Skocz do zawartości

Odtwarzacze mp3


Sil

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie odnośnie słuchawek. Słyszałem, że ważnym parametrem, na który powinno się zwracać uwagę jest pasmo przenoszenia. Jak słuchawki mają np. pasmo przenoszenia: 15Hz - 25KHz, to czy pierwsza wartość powinna być jak największa czy jak najmniejsza i to samo pytanie co do tej drugiej, no chyba, że są jakieś inne ważniejsze parametry. (pytanie do znawców ;))

Odnośnik do komentarza
Jabol :piwo:

 

Po około tygodniu używania iRivera T60 muszę przyznać, że jest świetny :) Świetna jakość dzwięku, dobre radio, możliwość nagrywania audycji + multum innych ciekawych opcji no i genialna blokada :) W zasadzie jego jedynym minusem (póki co ;)) jest kolorowy wyświetlacz, który żre strasznie dużo baterii :/ Teraz muszę znaleźć do niego jakieś dobre słuchawki douszne i będę miał komplet :)

 

Bardzo się cieszę :). Widzę że iRiver poniżej pewnego wysokiego poziomu nie schodzi. W perspektywie pół roku również na pewno sprawię sobie T60. W T30 wyświetlacz był czarno-biały z niebieskawym podświetlenie. Wyglądał przyzwoicie a przede wszystkim był bardzo czytelny i nie zżerał baterii. A teraz nie da się jakoś zmieniać trybu wyświetlania? Może ustaw sobie szybsze wygaszanie wyświetlacza czy cuś.

Na szczęście da się :). Mam ustawione wygaszanie po 5 sekundach i dzięki temu bateria trzyma trochę dłużej, ale w porównaniu do wcześniejszego Zena Nano Plus i tak żre strasznie dużo ;P

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/item304837942_koss_thepl..._gwarancja.html

http://allegro.pl/item301315309_tm_sluchaw...ancja_fvat.html

Co sądzicie o tych słuchawkach? A może polecacie coś innego? (do iRivera T60) Myślałem jeszcze o Sennkach, ale mają strasznie krótkie okresy gwarancji co w porównaniu z dożywotnią Kossów nie brzmi zbyt zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj dostałem Creative Zen Strone Plus 2 GB. I mam dwa pytania:

 

1. Czy trzeba formować akumulatorek?

2. Jak formatować pamięć flash? Przez Winde czy przez oprogramowanie? Kiedyś miałem niemiły przypedek z tzw. "krzakiem". Sformatowałem tą mp3 przez winde i straciła ona swoja pamięć. Z 1 gb zrobiło się 100 mb... Z moją starą 128 mb nie miałem problemów mogłem śmiało usuwać przez winde i nic sie nia działo. Anyway, z moim nowym sprzętem wole uważac :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

M chce dyktafona z mp3 playerem i przy okazji pendriva...wbilem na allegro i widze oferty za 60pln, np: http://allegro.pl/item329620627_2gb_mp3_pl...l_menu_224.html

a Wy tu piszecie 200-300-400pln...hmm czyli takie za 60pln to zabawki? Maja one niby gwarancje do 24 miesiecy.

Glownie chodzi jej o dyktafon, by pozniej to odsluchac, no i wrzucic na kompa, ew jakies ksiazki w formcie mp3 posluchac...Nie musi byc jakas mega renomowana firma...Cos polecicie tanszego?

A jak jest z zasilaniem tych gowien? Bateria AAA ktora starcza na 10h pracy? Sa modele z akumulatorkami jak w komorkach z ladowarkami by doladowywac? ale to pewnie tez drozsze?

Odnośnik do komentarza

Ja używam właśnie czegoś takiego do słuchania muzyki i wykładów. Nadaje się do tego całkiem nieźle. Nawigacja nieco kuleje, ale z takim wyświetlaczem to nie dziwne. Także przewijanie dość niewygodne, jak w starych walkmanach (trzymasz klawisz aż trafisz na odpowiedni fragment wykładu, oczywiście musisz zapamiętać czas). Aczkolwiek nie mam porównania i może inne playery też tu kuleją.

 

Na początku jechałem na bateriach, ale kupiłem jakieś tanie akumulatorki i korzystam z ładowarki kumpla. Nie sprawdzałem na ile starcza jedna AAA, ale zdaje się że ponad 10h. IMHO optymalne rozwiązanie to 2 akumulatorki + bateria na wszelki wypadek, jako rezerwa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem zakupu minimum przyzwoitych słuchawek stereo do telefonu, bo standardowe Nokii to zwykły szajs (szumy jak w słuchawkach za kilka zeta z kiosku). W oko wpadły mi Sennheiser CX 300 ( http://www.allegro.pl/item344588339_slucha...najtaniej_.html ), wszyscy sobie chwalą tę markę, ale nie widzi mi się wydawać na słuchawki ok 170 pln (nie mam wątpliwości, że na Allegro poniżej tej ceny są zwykłe podróby), a poza tym producent daje TYLKO rok gwarancji.

