Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sukcesów ten opek nie wybije się ponad przeciętność.

FM10 długo jeszcze nie będzie, bo mój komp ledwo co ciągnie FM08.

---------------------------

 

Podsumowanie sezonu 2012/13 w wybranych ligach europejskich i pucharach:

 

Anglia – The Blues w podwójnej koronie

Premiership Chelsea, Liverpool, Man Utd, Arsenal

Spadek West Ham, Crystal Palace, Wigan

Awans Bolton, West Brom, Southend

FA Cup Chelsea (1:0 z West Ham)

Carling Cup Aston Villa (1:1kz Arsenal)

Community Shield Liverpool (2:0 z Chelsea)

Piłkarz Sezonu – Wayne Rooney (27, FC, ENG 109/62, Man Utd) – 37-11-4-7,24

Król Strzelców – Giorgos Samaras (28, ST, GRE 44/22, Fulham) – 17 goli

Manager Sezonu – Víctor Fernández (52, ESP, Chelsea)

 

Francja – pierwszy od 14 lat tytuł dla Bordeaux

Ligue 1Bordeaux, Marsylia, Toulouse, Lyon

Spadek Lille, Sochaux, Strasbourg

Awans Brest, Metz, Le Mans

Coupe de FranceMonaco (2:1 z Lille)

Coupe de la Ligue PSG (3:1 z Monaco)

Trophée des ChampionsLyon (4:0 z Valenciennes)

Piłkarz Sezonu – Marouane Chamakh (29, ST, MAR 65/46, Bordeaux) – 33-18-7-7,64

Król Strzelców – Bafetimbi Gomis (27, ST, FRA u21 1/3, Saint-Etienne) - 21 goli

Manager Sezonu – Joachim Löw (53, GER, Bordeaux)

 

Hiszpania – świat się kończy - Real 8., Barça 13. w lidze; 3. z rzędu tytuł dla Valencii

Primera División Valencia, Celta, Espanyol, Athletic

Spadek Atletico Madryt, Valladolid, Recreativo

Awans Numancia, Real Sociedad, Murcia

Copa del Rey Espanyol (0:0k z Athletic)

Supercopa de Espana Valencia (1:1w z Sevilla)

Piłkarz Sezonu Silva (27, AMRLC, ESP 73/17, Valencia) – 36-3-17-7,56

Król Strzelców – Fernando Llorente (28, ST, ESP u21 9/0, Athletic) - 19 goli

Manager Sezonu – Rafa Benítez (53, ESP, Valencia)

 

Niemcy VfB broni tytułu

Bundesliga Stuttgart, Dortmund, Bayern, Cottbus

Spadek Hannover, Eintracht, Hoffenheim

Awans Kaiserslautern, Hertha, TSV München

DFB-PokalGreuther Fürth (2:2k z Hoffenheim)

Ligapokal Stuttgart (2:1 z Schalke)

Piłkarz SezonuFalcao (27, FC, COL 28/6, Leverkusen) – 27-18-2-7,44

Król Strzelców Falcao (27, FC, COL 28/6, Leverkusen) - 18 goli

Manager Sezonu – Guido Buchwald (52, GER 76/4, Stuttgart)

 

Polska – dopiero 3. tytuł Legii w XXI. wieku

Orange EkstraklasaLegia, Bełchatów, Wisła Kraków, Górnik Zabrze

Spadek Zagłębie Sosnowiec, Lechia Gdańsk

Awans Piast Gliwice, Lech

Puchar PolskiPolonia Warszawa (2:1 z Widzew Łódź)

Puchar Ekstraklasy Wisła Kraków (3:1 z Groclin)

Superpuchar PolskiLegia (2:1 z Polonia Warszawa)

Piłkarz Sezonu – Kamil Bliński (25, FC, POL u21 1/1, Bełchatów) – 18-15-3-7,50

Król Strzelców – Kamil Bliński (25, FC, POL u21 1/1, Bełchatów) - 15 goli

Manager Sezonu – Rafał Ulatowski (40, POL, Legia)

