Skocz do zawartości

Trzeba zacząć wierzyć w cuda


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

161.

 

Podsumowanie ligi:

 

Tabela po trzecim sezonie

 

Najlepszy strzelec:

1. Daniele Vantaggiato (Czerno More) - 41

2. Alan (Shenhua) - 25

3. Fabrizio Miccoli (Parma) - 24

...

20. Chris Maguire - 12

 

Najlepszy asystent:

1. Yazid Mansouri (Czerno More) - 22

2. Ludovic Obraniak (Parma) - 21

3. Marcio Valcerde (Esteghlal) - 19

...

5. Sebastian Dudek - 16

 

Żółte kartoniki:

1. Jorge Curbelo (Esteghlal) - 17

2. Ricardo Chara (Godoy Cruz) - 12

3. Pereira (Arsenal de Sarandi) - 12

...

53. Alan Bahia - 5

 

Czerwone kartoniki:

1. Jurica Buljat (Hajduk) - 2

2. Martin Paglant (Sillmae Kalev) - 2

3. Jorge Curbelo (Esteghlal) - 2

...

18. Alan Bahia - 1

 

Nagroda gracza meczu:

1. Daniele Vantaggiato (Czerno More) - 12

2. Alan (Shenhua) - 8

3. Mauro Matos (Godoy Cruz) - 7

...

22. Chris Maguire - 4

 

Celność podań:

1. Fabio Firmani (Shenhua) - 85%

2. Jermaine Jones (Parma) - 83%

3. Miloy (Esteghlal) - 83%

...

18. Dariusz Sztylka - 78%

 

Ilość wślizgów za mecz:

1. Jukka Raitala - 3,66

2. Miloy (Esteghlal) - 3,07

3. Jermaine Jones (Parma) - 3,07

 

Ilość dryblingów na mecz:

1. Ludovic Obraniak (Parma) - 5,18

2. Sone Aluko (Shenhua) - 4,01

3. Luis Trujillo (Al-Gharrafa) - 3,83

...

7. Chris Maguire - 3,15

 

Celne strzały:

1. Anthony Lozano (Olimpia HON) - 67%

2. Alejandro da Silva (Tawrija) - 62%

3. Mauro Matos (Godoy Cruz) - 62%

...

6. Matthias Villhjalmsson - 60%

 

Pokonana odległość podczas sezonu:

Ivica Iliev (Wardar) - 397,5 km

2. Ludovic Obraniak (Parma) - 388,3 km

3. German Voboril (Liverpool URU) - 385 km

...

4. Ignacio Garcia - 378,9 km

 

Średnia pokonana odległość na 90 minut gry:

1. Samir Bekric (Arsenal de Sarandi) - 11,4 km

2. Juan Pablo Rodriguez (Hajduk) - 11,3 km

3. Jukka Raitala - 11 km

 

Średnia minut na bramkę:

1. Ali Mousavi (Esteghlal) - 28 min

2. Pele van Anholt (Parma) - 29 min

3. Przemysław Łudziński - 45 min

 

Średnia ocena:

1. Emmanuel Osey Okoduwa (Hajduk) - 7,44

2. Breno (Parma) - 7,36

3. Daniele Vantaggiato (Czerno More) - 7,35

...

13. Sebastian Dudek - 7,23

Odnośnik do komentarza

162.

 

Sytuacja z innych lig:

Ekstraklasa:

1. Real Madryt [78 pkt], 2. FC Barcelona [77], 3. Manchester City [68]

18. AS Roma [39], 19. Werder Brema [39], 20. Olympiakos [26]

Najlepszy strzelec: Edin Dzeko (Juventus) - 26

Najlepsza średnia: Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - 7,42

 

Coca Cola Championship:

1. Tottenham [102], 2. Fiorentina [97], 3. Inter Mediolan [96]

22. Boca [33], 23. Sao Paulo [29], 24. Estudiantes (LP) [26]

Najlepszy strzelec: Mario Gomez (Bayern Monachium), Fernando Llorente (Athletic) - 29

Najlepsza średnia: Wesley Sneijder (Inter Mediolan) - 7,42

 

Coca Cola League 1.:

1. PSG [94], 2. Toulouse [94], 3. Steaua Bukareszt [87]

22. San Lorenzo [37], 23. Velez [37], 24. Libertad [15]

Najlepszy strzelec: Guillaume Hoarau (PSG) - 35

Najlepsza średnia: Ashley Young (Aston Villa) - 7,55

 

Coca Cola League 2.:

1. Celtic Glasgow [99], 2. Levekrusen [99], 3. AS Saint-Etienne [95]

22. Club Brugge [40], 23. Pachuca [26], 24. Universidad de Chile [25]

Najlepszy strzelec: Marc Antoine Fortune (Celtic Glasgow) - 41

Najlepsza średnia: Patrick Helmes (Leverkusen) - 7,43

 

Blue Square Premier:

1. Crvena Zvezda [101], 2. FC Timisoara [96], 3. Zurych [95]

22. Caracas [15], 23. Deportivo Quito [13], 24. Heartland [11]

Najlepszy strzelec: Slavko Perovic (AaB) - 36

Najlepsza średnia: Moussa Sow (Zurych) - 7,51

 

Blue Square North:

1. Atletico Mineiro [100], 2. AZ [97], 3. Al-Ahly [87]

20. Sheriff [19], 21. Bunyodkor Taszkent [15], 22. Everton (CHI) [3]

Najlepszy strzelec: Ari (AZ) - 29

Najlepsza średnia: Emad Motaeb (Al-Ahly) - 7,45

 

Lech Poznań 42m/24zw/13rem/5por/88br/42stc/85 pkt - 4 miejsce

 

Blue Square South:

1. Botafogo [98], 2. Palermo [97], 3. Hertha BSC [96]

20. Ventspils [17], 21. Paxtakor [13], 22. Primeiro de Agosto [7]

Najlepszy strzelec: Raffael (Hertha BSC), Jorge Perlaza (La Equidad) - 26

Najlepsza średnia: Adrian Ramos (Hertha BSC) - 7,46

 

Ekstraklasa Ligi Centralnej:

1. Borussia Dortmund [104], 2. Hoffenheim [89], 3. Slovan Liberec [86]

20. Al-Karama (SYR) [15], 21. Deportivo Tachira [14], 22. Haras El-Hodud [9]

Najlepszy strzelec: Wilson Carpintero (PAOK) - 33

Najlepsza średnia: Nelson Valdez (Borussia Dortmund) - 7,52

 

Ekstraklasa Ligi Południowej:

1. AA Gent [93], 2. Napoli [91], 3. Atletico Paranaense [88]

20. Levadia [28], 21. Binh Duong [17], 22. Al-Kuwait [5]

Najlepszy strzelec: Fabio Quagliarella (Napoli) - 44

Najlepsza średnia: Fabio Quagliarella (Napoli) - 7,65

 

