Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy sugerujesz, że w rzeczywistości w sytuacjach sam na sam napastnicy mają skuteczność większą niż 33%?

 

I owszem twierdze że najlepsi napastnicy wykorzystuja 75% sytuacji sam na sam :)

 

No to jesteś w błędzie, według statystyk OPTA dla Premiership najlepsi napastnicy wykorzystują 25-30% sytuacji strzeleckich, i zaledwie około 20% sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam coniektore wypisane bledy to widze, ze FM10 zamiast byc idealny jest niczym CM4 :/ Szkoda, ze misie z SI mysla tylko o $$$. Zamiast wypuscic jedna gre i co roku np dodatki do niej to co roku dostajemy zabugowana plyte. Wtedy mielibysmy idealne AI, silnik meczowy, bez crashow. Ten problem z pamiecia to juz w ogole przegiecie. Zreszta mozna sie bylo tego spodziewac skoro nie stawiaja na optymalizacje kodu chocby 3D.

Odnośnik do komentarza

Znaczy sugerujesz, że w rzeczywistości w sytuacjach sam na sam napastnicy mają skuteczność większą niż 33%?

 

I owszem twierdze że najlepsi napastnicy wykorzystuja 75% sytuacji sam na sam :)

 

No to jesteś w błędzie, według statystyk OPTA dla Premiership najlepsi napastnicy wykorzystują 25-30% sytuacji strzeleckich, i zaledwie około 20% sytuacji sam na sam z bramkarzem.

 

Hehe no i na tym chyba nalezy skonczyc narzekania na slaba skutecznosc napastnikow i super bramkarzy.

Odnośnik do komentarza

Znaczy sugerujesz, że w rzeczywistości w sytuacjach sam na sam napastnicy mają skuteczność większą niż 33%?

 

I owszem twierdze że najlepsi napastnicy wykorzystuja 75% sytuacji sam na sam :)

 

No to jesteś w błędzie, według statystyk OPTA dla Premiership najlepsi napastnicy wykorzystują 25-30% sytuacji strzeleckich, i zaledwie około 20% sytuacji sam na sam z bramkarzem.

 

Hehe no i na tym chyba nalezy skonczyc narzekania na slaba skutecznosc napastnikow i super bramkarzy.

 

No i w tym momencie przyznaje wam racje to jednak ja byłem w błedzie a nie gra:)

Odnośnik do komentarza

Znaczy sugerujesz, że w rzeczywistości w sytuacjach sam na sam napastnicy mają skuteczność większą niż 33%?

 

I owszem twierdze że najlepsi napastnicy wykorzystuja 75% sytuacji sam na sam :)

 

No to jesteś w błędzie, według statystyk OPTA dla Premiership najlepsi napastnicy wykorzystują 25-30% sytuacji strzeleckich, i zaledwie około 20% sytuacji sam na sam z bramkarzem.

 

Hehe no i na tym chyba nalezy skonczyc narzekania na slaba skutecznosc napastnikow i super bramkarzy.

 

No i w tym momencie przyznaje wam racje to jednak ja byłem w błedzie a nie gra:)

 

Okej skoro tak jest to zgoda. Ale w takim razie powinno to być takie samo dla jednej jak i drugiej drużyny. A nie sytuacje takie, że gracz oddaje 10 celnych strzałów, 4 sytuacje 100% i pada np. jeden gol a komputer oddaje np 4 strzały, 1 sytuacja 100% i jest gol. Ktoś napiszę, że takie sytuacje się zdarzają i się z nim zgodzę! Ale takie sytuacje nie maja miejsca co mecz:/ Tu nie chodzi o to, że zawodnicy nie wykorzystują 100% sytuacji tylko o to że drużyna gracza nie wykorzystuje za to przeciwnik jak najbardziej:/ I tu jest cały problem moim zdaniem. Zgodzę się również z przedmówcą co do tego, że twórcy zamiast udoskonalać cały czas jeden produkt i go dopracowywać do perfekcji co roku robią coś nowego i co roku jest taka sama sytuacja, że gra ma mnóstwo błędów. A chyba nie o to chodzi... Myślę, że nikt by się nie obraził jakby np. zostawili starą wersję taktyk a czas który poświęcili na stworzenie nowej wersji wykorzystali na dopracowanie silnika meczowego oraz np. kontakt z mediami bo uważam, że i to stoi na tragicznym poziomie (po 3 konferencjach prasowych odechciewa się brać w nich udział, to samo z przedstawianiem nowych zawodników). Takie jest moje skromne zdanie:)

