotkaniu dałem odpocząć kilku piłkarzom, mimo to byłem mocno zszokowany gdy do 90 minuty na tablicy był wynik 0:0 i była potrzebna dogrywka. O ból głowy przyprawiała skuteczność. Z 33 strzałów tylko 6 było celnych i nie padła żadna bramka! O zwycięzcy decydowały karne. Gdy Frankiewicz nie wykorzystał 11-stki myślałem już, że mamy pewną wygraną. Karnego nie trafił jednak Grzelczak! Po kolejnym przestrzelonym karnym, tym razem Kubowicza modliłem się, aby Radkevich strzelił już i abyśmy mieli spokój. Zamknąłem oczy i otworzyłem je dopiero po tym jak kibice zaczęli ze szczęściem śpiewać, że wygraliśmy. Dobrze, że Uzbekitańczyk strzelił karniaka, bo już miałem dość tego żałosnego widowiska. Teraz ważne derby w lidze z Polonią.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 2 rundy

 

25 września 2010, Ekstraklasa [8/30]

 

Czas na kolejne derby na Konwiktorskiej. Ponad 6000 tys kibiców obu warszawskich ekip nie mogło doczekać się tego spotkania. Jednak fani "Czarnych Koszul" mocno się zawiedli. Cały mecz było zdecydowanie pod dyktando Legii. W pierwszej połowie hat-trickiem popisał się Titi i gola strzelił Kakuta. Poloniści odpowiedzieli tylko trafieniem Nowaka. W drugiej części gry bramki dorzucili Rodionov i rezerwowy Iwański. Ostatecznie wygrywamy na wyjeździe 6:1!

Wykorzystaliśmy wpadkę Wisły ze Śląskiem i awansowaliśmy na lidera Ekstraklasy! Teraz ważny mecz ze Stoke w Lidze Europejskiej,

 

Statystyki

Składy i oceny

8 kolejka

Odnośnik do komentarza

29 września 2010, Liga Europejska 2 kolejka

 

Rozgrywki w Lidze Europejskiej coraz bardziej się rozkręcają. Po dosyć bolącej porażce z Brugge w Belgii czas na pojedynek u siebie z Stoke City. Mieliśmy do rywala ogromny respekt, w końcu w weekend pokonali sam Manchester City 2:1. Mimo to do przerwy to my zdecydowanie górowaliśmy nad rywalami. McCarthy i Barazite strzelili po dwie bramki, a z rywali odpowiedział tylko Shawcross. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie gorzej. Do bramki wpakował piłkę Fuller i ponownie Shawcross. Pod koniec gdy Stoke cały czas atakowało mocniej zabiło mi serce. Na szczęście utrzymaliśmy prowadzenie zostając w grze o awans do następnej rundy. Następny mecz w LE też gramy w Warszawie, ale z arcytrudnym rywalem jaki jest Inter Mediolan.

 

Składy i oceny

Statystyki

2 kolejka

Odnośnik do komentarza

Nagrody:

Piłkarz miesiąca (wrzesień)=Nacer Barazite

Manager miesiąca (wrzesień)=Kamil Gieroba

 

2 październik 2010, Ekstraklasa [9/30]

 

Mecz z Widzewem niespodziewanie przyciągnął sporą liczbę widzów. Ponad 17 tys oglądało to niby jednostronne widowisko zakończone jednak remisem. Głównym problemem znowu była skuteczność. Gola strzelił McCarthy, a wyrównał w drugiej połowie Dudzic. Teraz gramy dwa z rzędu ciężkie mecze, najpierw z Wisłą w Ekstraklasie, a potem z Interem Mediolan. Po meczu z "Białą Gwiazdą" zdecyduje czy zostać w klubie. Powoli tracę chęci do prowadzenia Legii i chyba zmienię otoczenie.

 

9 kolejka

Statystyki

Składy i oceny

Odnośnik do komentarza

16 październik 2010, Ekstraklasa [10/30]

 

Przy ponad 20 tysięcznej publiczności podejmowaliśmy Wisłę Kraków na Łazienkowskiej. Ciężko było uwierzyć, że to pojedynek mistrza z wicemistrzem, bo po grze można było powiedzieć, że rywale różnili się o klasę. Boguski, Garguła i spółka po prostu sponiewierali Legię. Po meczu słysząc gwizdy z trybunów czułem się poniżony, pogrążony w rozpaczy...