Legia Warszawa 42m/20zw/11rem/11por/90br/58strc/71 pkt - 8. miejsce

 

Ekstraklasa Ligi Północnej:

1.AS Nancy Lorraine [97], 2. Valenciennes FC [91], 3. Genk [80]

19. Tolima [20], 20. South China [19], 21. Santos FC (ANG) [13]

Najlepszy strzelec: Jason Scotland (Wigan) - 31

Najlepsza średnia: Paul Alo'o Efolou (AS Nancy Lorraine) - 7,41

 

1. Liga Centralna Południe:

1. West Ham [105], 2. Polonia Warszawa [96], 3. Persepolis [91]

20. Arabe Unido [14], 21. Neftczi Fergana [13], 22. Barranquilla FC [12]

Najlepszy strzelec: Dean Ashton (West Ham) - 36

Najlepsza średnia: Dean Ashton (West Ham) - 7,70

 

1. Liga Centralna Północ:

1. Feyenoord [98], 2. Litex [91], 3. Falkir [87]

20. Vetra [23], 21. Ahed [20], 22. Rudar Velenje [16]

Najlepszy strzelec: Winston Parks (Herts), Lucas Castroman (Cercle Brugge) - 31

Najlepsza średnia: Diego Castro (Feyenoord) - 7,48

 

Wisła Kraków - 42m/24zw/7rem/11por/76br/42strc/79 pkt - 9. miejsce

1. Liga Południowa Centrum:

1. America (MEX) [102], 2. Santos [99], 3. OGC Nice [83]

20. Aktobe [22], 21. Vllaznia [14], 22. Qarabag Agdam [3]

Najlepszy strzelec: Santiago Fernandez (America MEX) - 34

Najlepsza średnia: Tiago Luis (Santos) - 7,47

 

Nasza liga

1. Liga Północna Pd.:

1. M. Tel-Awiw [105], 2. Tianjin [97], 3. St. Pat's Athletic [91]

20. Sant Julia [24], 21. Murata [23], 22. Dacia [18]

Najlepszy strzelec: Carlos Luna (M. Tel-Awiw) - 33

Najlepsza średnia: Carlos Luna (M. Tel-Awiw) - 7.50

Odnośnik do komentarza

163.

 

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze, pod moją wodzą, mecze z reprezentacją Ghany. Zostałem poproszony o wybór zawodników, którzy znajdą się w kadrze na spotkania z Kenią, Togo, Mauritiusem i jeszcze raz Kenią.

 

Adam Larsen (24l./Stabaek/5/0a)

Razak (24l./Fram(ISL)/0/0a)

Bernard Tagoe (17l./TNS/0/0a) - Anglik

 

Issah Ahmed (30l./AEK/14/0a)

John Boye (25l./Sarajewo/7/0a)

Samuel Inkoom (22l./Basel/13/0a)

Odartey Issah (19l./Kotoko/0/0a)

John Mensah (29l./Le Mans/79/0a)

Daniel Opare (21l./Gremio/7/0a)

Jonathan Quartey (24l./OGC Nice/21/0a)

Isaac Vorsah (23l./Hoffenheim/16/0a)

Joseph Yeboah (21l./Sport Boys/11/1a)

 

Daniel Kofi Agyei (20l./Fiorentina/12/1junior)

Anthony Annan (25l./Sporting Lizbona/27/0a)

Kwadwo Asamoah (23l./Getafe/21/5a)

Andre Ayew (22l./Olympique Marsylia/17/0a)

Michael Essien (29l./Chelsea/66/13a)

Abdul Yakinu Iddi (25l./P. Ferreira/9/0a)

Sulley Muntari (27l./Inter Mediolan/65/15a)

Moussa Narry (26l./Villarreal/7/0a)

 

Asamoah Gyan (26l./Stade Rennais/40/23a)

William Owusu (22l./Sporting Lizbona/0/0a)

Samuel Yeboah (26l./Livorno/9/3a)

Odnośnik do komentarza

164.

 

25.05.12

 

Kenia, obecnie sto dziesiąta reprezentacja w rankingu światowym, to nasz pierwszy rywal w drodze po awans na Mistrzostwa Świata w 2014 roku. Wyjazd do Kasarni będzie moim debiutem za sterami Ghany, która jest drugim przytułkiem na drodze mojej kariery. To spotkanie jest dla mnie drugim, pod względem trudności, spotkaniem w fazie grupowej, oczywiście po wyjeździe do Togo. Prowadzić drużynę narodową było moim marzeniem. Cel oczywiście jest jeden, wejść do Mistrzostw Świata! Tak więc zaczynamy bój o te zacne rozgrywki.

 

Skład:

A. Larsen, D. Opare, J. Mensah, J. Quartey, J. Yeboah, A. Annan, M. Essien, S. Muntari, K. Asamoah, A. Gyan, S. Yeboah

Od początku gry próbowaliśmy przejść do mega ofensywy, by jak najszybciej zapewnić sobie prowadzenie. Muszę powiedzieć, że Kenijczycy dzielnie stawiali opór, jednak tylko do szóstej minuty. Wtedy też Opare zgrał do Yeboaha, a nasz napastnik zdobył czwartego gola w narodowych barwach. Kolejne minuty potwierdzały sens mówienia w piłkarskim świecie, że jest to pojedynek Dawida z Goliatem. Gdyby tylko moi zawodnicy nie zadawali sobie trubu konieczności strzelenia gola zza pola karnego, to byłoby super. Widać było lepsze wyszkolenie techniczne moich podopiecznych. Nie bez powodu większość z nich gra w dobrych, europejskich klubach. Cieżko było nam zdobyć kolejnego gola, bo gospodarze bronili się niemal całą ekipą, zostawiając sobie jednego napastnika na grę z kontry. Efekt był prosty. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć powinno być już lekko pięć bramek różnicy. Po zmianie stron w miejscu Annana pojawił się debiutant Agyei, a zamiast Asamoaha wszedł Ayew. Wiecie, co podobało mi się najbardziej w tym spotkaniu? Atmosfera na trybunach. Do tej pory widziałem w telewizji, jak kibice, a w zasadzie orkiestry kibiców przychodzą na trybuny, by we wspaniały sposób dopingować swoich rodaków. Obraz dobrego widowiska zepsuł Kamau, który brutalnie sfaulował Gyana wychodzącego na czyste pole, za co ujrzał czerwony kartonik. Na ostatni kwadrans w miejscu zmęczonego Gyana pojawił się kolejny debiutant Owusu. Chwile później mieliśmy podwyższenie wyniku za sprawą Ayewa, który dostał dobre podanie od Gyana. Nie wykorzystaliśmy jeszcze kilku sytuacji, a najlepszą z nich zmarnowali Opare i Gyan, którzy uderzyli w poprzeczkę, najpierw jeden a przy dobitce drugi. Końcowy gwizdek zakończył tą męczarnię. Mimo wygranej, nie wykorzystaliśmy nawet 50 procent tego, co mieliśmy. Szkoda, jednak obawiałem się tego spotkania i z wyniku jestem zadowolony. Poczyniliśmy zatem pierwszy krok na ważnej drodze eliminacyjnej.

