Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, czas i na moją taktykę. Niektórzy być może pamiętają moją Iron '08 z czasów FM'a 2008. Ta taktyka to jej rozwinięcie i przystosowanie do najnowszej części. Filozofia gry opiera się na kontroli, na futbolu totalnym i kreatywności rodem z szatni Rinusa Michelsa ;) Ustawienie to też typowo holenderskie 4-2-3-1. Najważniejszą rolę w tej taktyce spełnia dwójka środkowych pomocników, playmaker oraz snajper. Obaj środkowi pomocnicy grają mocno defensywnie i ciężko pracują na chwałę dwóch gwiazd - rozgrywającego i napastnika. W ataku wspierają ich skrzydłowi i jeden albo obydwaj boczni obrońcy. Dzięki wysokiemu wysunięciu defensywy zespół na ogół przejmuje kontrolę w środku pola. W defensywie podstawą gry jest dobre ustawianie się i pułapki offside'owe. W ataku liczy się przede wszystkim błysk playmakera i spryt snajpera. Aby skutecznie grać tą taktyką ważne jest znalezienie odpowiednich zawodników na te pozycje. Playmaker wiadomo - technika, kreatywność, dobre podanie. Może być też dobry strzał, wtedy bywa bardzo skuteczny. Natomiast napastnik nie musi być ani szybki, ani dobry technicznie. Ustawiany jest jako Lis Pola Karnego, więc najważniejsze cechy to opanowanie, gra bez piłki i wykańczanie akcji. W ostateczności, jeśli nie udało się znaleźć odpowiednio kreatywnego rozgrywającego, można ofensywnemu pomocnikowi ograniczyć kreatywność i zmienić rolę z Klasycznej 10 na Ofensywnego Pomocnika, który będzie wspierał napastnika.

 

Jak wygląda taktyka?

Ustawienie

Ogólna filozofia gry

 

Oto efekty:

Rotherham United przewidywany był do zajęcia 5 miejsca w tabeli. Przez długi czas byliśmy niekwestionowanym liderem, dopiero zadyszka w końcówce sprawiła że zajęliśmy drugą pozycję w Coca-Cola League Two.

Tabela

 

Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu:

Ronnie O'Brien, czyli playmaker. Statystyki mówią same za siebie.

Willy Topp, czyli snajper z prawdziwego zdarzenia - król strzelców CC League 2.

 

A oto i sama taktyka:

http://www.filefront.com/15140667/4-3-2-1%20Iron%20%28Rotherham%2C%20O

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy :

 

(życzenia)1.moja notts country (Notts Co, lip. 2010)

http://img694.imageshack.us/img694/3355/26080106.png

14 pkt

 

(ciekawość)1. 4-3-2-1 Iron (Rotherham, Oct 2009)

http://img689.imageshack.us/img689/5224/59072485.png

14 pkt

 

(Najlepsze obecnie )

1 TBH - WIDE DIAMOND - 7 - DEFENSIVE (West Ham, Feb 2010 )

http://img696.imageshack.us/img696/281/77561694.png

24 PKT

 

2. İnvincible_Tactical_Series_-_4-4-2_Naip.Attack_(Besiktas,_Ekm_2010

http://img63.imageshack.us/img63/5456/75488831.png

21 pkt

 

i

 

Sexy Soccer (Lech, wrz. 2010)

http://img121.imageshack.us/img121/8977/18272908.png

21 pkt

 

3. dhd11 (Aston Villa Birmingham, lut. 2011)

http://img685.imageshack.us/img685/8821/67134747.png

20 pkt

Odnośnik do komentarza

Znaczy, może to wypalić tylko trzeba mieć bardzo dobrego Asystenta. Najlepiej za pomocą edytora dać wszystko na 20 i wtedy puścić urlop, Asystent może sobie nawet lepiej poradzić niż my sami :)

 

[nawiasem, widzę że moja taktyka jakoś się sprawdza :) Spróbuję później coś innego zrobić, z innym ustawieniem]

Odnośnik do komentarza

Testowanie taktyk na urlopie mija się całkowicie z celem. Sama taktyka nie gra. Potrzebne są wzmocnienia, rozmowy motywacyjne, reakcje na wydarzenia boiskowe. A tak puszczasz urlop i myślisz że taktyka zostaje sprawdzona.

