Skocz do zawartości

Polskie Ligi Update v0.9


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie nie wiem czy ktoś to poruszał .Ale gram sobie w 4 lidze awans zrobiłem do trzeciej . I dziwi mnie to bo w tej 4 dostałem tam dwa razy

pieniądze nie pamiętam kwot ale coś powyżej 100 tys. teraz płace więcej piłkarzom lecz nie dostałem żadnej złotówki to normalne jest ?czy wogóle dostane coś w drugim sezonie bo teraz ledwo utrzymałem klub w tej 3 lidze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

To mój pierwszy post tutaj na forum. Dlaczego tutaj? Bo jestem pod ogromnym wrażeniem i wielki, wielki szacun dla ekipy za to co robicie i za to, co już zrobiliście.

 

Gram od niedawna w FM2010, ale od razu na Waszym update, bo mogłem zacząć grać swoją ulubioną drużyną. Nie wnikam w literówki, czy drobne pomyłki. BEz jaj! Ten projekt jest tak olbrzymi, że należy przymknąć na to oko i nie zrażać się byle czym. Chciałem tylko pokazać pewne dziwolągi jakich doświadczyłem grając jak na razie 4 pełne sezony w 3. lidze. Chodzi mi głównie o drużyny, które znalazły się przypadkiem w mojej lidze (3. lubelsko-podkarpacka) i wcale nie można o nich rzec, że są na granicy regionów :)

 

Oto przykłady:

 

1) Czarni Witnica - zabłąkana owieczka z lubuskiego

 

2) Lechia II Gdańsk - zabłąkana wiadomo skąd ;)

 

3) MKS Mielnik - 3 różne trzecie ligi!

 

4) Olimpia Lewin Brzeski - owszem, jest powiat opolski w województwie lubwlskim, ale chyba nie o ten region się rozchodzi :)

 

 

Ja nie wiem, czy to wina samego FM'a, czy coś edytor nie działa jak należy, ale chciałem się tym z Wami podzielić :)

 

 

PS: Jak dodać backgroundy i loga lig? Loga zespołów dodały się jak należy do 3. ligi włącznie, ale backgroundy i ligi nie. Trochę zielony w tym jestem ale pliki mam oczywiście w xxx\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2010\graphics\pictures\logos\clubs a tam leżą foldery nazwane Ekstraklasa, Unibet 1. Liga, II liga Polska i 3liga.

 

Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz gratuluję zapału!

Odnośnik do komentarza

Ogólnie te granice są tak porypane, że mało kto w ogóle rozumie o co z tym chodzi. Wiadomo, że w Polsce województwa nie mają granic od linijki, więc w efekcie niektóre miejsca się na siebie nakładają, co rodzi wiele skomplikowanych skutków. Uznaliśmy, że lepiej jak jakieś miasto położone blisko granicy danego województwa ma się znaleźć w innym (drużyna ze stadionem z tego miasta oczywiście to mam na myśli) - sąsiednim, niż na siłę próbować jakoś wygładzać granice i upychać miasta, a potem jak zabraknie w którejś grupie miejsca to gra sobie będzie losować. Uważam, że wyszło nam to całkiem dobrze. Jedynym problemem jest fakt, że w grupie lubelsko-podkarpackiej pojawiają się "dziwne drużyny" dość często, nie wiem czy to jest spowodowane, długi czas działo się tak z warmińsko-mazurską, po wielu zmianach i kombinowaniu jest tak jak teraz. Jest to bardzo skomplikowane zagadnienie, bo np. sytuacja gdy z grupy zachodniej 2. ligi spadną 3 zespoły z Dolnego Śląska może spowodować przeskok drużyny z lubuskiego do pomorskiego, z kolei z pomorskiego do podlaskiego itp. itd.

 

Co do tych konkretnych przykładów, to jest to błąd, którego nie umiemy na razie naprawić. Jedynie MKS Mielnik nie wygląda tak źle, bo akurat jest położony w takim miejscu kraju, że ma 3 województwa w zasadzie pod ręką. Jeśli udałoby się nam ustawić równie dobrze działające granice dla okręgówek, to będę w siódmym niebie.

 

Dzięki za słowa pochwały i motywację :) Dobra wiadomość jest taka, że dziś w końcu coś z bazą ruszyło.

Odnośnik do komentarza

Tylko trzeba mieć świadomość, że ta wersja będzie miała bardzo dużo błędów wynikających z rozmaitych czasowych rozwiązań. Oczywiście jak ktoś chce to może sobie grać na takiej wersji, ale wtedy myślę, że co ok. 2 tygodnie wychodziłaby nowa wersja coraz bardziej zaawansowana, więc pewnie znowu się pojawią narzekania, że ciągle nowa itp. Jednak chyba to najlepsza metoda wyszukiwania błędów, więc też jestem za.

