Skocz do zawartości

Od zera do bohatera


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

jak na polskie warunki to i tak sporo. sprzedałem ich za to ile są warci.

 

8 lipiec 2010, Legia Cup-finał

 

Istna strzelanina w finale pucharu. Nie będę opisywał wszystkich goli, bo padło ich, uwaga...11! Zabrałoby mi to zbyt wiele czasu. Powiem, że ozdobą meczu było trafienie Sagbo. Były napastnik AS Monaco z poza pola karnego mocno uderzył na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Niestety po słabej końcówce przegrywamy spotkanie... 5:6. Szkoda, bo pierwsze w historii Legia Cup zwycięstwo na własnym terenie było bardzo blisko. Do Lazio i Ajaxu dołącza jednak Glasgow Rangers. W meczu o trzecie miejsce Osasuna pewnie pokonuje Atletico Mineiro 2:0.

 

Statystyki

Składy i oceny

 

Kontuzje:

Olexandr Rybka-2 tyg. (uraz klatki piersiowej)

Victaly Rodionov-2 tyg. (naciągnięty mięsień uda)

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

Issac Okoronkwo - wolny transfer

Nwankwo Kanu - wolny transfer

 

Transfery z klubu:

Makhnovskiy- do St.Polten (Austria) za 45 tys.

 

Wyniki Mistrzostw Świata w RPA 2010

2 runda

Ćwierćfinały

Półfinały

Mecz o 3 miejsce

Finał

 

Legia ma nowy klub filialny!

 

Słowacki klub Zlata Moravce został nowym klubem filialnym Legii Warszawa. Legia będzie mogła wypożyczać swoich piłkarzy do tego klubu i ma pierwszeństwo przy zakupie graczy z tej drużyny.

 

Włoch bez selekcjonera!

 

Reprezentacja Włoch zwolniła selekcjonera Cesara Prandelliego! Po dosyć nieudanych mistrzostwach Świata zarząd będzie szukał nowego szkoleniowca. Już mówi się o "podebraniu" Wybrzeżowi Kości Słoniowej Kamila Gierobę. Sam zainteresowany podobno byłby chętny zmianą otoczenia na europejskie.

Odnośnik do komentarza

14 lipca 2010, Liga Mistrzów 2 runda eliminacji

 

Żarty się skończyły. Czas na prawdziwe sprawdziany dla Legii. Na sam początek mały teścik z FC Bananc. O rywalach tak naprawdę nic nie wiedzieliśmy, oprócz tego, że to mistrz Armenii i że niektórzy zawodnicy z tego klubu reprezentują ten kraj. Ormianie nie postawili nam zbyt dużych wymagań. Mimo paru strzałów na bramkę Antolovicia to my kontrolowaliśmy sytuację. Już w 5 minucie mieliśmy groźną akcję. Carlos Fernandes był przy linii bocznej, próbował dośrodkować, ale piłka po odbiła się od obrońcy i poszła rykoszetem. Na szczęście Benni McCarthy pokazał swój instynkt strzelecki i umieścił piłkę pod poprzeczką, pokonując bramkarza. 1:0! Kolejny gol padł w 29 minucie. Iwański zagrywa w pole karne, a tam znakomicie odnajduje się Yannick Sagbo. Mamy 2:0! Okres od 29 do 35 minuty to prawdziwy maraton goli. Ledwo po bramce Francuza mamy rzut rożny. Do piłki podchodzi Iwański. Dośrodkowuje w pole karne... a Robert Kovać strzela trzeciego gola! To jeszcze nie koniec. Kolejna akcja Legii. Tym razem Kameruńczyk Titi wpada w pole karne, podaje do Sagbo, ten świetnie opanował piłkę i pokonuje bramkarza rywali! Do przerwy 4:0 i piłkarze poczuli się bardzo pewnie. Mimo już wysokiego wyniku padł kolejny gol. W 51 minucie niemal identyczna sytuacja co przy bramce Kovaca. Do piłki podchodzi Iwański, dośrodkowuje z rzutu rożnego...i gola strzela Dickson Choto! Obrońca z Zimbwabwe ustala wynik na 5:0! Mimo jeszcze meczu na wyjeździe raczej zapewniliśmy już sobie awans do trzeciej rundy.