 

Statystyki

Składy i oceny

10 kolejka

 

Dzień później zdecydowałem, że nie będę prowadził już Legionistów. Przeżyłem z chłopakami wspaniałe momenty zdobywając podwójną koronę, ale wszystko kiedyś się kończy. Zgłosiłem chęć podjęcia pracy u kilku angielskich klubów. Miałem dość pracy w Polsce. Najszybciej zgłosił się Flavio Briatore z Queens Park Rangers. Od razu przyjąłem ofertę, mimo przedostatniej pozycji w tabeli N-Power Championship. Cel na resztę sezonu? Utrzymanie w lidze, a w następnym roku awans do Premier League. Będzie ciężko, ale jest jeszcze ponad sezonu. Co z Legią? Faworytem do przejęcia pałeczki po mnie jest Ryszard Tarasiewicz ze Śląska Wrocław. Natomiast w Lidze Europejskiej zawodnicy poradzili sobie zaskakująco dobrze remisując u siebie z Interem 1:1 i zajmując po 3 kolejkach drugie miejsce w grupie.

Odnośnik do komentarza

Z QPR byłem tylko przez jeden mecz. Niespodziewanie Flavio Briatore mnie zwolnił, bo wyjawiłem chęć pracy dla PSG lub Valencii...praca w Anglii była, więc bardzo krótka. Można powiedzieć, że w Londynie byłem trenerem tylko tymczasowym. Najbliższy klub poprowadzę już do końca sezonu.

 

Składy i oceny

Statystyki

 

Zostałem szkoleniowcem Birmingham City. Debiut w meczu z Newcastle. Na transfery zimą mogę wydać 11 mln, ale do okna jeszcze 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza

30 październik 2010, Premier League (12/38)

 

Po pierwszym meczu nie spodziewałem się niczego specjalnego i słusznie. Newcastle szybko pokazał kto rządzi na ich boisku. Nawet druga żółta kartka Smitha w 88 minucie nie zmotywowała moich piłkarzy, lecz przeciwnie. W 90 minucie gola strzelił Steven Taylor. Początek na razie bardzo ciężki. Następny mecz z Wolves, a potem West Ham.

 

Statystyki

Składy i oceny

11 kolejka

 

Zanim do klubu przyszedłem prezes załatwił transfer Moussa Sissoko z Schalke 04 za 10,25 mln. 21-letni Francuz gra drugi sezon w Schalke i jest wychowankiem Tolouse. W tym sezonie zaliczył jak dotąd 10 meczy ligowych i strzelił jednego gola.

Odnośnik do komentarza

6 listopad 2010, Premier League [12/38]

 

Prawie 30 tys. osób przyszło oglądać mój debiut na St.Andrews. Niestety debiut nie będzie należał do najlepszych. Mimo iż prowadziliśmy 2:1 to wyrównał Henry, a nóż w plecy wsadził Hunt. Być może o porażce przesądziła czerwona kartka Michela, ale zespół musi się pozbierać, jeżeli chce walczyć o utrzymanie w lidze, albo i lepszy wynik.

 

Statystyki

Składy i oceny

wyniki 12 kolejki

 

Karierę zakończył kapitan Manchesteru United-Gary Neville. 35-latek po wygranym meczu 4:0 z Burnley postanowił zawiesić buty na kołku. Wraz z dniem 20 czerwca 2011 roku w ślady Anglika pójdzie Louis Saha. Piłkarz Evertonu także związany w przeszłości z MU nie mógł liczyć na podstawą grę w swoim klubie i to przyśpieszyło jego decyzję. Znany polskim kibicom Emmanuel Olisadebe 1 lipca zakończy karierę w chińskim Henan.

Odnośnik do komentarza

13 listopad 2010, Premier League [13/38]

 

Na Upton Park w Londynie podejmowaliśmy West Ham United. Wreszcie moi piłkarze zagrali jak na Premier League przystało. Dał o sobie znać nawet Sidibe, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od pleców Greena. Kiedy prowadziliśmy 2:1 Avram Grant zadecydował zagrać na trzech napastników co niestety przyniosło efekt. Po dośrodkowaniu Piquionne do bramki trafił Maynard. Mimo iż mieliśmy zwycięstwo w garści to nam ono uciekło. Jestem jednak zadowolony, bo zagraliśmy dużo lepiej niż w ostatnich dwóch meczach.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 13 kolejki

Odnośnik do komentarza

20 listopad 2010, Premier League [14/38]

 