 

Eliminacje MŚ 2. Rnd. 8 grupa [1/6]

stadion: Moi International Sports Centre w Kasarani

widzów: 60000

Kenia - Ghana

0:2

[samuel Yeboah 6', Andre Ayew 78']

mom: Daniel Opare "7.7"

 

Drugi mecz w grupie:

Togo - Mauritius 4:1 [Emmanuel Adebayor 12' 90'+3, Yannick Sagbo 40' 44' - John Mugadza 86']

1.06.12

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: -

Championship: -

Coca Cola 1: -

Coca Cola 2: -

Blue Square Premier: -

Blue Square North: -

Blue Square South: -

Ekstraklasa Centralna: -

Ekstraklasa Południowa: -

Ekstraklasa Północna: -

1. Liga Centralna Pd.: -

1. Liga Centralna Pn.: -

1. Liga Południowa Centrum: -

1. Liga Południowa Południowy Zachód: -

1. Liga Północna Pd.: -

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: -

miejsce w lidze: -

najlepszy strzelec: -

najlepszy asystent: -

najlepsza średnia: -

najwięcej mom: -

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Mirko Vucinic [AS Roma -> Inter Mediolan] 11,5 mln €

2. Cristian Molinaro [Juvantus -> Cruzeiro] 7,5 mln €

3. Diego Buonanotte [Werder Brema -> Fiorentina] 7,25 mln €

4. Jose Paolo Guerrero [sparta Praga -> Inter Mediolan] 5,25 mln €

5. Pablo Mouche [boca Juniors -> Juventus] 4,6 mln €

Odnośnik do komentarza

165.

 

2.06.12

 

Drugie spotkanie w ramach eliminacji, to domowy pojedynek z Togo. Jest to trzeci, pod względem trudności, mecz w tych rozgrywkach. Najbardziej znanym graczem rywal, jest oczywiście Emmanuel Adebayor, którego będzie trzeba poskromić. Celem na dzisiaj jest nie przegrać, a jeśli wygramy, będę się cieszył, jak dziecko. Stajemy zatem przed ważnym sprawdzianem moich umiejętności menadżerskich. Już w drugim meczu z reprezentacją będą przeciwstawiał się jednej z czołowych sił afrykańskiego lądu.

 

Skład:

A. Larsen, D. Opare, J. Mensah, J. Quartey, J. Yeboah, A. Annan, M. Essien, S. Muntari, A. Ayew, A. Gyan, S. Yeboah

 

No właśnie, o wilku była mowa. Mimo, że Essien miał za zadanie wyeliminować Emmanuela z gry, to takiej maszyny, robota w ciele człowieka chyba się nie da rozwalić. Na domiar złego, w 23. minucie spotkania, dzięki swojemu wzrostowi, najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pokonał Larsena. Liczne próby odrabiania strat, kończyły się zwykle niecelnie. Kibice, nie tak jak w ligowych pojedynkach, nie przestawali dopingować swoich ukochanych, wciąż podśpiewując i grając na bębnach. Po zmianie stron w miejscu Gyana pojawił się Owusu. Musiałem ryzykować, bowiem trzeba było odrabiać straty, a Gyanowi, który jest jednak lepszym piłkarzem, zupełnie dzisiaj nie wychodziło. W tej odsłonie ruszyliśmy z grubej rury, a po kwadransie gry ze strzelenia bramki cieszył się właśnie świeżutki Owusu! Miałem nosa, że postawiłem na niego. Patrząc na grę narodowych gwiazdorów, zacząłem zastanawiać się, ile lat świetlnych za nimi jest mój Śląsk. Przykro mi to powiedzieć, ale większość zagrań, było po prostu nieosiągalnych dla klubowiczów, a tutaj gracze wykonywali je z dziecinną łatwością! Wreszcie przyszła 79. minuta i strzał Essiena w trzydziestu metrów. Mawiają, że nie można zrobić coś z niczego, a jednak! Gwiazda ekipy Chelsea dała nam prowadzenie, co doprowadziło do ekstazy wszystkich kibiców na trybunach! Do samego końca było niezwykle gorąco, jednak bramek już nie oglądaliśmy. Wspaniała gra po przerwie dała nam come back i w rezultacie bardzo ważny komplet punktów! Zaliczyliśmy więc niezwykle udany debiut przed własną publicznością, która jeszcze długo bawiła się na trybunach.

 

Eliminacje MŚ 2 runda 8 grupa [2/6]

stadion: Ohene Djan Stadium w Akrze

widzów: 43144

Ghana - Togo

2:1

[William Owusu 60', Michael Essien 79' - Emmanuel Adebayor 23']

mom: William Owusu "7.8"

 

Drugie spotkanie w grupie:

Mauritius - Kenia 0:1 [Dennis Oliech 83']

Odnośnik do komentarza

166.

 

9.06.12

 

Wszyscy żądają pogromu! Wyjazd na Mauritius, by na prowincjonalnym stadionie zmierzyć się z drużyną narodową zapowiada się na wspaniałą fetę. Jedziemy w roli wielkiego faworyta, który nawet z zamkniętymi oczyma potrafiłby wygrać... No właśnie, tego się obawiam, że wszyscy tak podejdą do tego meczu i dostaniemy w dupsko. Wystawiam oczywiście najmocniejszy skład i walczył będę o wysoki wynik.

 

Skład:

A. Larsen, D. Opare, J. Mensah, J. Quartey, J. Yeboah, D. Agyei, M. Essien, S. Muntari, A. Iddi, A. Gyan, W. Owusu

Przed meczem miałem dobre obawy, bowiem rywal nie zamierzał gładko obedrzeć się ze skóry, a nawet z początku był stroną przeważającą. Zupełnie niespodziewanie, gdy sędzia ogłosił czas na przerwę, wynik na tablicy brzmiał "0:0". Fatalna pierwsza odsłona meczu zmusiła mnie do odbycia poważniejszej gadki. Nie mogłem dopuścić się straty punktów w tak banalnym do wygrania meczu. Ayew zastąpił Iddiego. Ruszyliśmy z kopyta i już po dwóch minutach mieliśmy rzut karny, którego jednak nie trafił Yeboah. Fatalny dzień... Na szczęście trzeźwość umysłu zachował Essien, który dał nam prowadzenie w siódmej minucie tej połowy meczu. Nadal było to jednak zbyt skromne prowadzenie, jak na różnicę klas obu ekip. Wynik nie uległ już zmianie. Mimo wygranej zaprezentowaliśmy się z beznadziejnej strony! Nie wiem, co stało się z zawodnikami, którzy jeszcze kilkadziesiąt godzin temu potrafili powrócić z za światów w meczu z silnym Togo...