 

Włochy – legenda Milanu – Mauro Tassotti - prowadzi Inter do podwójnej korony

Serie AInter, Lazio, Milan, Napoli

Spadek Palermo, Sampdoria, Parma

Awans Udinese, Perugia, Mantova

Coppa ItaliaInter (3:0 z Reggina)

Supercoppa Italiana Milan (0:0k z Inter)

Piłkarz Sezonu – Zlatan Ibrahimovic (31, FC, SWE 105/63, Inter) – 38-16-7-7,55

Król Strzelców – Bogdan Stancu (26, FC, ROM 29/11, Lazio) – 19 goli

Manager Sezonu – Mauro Tassotti (53, ITA 8/0, Inter)

 

Liga Mistrzów Arsenal (1:0 z Marsylia)

 

Puchar UEFA Betis (2:0 z Spartak Moskwa)

 

Superpuchar Arsenal (2:1 z Everton)

----------------------

 

Uprzedzając pytanie T-m'a -> Kadyks 12. w PD, Freiburg wrócił do B2.

Odnośnik do komentarza

Póki co na wyjazdach pozostawaliśmy bez zwycięstwa. Bilans 0-3-1 chluby nie przynosi, zwłaszcza że graliśmy z ligowymi słabeuszami, jak KPV Kokkola, czy KooTeePee. Z nadzieją na przełamanie pojechaliśmy do Pietarsaari na mecz z FF Jaro. Od pierwszego gwizdka widać było, że tego dnia moich chłopców stać na zabranie do Mariehamn kompletu punktów. Z czasem przerodziło się to w prawdziwą dominację i jedno z najlepszych wyjazdowych spotkań w mojej karierze. Ogromną przewagę przekuliśmy w trzy gole w kluczowych momentach. Na początku meczu z dystansu trafił Petter Isaksson, do szatni podwyższył Friman, a tuż po zmianie stron Karring, czym zabrał gospodarzom resztki chęci do gry. Ojcami zwycięstwa byli także autor dwóch asyst Juuso Majava, który przeprowadził większość naszych akcji lewą flanką oraz nasz kapitan Jani Lyyski, który zaliczył 19 przechwytów i wzorowo dyrygował całą linią obrony.

 

Veikkausliiga (kolejka 11/26), 03.07.2013

[8.] FF Jaro - IFK Mariehamn [5.] 0:3 (0:1)

12’ Isaksson 0:1

45’ Friman 0:2

55’ Karring 0:3

 

MoM Karring (AM C, MIFK) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 2286

Odnośnik do komentarza
FM10 długo jeszcze nie będzie, bo mój komp ledwo co ciągnie FM08.

 

to się ciesz, i piszę to zupełnie poważnie, bo dopiero "dziesiątka" potrafi człowieka zdenerwować...

 

Ósemka też. Dziewiątka również, jedynie o 2006 nie wspomnę, bo tam to łatwo było :P

 

To jakiego Ty masz kompa, że miałby Ci nie udźwignąć 2010? o_O

Odnośnik do komentarza

Kompa mam słabiutkiego (Athlon 2800+ 1.8GHz, 1,5GB RAM), ale przyznam też, że oprócz dema nie grałem porządnie w FM10.

Arka Gdynia była bliska awansu do ekstraklasy.

--------------------------------

 

Dzięki 8. kolejnym meczom bez porażki pięliśmy się wzwyż ligowej drabinki. Zeszłoroczna taktyka działała znakomicie – znów mieliśmy niezawodną obronę, a atak udało nam się jeszcze poprawić. Jednak takich spacerków, jak ostatni z FF Jaro, nie ma zbyt wielu i każdy mecz to ciężka walka o ligowe punkty.

