Skocz do zawartości

Od zera do bohatera


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

26 grudnia 2010, Premier League [19/38]

 

Chelsea Londyn na Stamford Bridge nie dała nam większych szans pokonując mój zespół 4:1. Na gole Kalou, Di Santo i Benayouna odpowiedział trafieniem tylko Nikola Zigić. Zwłaszcza gol Izraelczyka robi wrażenie. Yossi znakomicie podkręcił piłkę, a Ben Foster był bez szans. Kolejny mecz bez punktów, a już za dwa dni gramy derby z Aston Villą.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 19 kolejki

 

Selekcjonerem reprezentacji Anglii został manager Fulham-Roy Hudgson. W Polsce na selekcjonera wybrano Wojciecha Stawowego. Tony Pulis pracujący wcześniej w Stoke City zamienił Avrama Granta w roli trenera West Hamu United. Natomiast pracujący wcześniej w Cardiff City Dave Jones objął posadę w Stoke.

 

Co to ma być? Zamiast mistrza Polski, zdobywcy podwójnego trofeum już w debiutującym sezonie wybrali jakiegoś amatora na selekcjonera Polaków!

Odnośnik do komentarza

28 grudnia 2010, Premier League [20/38]

 

Czas na moje pierwsze derby Birmingham. Nie zapamiętam ich jednak do udanych. Mecz od samego początku nie układał się dobrze. Już w 21 minucie gola na 1:0 strzelił Fabian Delph. Prowadzenie te podwyższył Gabriel Agbonlahor. "Niebiescy" obudzili się dopiero w drugiej połowie. W 61 minucie do siatki trafił Nikola Zigić, a 18 minut później wyrównał Jeremy Menez. Końcówka należała jednak do "The Villans". Gospodarze za sprawą Gabriela Agbonlahora w 83 minucie postawili kropkę nad "i", wygrywając to spotkanie. Dodatkowo w doliczonym czasie drugą żółtą kartkę zobaczył Addison, który zimą prawdopodobnie pożegnał się z klubem. Dodatkowo spotkanie okupiliśmy kontuzją Sidibe. Następny mecz w FA Cup już za 3 dni, wtedy to podejmiemy Doncaster. Możecie nie poznać drużyny, bo przyjdzie sporo nowych zawodników. Pierwszy mecz ligowy w nowym roku 4 stycznia z Stoke City.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 20 kolejki

Tabela po 20 kolejkach

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:
Imię i Nazwisko   | Klub          | Cena    |
Moussa Sissoko    | Schalke       |10.25 mln| 
Ariel Borysiuk    | Legia W.      |2.5 mln  |
Radosław Majewski | Nottmingham.  |1.5 mln  |
Artur Jedrzejczyk | Legia W.      |1.3 mln  |
Michael Owen      | Man Utd.      |1 mln    |
G.Sandomierski    | Jagiellonia   |150 tys. |
Mohammed Zidan    | Borussia D.   |850 tys. |
Lukas Jutkiewicz  | Coventry      |1.2 mln  |
Daniel Carvalho   | Bez klubu     |Za darmo |
G.Wijnaldum       | Feyenoord     |7.5 mln  |
Anthony Annan     | Rosenborg     |5 mln    |
Suma:32 mln
Ilość nowych piłkarzy:11

Transfery z klubu:
Imię i Nazwisko | Klub        |  Cena  |
James O'Shea    | Southampton | 2.3 mln|
David Murphy    | West Brom   | 2 mln  |
Cameron Jerome  | Valencia    | 7.5 mln|
Scott Dann      | Lazio       | 8.5 mln|
Scott Sinclair  | Leicester   | Wyp.   |
Stuart Parnaby  | West Brom.  | 1.4 mln|
Suma:22 mln
Ilość pożegnanych piłkarzy:6

 

Birmingham ma nowy, trzeci klub filialny. Obok Dunfermline i Worcester będzie nim...Jagiellonia Białystok! Polski I-ligowiec będzie mógł wypożyczać piłkarzy z Birmingham, grać u siebie mecz towarzyski z "The Blues", oraz będzie zarabiać 39.6 tys. rocznie na współpracy z angielskim klubem.

Odnośnik do komentarza

1 stycznia 2011, FA Cup 3 rnd.

