Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że nie słyszałem ażeby był poślizg w czystym ruchu tocznym.

Nie ma czegoś takiego jak czysty ruch toczny. Tak samo jak nie ma czystego spadku swobodnego, idealnego wahadła matematycznego czy bryły sztywnej. :)

 

Co do końcowych wniosków - zbyt dużo zmiennych wchodzi w grę, by policzyć to dokładnie, jak to ujął jasonx, "domowym sposobem". Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że zasięg zależy tutaj od kąta nachylenia równi w podobny sposób, jak zasięg rzutu ukośnego, czyli z grubsza jak sinus podwojonego kąta nachylenia równi, tak więc jest największy dla 45 stopni, a dla zera i 90 jest równy zeru.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, mi nie chodzi o dokladne wyliczenie (bo jak wylicze wsp. tarcia dywanu???), tylko o znalezienie zaleznosci. A kazdy mowi mi co innego :/

Przed chwila kumpel z Polibudy mi mowi, ze im wiekszy kat tym dalej, dopiero pod koniec spada, bo mamy do czyniania ze "zderzeniami" o podloze i zebym to analizowal z zasady zachowania energii :/

Odnośnik do komentarza

Może i tak być, nie jestem ekspertem. Ja tylko kombinuję, tak żeby to jakoś miało ręce i nogi. Zresztą to co mówi Twój kumpel jakby bardziej trzyma się kupy. Z tym, że gdy kąt jest duży, ale nie 90 stopni, to i tak kulka uderzy o ziemię i straci trochę energii, więc z nadziei na wyprowadzenie w miarę prostej zależności nici. <_<

Odnośnik do komentarza

3 zadania z rachunku prawdopodobieństwa, pomóżcie!

 

1.) Ze zbioru (1,2,3,4,5,6,7,8,9) losujemy kolejno bez zwracania trzy cyfry i zapisujemy je obok siebie w kolejności losowania, tworząc liczbę trzycyfrową. Oblicz prawdpodobieństwo:

A) Zdarzenia A, że otrzymana liczba jest podzielna przez 5.

B) Otrzymana liczba jest podzielna przez 4.

 

2.) Ze zbioru (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) wylosowano ze zwracaniem trzy razy po jednej cyfrze i zapisano je obok siebie w kolejności losowania. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A, że otrzymana liczba jest trzycyfrowa.

 

3.) Ze zbioru (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) losujemy ze zwracaniem trzy cyfry i zapisujemy je obok siebie w kolejności losowania, tworząc liczbę trzycyfrową. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A, że otrzymana liczba jest nieparzysta.

 

Nie wiem nawet jak zacząć i jak to rozpisać (do tej pory robiłem to za pomocą "drzewek", ale tu coś nie daję rady ;)). Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

SZU: Raczej trzeba tu wariacjami robić:

 

1.)

|Omega|=9*8*7=504

 

A - ostatnią cyfrą musi być pięć, więc:

|A|=8*7*1 = 54

P(A)= 54/504= 1/9

 

B - ostatnie dwie cyfry muszą być podzielne, takich kombinacji jest bodaj 16 (wypisz sobie jeszcze raz i policz najlepiej), czyli:

|B|=7*16=112 (dwie ostatnie cyfry można wybrać na 16 sposobów i zostaje jeszcze 7, które mogą być na pierwszym miejscu)

P(B}=112/504

 

2. |Omega|=10*10*10=1000

Żeby liczby była trzycyfrowa, wystarczy że pierwsza nie jest zerem, czyli:

|A|=9*10*10=900

P(A) = 9/10

 

3. Zbiorem zdarzeń jest w sumie A z poprzedniego zadania (bo liczba ma być 3cyfrowa, czyli pierwsza cyfra nie może być zerem), czyli |Omega|=900

Żeby liczba była nieparzysta, ostatnia cyfra musi być nieparzysta, czyli:

|A|=9*10*5=450

P(A)=1/2

 

Nie wiem, czy w rachunkach sie nie rąbnąłem, przelicz najlepiej jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1.Oblicz moc urządzenia do napięcia 230V, jeśli przepływa przez nią prąd o natężeniu 20A.

2.Silnik Elektryczny o mocy 200W pracował przez 3 minuty. Oblicz, jaką wykonał pracę.

3. Oblicz pracę jaką wykona silnik w czasie t=2s jeśli zasilany jest prądem o natężeniu 2A i napięciem u=230V

4.Spirala grzejna maszynki elektrycznej o mocy 800W ma dlugosc 2m. Czy moc maszynki spadnie(a jeżeli tak, to o ile?)jeżeli spiralę przetniemy w połowie i włączymy do sieci tylko odcinek spirali o długości 1m?

 

To tyle, wiem że mało pkt, ale proszę o obliczenia wszystkie!!

Odnośnik do komentarza

Trzy drewniane klocki (o masach 4 kg, 5 kg i 6kg) połączono trzema identycznymi

sprężynami. Takie sprężyny w stanie spoczynku mają długość 2.5 m, a

rozciągają się pod wpływem działania siły 1 N o 10 cm. Klocki umieszczono w

wierzchołkach trójkąta prostokątnego o bokach 3 m, 4 m i 5 m. Jakie siły będą

działać na te klocki? Jakie będą przyspieszenia klocków?

Odnośnik do komentarza

F=k*x - wspolczynnik k=1N/0,1m=10

dalej wyznaczasz wydłużenie sprężyn (x) i ich reakcje na rozciągnięcie (F)

a potem druga zasada dynamiki F=a*m

edt: przyspieszenia każdego klocka będą w dwóch kierunkach należy je zatem dodać geometrycznie

Edytowane przez defique
Odnośnik do komentarza

trójkąt prostokątny o bokach 3,4,5 to trójkąt egipski czyli kąty 30, 60, 90. Musisz rzutować na oś x albo y [jak tam przyjmiesz] przeciwprostokątną i zsumować geometrycznie, dla klocka przy którym sprężyny są pod kątem prostym wystarczy zsumować geometrycznie

 

coś chyba teraz bzdurę napisałem, moment. piwko mi szkodzi chyba ;)

 

prawie dobrze było ;) przeciwprostokątną rzutuj na przyprostokątną i to zsumuj arytmetycznie, teraz jeszcze raz rzutuj na y i teraz dodaj z tym co wyszło w pierwszej sumie, tym razem geometrycznie (Pitagoras)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z zadaniem z trygonometrii - polecenie wygląda tak:

 

Rozwiąż równanie: [(sin2x)^2 - (cosx)^2]/(cosx)=0

 

W przystępniejszej dla oka formie pod linkiem.Upraszcza się ono u mnie do równania: (4 cos x)(sin x - 1/2)(sin x + 1/2), więc z dziedziny nie wypadają kąty dla których kiedy cos x = 0. Tymczasem w odpowiedzi te kąty są usunięte z dziedziny - jakie rozwiązanie jest poprawne?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...