Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan_przeciętniak

Dobry asystent musi mieć wysoką wiedzę taktyczną, trening taktyczny (jeden trener mniej do wyżywienia :P), poziom dyscypliny, determinacje i motywowanie. W słabszych klubach wiadomo o to ciężko więc główny nacisk na wiedzę taktyczną.

Odnośnik do komentarza

Co lepsze, prowadzę Bayern zatrudniłem za free Lukaku i kupiłem kilka młodych graczy i teraz pytanie.Lepiej wypożyczyć młodego gracza by grał czy może by został i trenował z najlepszymi trenerami świata?A i czy zmiana 2 graczy w podstawowym składzie zmieni jakoś gry(bramkarz i środkowy pomocnik)?

Kupiłem 13 graczy głównie 16-18 lat by trenowali i nie wiem co z nimi zrobić

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Jak ma słabe atrybuty psychiczne i nie mieści się w składzie to lepiej wypożyczyć wtedy będzie grał i mu atrybuty wzrosną. Jak ma atrybuty psychiczne w miarę a techniczne słabe to lepiej zostawić w klubie niech się uczy przy najlepszych trenerach. Ja ogólnie robię zawsze tak że jak jest mecz ze słabszym rywalem to wpuszczam paru młodych ze wsparciem starszych kolegów i niech grają. Bramkarz to zależy zwykle jak mu średnia wciągu 5 ostatnich spotkań spadnie poniżej 6.9 to czas na zmianę. Potem jak rezerwowemu spadnie to też czas na zmianę i tak w kółko. Ogólnie dla mnie trochę za dużo ich sprowadziłeś dla mnie idealnie jest wtedy kiedy na jedną pozycję jest jeden doświadczony zawodnik a jego zmiennikiem jest jakiś młodzik wtedy najszybciej da się wyszkolić klasowego piłkarza. Po kilku latach taki klasowy zawodnik ma np 26-30 lat i jego forma spada więc go sprzedaje zwykle za kilka czasami kilkanaście milionów a taki młodzik ma 21 i jest idealny do gry w pierwszym składzie a jego rezerwowym będzie kolejny 17-18 latek :P

Odnośnik do komentarza

Do juve to bym nie dawał na wypożyczenie juniora raczej... Nic tam sobie nie pogra bo za duża konkurencja jest. Ja zawsze wypożyczam do dobrych klubów z niższych lig, wtedy i trenerzy nie są najgorsi i młody grajek ma szanse w takim zespole coś pokazać.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Bezsensu :wszystkozle: wypożycza się zawodnika po to żeby grał i nabrał doświadczenia w meczach o stawkę (czytaj wzrosły mu atrybuty psychiczne) a nie kulał się w rezerwach takiego samego klubu jak twój. Równie dobrze mógł zostać i byś miał to samo.

Odnośnik do komentarza
Gość Hyde

Ziomki, mam pewien problem w FM11

 

Wcześniej jakoś nie bardzo mi się chciało w tego FMa grać, bo się obawiałem, że na netbooku mi nie pohula za bardzo. Potem się przekonałem - wolno bo wolno, ale działa. Do sedna więc - pykam sobie pierwszy sezon Juventusem, a jak pewnie wiecie kilku piłkarzy podstawowego składu przebywa w klubie na zasadzie rocznego wypożyczenia z ustaloną klauzulą wykupu. Gram sobie więc, Quagliarella z Matrim pakują bramki jak szaleni, Pepe gra dobrze, Aquilani też, więc myślę sobie, że skorzystam i wykupię ich pod koniec sezonu (w końcu zawarta w umowie wypożyczenia Quagliarelli klauzula wykupu za kwotę 10,5 mln euro brzmi jak promocja za gościa, który załadował ponad 30 bramek w sezonie). Mam w grze maj, składam oferty za piłkarzy, kluby się oczywiście zgadzają, no i tu zaczyna się problem - ŻADEN z przebywających u mnie na wypożyczeniu grajków nie jest nawet zainteresowany podjęciem rozmów o kontrakcie! Rozumiem, że typek, którego miałbym w klubie zagrałby ze 2 mecze w sezonie, ale tutaj jest mowa o kluczowych zawodnikach, mających za sobą najlepsze sezony w karierze. Klubem też sobie dobrze poradziłem, zgwałciłem wszystkich po drodze, wygrałem Serie A, Puchar Włoch i Ligę Europejską. Początkowo myślałem, że może za późno wyskoczyłem z ofertą, ale gdy wczytałem grę z datą 2 lutego, sytuacja jest identyczna. Da się coś z tym zrobić, czy to jest jakiś błąd gry? Pozostaje tylko RTE, czy jest na taką sytuację jakakolwiek "normalna" metoda?