 

Cóż praca trenera wymaga odsunięcia niektórych rzeczy na bok. W tym przypadku musiałem odpuścić sobie świętowanie Nowego Roku do białego rana, a piłkarzom pozwoliłem co najwyżej do 2 nad ranem świętować. Jak zwykle na początku stycznia czas rozpocząć grę w FA Cup. Rywala mieliśmy teoretycznie słabszego. Był nim drugoligowiec, dodatkowo ostatni w tabeli Doncaster. O ile nie gra rywali, a nasza skuteczność, a właściwie jej brak bardzo mnie zszokowała. Z 26 strzałów 11 celnych, a jedynie piłkę w siatce potrafił umieścić Mohammed Zidan w 52 minucie. Jednak niespodziewanie 10 minut później wyrównał Uri. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i potrzebna będzie powtórka. Byłem po spotkaniu bardzo zdenerwowany, ale pocieszałem się, że to dopiero pierwszy mecz nowym składem. Za 3 dni ze Stoke w lidze powinniśmy zagrać zdecydowanie lepiej.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 3 rundy

Odnośnik do komentarza

4 stycznia 2011, Premier League [21/38]

 

Przyszło wreszcie to oczekiwane spotkanie z Stoke City na wyjeździe. Spotkanie nie tyle ważne, że o 3 punkty, ale miało dać przede wszystkim nowy początek w Birmingham. I to my ruszyliśmy od pierwszych minut do ataku, co udokumentował golem w 6 minucie Michael Owen. W ogóle to spotkanie należało do Anglika, mimo, że zagrał tylko 65 minut. Były gracz Manchesteru United zaliczył asystę przy golu Nikola Zigicia w 20 minucie. Stoke starało się kontratakować, nawet Tuncay Sanli w 29 minucie trafił do siatki Bena Fostera, ale w 53 minucie kolejna asysta Michaela Owena, a piłkę do bramki pakuje...Radosław Majewski! Polak wszedł w przerwie i zdołał wpisać się do statystyk meczowych. Jedynie negatywnie zaskoczył mnie Roger Johnson. Obrońca, który pod koniec sezonu był wiodącą postacią drużyn, ba w pewnym momencie najlepszym strzelcem klubu dostał czerwoną kartkę za faul taktyczny w 76 minucie. Mimo to zdołaliśmy utrzymać prowadzenie do końca. Złą wiadomością jest kontuzja strzelca ostatniej bramki. Radek rozciął nogę i nie zagra jakieś 3 tygodnie. Szkoda...

 

Statystyki

Składy i oceny

21 kolejka

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

Mamady Sidibe=4,75 mln do Bristol City

Daniel Carvalho=wypożyczenie do Jagiellonii

Marc Addisson=10 mln do Interu Mediolan

 

8 stycznia 2011, Premier League [22/38]

 

Na początku stycznia mamy prawdziwy maraton spotkań. Czas na kolejne spotkanie ligowe, tym razem z Boltonem.

Bramki padały w pierwszej połowie meczu. Najpierw w 16 minucie to niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Seana Davisa. Końcówka pierwszej połowy należała do nas. Najpierw Zigić świetnie opanował piłkę od Sissoko i pokonał bramkarza, a chwilę później Michael Owen znakomicie wystawił piłkę Wijnaldulowi i Holender strzelił pierwszego gola w Premier League. Wygrywamy ostatecznie 2:1, choć 3 punkty okupujemy kontuzją Jędrzejczyka. Dobrą wiadomością jest awans o kolejne "oczko" na 15-ste miejsce w tabeli.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 22 kolejki

Odnośnik do komentarza

12 stycznia 2011, FA Cup 3 rnd. powtórka

 

Czas na powtórkę spotkania z Doncaster w Pucharze Anglii. Tym razem mimo rezerwowego składu nie daliśmy żadnych złudzeń rywalom, że gramy w Premier League. Po znakomitym meczu wygrywamy pewnie 5:1. Znowu duży wkład w wygraną miał Michael Owen. Dwie bramki po dośrodkowaniu z rożnych strzelił Liam Ridgewell. Jedną z bramek strzelił reprezentant polski juniorów-Lukas Jutkiewicz. Na boisku znaleźli się także Grzegorz Sandomierski (cały mecz), a także Ariel Borysiuk (zmieniony w 45 minucie). Majewski i Jędrzejczyk leczą kontuzje. W 4 rundzie za 10 dni gramy z Crewe Alexandra. Teraz w lidze podejmiemy nie byle jaki zespół, bo sam Manchester United.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki powtórek