Odnośnik do komentarza

Ja też za wydaniem, z powodu niepełnych danych i faktu że 90minut.pl dla niższych lig aktualizuje się co sezon w niższych ligach może być sporo błędów kadrowych i wersje alfa powinny je wyłapać. Ze swojej strony chciałem się pochwalić tym że dane z edytora dla wyższych lig zaczynają ,,działać'' i udało się obniżyć średnią goli w Ekstraklasie, w miarę realnie oddać rywalizację o króla strzelców i transfery, w porównaniu do bazy ,,sklepowej'' jest naprawdę potężna różnica, koniec reklamy :) Rada dla osób którym te dziwne transfery najmocniej dokuczały, problem rozgryzłem i jedynym rozwiązaniem jest ,,zamknięcie'' pierwszego okienka transferowego, różnica jest ogromna. Gra zwłaszcza dla małej bazy nie potrafiła zbilansować ilości graczy z całego świata i dodaje za dużo graczy z Afryki bez kontraktu, przy małej liczbie klubów nasza Ekstraklasa jest dla nich bardzo atrakcyjna, stąd brały się masowe migracje do Polski. Problem rozwiązuje dezaktywacja pierwszego okienka przy starcie gry lub (w mniejszym stopniu) większa baza.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale jeśli będą tworzone poprawki to chciałem zgłosić kilka błędów odnośnie Stali Rzeszów(II liga wschodnia). Dopiero teraz zainstalowałem ten dodatek i zauważyłem kilka niedociągnięć. Po pierwsze: jako prezes klubu figuruje Adam Pilecki. Otóż nigdy nie był on prezesem, pełnił jedynie rolę kuratora (z powodu różnych wałków zarządu klubu). Prezesem sekcji piłki nożnej jest od paru ładnych lat Jacek Szczepaniak i myślę, że to on powinien figurować w tej roli. Poza tym kilka błędów jest jeśli chodzi o pozycje piłkarzy. Karol Cieślik nie jest OŚ tylko DP, Krzysztof Majda oprócz tych pozycji, które ma wymienione, powinien być też PL (na tej pozycji gra najczęściej). Tomasz Tomasik gra częściej na prawej obronie (więc O PŚ). To tyle - może się przyda ;)

 

A poza tym gratuluję, bo dodatek jest fantastyczny i szacunek za tytaniczną pracę.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: jako prezes klubu figuruje Adam Pilecki. Otóż nigdy nie był on prezesem, pełnił jedynie rolę kuratora (z powodu różnych wałków zarządu klubu). Prezesem sekcji piłki nożnej jest od paru ładnych lat Jacek Szczepaniak i myślę, że to on powinien figurować w tej roli. Poza tym kilka błędów jest jeśli chodzi o pozycje piłkarzy. Karol Cieślik nie jest OŚ tylko DP, Krzysztof Majda oprócz tych pozycji, które ma wymienione, powinien być też PL (na tej pozycji gra najczęściej). Tomasz Tomasik gra częściej na prawej obronie (więc O PŚ). To tyle - może się przyda ;)

 

Prezesi aktualizowani byli za 90minut.pl, widać kurator figurował na tej liście. Zmiany wprowadzam.

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat jakie stosować 3 literowe nazwy dla okręgówek 3. i 4. ligi. Dla 3. ligi proponuję liczbę 3 i dwuliterowy skrót z nazw obu województw, czyli np. dla opolsko-śląskiej 3OŚ; dla 3. ligi liczbę 4 i jakiś skrót województwa np. dla lubelskiej 4LB, lubuskiej 4LU. Problem mam z okręgówkami najlepiej chyba będzie użyć 3 literowych skrótów czyli np. dla okręgówki Bielsko-Biała skrót BLB, a dla Katowice 3 KT3, ale jest tu problem z niektórymi grupami, bo będzie trzeba kombinować, żeby skróty się nie powtórzyły. Chyba, żeby spróbować po tablicach rejestracyjnych samochodów, ale tu jest problem jak jedna okręgówka obejmuje kilka powiatów. Słucham propozycji i opinii.

Odnośnik do komentarza

Czy w FM 2010 działają pliki w stylu Bomboniery Profesora? Potrzebny będzie chyba plik gwarantujący że kilku piłkarzy znajdzie się w bazie przy każdej rozpoczętej grze, jeżeli ktoś takie pliki robi, to proszę o PW.

 

A dlaczego mają nie działać? Sam korzystam ze stworzonego przez siebie pliczku dodającego wszystkich piłkarzy z bazy danych.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...