 

Eliminacje MŚ 2. runda 8. grupa [3/6]

stadion: Stade George V w Curepipe

widzów: 6200

Mauritius - Ghana

0:1

[Michael Essien 52']

mom: Michael Essien "7.7"

Wynik drugiego meczu w grupie:

Togo - Kenia 1:0 [Floyd Ayite 50']

Odnośnik do komentarza

167.

 

16.06.12

 

W dosyć krótkim czasie, rozegramy kolejny meczyk eliminacyjny. Ponownie rywalem będzie Kenia, tylko że tym razem zagramy na własnym obiekcie w Akrze. Wszyscy mają nadzieję, że nie zaprezentujemy się tak fatalnie, jak to miało miejsce ostatnio i wysoko pokonamy rywala. ja również mam taki plan, jednak co będzie, to się okaże. Dzisiaj za żółte kartki zawieszony jest Muntari, który zasiądzie jedynie na trybunach.

Skład:

A. Larsen, D. Opare, J. Mensah, J. Quartey, J. Yeboah, A. Annan, M. Essien, K. Asamoah, A. Ayew, A. Gyan, S. Yeboah

Z niezwykłą łatwością i prostotą, już po kwadransie Stanley Yeboah cieszył się z otworzenia wyniku spotkania pięknym strzałem z dystansu. Rywal zaczął grać bardzo brutalnie i zacząłem obawiać się o zdrowie moich podopiecznych. Na szczęście sędzia szybko temperował złe zagrania, niejednokrotnie używając do tego kartek. Wielce oburzony słabą postawą swoich kolegów, Essien sam postanowił zająć się sprawą kolejnej bramki. Szkoda, że miało to miejsce pod koniec spotkania...Ogólnie rzecz biorąc, jest to kolejny mecz, w którym nie pokazujemy nic szczególnego. No, może poza Essienem, który postanowił jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Dla Michaela był to już czwarty gol w czwartym spotkaniu pod moją wodzą! Świetna dyspozycja, jednak to właśnie tak bgrają najlepsi!

 

Eliminacje MŚ 2. runda 8. grupa [4/6]

stadion: Ohene Djan Stadium w Akrze

widzów: 41200

Ghana - Kenia

3:0

[samuel Yeboah 15', Michael Essien 75' 80']

mom: Michael Essien "8.7"

 

Wynik drugiego meczu w grupie:

Mauritius - Togo 0:3 [Yannick Sagbo 26', Emmanuel Adebayor 33' 60'(k)]

Odnośnik do komentarza

Feno - O awansie zadecyduje wyjazd do Togo, bo z grupy wychodzi tylko jedna drużyna, a najlepsze osiem z drugich miejsc bierze udział w barażach

Texas - Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że zawodnik z takim doświadczeniem, grając przeciwko ogórkom, bo Mauritius taki jest, nie wykorzysta takiej okazji

Odnośnik do komentarza

168.

 

Wracając do Wrocławia po afrykańskim tournee, czekało mnie sporo pracy. Przede wszystkim dowiedziałem się, że dla kibiców piłkarzem ubiegłego sezonu został Sebastian Dudek, który na całej linii zasłużył sobie na ten tytuł. Oprócz tego, miałem sporo do uzgodnienia z zarządem. Po przedstawieniu moich planów na nadchodzący rok i omówieniu wszystkich szczegółów, działacze powiadomili mnie, że ich zdaniem musimy awansować, i na ten cel dają okrągłe dwa miliony na transfery. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, udało mi się powiększyć tę kwotę o siedemset tysięcy, jednak zadeklarowałem zwycięstwo ligowe. Szczerze mówiąc jest to osiągalne z palcem w dupie, jednakże nie możemy wpaść w tak długi dołek, jak to miało miejsce ostatnio. Oprócz tego, budżet płacowy będzie wynosił aż 115 tysięcy, a w tej chwili zużywamy 87 tysięcy € tygodniowo. Trzeba jednak pamiętać, że na dniach w klubie będzie wymiana zawodników, a więc pojawią się nowe, wyższe kontrakty, ale też i lepsze umiejętności.

 

Szanse na zwycięstwo w nadchodzącym roku:

M. Tel-Awiw (4-6), Hajduk (5-4), Śląsk (5-4), St. Pat's Athletic (3-1), Rapid Bukareszt (3-1) i Esteghal (5-1)

 

Klub widząc poprawę gry klubu za mojej kadencji, zdecydował się przedłużyć ze mną kontrakt do 2014 roku, a wynagrodzenie będzie na poziomie 1200 € tygodniowo, na co się zgodziłem z uśmiechem na ustach. Powtarzam, że sport "piłka nożna" nigdy nie będzie dla mnie przedmiotem zysku, bowiem robię to dla własnej satysfakcji, a potrzebuję jedynie tyle, by godziwie żyć.

 

Tymczasem Mistrzostwa Europy, rozgrywane na terenie Polski i Ukrainy minęły już fazę grupową. Póki co, mamy jedną niespodziankę, czyli odpadnięcie Francji.

 

A: 1. Niemcy [7pkt], 2. Szwajcaria [5], 3. Irlandia [3], 4. Polska [1]

B: 1. Czechy [7], 2. Holandia [4], 3. Norwegia [4], 4. Ukraina [1]

C: 1. Serbia [6], 2. Anglia [6], 3. Francja [3], 4. Grecja [3]

D: 1. Hiszpania [7], 2. Włochy [6], 3. Portugalia [2], 4. Belgia [1]

 

Faza ćwierćfinałowa nie przyniosła wielkich niespodzianek. Trudno uznać za taką, porażkę Anglików z faworyzowanymi Hiszpanami.

 

Niemcy - Holandia 2:4

Szwajcaria - Czechy 0:3

Serbia - Włochy 0:3

Hiszpania - Anglia 2:1

 

Jednak to, co stało się w półfinałowych meczach, mogło już zadziwić świat. Zwycięstwo Holendrów nad Niemcami było co najmniej dziwne, jednakże dzisiaj potwierdzili dobrą dyspozycję i przygotowanie do turnieju, bowiem wyeliminowali już z niego Hiszpanów, którzy byli typowani na zwycięzców tych rozgrywek. Natomiast wygrana Czechów nad Włochami, to już jest swojego rodzaju niespodzianką

 

Holandia - Hiszpania 2:1 [John Heitinga 35', Dirk Kuyt 94' - Jesus Navas 54']

Czechy - Włochy 1:0 [Jan Simunek 29']

 

Finałowe spotkanie było totalnie jednostronne. Wszyscy myśleli, że rewelacja turnieju, poskromi holenderskie lwy, jednak ci się nie dali i gładko pokonali naszych, południowych sąsiadów i po raz drugi w historii sięgnęli po ten tytuł.