 

Taki właśnie charakter miało nasze starcie z Interem Turku. Wicemistrz kraju zawodzi, bezskutecznie próbując wyrwać się z dolnej części tabeli. To jednak wciąż klasowy zespół, który postawił nam trudne warunki i zmusił do maksymalnego wysiłku. Pomimo grania na własnym boisku i dwukrotnie większej liczbie oddanych strzałów, nie mogliśmy na dobre zdominować spotkania. Co prawda od 32. minuty prowadziliśmy po golu z rzutu rożnego Juho Meriläinena, ale to trafienie jeszcze bardziej zmotywowało gości. Ostatni kwadrans nasi kibice oglądali na stojąco, bo Inter zamknął nas w hokejowym zamku i bliski był wyrównania. Całe szczęście mieliśmy w bramce świetnie dysponowanego Andersa Överströma, który wybronił wszystkie próby przyjezdnych i w pełni zasłużenie zgarnął wyróżnienie MVP meczu.

 

Veikkausliiga (kolejka 12/26), 07.07.2013

[4.] IFK Mariehamn – FC Inter Turku [9.] 1:0 (1:0)

32’ Meriläinen 1:0

 

MoM Överström (GK, MIFK) – 4 obronione strzały, nota 8

 

Widzów – 1982

 

Pierwsza runda za nami (do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Tampere). Po słabym początku włączyliśmy drugi bieg i zameldowaliśmy się na 2. miejscu w tabeli. Tampere United znów rozgrywa perfekcyjny sezon i wydaje się być poza zasięgiem. Jeśli nie przytrafi nam się załamanie formy, jak to miało miejsce w zeszłym roku, stać nas na wicemistrzostwo i awans do europejskich pucharów.

 

| Poz   | Zespół            | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| ---------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | Tampere United    | 9     | 8     | 1     | 0     | 22    | 6     | +16   | 25
| 2.    | IFK Mariehamn     | 12    | 7     | 4     | 1     | 17    | 8     | +9    | 25
| 3.    | FC Lahti          | 13    | 7     | 2     | 4     | 29    | 15    | +14   | 23
| 4.    | VPS Vaasa         | 13    | 6     | 5     | 2     | 23    | 15    | +8    | 23
| 5.    | FC Honka          | 13    | 7     | 1     | 5     | 32    | 21    | +11   | 22
| 6.    | AC Oulu           | 13    | 5     | 3     | 5     | 29    | 24    | +5    | 18
| 7.    | TPS Turku         | 12    | 5     | 3     | 4     | 15    | 12    | +3    | 18
| 8.    | HJK Helsinki      | 11    | 5     | 2     | 4     | 17    | 16    | +1    | 17
| 9.    | MyPa Anjalankoski | 12    | 5     | 1     | 6     | 23    | 24    | -1    | 16
| 10.   | FC Inter Turku    | 13    | 5     | 1     | 7     | 10    | 13    | -3    | 16
| 11.   | FF Jaro           | 12    | 4     | 2     | 6     | 22    | 26    | -4    | 14
| 12.   | FC Haka           | 13    | 2     | 4     | 7     | 14    | 26    | -12   | 10
| 13.   | FC KooTeePee      | 13    | 2     | 3     | 8     | 15    | 25    | -10   | 9
| 14.   | KPV Kokkola       | 13    | 0     | 4     | 9     | 7     | 44    | -37   | 4

Odnośnik do komentarza

Denerwują mnie trochę komentarze takie jak Korema ;) Dla każego inna wersja gry jest trudniejsza. Dla mnie to właśnie FM 08 jest najtrudniejszy :-k W FM10 dosyć szybko wszędzie mam dobre rezultaty ;) Trudność gry to sprawa zdecydowanie indywidualna.

Odnośnik do komentarza

W FM10 nie grałem, więc się nie wypowiadam. Ale FM08 jest dla mnie o niebo trudniejsza od FM06. Jednak zapewne do momentu dopieszczenia taktyki i uzyskania możliwości dokonywania transferów.

