Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem grać na patchu 10.3 moim starym zapisem w którym prowadzę VfL Wolfsburg i zauważyłem, że jakoś więcej walki w powietrzu jest.. i troche taktyka z 10.2 przestała funkcjonować zawodnicy trochę się gubią w defensywie ale w akcjach na bramkę rywala nie wygląda to tak tragicznie.. ma ktoś jakieś pomysły może albo jakąś dobrą taxe pod 10.3 ??

Odnośnik do komentarza

Witam zacząłem grać na patchu 10.3 moim starym zapisem w którym prowadzę VfL Wolfsburg i zauważyłem, że jakoś więcej walki w powietrzu jest.. i troche taktyka z 10.2 przestała funkcjonować zawodnicy trochę się gubią w defensywie ale w akcjach na bramkę rywala nie wygląda to tak tragicznie.. ma ktoś jakieś pomysły może albo jakąś dobrą taxe pod 10.3 ??

Tak parz wyżej 4 poprzednie posty

Odnośnik do komentarza

Ta gra juz mnie zaczyna wpieniać.

Gram z jakimis ogórami w pucharze tłamsze ich strasznie, ale nie mogę strzelić bramki. Moje asy walą bomby z 5, 4 nawet z 3 metrów a bramkarz wszystko wyjmuje. Nagle jedyna akcja przeciwnika i gosć wali bombe z 30 metra w samo okno. Za chwilę to samo bomby moje wyjmowane cudem idzie akcja przeciwnika i gracz 168 cm wzrostu i gra glowa 2 wygrywa pojedynek główkowy z moimi dwiema (edit) wieżami (dziekuje za wylapanie błedu) w obronie i ładuje brame...

 

Cały pic polega na tym, że takie mecze się zdarzają co dwa trzy. Raz sie uparłem i zasejwowałem tuż przed meczem. Grałem sejwa 10 razy i niezależnie od taktyki i różnych zmian 9 wyników 1-1 i jeden wynik 2-1 dla mnie. W tym trzy karne z kapelusza przeciw mnie trzy czerwone kartki w jednym meczu, dwa razy, O dziwnych błędach moich defensorów nie wspomne...

 

Zaczynam się zastanawiać czy nie odpuścić sobie tej walki z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza

Ta gra juz mnie zaczyna wpieniać.

Gram z jakimis ogórami w pucharze tłamsze ich strasznie, ale nie mogę strzelić bramki. Moje asy walą bomby z 5, 4 nawet z 3 metrów a bramkarz wszystko wyjmuje. Nagle jedyna akcja przeciwnika i gosć wali bombe z 30 metra w samo okno. Za chwilę to samo bomby moje wyjmowane cudem idzie akcja przeciwnika i gracz 168 cm wzrostu i gra glowa 2 wygrywa pojedynek główkowy z moimi dwiema (edit) wieżami (dziekuje za wylapanie błedu) w obronie i ładuje brame...

 

Cały pic polega na tym, że takie mecze się zdarzają co dwa trzy. Raz sie uparłem i zasejwowałem tuż przed meczem. Grałem sejwa 10 razy i niezależnie od taktyki i różnych zmian 9 wyników 1-1 i jeden wynik 2-1 dla mnie. W tym trzy karne z kapelusza przeciw mnie trzy czerwone kartki w jednym meczu, dwa razy, O dziwnych błędach moich defensorów nie wspomne...

 

Zaczynam się zastanawiać czy nie odpuścić sobie tej walki z wiatrakami...

Może zainstaluj łatkę , ale to tylko moja skromna sugestia

Odnośnik do komentarza

http://www.centrumfm.org/62,Filmy_taktyczne.html

 

Zdecydowanie warto zobaczyć. Postarałem się możliwie najlepiej wykorzystać rady zawarte na tych filmikach, i udało mi się moim Sunderlandem wygrać 3-0 z Manchester United (pierwszy sezon, kupiłem tylko Lacine Traore i Sandro). Zwycięstwo sprawiło mi tym większą satysfakcję, że widać było, że to właśnie taktyka mi wygrała mecz, zawodnicy United nie mogli sobie stworzyć żadnych konkretnych okazji, byłem zdumiony, że na 10.3 można aż tak bardzo wpłynąć taktyką i poleceniami indywidualnymi na wynik meczu. Po United grałem z L'poolem na Anfield, niestety uległem, ale tylko dzięki strzałowi życia Gerrarda z 25m w 40 sekundzie meczu. Przez cały mecz L'pool miał kilka razy farta, że nie strzeliłem i sam nie potrafił sobie stworzyć okazji.