Po porażce i remisie przyszedł czas na zwycięstwo. Rywal nie był wymagający-beniaminek Bristol City. Oprócz Patricka Vieiry i Dariusa Vassella trudno znaleźć w kadrze przeciwników znane nazwiska. To my kontrolowaliśmy ten mecz co udokumentowaliśmy golem Zigicia w doliczonym czasie pierwszej połowy. Nie stworzyliśmy wyjątkowego widowiska, ale ważne są trzy punkty i awans z strefy spadkowej.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 14 kolejki

 

Nastąpiły zmiany sterów w włoskiej AS Romie. Po zwolnieniu Claudio Ranieriego klub objął były szkoleniowiec Werderu Brema-Thomas Schaaf. Jego asystentem została ikona Juventusu Turyn-Alessandro Del Piero.

Odnośnik do komentarza

27 listopad 2010, Premier League [15/38]

 

Przyszedł czas na wyjazd do Manchesteru, gdzie podejmujemy The Citizens. Rywal bardzo wymagający. Już w czwartej minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy, bo David Silva z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował na główkę Yayi Toure, a ten wpakował piłkę do siatki, jednak sędzia uznał, że jest spalony. Ten mecz nie będzie dobrze pamiętał reprezentant WKS-u. W 77 minucie ujrzał bowiem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. Tylko Carlos Tevez pokazał na co go stać pokonując Bena Fostera. Mimo porażki jestem zadowolony, bo spodziewałem się większej różnicy bramek. Na dodatek zagraliśmy całkiem nieźle, a gdybyśmy lepiej strzelali na bramkę rywala to moglibyśmy zremisować.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 15 kolejki

Nowego trenera ma Lech Poznań. Po dość przeciętnych ostatnich meczach został zwolniony Jacek Zieliński, a stery przejął Czesław Michniewicz.

Selekcjoner reprezentacji Anglii-Fabio Capello stwierdził, że przyszedł czas na emeryturę i na początku lipca kończy karierę.

Dwaj piłkarze Legii ściągnięci latem-Robert Kovac i Jiri Stajner zadecydowali, że po sezonie zakończą karierę w stołecznym klubie.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim poście zrobiłem mały błąd. Capello kończy karierę już 20 grudnia obecnego roku...w jego ślady idzie także Franciszek Smuda.

 

Nagrody:

Piłkarz Miesiąca:Roger Johnson

 

4 grudnia 2010, Premier League [16/38]

 

Prawie 25 tys. fanów przybyło na spotkanie z Arsenalem. Oznacza to, że prawie cały stadion był zapełniony (pojemność 29 tys.). Kibice Arsenalu nie będą najlepiej wspominać tego spotkania. Już w pierwszej połowie po bramkach Sidibe i Meneza prowadziliśmy 2:0! Kanonierzy odpowiedzieli tylko trafieniem van Persiego w 55 minucie. Przy bramce Holendra Ben Foster nie miał nic do powiedzenia i nie winię go za utratę gola. Anglik i tak rozegrał dobry mecz. Ostatecznie dopięliśmy swego i wszyscy byli zaskoczeni naszym zwycięstwem.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 16 kolejki

Nastąpiła zmiana trenera we włoskim Interze. Rafaela Beniteza zastąpił...Szkot-Walter Smith. Ostatnie trzy lata Smith trenował Glasgow Rangers.

Odnośnik do komentarza

14 grudnia 2010, Premier League [17/38]

 

Na Turf Moor kibice byli fani wielkiej nerwówki. Po dużej strzelaninie Roger Johnson i Sidibe dali nam remis 3:3. Nasz obrońca strzelił dwa gole po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. To kolejny punkt na konto Birmingham. Teraz seria ciężkich meczów z Chelsea, Liverpoolem i Aston Villą. Zdobycie nawet punktu będzie naszym sukcesem.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 17 kolejki

 

18 grudnia 2010, Premier League [18/38]

 

W nasze skromne progi zawitała drużyna The Reds. Ruben Castro, Miguel Torres i Fernando Torres już po 46 minutach meczu pozbawili złudzeń kto zostanie zwycięzcą. Najlepszy okres gry mieliśmy pomiędzy 80, a 83 minutą kiedy to wpadały dla nas gole. Kolejne trafienie zaliczył Roger Johnson, a pierwszą bramkę w sezonie trafił Walter Gargano. Kiedy wydawało się, że powalczymy jeszcze o remis, ale kropkę nad "i" postawił Dirk Kuyt. Przegrywamy drugi mecz z rzędu, ale za to z jakim rywalem.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 18 kolejki

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...