--------------------------

 

Pierwszą rundę zakończyliśmy pokonaniem wicemistrza kraju Interu, drugą rozpoczynaliśmy starciem z drugą ekipą z Turku – mistrzem TPS. Wszystko wskazuje na to, że po tym sezonie drużyna ta odda tytuł w ręce Tampere United, ale dalecy byliśmy od lekceważenia 7. ekipy w tabeli – don’t ever underestimate the heart of the champion. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i nie zapowiadała nagłej zmiany obrazu gry w drugiej odsłonie. O wyniku spotkania zadecydowały nasze dwa szybkie trafienia między 50. a 53. minutą. Pierwszy gol to przede wszystkim popisowy rajd prawym skrzydłem Tommy Wirtanena, którego wrzutkę na krótki słupek wykończył Karring. Po kilku minutach ten sam zawodnik starał się wyprowadzić kontrę po rzucie rożnym rywali, ale jego zbyt mocne wybicie opanował bramkarz TPS. Tak się przynajmniej wydawało, bo nagle Rosjanin Dovbnya stracił głowę i panikując podał wprost pod nogi nadbiegającego Frimana. Szwed takich prezentów nie marnuje i spokojnie podwyższył na 2:0. Te dwa gole, a zwłaszcza wpadka golkipera, kompletnie załamały przyjezdnych, którzy nie podnieśli się już z kolan. Dobił ich w ostatniej minucie Ingemar Persson, który z 20. metrów posłał piękną bombę wprost w okienko.

 

Veikkausliiga (kolejka 13/26), 14.07.2013

[2.] IFK Mariehamn – TPS Turku [7.] 3:0 (0:0)

50’ Karring 1:0

53’ Friman 2:0

90’ Persson 3:0

 

MoM Persson (M C, MIFK) – 1 gol, 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 2235

Odnośnik do komentarza
W FM10 nie grałem, więc się nie wypowiadam. Ale FM08 jest dla mnie o niebo trudniejsza od FM06. Jednak zapewne do momentu dopieszczenia taktyki i uzyskania możliwości dokonywania transferów.

 

Też tak myślę. 2008 jest trudniejsze od 2006, ale nieco łatwiejsze od 2010, tak moim okiem.

 

Gratki :) Postarałeś się. Chociaż chyba fajniej by było jakbyś w takim stopniu pokonał Inter Turku. No, ale TPS też zły nie jest ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wymagajmy za dużo. Jeszcze niedawno remisowaliśmy z KPV Kokkola - najgorszym zespołem ligi, któremu podarowaliśmy 1 z 4 punktów zdobytych w I rundzie.

--------------------

 

Zwycięstwo nad TPS było dla klubu rekordowym, 9. z rzędu, zaś w lidze kontynuowaliśmy serię 9 spotkań bez porażki. Komplet punktów zdobyty z obrońcą tytułu dał nam coś jeszcze – fotel lidera! Prawdziwym jednak liderem pozostaje Tampere United, które w wyniku spotkań w Pucharze Inter-Toto ma spore zaległości w lidze. Tak więc nasz wyjazdowy pojedynek z faworytem rozgrywek można było nazwać prawdziwym spotkaniem na szczycie.

 

Jeśli marzyliśmy o tytule mistrzowskim już w tym sezonie (co ja w ogóle gadam?!), to w Tampere powinniśmy zadać gospodarzom pierwszą w rozgrywkach porażkę. Z natury jestem jednak realistą, dlatego zadowoliłbym się dobrą wyrównaną grą, która potwierdziłaby wysoką formę mojej drużyny i dawała szanse na awans do europejskich pucharów.