 

Holandia - Czechy 3:0 [Ryan Babel 18' 56', Klaas-Jan Huntelaar 28']

 

1.07.12

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: -

Championship: -

Coca Cola 1: -

Coca Cola 2: -

Blue Square Premier: -

Blue Square North: -

Blue Square South: -

Ekstraklasa Centralna: -

Ekstraklasa Południowa: -

Ekstraklasa Północna: -

1. Liga Centralna Pd.: -

1. Liga Centralna Pn.: -

1. Liga Południowa Centrum: -

1. Liga Południowa Południowy Zachód: -

1. Liga Północna Pd.: -

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: 6,16 mln €

miejsce w lidze: -

najlepszy strzelec: -

najlepszy asystent: -

najlepsza średnia: -

najwięcej mom: -

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Mario Gómez [bayern Monachium -> Tottenham] 28 mln €

2. Dimitar Berbatov [Manchester United -> Tottenham] 9 mln €

3. Christopher Samba [AC Milan -> Atletico Madryt] 8,75 mln €

4. Diego Capel [AC Milan -> Atletico Madryt] 6,25 mln €

5. Giuliano [Olympique Lyon -> Villarreal] 6 mln €

Odnośnik do komentarza

169.

 

W tym okienku transferowym może i wielu z was zaskoczę moimi decyzjami, jednak sądzę, że tak będzie lepiej. Zacznijmy więc od transferów dotyczących sprzedaży zawodników. Pierwszym, który pożegnał się z zespołem był Kamil Biliński. Do tej pory usłyszeliście z moich ust ciepłe słowa dotyczącego tego zawodnika. W minionym roku nie zagrał zbyt wielu spotkań, a związane było to z liczną i chyba jednak lepszą konkurencją na pozycji napastnika. Kamil dostał szanse, jednak nie wykorzystał wielu z nich, co przyczyniło się do jego sprzedaży. Chętnych było wielu, a ostatecznie podpisaliśmy umowę opiewającą na 1,5 mln € z włoską Catanią. Ogólnie, wszyscy zawodnicy, którzy opuścili nasz zespół w tym okienku, powędrowali właśnie w tamte rejony. Kolejna i w zasadzie ostatnia, póki co, trójka zawodników, przeniosła się do Livorno. Quenten Martinus, młody i utalentowany Holender, który swoimi wypowiedziami non stop psuł atmosferę w zespole, przeszedł za kwotę 300 tysięcy €. Dean Bouzanis, zakupiony niegdyś z Liverpoolu, miał być gwiazdą klubową. W aspekcie czasu, wyparty został przez Casteelsa, a ostatnio też przez Maresa. Młody zawodnik, który za czasów reprezentowania Śląska zadebiutował w młodzieżowej kadrze Grecji, nie zdecydował się podpisywać z nami kolejnego kontraktu, dlatego też nic na nim nie zarobiliśmy. Hitem transferowym okazał się Jarosław Fojut. Nieco słabszy ostatni sezon i kilka kontuzji, wykluczyły go ze zdrowej walki o pierwszą jedenastkę. po rozmowach prywatnych, zdecydowaliśmy o nieblokowaniu dalszej kariery Jarkowi. Kwota, jaką zapłaciło nam Livorno była taka sama, jak niegdyś za Milę, a więc 2 miliony €. Pokaźna suma z transferów podreperowała nasz budżet finansowy, dlatego teraz notujemy tak pokaźną kwotę.

 

Jeśli chodzi o zakupy do klubu, do zakontraktowałem pięciu zawodników i nie wydałem na to ani złamanego centa. Dobra polityka i szybkie decyzje, pozwoliły mi w odpowiednim czasie złapać dobrych grajków, którzy albo nie mieścili się w składach swoich ekip, albo po prostu mieli już dosyć dotychczasowego życia. I tak oto, pierwszym, który pojawił się we Wrocławiu, jest były gracz tureckiego Sivassporu Cihan Yilmaz (29l./Turcja/0/0a). Zawodnik ten, zapowiada się do walki z Dudkiem o miano pierwszoplanowego, ofensywnego pomocnika. Świetne atrybuty techniczne i przy tym niezłe fizyczne, stwarzają z tego gracza prawdziwy skarb. Kolejnym zawodnikiem Śląska został młodziutki, uznawany za talent czystej krwi Nicolas Millan (20l./Chile/4/0junior). Chilijczyk wzmocnił naszą formację ofensywną po tym, jak skończył się jego kontrakt z Colo Colo, jednym z najbardziej znanych klubów Chile, jak i samej Ameryki Południowej. Jednak nie oni, a Andrey Ivanov (23l./Rosja/0/0a) został okrzyknięty transferem stulecia. Mam nadzieję, że nie są to pochopne słowa, dotyczące tego młodego, ale doświadczonego już obrońcy Spartaka Moskwa, gdzie grał od początku swojej kariery. Po długich namysłach, zdecydowałem się też zwiększyć konkurencje między słupkami. Gatti (27l./Brazylia/0/0a) jest byłym zawodnikiem Cruzeiro, z którym związany jest od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że nie przestraszy się młodej krwi (przyp. red. Casteelsa i Maresa) i stanie do walki o miano pierwszych rękawic. Ostatnim zawodnikiem, który do tej pory pojawił się w naszych progach, jest Charley Fomen (23l./Kamerun/10/0a). Reprezentant swojego kraju, jeszcze niedawno przywdziewał barwy takiego zespołu, jak Olympique Marsylia. Będzie alternatywą na lewej stroni obrony dla Boliwijczyka Garcii.

 

Podsumowując, cieszę się, że mimo kłopotów z budżetem, udało mi się go naprawić, a przy tym zakontraktować tak wspaniałych graczy. Jak widać, postawiłem na wzmocnienie każdej formacji, bym w razie spadku formy miał po kogo sięgnąć. Oczywiście nie mówię, że nowe twarze będą grzały ławę, ale o tym, kto zagra w pierwszym składzie, zadecydują nadciągające pełną parą sparingi.

Odnośnik do komentarza

@ berlin12345

 

Sumy transferowe Tottenhamu od początku sejwa:

 

2009/2010: Wydane - 0, zarobione - 5,75 mln €

2010/2011: Wydane - 0, zarobione - 13,5 mln €

2011/2012: Wydane - 84 mln € :lol:, Zarobione - 10 mln €

2012/2013: Wydane - 61 mln €, Zarobione - 2,9 mln €

 

Myślę, że jest to związane tym, że co roku awansują do wyższej ligi, w końcu teraz będą grać już w najwyższej. Prawa do transmisji...

