Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na moje pytanie, ale jestem tu nowy. Otóż, w tym roku po raz pierwszy gram w FM w polskiej wersji językowej. Czy istnieje sposób by atrybuty w profilu zawodnika ukazywały się w angielskiej kolejności alfabetycznej? Gdy finnishing (wykończenie) ukazuje mi się w lewym dolnym rogu itp. czuje się jak analfabeta. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

PZPN

Uchwała w sprawie statusu polskich piłkarzy oraz zmian przynależności klubowej

V. ZASADY I TRYB ZMIANY PRZYNALEŻNOŚCI KLUBOWEJ PRZEZ ZAWODNIKÓW

§ 37

1. Zmiana przynależności klubowej zawodników do klubów uczestniczących w rozgrywkach ligi zawodowej lub II ligi może nastąpić w okresie jednego z dwóch okresów transferowych (tzw. okien transferowych) przypadających każdego roku w terminach:

1) od 1 lipca do 31 sierpnia;

2) od 1 lutego do 28 lutego.

2. Zmiana przynależności klubowej zawodników do klubów III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych może nastąpić w okresie jednego z dwóch okresów transferowych (tzw. okien transferowych) przypadających każdego roku w terminach:

1) od 1 lipca do 31 sierpnia;

2) od 1 lutego do dnia rozpoczęcia się rozgrywek w rundzie wiosennej klasie rozgrywkowej w której występuje klub pozyskujący

3. Zmiana przynależności klubowej zawodników do klubów, uczestniczących w rozgrywkach ligi zawodowej lub II ligi może nastąpić wyłącznie w okresie od 1 lutego do 28 lutego. W związku z powyższym w sytuacji pozyskania zawodnika do rezerw klubów uczestniczących w rozgrywkach ligi zawodowej lub II ligi na podstawie § 37 ust 2) w okresie po 28 lutego nie jest dozwolone uprawnienie takiego zawodnika do zespołów, występujących w rozgrywkach ligi zawodowej lub w II lidze.

4. Zmiana przynależności klubowej zawodników do lat 16 może nastąpić w okresie jednego z dwóch okresów transferowych (tzw. okien transferowych) przypadających każdego roku w terminach:

1) od 1 lipca do 30 września;

2) od 1 lutego do dnia rozpoczęcia się rozgrywek w rundzie wiosennej w klasie rozgrywkowej w której występuje klub pozyskujący .

5. W przypadku złożenia przez klub pozyskujący kompletu dokumentów, o których mowa w § 31 w terminie przewidzianym w danym okresie transferowym, wówczas potwierdzenie i uprawnienie zawodnika do gry w klubie pozyskującym może nastąpić także po tym terminie.

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:qwEQJ8qwqMYJ:www.pzpn.pl/a/status_tekstjednolity2.doc+Uchwa%C5%82a+w+sprawie+statusu+polskich+pi%C5%82karzy+oraz+zmian+przynale%C5%BCno%C5%9Bci+klubowej&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

 

 

 

boli poszukać, oj boli :>

Odnośnik do komentarza

Mam, strona 11

 

§ 37

1. Zmiana przynależności klubowej zawodników do klubów uczestniczących w rozgrywkach Ekstraklasy, I lub II ligi może nastąpić w okresie jednego z dwóch okresów transferowych (tzw. okien transferowych) przypadających każdego roku w terminach:

1) od 1 lipca do 31 sierpnia;

2) od 1 lutego do 28 lutego.

 

http://bi.gazeta.pl/im/ekstraftp/2009_10/uchwala_zagranicznych.doc

 

Ale z drugiej strony masz rację, chociaż Zganiacz był wolnym zawodnikiem, bo kontrakt mu się skończył 31 grudnia, ale reszta to nie wiem na jakiej zasadzie.

Odnośnik do komentarza

to mnie zastrzeliliście tym 1 lutego, chyba za bardzo opieram swoją wiedzę na FM (chyba, że to od tego roku zmienili, ale wątpie?)

 

ja gram na dodatku, który w ogóle nie ma wpisanych okienek tranferowych (nie wiem kto to robił -.-" ) a nie pamietam jak było w poprzednim wersjach

w kazdym razie temat chyba zakonczylismy? ;)

Odnośnik do komentarza

wyzej Handballer napisal, ze 1 lutego to okienko pomiedzy polskimi klubami, a od stycznia mozna sciagac zagranicznych jesli dobrze rozumiem? FM chyba tego nie rozgranicza (tak jak np baraży w 3L śląskiej czy meczow sparingowych w reprze i o punkty - przypadek Sinkiewicza), moze dlatego Krzysiek tak wpisał?

Odnośnik do komentarza

Od dluzszego czasu sledze to forum jednak dopiero teraz sie zarejstrowalem. Moze mi ktos pomoze:

1. W poleceniach z lawki nie mam dostepnych 2 ostatnich opcji( gra bez ryzyka i gra z wiekszym ryzykiem).

2. Te piep.... crash dumpy nie daja mi zyc. Wywala Mnie co 2-3 mecze. Nie ma na to sposobu? (Bo moze cos przeoczylem ;)) Znajomy ma duzo gorszy sprzet i mu smiga bez problemu ;(

 

Jesli ktos moglby pomoc bylbym wdzieczny. Gram na latce 10.0.2

Odnośnik do komentarza
Od dluzszego czasu sledze to forum jednak dopiero teraz sie zarejstrowalem. Moze mi ktos pomoze:

1. W poleceniach z lawki nie mam dostepnych 2 ostatnich opcji( gra bez ryzyka i gra z wiekszym ryzykiem).

2. Te piep.... crash dumpy nie daja mi zyc. Wywala Mnie co 2-3 mecze. Nie ma na to sposobu? (Bo moze cos przeoczylem ;)) Znajomy ma duzo gorszy sprzet i mu smiga bez problemu ;(

 

Ad.1 Opcje stają się aktywne, gdy ustawisz strategie na przewagę liczebną (uaktywnia się gra z większym ryzykiem) i na powstrzymaniu (wtedy uaktywnia się gra bez ryzyka)

Ad2. Na crash dumpy nie ma sposobu, ale dziwna jest częstotliwość ich występowania u Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Gram w FM-a od wersji 2007, teraz męczę 2010 i niestety jedyna rzecz jama mnie wkurza to wymagania finansowe zawodników przy podpisywaniu kolejnych kontraktów. Czemu oni sobie życzą takie wysokie gaże, czy nie można tego jakoś ukrócić ? Tym bardziej, że część z nich to nie są zawodnicy z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...