Skocz do zawartości

Własny kraj, własna liga własny klub


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ciekaw jak będziemy sie sprawować na arenie międzynarodowej. Liga tez będzie ciekawa. Jeśli chodzi o taktykę to zaczniemy od standardowej 4-4-2. Każdy zawodnik otrzyma szansę i będzie sytem rotacji. Więc nie bójcie się, wszyscy otrzymają szansę pokazania swoich umiejętności. Na początek mamy 3 sparingi.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze godziny w klubie spędziłem na rozmowie z asystentem, Ferronem. Wskazał on, że Erni Souchak jest naszym najlepszym zawodnikiem. Spojrzałem także jak mój współpracownik wyobraża sobie pierwszą jedenastkę:

Wiśniewski – Karpiński, Lenart, Wściekły, Juszkiewicz – Szewczyk, Grzelak, Moneta, Jeżowski – Souchak, Chałkowski.

W takim zestawieniu pewnie wybiegniemy w naszym pierwszym sparingu z Racingiem FC.Obiecałem zarządowi, że na koniec sezonu zajmiemy miejsce w środku tabeli.

 

10 lipca na treningu po niefortunnym ataku na piłkę, kontuzji stłuczenia golenia doznał bramkarz Marcin Wiśniewski. Jego rozbrat z piłką potrwa do 12 dni.

 

Na pierwszy mecz z Racingiem FC wyszliśmy w takim ustawieniu jakim proponował asystent z jedną zmianą. W bramce stanie Skrzypiński. W szatni powiedziałem, że wynik nieważny, na razie musimy się zrozumieć na boisku.

Spotkanie rozpoczęliśmy wyśmienicie. Souchak ładnie zakręcił się z piłką na 20 metrze i podał do boku w kierunku Chałkowskiego. Młody napastnik dryblingiem minął obrońcę i w sytuacji sam na sam technicznie uderzył po ziemi tuż obok słupka i zdobył bramkę. W 11 minucie Jeżowski przebiegł 30 metrów na prawej flance i na wysokości 5 metra dośrodkował w pole bramkowe. Souchak wygrał walkę w powietrzu, lecz jego uderzenie minęło się z poprzeczką.

Kilka minut później, znów Jeżowski zaczarował na prawym skrzydle i znów celnie dograł w pole karne. Tym razem po ziemi, a strzelec pierwszej bramki mimo obstawy dwóch obrońców zdołał uderzyć na bramkę. Strzał Artura oddany był w sam środek bramki i golkiper z łatwością go złapał. Chwilę później Karpiński przerwał wślizgiem atak gospodarzy.

W 18 minucie Stelmach ładnie dograł do Grzelaka, a ten kropnął mocno z pierwszej piłki. Mimo ostrego kąta, lewo skrzydłowy był bliski zdobycia gola, lecz piłka po słupku wyszła poza boisko. W 22 minucie, Stelmach wraz z Monetą rozpracowali linię pomocy rywali, a ten drugi popisał się inteligentnym, prostopadłym zagraniem do Souchaka. Napastnik miał dużo wolnego miejsca, lecz uderzył lekko i wprost w golkipera.

W 33 minucie, Stelmach za wślizg w nogi otrzymał żółty kartonik. 2 minuty później, Grzelak mając mnóstwo swobody na skrzydle, zacentrował na 8 metr. Souchak po raz kolejny wygrał pojedynek główkowy, lecz znów uderzył nad bramką. W 45 minucie Jeżowski był blisko pokonania Ostera, gdy jego dośrodkowanie nagle skręciło w kierunku bramki. Bramkarz zachował jednak czujność i z trudem złapał piłkę. Sekundy później, Kopacz świetnie zareagował i głową zażegnał niebezpieczeństwo.

Do szatni schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem, które nam się należało. Na drugą połowę wyszliśmy w zupełnie innym składzie.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry, Czyżewski próbował szczęścia z dystansu, lecz strzelił leciutko. W 47 minucie Łojek znakomicie obsłużył Kowalczyka, lecz ten mimo znakomitej sytuacji strzelił wprost w Ostera.

10 minut później, aktywny Łojek spróbował szansy indywidualną akcją niemal przez całą połowę rywala. Drybling wyszedł mu znakomicie, minął 3 zawodników, lecz na celny strzał zabrakło sił. Chwilę później, Rafalski dośrodkował na długi słupek z wolnego, a Lenart strzałem z głowy trafił w słupek. W 63 minucie, Ivio potężnie kropnął z 30 metrów. Jego strzał otarł się o poprzeczkę.

Minutę później gospodarze zaatakowali po raz pierwszy. Alomerovic ośmieszył dwukrotnie Kiepskiego, lecz na nasze szczęście strzał rywala minął się o kilka metrów z naszą bramką. W 73 minucie Lenart popisał się znakomitym podaniem. Wysoko dograł w kierunku uciekającego Kowalczyka. Napastnik przejął piłkę i z 20 metrów przelobował wychodzącego z bramki Ostera!