Odnośnik do komentarza

15 stycznia 2011, Premier League [23/38]

 

Ponad 70000 fanów zebrało się na Old Trafford, aby oglądać spotkanie "Czerwonych Diabłów" z moim Birmingham. Kibice byli świadkami sporej niespodzianki. Nikt się nie spodziewał, że MU będzie miało tyle z nami problemów. Co prawda u gospodarzy szalał Dymitar Berbatov, który ustrzelił hat-tricka, ale nie daliśmy sobie tak łatwo w kaszę dmuchać. Dzięki trafieniom Zigicia, Zidana i Owena zdołaliśmy wywalczyć remis. Większość było zaskoczonych takim obrotem sprawy. Niestety nawet remis z takim zespołem jak MU nie okazał się tak cenny, gdyż West Ham pokonał Sunderland i wyprzedził nas w tabeli.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 23 kolejki

Tabela po 23 kolejkach

 

Co tak rzadko komentujecie? :(

Odnośnik do komentarza

22 stycznia 2011, FA Cup 4 rnd.

 

Wreszcie pomiędzy spotkaniami mieliśmy dłuższą, bo tygodniową przerwę. Tym razem w Pucharze Anglii naszym rywalem było Crewe Alexandra. Ze względu na najbliższy mecz ligowy z Tottenhamem dałem odpocząć paru zawodnikom. Warunki były dosyć ciężkie. Zimno, tylko jeden stopień na plusie i ulewa niezbyt radowała moich piłkarzy. Mimo to rezerwy zdołały wywalczyć awans do następnej rundy. Do bramki za sprawą McFaddena (2x) i Owena trafialiśmy w pierwszej połowie. Gospodarze dwukrotnie odpowiadali za sprawą Calvina Zoli, ale pod koniec zabrakło im już sił na wyrównanie. Wygrywamy ostatecznie 3:2. W następnej rundzie gramy z Middlesbrough. Niestety kontuzji doznał Georginio Wijnaldum i nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach z Tottenhamem i Blackburn w lidze. Wróci za to na mecz z Evertonem na początku lutego.

 

Statystyki

Składy i oceny

4 runda-wyniki

 

Doszła mnie miła wiadomość, że zarząd południowoafrykańskiej piłki nożnej zaakceptował moje podanie o pracę jako selekcjoner RPA. Pierwszy sprawdzian to sparing 9 lutego ze Słowenią. Cel? Awans do PNA 2012.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

Michel=wypożyczenie do WBA

Colin Doyle=wypożyczenie do WHU

Ross McCann=wypożyczenie do Port Vale

 

Transfery do klubu:

Nikon el Maestro (Austria Wiedeń)=wypożyczenie

 

Plan meczów w 2011 roku RPA:

9.02 (Sparing) -Słowenia (W)

20.03 (El.do PNA)-Erytrea (W)

1.06 (El.do PNA)-Zimbwabwe (W)

4.06 (Sparing) -Polska (D)

8.06 (Sparing) -Chile (D)

10.08 (Sparing) -Azerbejdżan (D)

3.09 (El.do PNA)-Erytrea (D)

7.09 (Sparing) -Boliwia (D)

8.10 (El.do PNA)-Mozambik (D)

16.11 (Sparing) -Andora (D)

Odnośnik do komentarza

25 stycznia 2011, Premier League [24/38]

 

Kolejnym zespołem, który zawitał na naszym skromnym stadionie był Tottenham Hotspur. Mistrz Anglii i zwycięzca (po raz pierwszy) Ligi Mistrzów sprzed sezonu był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Głównym aktorem tego spektaklu był Jermaine Defoe. Mimo, iż w pewnym momencie dopadliśmy "Kogutów" (2:2) to jednak Anglik znowu wziął sprawy w swoje ręce i był asystentem przy następnych golach rywali. W naszych barwach od pierwszych minut zagrał jedyny Polak-Radosław Majewski. W drugiej połowie zastąpił go debiutant El Maestro. W przerwie na boisku pojawił się także Lukas Jutkiewicz. Trzy punkty pojechały do Londynu.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 24 kolejki