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

To nie jest żaden błąd gry. Nie każdy może chcieć grać w twoim klubie koniec kropka. Tak jak Messi nigdy nie zagra w Realu tak niektórzy zawodnicy nigdy nie przejdą do pewnych klubów. Winę za to ponosi mała reputacja menadżera, słabe bazy treningowe, zawodnik może po prostu nie lubić Juve albo jakiegoś zawodnika z klubu itd. itd. A przenoszenie takich zawodników do klubu w edytorze jest bezsensu. Przenieść od razu cały skład Barcy i będziesz miał zabawę.

Odnośnik do komentarza
Gość Hyde
Tak jak Messi nigdy nie zagra w Realu tak niektórzy zawodnicy nigdy nie przejdą do pewnych klubów
Okej, wszystko fajnie, tylko tak jak napisałem, mowa jest o zawodnikach, którzy już przebywają w moim klubie i mają za sobą rewelacyjny sezon.
Winę za to ponosi mała reputacja menadżera
Słabą reputację to ja co najwyżej na forum mam : D
słabe bazy treningowe
W Juve?
zawodnik może po prostu nie lubić Juve albo jakiegoś zawodnika z klubu itd. itd
Nie wystąpiły żadne konflikty.
A przenoszenie takich zawodników do klubu w edytorze jest bezsensu. Przenieść od razu cały skład Barcy i będziesz miał zabawę.
Dobra dobra, graj sobie na hardkorze jak Ci się podoba, dla mnie ta gra ma być rozrywką a nie udawaniem prawdziwego menadżera. Nigdy nie korzystałem z żadnych edytorów i nie chcę tego robić, tylko po prostu frustrująca jest sytuacja, kiedy żaden będący u mnie na wypożyczeniu zawodnik nie chce nawet rozmawiać o kontrakcie. Ale i tak, dzięki za odpowiedź.

 

A może ktoś miał podobną sytuację i znalazł jej rozwiązanie, inne niż edytor albo darowanie sobie tych transferów?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego mówicie ze uzywanie dytorów jest złe. Ja skorzystałem z tego w bardzo ciekawy sposób. Dodałem sobie do konta 5 MLN, wszystko zapuisałem na kartce, a teraz co miesiąc zabieram z konta po kilkadziesiąt tysięcy plus %. I nie ma w tym zadnego oszustwa, bo w rzeczywistości kluby pożyczaja pieniądze z banków.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam pytanie odnośnie bazy danych. Ponieważ mam już kilkuletniego laptopa grając na dużej bazie danych z 2-3 ligami grywalnymi lub na niestandardowej z niewielką liczbą dodatkowych piłkarzy mam max 3 gwiazdki przy szybkości rozgrywki. W grze mam tylko 14 tys piłkarzy. Po kilku sezonach gra strasznie muli. Czy jest na to jakiś sposób, żeby zwiększyć liczbę dostępnych piłkarzy i cieszyć się płynną grą, czy muszę dokupić pamięć do laptopa, jeśli to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje szybko odpowiedzi. Mam w składzie 32 zawodników, a na pensje wydaje o 4 tysiące za dużo. Nie chce ich sprzedawać, a wypożyczyć, i tu mam problem. Żadne dobre klubu po juniorów sie nie zgłaszają, a do tych z 1 ligi moje talenty nie chcą pójść. Czy da się jakoś ich przekonać aby poszli na wypozyczenie, albo wzbudzic zainteresowanie innych klubów?

Edytowane przez lucasp17
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...