 

Niestety tego dnia zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Tampere pokazało grę o dwie klasy wyższą i rozwiało wszelkie wątpliwości, kto w tym roku sięgnie po tytuł mistrzowski. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, a my z trudem wyprowadzaliśmy sporadyczne ataki. Na domiar złego moim chłopcom brakowało świeżości, bo mecz z fińską potęgą grali trzy dni po pojedynku z TPS. Niestety w składzie nie mam takich piłkarzy jak Cabral, który strzelił dla United dwa piękne gole i siał postrach w naszych szykach obronnych. Albo takiego defensywnego pomocnika jak Serb Djordje Djordjevic, który nie tylko rozbija wszystkie ataki rywala, ale jeszcze potrafi skutecznie włączyć się do akcji ofensywnej (w sezonie ma już 8 goli i 4 asysty). Mimo to mieliśmy szansę na remis, bo w 86. minucie zmiennik Andreas Björk wepchnął piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym i żywiołowo zachęcał młodszych kolegów do ofiarnej walki. Nadzieja na niespodziewany remis zgasła tak szybko, jak się zrodziła. Już trzy minuty później sędzia odgwizdał faul Paulusa Arajuuriego w polu karnym, a zwycięstwo gospodarzy z jedenastu metrów przypieczętował Djordjevic.

 

Veikkausliiga (kolejka 14/26), 17.07.2013

[3.] Tampere United - IFK Mariehamn [1.] 3:1 (1:0)

32’ Cabral 1:0

75’ Cabral 2:0

86’ Björk 2:1

90’ Djordjevic 3:1

 

MoM Cabral (ST, Tampere) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 7248

Odnośnik do komentarza

Zwycięstwo nad Tampere oraz wygranie 3/4 pozostałych spotkań w lidze dawałoby nam szansę na tytuł. Niestety póki co zespół ten wydaje się być poza zasięgiem. Ma kadrę zbudowaną z fantastycznych Hiszpanów, Francuzów, Serbów oraz Skandynawów różnej maści. O takim wyborze talentów mogę jedynie pomarzyć.

------------------------------

 

Po porażce z Tampere United NIE WOLNO było nam się załamać. Przegraliśmy z ekipą przewyższającą inne o dwie głowy i teraz musieliśmy skupić się na pozostałych 12 drużynach Veikkausliigi, które są w naszym zasięgu.

 

Najwyraźniej swoje managerskie zadanie odrobiłem wzorowo, bo już cztery dni po powrocie z Tampere na boisko wyszła wysoko zmobilizowana drużyna MIFK. Chłopaki mieli jasny cel - chcieli odegrać się rywalom z VPS Vaasa za jedną z dwóch porażek w sezonie. Ale rywal do ułomków nie należał i godnie podjął wyzwanie. Kibice w Mariehamn znów obejrzeli szalenie wyrównane spotkanie, w którym obydwie ekipy oddały po tyle samo strzałów. Zadecydowała nasza skuteczność oraz świeżość desygnowanego do gry na pozycji AMC Staffana Svenlina. 24-letni pomocnik strzelił dwie szybkie bramki na początku drugiej połowy, co w połączeniu z celną główką Jani Lyyskiego z 34. minuty dało wysokie prowadzenie 3:0. Svenlin zaprezentował się na pozycji AMC o niebo lepiej niż ustawiany tam wcześniej Karring, a także był dużo bardziej aktywny niż słabszy fizycznie Oikkonen. Tym występem zaklepał sobie miejsce w składzie na następne kolejki.

 

Veikkausliiga (kolejka 15/26), 21.07.2013

[2.] IFK Mariehamn – VPS Vaasa [3.] 3:0 (1:0)

34’ Lyyski 1:0

46’ Svenlin 2:0

52’ Svenlin 3:0

 

MoM Svenlin (AM C, MIFK) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 1836

 

To było cholernie ważne zwycięstwo, bo odniesione nad sąsiadem w tabeli. Komplet punktów pozwolił powrócić na 1. miejsce, a przede wszystkim odskoczyć na 5 punktów od 3. VPS. Tampere ma 3 oczka straty, ale aż 5 zaległych spotkań więc na fotelu lidera czujemy się jak w gościach.

Odnośnik do komentarza

@ T-m -> jak widać, dobrze. Ale od naszej ostatniej rozmowy na PW nie miałem jeszcze okazji pograć.

