Skocz do zawartości

Edytor FM2010


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Kowal jeśli zapiszesz zmiany to jest niemożliwe żeby w grze to się nie zmieniło, zrobiłem tak z tymi ulubionymi zagraniami :) makAA dzięki dało radę :* I jeszcze jedno pytanie: jeśli mam ligę polską i niemiecką a teraz po 11stu sezonach chciałbym dodać włoską to czy w FMRTE mogę to zrobić? I jak ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prośba. Niech mi ktoś wytłumaczy jak zrobić NOWĄ ligę. Na przykład jakbym chciał grać LIGA PODWÓRKOWA - ma być w kraju Polska, ale tylko jedna liga, drużyny stworzę itp itd. Albo jakby mógł to mi zrobił razem z wszystkimi zasadami, a ja sobie poedytuje kluby, zawodników itp itd.

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko: Załaduj bazę w edytorze, po lewej masz przycisk "dodaj zasady krajowe", odpali Ci się sympatyczny kreator, jak chcesz od zera robić ligę to wybierz kraj i opcję "Utwórz nowe rozgrywki i przepisy", potem poniżej tegoż przycisku pojawi Ci się drzewko i tam po kolei możesz dodawać zasady i rozgrywki, sprawdzić je możesz przyciskiem "testuj reguły krajowe". Rozgrywki wybierasz z istniejących już w bazie, ogólnie intuicyjny jest ten kreator jak coś to pytaj więcej.

Odnośnik do komentarza

No, robię tak i jakoś nie ogarniam -.- Przeczytałem jeden poradnik i nic.

 

Chcę zrobić ligę, nową nazwijmy ją roboczo XXX, ma w niej być 10 zespołów, 2 spadają no i najlepsza gra w eliminacjach LM, druga w UEFA + zdobywca pucharu krajowego. Ma to być jako "nowe" państwo, ale żeby narodowość była Polska, tylko ... ma tam nie być polskich drużyn. Nie wiem czy mnie rozumiesz :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam. Mam spory problem, otóż zrobiłem sobie w edytorze dodatkowych kilka lig w Polsce, gram 2 sezon i zauważyłem teraz, że zrobiłem błąd. Mianowicie ustawiłem kary dyscyplinarne tak, że za 2 żółte kartki jest jeden mecz kary. Da rade zmienić te przepisy już w trwającej rozgrywce?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Edytując plik basic cup settings.xml w katalogu tools\editor\data\format\rule group. A dokładniej to ten kod w pliku:

				<!-- number of teams -->
				<record>
					<flags id="field" value="number_teams"/>
					<string id="name" value="Number Of Teams In Competition"/>
					<flags id="type" value="integer"/>
					<string id="hint" value="The number of teams in this competition[COMMENT: Competition editor; field hint]"/>
					<integer id="width" value="100"/>
					<integer id="default_value" value="64"/>
					<integer id="min_value" value="2"/>
					<integer id="max_value" value="256"/>
					<list id="dependencies">
						<record field="type" not_equals="super_cup"/>
						<record field="use_game_rules" equals="not_in_game"/>
					</list>
				</record>

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...