3 minuty później, Szewczyk odegrał przed pole karne. Ivio był przez nikogo nieatakowany i uderzył na bramkę. Piłka po strzale środkowego pomocnika wylądowała w 4 rzędzie na trybunach. Do końcowego gwizdka obie drużyny nie pokazały nic specjalnego i pierwszy mecz ForumCM zakończył się niepodważalnym zwycięstwem.

14.7.2009

Mecz Towarzyski

Stade Achille Hammerel, Luksemburg [4012]

Racing FC [LUX] – ForumCM 0:2 (0:1)

0:1 – Artur Chałkowski `2

0:2 – Kacper Kowalczyk `73

 

MoM: James Rafalski [ForumCM,MR, 7.5]

 

Statystyki & skład- ForumCm

 

Kolejny mecz: Izarra [ESP]

Odnośnik do komentarza

1.Ha, ha pierwszy gol w mojej karierze :D :D :D

 

2.A nie dało się stworzyć kompletnie nowego kraju bo mamy luksemburczyków w zespołach ?

 

3.A i ja bym raczył zmienić skórkę bo ta kompletnie mi pod oczy nie podchodzi ?

Ad. 1

Jeśli masz tylko tyle do powiedzenia to lepiej nie pisz.

Ad.2

Nie udało się.

Ad.3

Znajdź lepszą.

Odnośnik do komentarza

Po meczu zostałem zaczepiony przez dziennikarza:

- Witaj Maciek, znajdziesz dla nas chwilkę?

- Oczywiści.

- Więc, na początku powiedz, czy jesteś zadowolony ze swojego występu?

- Cóż, zagrałem tylko w drugiej połowie, i zaliczyłem parę udanych zagrań, jednak uważam, że napastnik może uznać swój występ za udany tylko, kiedy zdobędzie bramkę. Cóż mi z celnych podań, skoro snajperów rozlicza się ze zdobytych goli? A teraz przepraszam, muszę iść na odprawę.

- A więc dziękuję za rozmowę, i powodzenia w następnych spotkaniach.

- Dzięki.

Sławoj, co do skórki, NEUE 2, albo choćby domyślna.

Odnośnik do komentarza

Kamel Feleńczak po meczu z Racingiem

-Witam, czy jest pan zadowolony po wygranym meczu 2:0 z Racingiem?

-Ach witam, tak jestem zadowolony i cieszę się, że w ogóle udało mi się zagrać.

-Właśnie, czy nie przeszkadzała panu rola zmiennika?

-Jestem młody, a w moim wieku nie czas jest na grę. Rozumiem decyzję trenera, który zdecydował się postawić na doświadczonego gracza, a prszy okazji jestem zadowolony, że udało mi się zagrać całą II połowę.

-Jest pan jednym z zawodników reprezentacji, co pan sądzi o swoich szansach na grę w trykocie kadry?

-Wiem, że jak na razie wymienia mnie się jako jednego z głównych kandydatów do powołania, ale jest wielu innych środkowych obrońców w lidze.

-Dziękujemy za długi wywiad, dla państwa wywiad z Kamelem Feleńczakiem przeprowadził Zbigniew Malarz.

Odnośnik do komentarza

- Początek okresu przygotowawczego, a Ty już leczysz kontuzję.

- Jestem trochę tym sfrustrowany. Całe szczęście nie jest to poważny uraz, ale wyeliminuje mnie na około dwa tygodnie. A jak wiadomo, nawet dwa tygodnie mogą zaważyć na formie podczas całego sezonu. Mam jednak nadzieję, że mimo kontuzji będę miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w sparingach.

 

- Drużyna rozegrała już pierwszy mecz kontrolny. Co możesz o nim powiedzieć.

- Początki są najtrudniejsze. Widać, że piłkarze jeszcze nie są zgrani. Na tym etapie razi również wysoka nieskuteczność, bo spotkanie z Racingiem mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Trenera w tym głowa, aby nas odpowiednio przygotować do walki o awans.

Odnośnik do komentarza

Kurier Forumowy:

 

Wywiad z Waldemarem Kiepskim po sparingowym meczu z drużyną Racing FC

 

- Witam serdecznie

W: No Witam

- Nie wyszedłeś dzisiaj w pierwszym składzie, czujesz się zawiedziony?

W: No skąd! Decyzja należy do trenera.

- Jak oceniasz swój dzisiejszy występ?

W: Powiem tak. Moją optymalną pozycją jest Skrzydło. Trener podjął taką, a nie inną decyzję. Muszę popracować trochę nad odbiorem piłki i kryciem rywali, aby móc walczyć o miejsce w pierwszym składzie.

- Jesteś zadowolony z postawy kolegów?

W: Jak najbardziej. Szkoda mi trochę Marcina, myślę, że szybko powróci do gry. Chciałbym pogratulować Arturowi i Kacprowi pierwszych bramek w lidze. Mam nadzieję, że skuteczność będzie im towarzyszyć i w lidze...

- Jak się czujesz w klubie?

W: Bardzo dobrze. Spotkałem tu naprawdę ciekawych ludzi, jednak jest zawsze możliwość, że coś pójdzie nie tak. Narazie atmosfera jest w fajna, staramy się wspierać nawzajem.

- Dziękuje bardzo za wywiad oraz życzę powodzenia w karierze sportowej

W: Również dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...