Poza tym, myślę, że to wszystko wyjasnia -> Klik!

Odnośnik do komentarza

170.

 

Między meczami sparingowymi, po raz pierwszy w historii, wybrałem się na angielski dzień testów. Z zapasem kilku tysięcy budżetu płacowego, liczyłem na podpisanie kontrktu z jakimś młodym graczem, który nadawałby się do naszego stylu gry. Zupełnie niespodziewanie, już na następny dzień dostałem dwie informacje o tym, że zawodnicy z chęcią podpiszą umowę ze Śląskiem Wrocław. Takim sposobem pozyskałem Richarda Crowe (21l./Anglia/1/0junior), który już teraz ma zadatki na świetnego, defensywnego pomocnika. Dzięki temu, rozpatrzę oferty, które masowo napływają na Pessaliego, który w dotychczasowych spotkaniach, nigdy nie pokazał takiej formy, jak Crowe na dniach testowych. Oprócz niego zdecydowałem się również na parafowanie oferty dla Felipe Gutierreza (20l./Chile/8/0junior). Felipe jest lewym obrońcą, a spokojnie może występować również w pomocy. Jest melodią na przyszłość, dlatego zdecydowałem się na ten ruch. Poza tym, znakomicie zna się z Millanem, z którym chodził kiedyś do podstawówki.

 

W tym roku zdecydowałem się na trzy sparingi z klubami europejskimi:

 

Śląsk - Spartak Moskwa 4:2 [Digno Jara 25', Febian Brandy 68' 76' 86' - Wallyson 50', Mariano Gonzalez 88']

Śląsk - FC Sochaux-Montbe 0:3 [Vaclav Sverkos 14' 18' 42'(k)]

FK Moskwa - Śląsk 1:2 [Fabian Canobbio 83' - Vinicius 67', Patryk Klofik 75']

 

Wyniki bardzo mnie cieszyły, a najbardziej zwycięstwo okraszone dużą ilością bramek ze Spartakiem. Nowi zawodnicy byli najbardziej eksploatowanymi graczami w trakcie tych meczów. Z pozytywnej strony zapisali się Gatti i Fomen. Ivanov, co zauważyłem, zdecydowanie lepiej radzi sobie z prawej strony defensywy, niż z lewej, a Millan i Cihan nie pokazali nic rewelacyjnego, ale zagrali dobrze. Gutierrez wystąpił, bo też zdążył, jedynie w ostatnim meczu i był czołową postacią Śląska. Nie miałem jedynie jak sprawdzić Crowe'a, ponieważ Anglik, póki co zmaga się z kontuzją nadgarstka.

Ogólnie mogę powiedzieć, że mam taka kadrę, jaką chciałem mieć. Od tej pory transfery będę wykonywał jedynie zamienne, bowiem i liczebność i, póki co, poziom zawodników bardzo mi odpowiada. Jestem pewien, że powalczymy o najwyższe laury.

1.08.12

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: -

Championship: -

Coca Cola 1: -

Coca Cola 2: -

Blue Square Premier: -

Blue Square North: -

Blue Square South: -

Ekstraklasa Centralna: -

Ekstraklasa Południowa: -

Ekstraklasa Północna: -

1. Liga Centralna Pd.: -

1. Liga Centralna Pn.: -

1. Liga Południowa Centrum: -

1. Liga Południowa Południowy Zachód: -

1. Liga Północna Pd.: -

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: 5,93 mln €

miejsce w lidze: -

najlepszy strzelec: -

najlepszy asystent: -

najlepsza średnia: -

najwięcej mom: -

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Ismael Aissati [Ajax -> Tottenham] 18 mln €

2. Eli Sabia [Krylia Sowietow -> Wolves] 10,25 mln €

3. Armando Carrillo [Atletico Nacional -> Dnipro] 8 mln €

4. Cheik M'Bengue [Everton -> Szachtar] 7,5 mln €

5. Nani [Olympiakos -> Cagliari] 5,75 mln €

Odnośnik do komentarza

171.

 

15.08.12

 

Po przerwie związanej z wakacjami, wracamy do walki o kolejny, drugi w karierze awans zespołu Śląska. W tym sezonie, ponownie zagramy w 1. Lidze Południowej Południowy Zachód, bowiem nie udało nam się poprzednio wspiąć w górę. Na rozpoczęcie rozgrywek, przyszło nam zmierzyć się w wyjazdowym pojedynku z FH. Dotychczasowe relacje z tym klubem wskazują nas na faworytów, jednak nigdy nie wiadomo, czego można spodziewać się na początku roku piłkarskiego.

 

Skład:

K. Casteels, M. Vermijl, A. Rodriguez, J. Raiatala, I. Garcia, A. Bahia, P. Klofik, S. Dudek, M. Villhjalmsson, A. Pelvas, F. Brandy

Już w trzeciej minucie fatalną interwencją, Casteels dał prowadzenie rywalom. Zbyt daleko wyszedł z bramki i nie zdążył się odpowiednio szybko cofnąć do lobu. Końcówkami palców musnął piłkę, dlatego bramka zostanie przypisana, jako samobójcza. Mimo licznych sytuacji, zawodnicy nie potrafili tego wykorzystać. Rzecz udała się dopiero tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry Brandy'emu. Po wyjściu z szatni dwóch zawodników zakończyło już swój występ. Miejsce Dudka zajął Crowe, a zamiast Pelvasa pojawił się Millan. Antybohaterem tego meczu okazał się Casteels. W doliczonym czasie gry, beznadziejnym wyjściem sprowokował Arasona do uderzenia lobem, co wpadło do siatki. Zaliczyliśmy więc falstart ligowy! Belgijski bramkarz chyba nie potrafi sobie poradzić z presją konkurencji!

 

1. Liga Południowa Południowy Zachód [1/42]

stadion: Kaplakriki w Hafnarfjodurze

widzów: 2147

[?] FH - [?] Śląsk

2:1

[Koen Casteels 3'(sam), David Bor Arason 90'+3 - Febian Brandy 45'+1]

mom: David Bor Arason "8.0"

Odnośnik do komentarza

172.

 

Wcześniej nie napisałem, ale tuż po czterech wygranych meczach z reprezentacją Ghany, mieliśmy wielki spadek w rankingu. Teraz, kiedy jest już następna edycja, awansowaliśmy o cztery lokaty i znajdujemy się na 21. miejscu.

Największy awans - Indie 188. -> 131.