Odnośnik do komentarza

No widzisz a ja mam np. odwrotnie. Raczej ja mam lepsza skutecznosc niz komputer (oczywiscie jest tak jak i u Ciebie ale rzadko). Ostatnio mialem mecz gdzie mialem 1 (jedną) 100% sytuacje a strzelilem 3 gole, z kolei przeciwna druzyna miala 5 sytuacji 100% a wykorzystali tylko jedna. Wiec moim zdaniem wszystko zalezy od sytuacji i od odpowiednich ustawien. Wczesniej gralem jednym napastnikiem i mialem bardzo slaba skutecznosc, teraz gram dwoma i jestem bardzo zadowolony. Zazwyczaj mam tyle bramek ile sytuacji 100%, +/- 1 bramka (poza jakimis wyjatkami raz na pare meczy).

Odnośnik do komentarza

Kiedyś już pisałem podobny post w nieco innej sprawie...

 

Usiądź sobie kiedyś z ołówkiem i kartką, i zanotuj ile setek wykorzystał komputer, a ile wykorzystałeś ty. Aby przyjąć jakieś obiektywne założenie niech będą to Stuprocentowe okazje z widżety "Statystyki".

Jestem niemal pewny, że wynik będzie bardzo zbliżony, jeżeli nie taki sam (choć setka setce nierówna, i dobry test powinien mieć przynajmniej 100 meczy). Cały problem polega na tym jak ty odbierasz grę, a nie jak ona działa. Sądzę, że panowie z SI stworzyli ten sam silnik meczowy dla gracza i SI, różnie możesz tylko odbierać to co ta maszyna generuje. Ludzie po prostu szukają sobie usprawiedliwienia, starają sobie jakoś tłumaczyć zwyczajny niefart w "niesprawiedliwości silnika meczowego". Jest fizycznie niemożliwe, by jeżeli został napisany tak samo pod drużynę SI i Twoją, by faworyzował SI/Ciebie. To nie jest Bóg Wszechmogący, Allach, Jahwe czy Latający Potwór Spaghetti (wierzę w tego ostatniego) by mógł sobie ingerować w stworzony przez siebie "świat". Wszystko sprowadza się do czynnika losowego. W sytuacjach gdy powiedzmy sklonujesz jakąś drużynę i ustawisz identyczne taktyczki obu ekipom (wraz z całą otoczką meczową) wynik wcale nie musi być 0:0, 2:2 czy inny remis. Jeżeli przegrasz z swoim wyimaginowanym kolegom powód może być tylko jeden. Fart, szczęście, los, przeznaczenie czy jak tam sobie to nazywasz.

Reasumując, nie z SI coś jest nie wporządku (ani nie z twoją głową). Po prostu zapamiętujesz swoje niewykorzystane sytuację, a nie wbija ci się w świadomość niewykorzystana setka rywala przez co powstaje nieobiektywne wrażenie, że SI jest faworyzowane, a tak może być tylko w jednym przypadku. Jeżeli działają na nie inne zasady zdefiniowane przez programistów Sports Interactive.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcą. Początkowo też wkurzały mnie te częste słupki/poprzeczki. Jednak jak się przyjrzałem to były mecze gdzie moja drużyna miała w jednym spotkaniu 5 słupków/poprzeczek, a były mecze gdzie komputer miał taką sytuację. Jakby to wszystko policzyć to by to wyszło na remis. Co nie zmienia jednak faktu że chyba trochę za dużo jest tych słupków/poprzeczek, ale na pewno w równym stopniu dotyka to i moją drużynę jak i drużyny przeciwne.