Zastanawiam się też nad Kossami Spark Plug ( http://www.allegro.pl/item356593430_tm_kos...dozywotnia.html ), niby dożywotnia gwarancja, sporo tańsze, na Allegro ok 50 zeta z przesyłką, czy one są oby na pewno oryginalne? I tu pojawia się moje pytanie, czy między nimi jest aż taka różnica jakości dźwięku, która usprawiedliwiałaby aż tak dużą różnicę cenową?

Edyta mówi, że znalazłem jeszcze takie cósik AKG K324P ( http://www.allegro.pl/item355925424_nowe_a..._gwarancja.html )

Ewentualnie polećcie coś porządnego do 100-150 pln (koniecznie kanałówki).

Odnośnik do komentarza

Jak można kupić sprzęt który u producenta kosztuje 199 pln za 70? To moim zdaniem nie jest możliwe (no chyba że kupiłeś używane czy coś w tym stylu). Czytałem o tym na pewnym forum i tam przestrzegają przed podróbkami i przed ludźmi, którzy sprzedają rzekomo oryginały, które są podróbami i sami ostrzegają przed oszustami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam.

Poszukuję odtwarzacza mp3, który będzie posiadał listę odtwarzania, powiedzmy taką jak w winampie i w momencie kiedy wybiorę piosenkę do odtwarzania, nie przerzuci mnie do ekranu z tyko tą piosenką, tylko nadal będzie lista, co więcej podczas późniejszego przeskakiwania w dół bądź w górę po liście, nadal będzie leciała wybrana wcześniej piosenka, do momentu aż nie wybiorę innej. Jest w ogóle taki odtwarzacz? Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Witam.

Poszukuję odtwarzacza mp3, który będzie posiadał listę odtwarzania, powiedzmy taką jak w winampie i w momencie kiedy wybiorę piosenkę do odtwarzania, nie przerzuci mnie do ekranu z tyko tą piosenką, tylko nadal będzie lista, co więcej podczas późniejszego przeskakiwania w dół bądź w górę po liście, nadal będzie leciała wybrana wcześniej piosenka, do momentu aż nie wybiorę innej. Jest w ogóle taki odtwarzacz? Ktoś się orientuje?

iRiviery są podobne, tylko że jak włączysz utwór to sie przerzuci do ekranu tylko z tym utworem, ale po ponownym właczeniu browsera masz ten utwor i mozesz "latać" po utworach w tle lecącej muzyki.

Odnośnik do komentarza

iRiver T60 2GB jest już dla mnie za mały, więc rozglądam się za czymś większym. Wymagania: pojemność 4GB (fajnie jakby było wejście na mSD ale nie jest to konieczne), jak najlepsza jakość dźwięku (tylko do tego będzie mi służył odtwarzacz), przydałoby się też radio, ale nie jest niezbędne :) Cena: 300-350zł. Możecie coś polecić? Warto trochę dołożyć do Meizu M6?

Odnośnik do komentarza
A ja po raz drugi (pierwszy zestaw został mi ukradziony :() dokonuję zakupu tych: http://www.allegro.pl/item397963983_slucha...klep_w_wa_.html słuchawek, gdyż są one wypasione i zdecydowanie każda słuchawka w nie wyłożona jest tego warta. Nie wspominając jeszcze o dożywotniej gwarancji ;)

Wybór bardzo dobry, słuchawki są świetne, ale ich design odpycha niestety. Ja zakupiłem AKG K414P, ale rozmyślałem nad Porta Pro.

 

Vend tak jak Ci gościu na mp3store napisał Irivier E10, świetna jakość dźwięku, tani i do tego Irivier. Dokupisz jakies dobre słuchawki, np. wyżej wspomniane Porta Pro badź jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Wybór bardzo dobry, słuchawki są świetne, ale ich design odpycha niestety. Ja zakupiłem AKG K414P, ale rozmyślałem nad Porta Pro.

One naprawde nie są takie złe, widziałem nawet gościa w Warszawie z nimi, a w Norwegii to co druga osoba je nosiła. Jeżeli ktoś coś o nich powie to się mu mówi, że jest laikiem i tyle :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...