 

Statystyki

Składy i oceny

 

Wyniki drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów

 

W najciekawszym meczu Lewski Sofia zremisował 1:1 z byłym klubem Titiego-FK Aktobe. Bate Borisov pewnie pokonuje walijski Druids. Problemów z pokonaniem rywali nie miały także: IFK Goteborg, Partizan Bełgrad i Red Bull Salzburg.

Odnośnik do komentarza

17 lipiec 2010, Superpuchar Polski

 

W pierwszym meczu przeciwko polskiemu klubowi podejmowaliśmy...Wisłę Kraków. Powiem szczerze, mam już dość spotkań z nimi, no ale dopóki jestem trenerem Legii muszę wytrzymać wszystkie mecze przeciwko "Białej Gwieździe". W porównaniu z FC Bananc zespół grał jakby był zupełnie inną drużyną. Nawet debiutujący Kanu, grający wcześniej w Portsmouth nie pomógł nam. W 11 minucie obronie upilnowała Boguskiego, który z dystansu potężnie uderzył płaską piłkę. Kolejny gol padł w 64 minucie, kiedy to po akcji drużynowej Łobodziński pokonał Antolovicia. Ostatnia bramka padła także po strzale "Łobo" tyle, że z główki. Przegrywamy 3:0 w Superpucharze Polski. Bilans meczów z Wisłą to na razie 4 mecze, 3 porażki i jedna wygrana.

 

Statystyki

Składy i oceny

Odnośnik do komentarza

Kraha jak widać mając w drużynie nawet wielkie nazwiska, potrzeba czasu, aby Ci piłkarze się aklimatyzowali w klubie :/

 

21 lipiec 2010, Ligi Mistrzów 2 rnd. el. rewanż

 

Nawet długa podróż do Armenii nie ugasiła chęci w piłkarzach strzelenia kilku goli rywalom. Od pierwszych minut ruszyliśmy do zdecydowanego ataku, czego dowodem są bramki Kovaca, Titiego i Jędrzejczyka w pierwszej połowie. Niestety w drugiej części gry zabrakło skuteczności (na 25 strzałów 5 celnych!) i skończyło się "tylko" na wyniku 3:0, a dwumeczu 8:0. Wreszcie dobrze pokazał się Barazite zaliczając 3 asysty w rewanżu. W kolejnej rundzie gramy z Maccabi Hajfa, a pierwszy mecz u siebie.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki wszystkich meczy

Odnośnik do komentarza

28 lipca 2010, Ligi Mistrzów 3 runda eliminacji

 

Po łatwym ograniu Armeńczyków czas na zdecydowanie trudniejszych rywali. Maccabi Hajfa postawiła nam zdecydowanie większe wymagania. Już w 19 minucie kibiców uciszył Yaniv Katan strzelając bramkę. Dwie minuty później kolejny szok przeszedł przez trybuny, bo gola strzelił Toama. W przerwie obudziłem nieco piłkarzy, a gra w drugiej połowie bardziej się wyrównała. Dowodem może być ładna bramka Nacera Barazite'a w 52 minucie. Niestety do końca meczu już nie zdołaliśmy wyrównać. Za tydzień będzie ciężki rewanż na wyjeździe, który koniecznie musimy wygrać, bo inaczej zagramy w 4 rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej.