1. Hiszpania [2064], 2. Holandia [1675], 3. Włochy [1672], ..., 21. Ghana [1018], ..., 81. Polska [434]

 

18.08.12

 

Zaledwie trzy dni przerwy i już znaleźliśmy się na terenie Rumunii. Rapid Bukareszt typowany jest na awans po obecnym sezonie, więc będzie ciężko. My zaś, zaliczyliśmy falstart ligowy, przegrywając ze słabym, a na pewno słabszym od nas FH. Dzisiaj trzeba zatuszować tą porażkę i rozprawić się z dziewiątą ekipa w tabeli.

 

Skład:

Gatti, T. Socha, A. Rodriguez, L. Weifeng, A. Ivanov, R. Crowe, D. Sztylka, C. Yilmaz, L. Oyarbide, C. Maguire, A. Pelvas

Zaskakująca akcja miała miejsce w czternastej minucie. Oyarbide przedarł się w pole karne wzdłuż linii końcowej murawy i praktycznie z zerowego kąta umieścił piłkę między słupkami! Świetny strzał urugwajskiego pomocnika, dał nam prowadzenie. Chwilę później, efektowną plomba z trzydziestu metrów w samo okienko, popisał się Pelvas. Widać, że dzisiaj drużyna prezentuje zgoła odmienny futbol. Złe przyjęcie Ivanova na klatę spowodowało bramkę dla gospodarzy. Piłka odskoczyła Rosjanowi, a dobiegł do niej Cristaldo i z najbliższej odległości nie dał szans Gattiemu na interwencję. W miejsce ocenionego na "4.5" Ivanova, wprowadziłem Gutierreza. Dziesięć minut po wznowieniu gry Pereyra bez pardonu wszedł w próbującego interweniować Gattiego, przewrócił go, a spadając na ziemię skierował jeszcze piłkę do siatki. Sędzia uznał to zachowanie za prawidłowe, co doprowadziło mnie do bólu głowy. To nie rywal, lecz sędzia ustalił dzisiejszy wynik. W naszej grze zauważyłem progres, który pozwolił nam dzisiaj zagrać dobry mecz.

 

1. Liga Południowa Południowy Zachód [2/42]

stadion: Valentina Stanescu w Bukareszcie

widzów: 5258

[9] Rapid Bukareszt - [17] Śląsk

2:2

[Jonathan Cristaldo 34', Gabriel Pereyra 56' - Luis Oyarbide 14', Akseli Pelvas 19']

mom: Akseli Pelvas "7.9"

Odnośnik do komentarza

173.

 

Po przyjściu Crowe'a, na pozycji defensywnego pomocnika zrobiło się ciasno, więc postanowiłem pozbyć się najsłabszego z nich. Wybór padł na Pessaliego, który za 120 tysięcy Euro przeniósł się do Catanii.

25.08.12

 

Trzecia kolejka spotkać zawiozła nas na własne boisko, gdzie czekała już ekipa Olimpii z Hondurasu. Do tej pory graliśmy z nią jedynie w zeszłym sezonie, gdzie każda z ekip zainkasowała po trzy oczka. Patrząc na początek obecnego sezonu, faworyzowany jest oczywiście rywal, jednak to nie on, a my postaramy się o komplet punktów i przerwanie złej passy!

 

Skład:

J. Mares, A. Ivanov, A. Rodriguez, J. Raitala, F. Gutierrez, R. Crowe, P. Klofik, L. Oyarbide, S. Dudek, C. Maguire, A. Pelvas

Z początku goście przeprowadzili kilka groźnych akcji, jednak w piątej minucie uciszył ich Pelvas, który z kontry strzelił bramkę. Proste uderzenie po podaniu Klofika uradowało miejscowych kibiców. Problemem była, zaledwie po trzynastu minutach, kontuzja Oyarbide. W pierwszej, wymuszonej zmianie wybór desygnacji do gry padł na Garcię. Dobra dyspozycja i chęć walki, pomogła Szkotowi Maguire zmienić wynik jeszcze przed dwudziestą minutą gry. Śląsk miał dzisiaj dzień konia i szedł za ciosem. Po pół godzinie gry, Maguire już drugi raz wpisał się na listę strzelców, co powoli dobijało graczy Olimpii. Do szatni schodziliśmy więc z uśmiechem na ustach, który powodowała przewaga aż trzech trafień. Szczerze mówiąc, nie pamiętam już takiego meczu, gdzie w jednej połowie trafiliśmy aż tyle razy do siatki rywala. Po wznowieniu gry w miejscu Dudka oglądaliśmy poczynania Jary. Na zegarach wybiła godzina i mieliśmy kolejną roszadę. Tym razem obolałego Klofika zmienił Vermijl. Dwadzieścia minut przed zakończeniem, rewelacyjnym szczupakiem popisał się Bruschi, który zdobył dla Olimpii, honorowe trafienie we Wrocławiu.

 

1. Liga Południowa Południowy Zachód [3/42]

stadion: Stadion Miejski we Wrocławiu

widzów: 10718

[16] Śląsk - [5] Olimpia (HON)

3:1

[Akseli Pelvas 5', Chris Maguire 19' 31' - Ramiro Bruschi 69']

mom: Chris Maguire "8.5"

Odnośnik do komentarza

174.

 

1.09.12

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: Arsenal [+0] FC Barcelona

Championship: LOSC Lille [+0] Steaua

Coca Cola 1: Leverkusen [+2] AS Saint-Etienne

Coca Cola 2: Besiktas [+0] Standard

Blue Square Premier: Al-Ahly [+0] River Plate

Blue Square North: Chivas [+0] Goias

Blue Square South: AS Monaco [+0] Mallorca

Ekstraklasa Centralna: Napoli [+0] Spartak Moskwa

Ekstraklasa Południowa: AS Nancy Lorraine [+0] Valenciennes FC

Ekstraklasa Północna: Once Caldas [+0] Polonia Warszawa

1. Liga Centralna Pd.: Feyenoord [+0] Motherwell

1. Liga Centralna Pn.: FK Moskwa [+0] OGC Nice

1. Liga Południowa Centrum: Malaga [+2] Adelaide United FC

1. Liga Południowa Południowy Zachód: Hajduk [+0] M. Tel-Awiw

1. Liga Północna Pd.: Budućnost [+0] HJK

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: 5,17 mln €

miejsce w lidze: 12.

najlepszy strzelec: 2 - 2 zawodników

najlepszy asystent: 2 - Richard Crowe

najlepsza średnia: 7.60 - Chris Maguire

najwięcej mom: 1 - 2 zawodników

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Pato [AC Milan -> Juventus] 85 mln € :lol:

2. Franck Ribery [bayern Monachium -> Manchester City] 26,5 mln €

3. Edgaras Cesnauskis [Grenoble Foot 38 -> Atalanta] 11,25 mln €

4. Betao [Dynamo Kijów -> Atalanta] 5,75 mln €

5. Daniel Opare [Gremio -> Juventus] 5,5 mln €

Czwarta kolejka ponownie sprowadziła nas na Stadion Miejski we Wrocławiu. Qarabag Agdam miał być czerwoną latarnią ligi, a tymczasem zajmuje piętnastą pozycję. Musimy zagrać podobnie do tego, jak to miało miejsce z Olimpią. Trzeba gonić czołówkę, by nam nie uciekła. Sami wiecie, jak ciężko dogonić Maccabi, czy też Hajduka, co pokazał chociażby ostatni sezon.