Odnośnik do komentarza

okej może i macie rację. Ktoś tu podał jakieś statystyki odnośnie wykorzystywania sytuacji sam na sam itp. Ale moim zdaniem to jest gra, która powinna sprawiać przyjemność a nie denerwować. Grałem we wszystkie części Managerów od 2000 roku i w żadnej serii jeszcze z takim czymś się nie spotkałem. W FM 09 grałem ponad 12 sezonów AS Roma, na początku faktycznie było ciężko bo skład nie był najwyższych lotów ale później jak kupuje się najlepszych zawodników to jakość gry uległa poprawie i sprawiało to satysfakcję z grania. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o najnowszym managerze. Zresztą wiele razy pisałem już o nadprzyrodzonych umiejętnościach bramkarzy (jak ktoś chce mogę screeny porobić i pokazać) co niestety doprowadza do lekkiej frustracji. Przyznam rację, że moi bramkarze też mają takie mecze ale jeżeli gra się z ostatnią drużyną, która ma słabego bramkarza i nagle ten bramkarz dokonuje cudów w bramce. Możecie pisać, że w rzeczywistości takie sytuacje się zdarzają ale to jest gra i kupując tą grę oczekiwałem, że grając w nią będę miał z tego satysfakcję. Niestety co chwilę muszę się denerwować bo ktoś zamiast zrobić coś na wzór FM09 (które moim zdaniem było bardzo udanym managerem - z patchem 9.3) to postanowili jeszcze bardziej urealnić ta grę. Gra ma sprawiać przyjemność, a jak ktoś chce realizmu w 100% to niech zostanie trenerem.

Odnośnik do komentarza

Gra nie jest zrobiona jako arcadówka, ma być możliwie najrealistyczniejsza. Stąd taki a nie inny odsetek wykorzystanych setek, taki a nie inny odsetek trafiających celu dośrodkowań itp.

Gdyby gra była stworzona tylko pod przyjemność, ta ulotniła by się bardzo szybko. Hokejowe wyniki, mistrzostwo zdobywane przez zespoły pokroju Fulham...

Ta gra ma dawać przede wszystkim satysfakcję, a nie ma satysfakcji, gdy osiągamy jakiś cel zbyt łatwo. A tak możemy się połudzić, że faktycznie doprowadzilibyśmy takie Napoli do 3 miejsca w Serie A.

Odnośnik do komentarza

okej może i macie rację. Ktoś tu podał jakieś statystyki odnośnie wykorzystywania sytuacji sam na sam itp. Ale moim zdaniem to jest gra, która powinna sprawiać przyjemność a nie denerwować. Grałem we wszystkie części Managerów od 2000 roku i w żadnej serii jeszcze z takim czymś się nie spotkałem. W FM 09 grałem ponad 12 sezonów AS Roma, na początku faktycznie było ciężko bo skład nie był najwyższych lotów ale później jak kupuje się najlepszych zawodników to jakość gry uległa poprawie i sprawiało to satysfakcję z grania. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o najnowszym managerze. Zresztą wiele razy pisałem już o nadprzyrodzonych umiejętnościach bramkarzy (jak ktoś chce mogę screeny porobić i pokazać) co niestety doprowadza do lekkiej frustracji. Przyznam rację, że moi bramkarze też mają takie mecze ale jeżeli gra się z ostatnią drużyną, która ma słabego bramkarza i nagle ten bramkarz dokonuje cudów w bramce. Możecie pisać, że w rzeczywistości takie sytuacje się zdarzają ale to jest gra i kupując tą grę oczekiwałem, że grając w nią będę miał z tego satysfakcję. Niestety co chwilę muszę się denerwować bo ktoś zamiast zrobić coś na wzór FM09 (które moim zdaniem było bardzo udanym managerem - z patchem 9.3) to postanowili jeszcze bardziej urealnić ta grę. Gra ma sprawiać przyjemność, a jak ktoś chce realizmu w 100% to niech zostanie trenerem.

dla Ciebie nadawalaby sie gra Liga Polska Manager chyba :) tam nie marnuja sytuacji i wiekszoc wyniko 5-0, nawet gdyby za trudno bylo mozna zmniejszyc poziom trudnosci