 

Statystyki

Składy i oceny

3 runda - pierwsze mecze

 

Transfery do klubu:

Vladimir Radkevich-wolny transfer

 

Transfery z klubu:

Marko Lukac-wypożyczenie do Zlate Moravce

Maciej Górski-wypożyczenie do Kolejarza

Cezary Osuch-za 12 tys. do Korony Kielce

Odnośnik do komentarza

31 lipca 2010, Ekstraklasa [1/30]

 

Po długiej przerwie wreszcie rozpoczynamy rozgrywki ligowe. Widać było, że do optymalnej formy nam dużo brakuje, bo mimo, że w tamtym sezonie mieliśmy problemy z pokonaniem Cracovii to jednak to było zupełnie inne spotkanie. Brakowało przede wszystkim skuteczności, bo przewagę mieliśmy znaczną. Mecz kończy się jednak bezbramkowym remisem. Mam nadzieję, że mimo, iż następne spotkanie ligowe gramy z Lechem to zdobędziemy 3 punkty. Teraz skupiamy się na rewanżu z Maccabi Hajfa w Lidze Mistrzów.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 1 kolejki

 

Kontuzje:

Victor Vazquez-4 tyg. (skręcona kostka)

Odnośnik do komentarza

4 sierpnia 2010, Liga Mistrzów 3 rnd. el. rewanż

 

Czas na wyjazd do Izraela, gdzie podejmowaliśmy w rewanżu Maccabi Hajfa. Po świetnej pierwszej połowie prowadzimy 4:1. Świetnie pokazał się przede wszystkim Rodionov, wracający po kontuzji napastnik strzelił hat-tricka. Iwański do tego dołożył gola z karnego, a przeciwnicy odpowiedzieli tylko bramką Medunjanina.. Druga część należała do rywali. W ciągu 6 minut gole strzelali Boccoli, Sukari i Golasa. Gol w rzutu rożnego Jędrzejczyka w 74 minucie daje nam awans do następnej rundy! Zagramy w jej z FC Kopenhagą.

Statystyki

Składy i oceny

3 runda - rewanże

Odnośnik do komentarza

Rok temu odpadli w drugiej rundzie ze Slovanem Bratysława. Co do Kopenhagi, nawet jak nie wygram to cel mam spełniony zarządu (baraże). W razie czego zagram w rundzie grupowej Ligi Europejskiej, ale mamy szansę wygrać. Po tym co pokazaliśmy w Izraelu... :P

 

Po awansie do następnej rundy i pewnej grze w europejskich pucharach w rundzie grupowej (czy to Liga Europejska, czy Mistrzów) mocno zmotywowani podchodziliśmy do meczu z Lechem Poznań. Piłkarze chcieli przede wszystkim pokazać 35-tysięcznej publiczności, że pieniądze wydane na transfery nie poszły na marne. I jak się okazało strzelali piłkarze, którzy przyszli właśnie przed sezonem. Po bramkach Titiego i i Barazite'a do przerwy prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie w 89 minucie wynik ustawił bramką z rzutu rożnego (strzał głową) Robert Kovać. Wygrywamy dość pewnie 3:0, a kibice znowu zaczynają wierzyć w nas zespół, że nowi piłkarze będą naszą siłą. Będziemy musieli ją udowodnić w meczu z Arką, a na razie jadę na sparing do Abidżan z reprezentacją Polski.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 2 kolejka

 

Powołania WKS-u na sparing z Polską

Największe transfery-notowanie na lipiec

 

Carlo Ancelotti selekcjonerem Włoch!

 

Były trener Chelsea Londyn, zwolniony w marcu-Carlo Ancelotti został nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch. Po słabym turnieju w RPA (6 miejsce) zarząd poszukiwał nowego szkoleniowca. Ancelotti trenował wcześniej : Chelsea, Milan, Juventus, Parmę i Reggianę. W 1992 roku przez 3 lata był także asystentem selekcjonera. Teraz będzie walczył o awans do EURO 2012, w grupie z: Serbią, Słowenią, Irlandią Północną, Wyspami Owczymi i Estonią.