Odnośnik do komentarza

29 stycznia 2011, Premier League [25/38]

 

Ludzie. Kiedy skończy się ta zima? Nie dosyć, że co kilka dni gramy mecz to jeszcze w jakich warunkach. Na szczęście nie wpływają zbytnio na nasze wyniki, co udowodniło spotkanie z Blackburn. Nikt się nie spodziewał, że duży wkład w wynik będą mieli zawodnicy, którzy są ważni dla polskiego footballu. Jednak od początku. Bramki padały w drugiej połowie, a do przerwy było po 0. Wynik w 64 minucie otworzył rezerwowy Artur Jędrzejczyk. Z rzutu wolnego zagrywa Moussa Sissoko. Robinson spodziewał się bezpośredniego uderzenia Francuza, ale strzałem głową lot piłki zmienia były obrońca Legii i pokonuje zaskoczonego bramkarza. Na 1:1 wyrównał znany także z gry u "Wojskowych" Takesure Chinyama. W 81 minucie znowu świetnym podaniem zabłysnął Sissoko, a piłkę do siatki wpakuje Nikola Zigić-nasz najskuteczniejszy strzelec. Ostatnie słowo należało do ściągniętego z Borussi-Mohammeda Zidana. Piłkę podaje mu Jutkiewicz, a Egipcjanin strzela 3 gola w 5 meczu ligowym! Wygrywamy ostatecznie 3:1 i awansujemy na 15 miejsce w tabeli.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 25 kolejki

Top Transfery-Styczeń

Odnośnik do komentarza

Nagrody:

Piłkarz Miesiąca=Moussa Sissoko

Manager Miesiąca=Kamil Gieroba (3 miejsce)

 

5 luty 2011, Premier League [26/38]

 

Mecz z Evertonem to były dwie zupełnie inne połowy. Pierwszą zagraliśmy znakomicie. Po trafieniach Zigicia, Johnsona i Zidana prowadziliśmy 3:0! Wszystko zaczęło się psuć przed przerwą. Najpierw kontuzji doznał Ben Foster i w przerwie musiał go zmienić zaskoczony Sandomierski. Pierwszą bramkę Cahilla jeszcze mu wybaczyłem, ale przy golu Bilyaletdinova myślałem się załamię. Rosjanin odebrał piłkę Annanowi i przelobował prawie z połowy boiska Polaka. Jednak duży błąd popełnił także Annan, który niepotrzebnie zaczął kiwać się z przeciwnikiem. Jednak ostatni gol to największe kuriozum spotkania. Kiedy trwał doliczony czas w 5 minucie Everton wywalczył rożny, a gola strzelił Yakubu. Warto dodać, że sędzia doliczył tylko 3 minuty! Po spotkaniu pomyślałem, że udusiłbym tego sędziego.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 26 kolejki

Powołania RPA na Słowenię

Odnośnik do komentarza

9 luty 2011, Sparing

 

Pamiętam do dzisiaj jakie nerwy miałem gdy rozpoczynałem pracę z Wybrzeżem Kości Słoniowej przed mundialem w RPA. Teraz także pracuję z afrykańskim zespołem, właśnie z gospodarzami Mundialu 2010. Sytuacja jest jednak zupełnie inna. WKS objąłem po PNA 2010, a teraz zaczynam pracę z RPA w trakcie eliminacji. Rywali nie mamy jednak tak wymagających, a grupa jest do przejścia. Dzisiaj jednak skupiamy się na moim debiucie trenerskim jako selekcjoner RPA. Rywal wydaje się na naszym poziomie. Pierwsza połowa dosyć dobra w naszym wykonaniu, a do przerwy jest 0:0. Coś zaczęło się psuć w drugiej połowie. Khule'a pokonuje najpierw Koren, a pod koniec meczu Halilović. Dodatkowo w doliczonym czasie druga żółta kartka Khumalo. Mam nadzieję, że ta porażka nie wpłynie na zespół. Obiektywnie patrząc zagraliśmy nieźle. Zabrakło szczęścia, a na dodatek warunki jakie panowały na boisku są dalekie od naszych, afrykańskich.