 

Po części masz racje ale jak ma sprawdzić 139 normalnie ? ( Do fm 2012 :P) . Twoja taktyka wcale może nie pasować do bardzo słabych zespołów ( chodzi jako jedyna z 13 wygrała z Boca ) . Jedna każda taktyka ma takie same szanse wiec test jest w miarę sprawiedliwy .

Odnośnik do komentarza
Po części masz racje ale jak ma sprawdzić 139 normalnie ?

 

Sztuczna inteligencja menago - szczególnie holidayowego to umówmy się, dno w FM-ach. Testowanie taktyk na nich jest nieobiektywne i mija się z celem. Lepiej przetestuj solidnie kilka taktyk (tych ciekawszych, solidnie opisanych), a będzie miała cała scena więcej pożytku z twojej roboty niż w przypadku symulowania wszystkiego jak popadnie na urlopie.

Odnośnik do komentarza

Niestety by test nazwać sprawiedliwym trzeba zagrać minimum 1 sezon i to własnoręcznie, bo taktyki testuje się by inny człowiek mógł z nich skorzystać (własnoręcznie, nie puszczając urlop). Z braku lako pi razy drzwi można na urlopie, ale to nie przesądza o jakości taktyki. By zrobić poważny test powiedzmy 10 taktyk trzeba nie dość, że masy samozaparcia to jeszcze w ch** czasu i cierpliwości, by ignorować głos rozsądku w swojej głowie mówiący "jizas, jak ta klasyczna 10 lami !". Poza tym jeżeli robić test taktyki to najlepiej sprawdzić ją na czymś co można nazwać targetem. Czyli nie wszystkie taksy na jednym klubie, tylko każda taktyka na klubie pod jaki jest tworzona (lub chociaż pod klasę klubu). Jeszcze dalej, każda liga ma swoją specyfikę. Np w Premiership nie wyobrażam sobie by taki Marco Veratti mógł rozwinąć skrzydła. Za słaby i już. Z kolei w Serie A zauważyłem, że właściwie żadna drużyna nie gra 4-5-1 (tylko Parma raz tak na mnie wyszła). Mnie jak niedługo może w święta wena mieszana z nudą poniesie to wrzucę i opisze moją takse którą naprawdę ładnie mi poszło w Napoli. Mógłbym wprawdzie wrzucić ją miesiąc temu w powiedzmy godzinkę po stworzeniu, ale nie mam pojęcia, czy wynik by mnie do niej nie zniechęcił. I jedna z najfajniejszy taktyczek jakie stworzyłem zostałaby zrzucona do niebytu przez chęć zrobienia czegoś byle zrobić.

Nie ma na świecie klubu, który by dawał możliwości przetestowania obiektywnego każdej takyki nawet własnoręcznie, a co dopiero na urlopie.

To jest szukanie najlepszej taktyki dla jednego klubu.

Odnośnik do komentarza

. Poza tym jeżeli robić test taktyki to najlepiej sprawdzić ją na czymś co można nazwać targetem. Czyli nie wszystkie taksy na jednym klubie, tylko każda taktyka na klubie pod jaki jest tworzona (lub chociaż pod klasę klubu). Jeszcze dalej, każda liga ma swoją specyfikę. Np w Premiership nie wyobrażam sobie by taki Marco Veratti mógł rozwinąć skrzydła. Za słaby i już. Z kolei w Serie A zauważyłem, że właściwie żadna drużyna nie gra 4-5-1 .

 

Przemyśle wszystko czy robić własnoręcznie lecz nie przestane testować również na urlopach po projekt trzeba dokończyć ( Gdy nie będę miał czasu) . Mój plan był taki . 3 Test do każdej z grup ( Weak , Normal , Strong Team ) Dla Weak miałem Godoy , Xerez i Bari . Z specyfika i klasa jest wiadome lecz są taktyki które zaskakują . Co do włoch 4-5-1 to dobrze mi się w demie grało Fiorentina ale w pełnej nie próbowałem . Pomyśle i napisze co dalej

Odnośnik do komentarza

Gra zaczęła być na tyle realna, że wystarcza jakiś zalążek dobrej taktyki. Potem w miarę potrzeb ją podkręcać. W zależności jakich ma się zawodników na pierwszy skład i jakich w rezerwie, od dyspozycji zawodnika, naszych rozmów z nimi i uczenia się nowych zagrań. Wątpię, żeby ktoś stworzył kilera do tej wersji gry. Nie dość, że mamy coś takiego jak kreator taktyk, to również ładnie są przedstawione najważniejsze atrybuty dla zawodnika na danej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Obecnie killer taktyka może powstać jedynie gdy uda nam się zmusić jednego z naszych piłkarzy do ciągłego otrzymywania czerwonych kartek, bo wtedy nasz zespół dostaje kopa od silnika gry :D

W pełni zgadzam się z tym co napisał Hawkeye, taki test zawsze powinien być wykonywany na zespole o odpowiednich piłkarzach do testowanej taktyki. Jeśli taksa opiera się na świetnych bocznych obrońcach to musimy w zespole takich mieć itp.

