Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jakichś informacji nt.:

"W jaki sposób pierwszy postulat bohra związany jest z długością fali de broglie'a? wyprowadź wzór i zinterpretuj go"

 

Wie ktoś gdzie można coś znaleźć na ten temat?

Jak się nie mylę to znalazłem jak jest związany, a wzorów nie ma fakt.

Odnośnik do komentarza

Wykładowca obiecał, że w czwartek na egzaminie z logiki pojawi się następujące pytanie:

 

Co jest przykładem nazwy: jednostkowej (jeden desygnat np. Mieszko I), ogólnej (więcej desygnatów) i pustej (brak)?

 

Wydaje mi się to podchwytliwe. Jak może być coś, czego nie ma (zbiór pusty)? Może macie jakieś pomysły jak to rozgryźć?

Edyta dodaje, że zastanawiam się nad słowem Bóg - Boga nie ma w sensie materialnym (zbiór pusty), jest ich wielu w różnych religiach (ogólny) i jeden np. w chrześcijaństwie (jednostkowy).

Odnośnik do komentarza

Jest różnica między Bogiem, a bogiem, bóstwem... Bóg z wielkiej litery nie może być w wielu rożnych religiach, bo to chrześcijański odpowiednik np Allaha.

Jednak przykład chyba dobry :)

 

Ja bym może spróbował z powietrzem :-k

 

Powietrze to mieszanina jednorodna gazów, głównie azotu i tlenu, można zapisać je jako O2 + 4N2. + są różne rodzaje powietrza - arktyczne, polarno-morskie itp, a nie ma go, bo nie jest widoczne.

Odnośnik do komentarza

Pisanie o Bogu wielką literą to zwyczaj przyjęty w chrześcijaństwie, przejęty w spadku po judaizmie (imię boga jest zbyt święte, żeby je wymawiać). Nie zmienia to faktu, że jest to bóg w takim samym ujęciu jak Światowid, czy Zeus: istota nadprzyrodzona. Więc do przykładu nazwy jednostkowej i ogólnej pasuje, a wielkość liter nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Przykłady nazwy pustej (sam uczę się do poprawki z logiki) - syn bezdzietnej matki :), krasnoludek, dziewiąty kontynent świata

 

Jakbyś miał jakieś problemy z logiką to daj znać :)

 

Z tym, że ja wiem co będzie przykładem pojedynczej grupy ;). Chodzi mi czy istnieje coś takiego dla połączenia trzech - jednostkowej, ogólnej i pustej ;).

@jmk, przykład z powietrzem wydaje się być trafiony ;).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Muszę stworzyć bazę danych jako pracę zaliczeniową z informatyki

 

Bazę robię w OpenOffice Base i nie bardzo wiem, jak poprawnie stworzyć formularze, więc jak by mi ktoś wytłumaczył na prostym przykładzie bądź też znał jakąś stronę, na której jest dobrze wytłumaczone (sam takowej nie znalazłem) to byłbym wdzięczny...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...