 

Skład:

J. Mares, A. Ivanov, A. Rodriguez, J. Raitala, F. Gutierrez, R. Crowe, P. Klofik, L. Oyarbide, C. Yilmaz, C. Maguire, A. Pelvas

Duet napastników z północy Europy będzie chyba najbardziej trafionym wyborem w naszej historii. Dzisiaj już w siódmej minucie Pelvas podał na pamięć do Szkota, a Maguire technicznym strzałem obok słupka wprowadził na trybuny panią ekstazę. Szybkie objęcie prowadzenia na własnym terenie, z tak łatwym rywalem powinno ustawić mecz. W dwudziestej czwartej minucie Maguire przeszedł samego siebie i zawstydził nawet turbodymomena. Uderzenie zza pola karnego, najpierw odbiło się od poprzeczki, później od słupka i wpadło do siatki. Rewelacja! Dosłownie chwilkę przed odgwizdaniem przerwy, Rodriguez wpisał się na listę strzelców. Był rzut wolny z okolic dwudziestego metra, a sędzia nie pokazał gry na gwizdek. Urugwajski defensor poczekał, aż będzie zamieszanie spowodowane ustawieniem muru i wtedy uderzył. Rywal miał pretensje do arbitra, jednak podtrzymał swoją decyzję o grze bez gwizdka. Kwadrans przed zakończeniem, kontynuowaliśmy dobijanie rywali. Tym razem Raitala huknął ile tylko miał sił w strzale dobijającym jego główkę. Uderzenie było piekielnie mocne, a bramkarz Qarabagu nawet nie drgnął. Podobnie jak ostatnio, znów nie zachowujemy czystego konta i w samej końcówce przeciwnik zdobywa honorowego gola. Był to drugi z rzędu, bardzo dobry wieczór, po którym wygrywamy wysoko i pewnie.

 

1. Liga Południowa Południowy Zachód [4/42]

stadion: Stadion Miejski we Wrocławiu

widzów: 10756

[12] Śląsk - [15] Qarabag Agdam

4:1

[Chris Maguire 7' 24', Alejandro Rodriguez 42', Jukka Raitala 76' - Guillermo Bravo 87']

mom: Chris Maguire "8.5"

 

Odnośnik do komentarza

175.

 

Mamy kolejne powołania do reprezentacji Ghany. W porównaniu do ostatniej partii, dzisiaj wiele się nie zmieniło. Zabraknie kontuzjowanego Gyana, ale pojawią się zamiast niego nowi napastnicy.

 

Adam Larsen (24l./Stabaek/9/0a)

Razak (25l./Fram(ISL)/0/0a)

Bernard Tagoe (17l./TNS/0/0a)

 

Issah Ahmed (30l./AEK/14/0a)

John Boye (25l./Sarajewo/7/0a)

Samuel Inkoom (23l./Basel/13/0a)

Odartey Issah (19l./Kotoko/0/0a)

John Mensah (29l./Le Mans/83/0a)

Daniel Opare (21l./Juventus/11/0a)

John Pantsil (31l./FC Timisoara/70/3a)

Jonathan Quartey (24l./OGC Nice/25/0a)

Isaac Vorsah (24l./Hoffenheim/16/0a)

Joseph Yeboah (21l./Sport Boys/15/1a)

 

Daniel Kofi Agyei (20l./Fiorentina/2/0a)

Anthony Annan (26l./Sporting Lizbona/30/0a)

Kwadwo Asamoah (23l./Getafe/23/5a)

Andre Ayew (22l./Olympique Marsylia/21/1a)

Michael Essien (29l./Chelsea/70/17a)

Abdul Yakinu Iddi (26l./P.Ferreira/10/0a)

Sulley Muntari (28l./Inter Mediolan/68/15a)

Moussa Nary (26l./Villarreal/7/0a)

 

Opoku Agyemang (23l./As-Sadd/6/6a)

William Owusu (22l./Sporting Lizbona/3/1a)

Prince Tagoe (25l./Fulham/11/5a)

Samuel Yeboah (26l./Livorno/12/5a)

 

5.09.12

 

W tym roku, już na początku mamy okazję zmierzyć się z Hajdukiem. Trenerem tej chorackiej ekipy jest Jacek Zieliński, tak więc będzie to polski mecz. Terminarz, przynajmniej w tej rudzie bardzo nam sprzyja, bowiem będzie to już trzeci z rzędu mecz na własnym terenie i obiekcie. Ostatnie wyniki, z pewnością przyprowadzą nieco więcej, niż to miało ostatnio, kibiców na trybuny. Mam nadzieję, że pokażemy się z odpowiedniej strony.

 

Skład:

J. Mares, A. Ivanov, A. Rodriguez, J. Raitala, F. Gutierrez, R. Crowe, P. Klofik, L. Oyarbide, C. Yilmaz, C. Maguire, A. Pelvas

 

Pierwsze trzydzieści minut wyglądało świetnie. Wciąż atakowaliśmy, jednak nie mogliśmy trafić. Hajduk nie potrafił oswobodzić się z naszych pazurów i jedynie wybijał na oślep piłki. Do czasu... W trzydziestej pierwszej minucie rywale przeprowadzili pierwszą kontrę w tym spotkaniu i od razu zdobyli bramkę. Fatalną postawą popisali się środkowi obrońcy, którzy nie upilnowali wychodzącego do dośrodkowania napastnika Hajduka, który pięknym wolejem pokonał Maresa. W przerwie musiałem dokonać kompletu zmian. Padnięci na ryjek byli Oyarbide i Yilmaz, których zastąpiłem Yanmingiem i Millanem. Gorzej było ze stanem zdrowia Ivanova, którego jeden z pomocników gości wysłał karetką do szpitala. W jego miejscu, w drugiej odsłonie zagrał Vermijl. Mimo dzielnych prób odrobienia straty, to rywal ponownie zmienił wynik i ponownie błąd popełnili środkowi obrońcy... Fatalnie... Brakowało nam dzisiaj polotu i pomysłu na rozgrywani akcji...

 

1. Liga Południowa Południowy Zachód [5/42]

stadion: Stadion Miejski we Wrocławiu

widzów: 10018

[11] Śląsk - [2] Hajduk

0:2

[DaMarcus Beasley 31', Tedi Surac 80']

mom: DaMarcus Beasley "7.7"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...