Odnośnik do komentarza

I powiedzcie mi, ze FM jest ciezki..

Mój odnośnik

Taktyka wlasna, stworzona przeze mnie.

 

no brawo jak na początek

może jeszcze jakieś screeny

taktyka, tabela, terminarz po sezonie

 

Witam czy ma ktoś dobrą rade jak zdominować środek pola i długo utrzymywać się przy piłce????

 

Zależy kim i jak grasz. Poprawnie ustaw piłkarzom inst. dotyczące rywala

Daj pomocnikom rozgrywanie piłki lub przytrzymywanie piłki.

Graj wolniejszym tempem.

Chciałbym się dowiedzieć coś o twoim składzie i ustawieniu taktycznym. Może zapodasz jakieś screeny?

Odnośnik do komentarza

inne screeny dodam jutro bo teraz jeszcze ja troche dopracowywuje w defensywie, narazie jestem po 7 kolejkach, 24 strzelone, 4 stracone, wszystkie wygrane, jestem w grupie LE, eliminacje wygralem z Galatasaray i Sturm Graz, praktycznie wszyscy ofensywni strzelaja, musze tylko popracowac nad defensywa.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chciałbym was prosić o poradę przed bardzo trudnym spotkaniem: Legia-Barcelona

 

Jest to Liga Mistrzów, faza grupowa, pierwszy mecz. W ogóle mam zrąbaną grupę, ponieważ wygląda ona tak

Barcelona

Inter

Braga

no i Legia

 

Wcześniej już w pucharze UEFA wygrywałem z Celitciem, Arsenalem i Valencią więc z Barcą też powinienem dać sobie radę. W zasadzie to zależy mi tylko na wywalczeniu jednego punktu co najmniej aby mieć jakiekolwiek szanse na wyjście z grupy i już będzie z górki do finału - bo potem już nie wierzę, że można gorzej trafić.

 

A teraz mój skład:

 

4-1-1-2-2

 

BRAMKARZ

Jan Mucha

 

Boczni obr.

Lewy - Wawrzyniak

Prawy - Rzeźniczak / Laure

 

Środek obr.

Inaki Astiz

Szala

 

Def. pomocnik

Tomek Jarzębowski

 

Ofensywny pomocnik

Iwański

 

Lewe skrzydło

Eloge Enza Yamissi (solidny gracz. Może być jeszcze Rybus, ale nie wiem czy się nadaje - z kontuzji wyleczył się dwa dni przed meczem)

 

Prawe skrzydło

Piotr Giza (niestety, lepszego wyboru nie ma - Radović okupił kontuzją bramkę strzeloną Górnikowi Zabrze, a jego zastępca Szałachowski coś sobie zrobił na treningu... dwa dni przed meczem)

 

Atak

Odgrywający - Marcin Żewłakow

Napastnik - Chinyama

 

 

Rywal ma prawie "standardowy skład" czyli: Valdes, Maxwell, Pique, Pyuol, Dani Alves, Yaya Toure, Iniesta, Xavi, Messi, Ibrahimowić.

Wydaje mi się, że nie muszę wymieniać ich pozycji...

 

Ich taktyka to 4-1-2-2-1

 

 

 

I teraz pytanie główne: jak zagrać, żeby coś ugrać?

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chciałbym was prosić o poradę przed bardzo trudnym spotkaniem: Legia-Barcelona

 

Jest to Liga Mistrzów, faza grupowa, pierwszy mecz. W ogóle mam zrąbaną grupę, ponieważ wygląda ona tak

Barcelona

Inter

Braga

no i Legia

 

Wcześniej już w pucharze UEFA wygrywałem z Celitciem, Arsenalem i Valencią więc z Barcą też powinienem dać sobie radę. W zasadzie to zależy mi tylko na wywalczeniu jednego punktu co najmniej aby mieć jakiekolwiek szanse na wyjście z grupy i już będzie z górki do finału - bo potem już nie wierzę, że można gorzej trafić.