@ Vetr -> Tampere nas wpuściło, ale wcześniej sklepało boleśnie tyłki.

---------------------------

 

Po powrocie drużyny z Anjalankoski Kaspars z uznaniem kiwał głową. Mój łotewski przyjaciel, który w klubie pełnił funkcję „złotej rączki”, uznawał się za futbolowego speca i osobę, która przyczyniła się do zatrudnienia mnie na pozycji trenera. Tak naprawdę byliśmy na tej samej urodzinowej popijawie, kiedy to prezes Slotte nieopatrznie dokonał ze mną zakładu, z którego później honorowo się wywiązał. Tak więc udział Kasparsa był w tym wydarzeniu minimalny, ale nie odbierałem koledze tej przyjemności i w towarzystwie nazywałem go nawet swoim menadżerem.

 

Ale wracając do meczu w Anjalankoski. Rozentuzjazmowany Kaspars gratulował nie tylko pewnego zwycięstwa nad MyPa, ale przede wszystkim podkreślał zmianę, jaka nastąpiła we mnie w ostatnich tygodniach.

 

- Kiedyś siedziałeś na ławce i jedynie oglądałeś mecz – zaczął swój wywód Łotysz. - Jak coś szło nie tak, zrywałeś się na równe nogi i opieprzałeś chłopaków, albo kopałeś z wściekłością leżące bidony. Ale w tym sezonie jest inaczej. Wciąż stoisz przy linii bocznej i dyrygujesz drużyną. Obserwujesz, co działa nie tak i natychmiast to zmieniasz. Potrafisz zmienić obraz gry jedną decyzją.

 

Z aprobatą poklepałem kolegę po plecach, bo miał absolutną rację. Wreszcie zrozumiałem, że w tym zawodzie dużo mniej będę miał stresów, jeśli nieustannie będę próbował przeciwdziałać niekorzystnym wydarzeniom na boisku. Wówczas nawet jeśli przegramy, będę miał czyste sumienie, że ja i zespół zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. A najczęściej takie podejście przynosi nam zwycięstwa.

 

Tak jak w Anjalankoski, gdzie po 18. minutach prowadziliśmy 1:0. Rolami zamienili się Friman z Wirtanenem – tym razem to szwedzki snajper dośrodkował z lewej flanki, a szybko lecącą piłkę główkował fiński skrzydłowy. Po tym golu miejscowi zaatakowali z furią i po kilku groźnych akcjach nakazałem chłopakom zachowawczą grę - aby tylko utrzymać prowadzenie do przerwy. Dopięliśmy swego, a po zmianie stron znów ruszyliśmy do ofensywy. W 55. minucie podwyższył Friman, który z łatwością odebrał piłkę interweniującemu obrońcy i z 6 metrów pokonał bramkarza. Gdy niespełna 10 minut później kontaktową bramkę zdobył gwiazdor gospodarzy Aleksei Kangaskolkka, dalecy byliśmy od popadnięcia w panikę. Granie szybszą i dłuższą piłką oraz zawężenie pola gry skutecznie ograniczyło poczynania rozpędzających się piłkarzy MyPa, a w samej końcówce pozwoliło na zapewnienie sobie kompletu punktów po bramce Svenlina.

 

Veikkausliiga (kolejka 16/26), 28.07.2013

[10.] MyPa Anjalankoski - IFK Mariehamn [1.] 1:3 (0:1)

18’ Wirtanen 0:1

55’ Friman 0:2

63’ Kangaskolkka 1:2

85’ Svenlin 1:3

 

MoM Wirtanen (M R, MIFK) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 1658