Odnośnik do komentarza

Grzebałem i wygrzebałem.....jest to taktyka jaxonx'a [DuoTaxPack Away] tylko jeden z defensywnych pomocników idzie do ataku, czyli 4-1-3-2 [jak mówiłem, Sexy Football z FM 09'] , jakie wyniki ? W CL z FC Porto [faza grupowa] 3:0 u siebie, Śląsk - 5:2 u siebie, Lechia - 2:0 na wyjeździe, i jeszcze w 3 faz. CL - z FC Basel na wyjeździe 4:1 a u siebie 3:0.

 

Link to taxy: http://www.wrzuc.to/ai2hWY.wt

Screen: http://img696.imageshack.us/i/beztytuuux.jpg/

 

Testujcie i mówcie o wynikach.

 

EDIT: Zapomniałem tylko, nastawienie zmieńcie na "Kontrola" [jest Kontratak]...nawet z lepszymi [jak FC Porto] miałem Kontrola i mimo wszystko to głównie ja miałem piłkę i tworzyłem akcje. I polecam z ławki kazać od razu jak rozpocznie się mecz Grać Piłką, i jeżeli w meczu jesteśmy faworytami - Nękanie Rywali.

 

Sluchaj Nie wiem ,skąd masz tą taxe ale"sexy soccer"jest rewelacyjna moim zagłebie lubin 1 sezon i od razu mistrzostwo,prognoza mediow moj zespol mial byc 14 ,jezeli robiles ja sam to wielki szacunek czlowieku:)!

 

 

Ja mam prosbe , czy ktos moze wrzucic ta sexy taktyke na cos innego, bo mam problem z zassaniem z powyzszego linka.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U mnie jakos w wisle ta taktyka sie nie sprawdza.W dalszym ciagu szukam taktyki pod wisle , najlepiej z dwoma napastnikami.Niestety do tej pory wszystko testowane jakos daje srednie wyniki.Pierwszy sezon przegralem taktyka jasnoxa i zdobylem mistrza, jednak w pucharach nie bylo rewelacji.

mam nadzieje ze pokaze sie cos "uniwersalnego i zabojczego" jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza

Test Taktyki Dynamo Kijów (własnoręcznie)

AC Fiorentina cz.1

Prognoza mediów : 4

 

TRANSFERY

TERMINARZ

TABELA

Screeny z meczy :

ACF vs Arsenal

Arsenal vs ACF

ACF vs Cagliari

Livorno vs ACF

AFC vs AEK 1

AFC vs AEK 2

 

Test Taktyki Dynamo Kijów (własnoręcznie)

AC Fiorentina cz.2

Prognoza mediów : 4

 

TERMINARZ

TABELA

 

Screeny z Meczy

ACF vs Valencia

ACF vs Roma

Genoa vs ACF

Valencia vs AFC

ACF vs Milan

 

W większości meczy moją drużyna była zespołem lepszy lub prezentujący zbliżony poziom po za jednym meczem co mnie zaskoczyło

 

Parma vs ACF I

Parma vs ACF II

 

Budowałem zespól aby powalczyć o miejsca 2-4 nawet nie myślałem że rok 2009 będę kończył na 1 miejscu bez ani jednego przegranego meczu !!! ( tym bardziej że na kilka meczy wypadł Van der Vaart , Montolivo )

Taktyka jest dobra powinna się sprawdzić w większości dobrych klubów tylko że trzeba przeprowadzić 2-3 dobre transfery głównie problemy są z OPŚ i DP koniecznie wg mnie z odbiorem min 15 .( Do sprzedaży większość OPL i OPP ) W końcówka spotkań (około 82 min) w których prowadziłem jedna bramka stosowałem taktyke TBH - DMC_MC BOX - 7 - DEFENSIVE tylko raz tracą prowadzenie na rzecz Genoa . Jeszce jedna sprawa Warto zmienić Role napastnika na Kompletny Napastnik .

 

LINK

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...