 

A teraz mój skład:

 

4-1-1-2-2

 

BRAMKARZ

Jan Mucha

 

Boczni obr.

Lewy - Wawrzyniak

Prawy - Rzeźniczak / Laure

 

Środek obr.

Inaki Astiz

Szala

 

Def. pomocnik

Tomek Jarzębowski

 

Ofensywny pomocnik

Iwański

 

Lewe skrzydło

Eloge Enza Yamissi (solidny gracz. Może być jeszcze Rybus, ale nie wiem czy się nadaje - z kontuzji wyleczył się dwa dni przed meczem)

 

Prawe skrzydło

Piotr Giza (niestety, lepszego wyboru nie ma - Radović okupił kontuzją bramkę strzeloną Górnikowi Zabrze, a jego zastępca Szałachowski coś sobie zrobił na treningu... dwa dni przed meczem)

 

Atak

Odgrywający - Marcin Żewłakow

Napastnik - Chinyama

 

 

Rywal ma prawie "standardowy skład" czyli: Valdes, Maxwell, Pique, Pyuol, Dani Alves, Yaya Toure, Iniesta, Xavi, Messi, Ibrahimowić.

Wydaje mi się, że nie muszę wymieniać ich pozycji...

 

Ich taktyka to 4-1-2-2-1

 

 

 

I teraz pytanie główne: jak zagrać, żeby coś ugrać?

To Rybusa na ławę , wydaję mi się żeby wyjść takim ustawieniem jakim wygrywasz i liczyć że strzelisz pierwszy bramkę , a później przejść w defensywe licząc że nie strzelą 2 bramek

Odnośnik do komentarza

Co dajecie w poleceniach bocznych pomocników w opcji gra szeroko? Próbowałem już praktycznie wszystkich rozwiązań i nadal nie jestem zadowolony z gry moich skrzydłowych. Nie notują zbyt wielu asyst, a średnią ocenę mają o około 0,2 niższą niż inni zawodnicy. Obecnie nakazuję im wychodzić na wolne pole, ale cudów nie ma.

Jakieś rady? Gram na 10.2.0 taksa przekonwertowana.

Odnośnik do komentarza

zaczalem nowa kariere na patchu 10.3 i mam taki problem, 99,9% bramek jakie trace to bomby z dystansu albo strzaly glowa po dosrodkowaniach (czy to z roznego czy to z gry). Ja sam za to bramki strzelam tylko z sytuacji sam na sam, nie strzelilem jeszcze ani jednego gola po rzucie roznym lub wolnym(jestem po 20 kolejkach). Na pewno przydaliby sie mi troche lepsi obroncy ktorzy lepiej graja głową ale moze ktos potrafi cos doradzic dodatkowo jakies wskazówki apropo ustawien w def i ofensywie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

zaczalem nowa kariere na patchu 10.3 i mam taki problem, 99,9% bramek jakie trace to bomby z dystansu albo strzaly glowa po dosrodkowaniach (czy to z roznego czy to z gry). Ja sam za to bramki strzelam tylko z sytuacji sam na sam, nie strzelilem jeszcze ani jednego gola po rzucie roznym lub wolnym(jestem po 20 kolejkach). Na pewno przydaliby sie mi troche lepsi obroncy ktorzy lepiej graja głową ale moze ktos potrafi cos doradzic dodatkowo jakies wskazówki apropo ustawien w def i ofensywie. pozdrawiam

 

Postaraj się zneutralizować zagrożenie bocznym obrońcom daj ścisłe krycie skrzydłowych zmień im gre na bardziej defensywną gra maksymalnie na własnej połowie pressing i zagrania słabsza noga a bocznym obrońcom przeciwnika daj polecenie gry słabsza nogą. Pisz jak będą jakieś problemy postaramy się je rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza

dwoch atakuj bramkarza, dwoch odegranie na krotki, dwoch z tylu, dwoch stoj przy dlugim slupku, dwoch jako czaj sie przed polem karnym - jeden najlepiej wykonujacy rozne, drugi najlepszy strzal z dystansu i gra z 1 pilki. ten drugi jest niekryty i w 50% masz bramke.

EDYTA mowi: ten z najlepszymi roznymi musi byc ustawiony jako wykonawca po obu stronach, wiec najlepiej grajek co ma obydwie dobre nogi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...