Odnośnik do komentarza

Zacząłem uważniej śledzić losy Tampere United, które w wyniku zaległych aż 5 spotkań użyczyło nam fotel lidera. W ostatnich dniach faworyta rozgrywek dopadła zadyszka, co było konsekwencją wyczerpującego udziału w Pucharze Inter-Toto. W finałowej rundzie reprezentant Finlandii trafił na holenderskie ADO Den Haag i po wyjazdowym zwycięstwie 4:2 już myślał o dalszej grze w Pucharze UEFA. W rewanżu doszło jednak do smutnego pogromu 3:0, a Holendrzy obnażyli wszelkie słabości United. W międzyczasie zespół ten poniósł pierwszą porażkę w lidze (3:4 z FF Jaro), a tydzień później ledwie zremisował u siebie z MyPa. Tak oto nasza przewaga nad zespołem z pięknego Tampere wzrosła do 5 punktów, ale nadal mamy o 4 rozegrane mecze więcej. A więc potencjalnie nasza strata wynosi aż 7 oczek. Jeśli jednak utrzymamy formę z kończącego się właśnie miesiąca (indywidualne nagrody dla mnie oraz Staffana Svenlina), to walka o tytuł mistrzowski może być ciekawsza i dłuższa, niż to się początkowo wydawało.

 

Pod koniec lipca miło wspomnieliśmy naszego niedawnego lewego obrońcę, Ilkkę Lehtoniemiego. Ponad dwa lata temu sprzedaliśmy zdolnego młodziana do duńskiego Viborga. Umowa opiewała na 375 tysięcy euro oraz potencjalnie 20% kwoty następnego transferu. I właśnie w pewien gorący lipcowy dzień otrzymaliśmy oficjalną wiadomość o przejściu Ilkki do norweskiego Vikinga, co zasiliło naszą kasę o 20 tysięcy euro plus kolejne 100 tysięcy w ratach. Prezes Slotte udostępnił mi na transfery ledwie 8 tysięcy euro, ale już połowa tej kwoty wystarczyła na wykupienie z TPV Tampere trenera bramkarzy Petri Taskinena (41, FIN). W ten oto sposób moja misja wymiany sztabu trenerskiego została ukończona.

 

W pierwszej części letniego okienka transferowego w Europie wyjątkowym powodzeniem cieszyli się bramkarze. Rekord Gianluigi Buffona nie został co prawda pobity, ale Barcelona i Manchester United wydały na nowych golkiperów niewiele poniżej 50 milionów euro.

 

 

Lipiec 2013

 

Bilans: 5-0-1; 14:4

Veikkausliiga: 1. [+5 pkt.], 34 pkt, 27:12

Suomen Cup: 7. runda – 1:0 z OLS Oulu

Liigacup: 5. [-7 pkt.], 6 pkt, 9:12

Finanse: € 87K (+ € 27K)

Budżet transferowy: € 0K (€ 0K)

Budżet płac (rocznie): € 385K (€ 427K)

Nagrody: Manager Miesiąca: Łaziii (1.); Piłkarz Miesiąca: Svenlin (1.); XI Miesiąca: Meriläinen, Wirtanen, Svenlin

 

Transfery (Polacy):

Tomasz Zahorski (28, ST, POL) [Jagiellonia -> Polonia Warszawa] - € 2,4M

Jakub Rzeźniczak (26, DRC, POL 4/0) [Watford -> Leicester] - € 2,4M

Mariusz Zganiacz (29, AMC, POL 18/2) [Monaco -> Le Havre] - € 975K

 

Transfery (świat):

Igor Akinfeev (27, GK, RUS 81/0) [CSKA Moskwa -> Barcelona] - € 45M

Manuel Neuer (27, GK, GER 35/0) [Schalke -> Man Utd] - € 44M

Micah Richards (25, DRC, ENG 70/0) [Man City -> Inter] - € 35M

 

Ligi świata:

Anglia: -

Finlandia: IFK Mariehamn [+5]

Francja: Troyes [+0]

Hiszpania: -

Niemcy: -

Norwegia: Tromsø [+8]

Polska: Korona [+0]

Szwecja: IFK Göteborg [+2]

Włochy: -

 

Ranking FIFA:

1. Argentyna [+1], 2. Hiszpania [+2], 3. Anglia [-2], …, 45. Polska [-2]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...