Odnośnik do komentarza

11 sierpień 2010, Sparing

 

Po meczu ligowym czas na oderwanie się od klubu, mianowicie na wyjazd do Abidżanu. Czekał mnie tam sparing z reprezentacją Polski. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych. W pewnym momencie, w drugiej połowie było nawet 2:3 po trafieniu Kamila Glika dla gości! Na szczęście znakomitą formę w meczu miał Didier Drogba, który ustrzelił hat-tricka. Gdyby nie on to ten mecz zapewne przegralibyśmy.

 

Statystyki

Składy i oceny

 

Ku zaskoczeniu mediów po meczu zdecydowałem się zrezygnować z reprezentacji. Stwierdziłem, że męczące będą takie wyjazdy z Polski do Afryki, a po za tym chcę skupić się na klubie. Na pewno to nie koniec pracy jako selekcjoner w mojej karierze, ale na razie od repry chcę odpocząć. I tak spełniłem swoje marzenie, prowadząc drużynę na Mundialu w RPA...

Odnośnik do komentarza

Transfery:

Z klubu:

Ivica Vrdoljak=1,1 mln do Willem II

Elvis Onyeama, Mikołaj Lebedyński i Tomasz Zahorski=wypożyczenie do Helios Charków

 

14 sierpnia 2010, Ekstraklasa [3/30]

 

Z wielką nadzieją kibiców i zawodników przystępowaliśmy do meczu z Arką. W tym spotkaniu odblokowali się dwaj nowi piłkarze. Piękne dwa gole zaliczył Kakuta. Francuz najpierw po wystawieniu piłki przez McCarthe'yego znakomicie przymierzył w samo okienko, a potem po podaniu Barazite'a przyjął piłkę, zrobił zwód i nie dał szans bramkarzowi Arki. Warto też podkreślić...asystę Antolovicia. Chorwat posłał długą piłkę w rzucie wolnym, przyjął ją McCarthy, minął Bledzewskiego i po prostu wszedł z piłką do siatki. Świetny mecz, a przede wszystkim pierwsza połowa w naszym wykonaniu. W drugiej części gry bardziej zespół wracał do defensywy. Wygrywamy 3:0!

 

 

Składy i oceny

Składy i oceny

3 kolejka

Odnośnik do komentarza

18 sierpnia 2010, Liga Mistrzów 4 rnd.el.

 

Przed meczem starałem się uspokoić piłkarzy. Wiedziałem, że mecz będzie ciężki, bo gramy na terenie rywali, ale w końcu gramy w fazie grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej tak czy siak, a to już jakiś sukces. Niestety Duńczycy mieli wyraźną przewagę. Najpierw w 22 minucie Barazite sfaulował piłkarza rywali w polu karnym, choć do decycji sędziego można mieć wątpliwości. Potem Ailton dostał świetną piłkę za plecami obrońców, bez problemu ich minął i pokonał Antolovicia. Rewanż, mimo, że gramy u siebie to będzie należał do najtrudniejszego w mojej pracy z Legią.

 

Statystyki

Składy i oceny

4 runda eliminacji

Odnośnik do komentarza

21 sierpnia 2010, Ekstraklasa [4/30]

 

Przyjechaliśmy do Gdańska w jednym celu:zwycięstwo. Nic innego się nie liczyło, chcieliśmy wymazać porażkę z Kopenhagą. Na samym początku wszystko szło po naszej myśli. Strzeliliśmy nawet gola, a dokładniej Jędrzejczyk. Kakuta świetnie wystawił mu piłkę, a Artur nie dał szans bramkarzowi. Później przeszyłem horror. Nawet nie chcę mi się o tym myśleć. Buzała i Kaczmarek po dwa razy pokonali Antolovicia! Gdy padał czwarty gol schowałem twarz w dłoniach, myślałem nawet, aby już uciec do szatni, a do końca było jeszcze pół godziny. Gdy Pan Małek po raz ostatni zagwizdał odetchnąłem ulgą. Kompromitacja. Zespół, który walczy o Mistrzostwo Polski przegrywa z takim klubem jak Lechia 1:4. Co dalej będzie? Aż boję się przyszłości...

 

 

Statystyki

Składy i oceny

4 kolejka

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...