Odnośnik do komentarza

okej może i macie rację. Ktoś tu podał jakieś statystyki odnośnie wykorzystywania sytuacji sam na sam itp. Ale moim zdaniem to jest gra, która powinna sprawiać przyjemność a nie denerwować. Grałem we wszystkie części Managerów od 2000 roku i w żadnej serii jeszcze z takim czymś się nie spotkałem. W FM 09 grałem ponad 12 sezonów AS Roma, na początku faktycznie było ciężko bo skład nie był najwyższych lotów ale później jak kupuje się najlepszych zawodników to jakość gry uległa poprawie i sprawiało to satysfakcję z grania. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego o najnowszym managerze. Zresztą wiele razy pisałem już o nadprzyrodzonych umiejętnościach bramkarzy (jak ktoś chce mogę screeny porobić i pokazać) co niestety doprowadza do lekkiej frustracji. Przyznam rację, że moi bramkarze też mają takie mecze ale jeżeli gra się z ostatnią drużyną, która ma słabego bramkarza i nagle ten bramkarz dokonuje cudów w bramce. Możecie pisać, że w rzeczywistości takie sytuacje się zdarzają ale to jest gra i kupując tą grę oczekiwałem, że grając w nią będę miał z tego satysfakcję. Niestety co chwilę muszę się denerwować bo ktoś zamiast zrobić coś na wzór FM09 (które moim zdaniem było bardzo udanym managerem - z patchem 9.3) to postanowili jeszcze bardziej urealnić ta grę. Gra ma sprawiać przyjemność, a jak ktoś chce realizmu w 100% to niech zostanie trenerem.

dla Ciebie nadawalaby sie gra Liga Polska Manager chyba :) tam nie marnuja sytuacji i wiekszoc wyniko 5-0, nawet gdyby za trudno bylo mozna zmniejszyc poziom trudnosci

 

Nie bądź taki do przodu kolego:]

 

a mógłby ktoś podać stronę do tych statystyk OPTA?

Odnośnik do komentarza

IYT, nie widzę innego tłumaczenia po tym, jak w sparingach po objęciu masakrycznie beznadziejnego drugoligowca z RPA regularnie wduszam po 5 bramek amatorom, czyli drużynom nieco gorszym albo na podobnym poziomie. Najbardziej super superbramkarz rywala jak na razie osiągnął supernotę 6.1.

W RPA tak już chyba jest :-k Grając tam w FM06 miałem podobne odczucia -> LINK

Odnośnik do komentarza

Coś jest wybitnie nie tak ze współczynnikami dotyczącymi rozstawień w losowaniu europejskich pucharów. Pierwszy sezon miałem całkiem udany w Legii i nastukałem sporo punktów, za ostatnie 5 lat mam ponad 20.000 punktów. Tymczasem w drugim sezonie w losowaniach europucharów moja drużyna jest losowana z jakimś śmiesznym współczynnikiem wynoszącym 4,57 (czy coś koło tego) punktów. Tak jakby nie wzięło pod uwagę poprzedniego sezonu, czy jaka cholera? Zaczyna mnie to wkurzać bo cały czas jestem nierozstawiony.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Mam problem...Mam Mistrzostwa Świata, zatwierdziłem już skład i nie mogę nikogo dodawać ani usuwać. Przewijam jeden dzień i wtedy automatycznie usuwa mi ze składu kilku zawodników (Gervinho, Kone) i w ich miejsce pojawiają się inni (Akale i kilku innych) Ci, którzy zostają usunięci nie mają kontuzji, jak to możliwe, że mi ich wywala ze składu i w ich miejsce wchodzą inni ? Miał ktoś podobny problem ? Nie mogę nic z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz coś takiego mi się zdarza. Grałem mecz Porto-Celtic, gdy mój 2 zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, czyli grałem w 9. Tymczasem na boisku było 11 moich zawodników!! Doszło do rzutów karnych. Tam przegrałem 8-7. Jednak gdy przeszedłem dalej, wyświetliło mi, że wygrałem, a bramki strzelali m.in: zawodnicy, którzy otrzymali czerwone kartki. Coś niesamowitego. :sciana:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...