 

Statystyki

Składy i oceny

 

Wyniki najciekawszych sparingów:

Polska-Rosja 0:2

Argentyna-Bułgaria 2:1

Austria-Ukraina 1:1

Nigeria-Kolumbia 2:0

Szwecja-Meksyk 2:2

Szwajcaria-Paragwaj 3:0

WKS-Belgia 0:1

Liechtenstein-Bośnia 2:1 (!)

Norwegia-Korea Południowa 0:2

Holandia-Australia 4:1

Odnośnik do komentarza
W drugiej połowie zastąpił go debiutant El Maestro.

bardzo skromnie wyglądające nazwisko... :D

 

Jakżeby inaczej:P

 

12 luty 2011, 5 rnd FA Cup

 

W piątej rundzie FA Cup podejmowaliśmy Middlesbrough. Jak się okazało był to nasz ostatni przeciwnik. Niestety w drugiej połowie pojawiła się nasza zmora pod postacią "skuteczności" i nie zdołaliśmy chociażby wywalczyć remisu i powtórki. To nie koniec złych wiadomości. Do coraz dłuższej listy kontuzjowanych dołączyli:niedawny debiutant w reprezentacji Artur Jędrzejczyk i Ukrainiec Nesmachnyi. Nasza defensywa w nadchodzących meczach ligowych będzie więc mocno sforsowana.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 5 rundy FA Cup

Odnośnik do komentarza

16 luty 2011, Premier League [27/38]

 

Mecz z Sunderlandem to kolejny dowód jak bardzo brakuje nam skuteczności. Nie wiem co mam zrobić, aby zaczęli strzelać więcej goli...wyrzucić połowę zespołu? Byłby to błąd, ale powoli tracę cierpliwość. Znowu błyszczał Sissoko, strzelił nawet gola, ale sam Francuz nie wygra całego meczu. Niestety obrona nie była w stanie powstrzymać Benta i to była sprawa decydująca o naszej porażce. Nie mogę się doczekać kiedy go gry wrócą nasi podstawowi obrońcy. Dobra wiadomość, to fakt, że w następnym spotkaniu będzie mógł zagrać Ben Foster.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 16 lutego

Odnośnik do komentarza

19 luty 2011, Premier League [28/38]

 

Szok. 16 strzałów i tylko jeden celny...co to ma być? Tak dalej być nie może! Już trzeci mecz z rzędu przegrywamy, mimo większej ilości strzałów...ale przecież liczą się bramki! Co z tego, że z meczu na mecz coraz lepiej gra Sissoko, gdy cała reszta (może poza Fosterem) gra do bani. Chyba będę musiał wprowadzić jakieś zmiany w składzie, ale to po meczu z Fulham, gdzie niektórym dam ostatnią szansę.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 28 kolejki

Odnośnik do komentarza

23 luty 2011, Premier League [29/38]

 

W meczu z Fulham wreszcie zdobyłem punkt, ale równie dobrze zespół mógł przegrać to spotkanie. Pan Emery uznał jednak, że dwie bramki dla Londyńczyków padły ze spalonego. Mimo dobrej gry to widać było, że to jedno "oczko" było z ledwością wywalczone. Po następnym spotkaniu z Newcastle osobiście zadecyduje czy chcę dalej pracować z Birmingham, czy rezygnuję z pracy w Anglii. Wszystko zależy od wyniku meczu.

 

Statystyki

Składy i oceny

Wyniki 29 kolejki

Odnośnik do komentarza

26 luty 2011, Premier League [30/38]

 

Mecz z Newcastle tylko pokazał w jakiej dyspozycji są piłkarze, a przede wszystkim defensywa. To z jaką łatwością napastnicy gości ogrywali obrońców po prostu wywoływał szok. Mecz przegraliśmy, a prezes teraz będzie miał 2 tygodnie, aby znaleźć sobie nowego managera, bo ja kończę pracę w Anglii...przynajmniej na jakiś czas.

Statystyki

Składy i oceny

30 kolejka-wyniki

 

Nowym managerem Birmingham został Bułgar Hristo Stoichkov, były reprezentant kraju. Ja na razie odpocznę od kierowania klubem i skupię się na reprezentacji RPA.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...