Skocz do zawartości

Pod pazurem orła


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

MŚ, gr E :

Francja – Iran 3-1 (Henry x2, Flamini / Khalili)

Argentyna – USA 1-0 (Aguero)

F :

Rosja – Holandia 1-1 (Siemak / Huntelaar)

Korea Południowa – Algieria 3-1 (Song Chong-Goog, Lee Young-Pyo, Baek Ji-Hoon / Hamidi)

G :

Uzbekistan – Bułgaria 0-1 (Berbatow)

Niemcy – Chile 2-2 (Hamann, Contreras sam / Bruns sam. Villanueva)

H :

Kolumbia – Portugalia 0-1 (Joao Moutinho)

Meksyk – RPA 1-0 (Marquez)

A :

Nigeria – Włochy 1-3 (Martins / Rossi x2, Montolivo)

Szwajcaria – Paragwaj 3-1 (Vonlanthen x2, Barnetta / dos Santos)

B :

Hiszpania – Japonia 3-0 (Xavi, Fabregas, Torres)

Senegal – Szwecja 1-0 (Fall)

C :

Grecja – Egipt 3-2 (Melissis, Gekas x2 / Said, Motaeb)

Kostaryka – Anglia 1-2 (Parks / Crouch, Lampard)

D :

Kamerun – Brazylia 0-3 (Anderson, Robinho, Vagner Love)

 

19. czerwca podchodziliśmy do meczu z rewelacyjna Australią ze świadomością wczorajszej wygranej Brazylii. Zespół Australii podchodził do meczu z zamiarem zwycięstwa i zapewnienia sobie awansu do najlepszej szesnastki turnieju, my musieliśmy wygrać żeby pozostać w grze o awans. W tym meczu mogłem już wystawić naszą optymalną linię obronną z Gancarczykiem i Wasilewskim po bokach i z Kościelnym obok Szukały, do gry wrócił także Murawski.

 

Mecz zaczęliśmy najlepiej jak mogliśmy, już w 55. sekundzie gry Paweł Brożek minął dwóch obrońców rywali i znalazł się sam z piłką przed Markiem Schwarzerem, napastnik Monaco w takich sytuacjach się nie myli! Po jakimś czasie od strzelenia gola niestety cofnęliśmy się, inicjatywę przejęli gracze z Antypodów, a kibice zaczynami przypominać sobie mecz z Kamerunem. Na szczęście w naszej bramce świetny dzień miał Tomek Kuszczak, bramkarz Newcastle potrafił skutecznie interweniować w sytuacjach gdy z bliska uderzali Cahill i Holman. Dzięki byłemu zawodnikowi Man Utd do przerwy utrzymaliśmy prowadzenie. W przerwie starałem się dotrzeć do chłopaków i …udało się! Drugie 45 minut gry to świetna postawa naszego zespołu. W 51. minucie udało nam się podwyższyć prowadzenie, Brożek świetnie utrzymał się przy piłce mimo silnej presji ze strony środkowych obrońców przeciwnika, Paweł odegrał do tyłu do Radka Majewskiego, który cudownym zagraniem z pierwszej piłki uruchomił niepilnowanego Lewandowskiego, Robert spokojnie strzelił jedenastego gola w barwach reprezentacji! Australijczycy oczywiście spróbowali zaatakować, ale w rzeczywistości to my mogliśmy wygrać wyżej ale raz piłka po strzale Lewandowskiego zatrzymała się na poprzeczce, a w 81. minucie Łukasz Trałka nie wykorzystał rzutu karnego.

 

13.6.2010, Mistrzostwa Świata grupa D, ABSA Stadium w Durbanie, widzów : 64974

(2/3)Australia [3] – Polska [1] 0-2 (Brożek 1’, Lewandowski 51’)

MoM : Radosław Majewski (Polska) – 7.4

 

Kuszczak – Wasilewski, Kościelny, Szukała, Gancarczyk (64’ Kowalczyk) – Murawski (74’ Trałka), Majewski, Jeleń, Grzelak (64’ Rogalski) – Lewandowski, Brożek

 

Po dwóch kolejkach jesteśmy liderami grupy, niestety terminarz mamy niekorzystny i w ostatnim meczu z Brazylią będziemy musieli powalczyć o punkty, gdyż wydaje mi się że Australia poradzi sobie z Kamerunem.

 

MŚ, gr E :

Iran – USA 0-1 (Dempsey)

Francja – Argentyna 1-0 (Ben Arfa)

Odnośnik do komentarza

MŚ gr F :

Holandia - Korea Południowa 2-0 (Sneijder, Kuyt)

Algieria – Rosja 1-2 (Bellabes / Zyrjanow x2)

G :

Bułgaria – Niemcy 0-2 (Sommer, Zimmermann)

Chile – Uzbekistan 3-2 (Gonzalez, Sanchez x2 / Koszeliew, Kuozibojew)

H :

Portugalia – Meksyk 0-1 (Guardado)

RPA – Kolumbia 1-0 (Gaxa)

A :

Paragwaj – Nigeria 0-4 (Martins, I.Uche, Obasi, Yakubu)

Włochy – Szwajcaria 2-0 (Gilardino, Cassano)

awans : Włochy, Nigeria

B :

Japonia – Szwecja 2-5 (Mochizuki, Ohshima / Ibrahimovic x2, Ohshima sam, Elmander, Kallstrom)

Senegal – Hiszpania 0-2 (Silva, Xavi)

awans : Hiszpania, Senegal

C :

Grecja – Kostaryka

Anglia – Egipit

 

Po udanym meczu z Australią mieliśmy cztery dni odpoczynku przed konfrontacją z Brazylią, która po falstarcie w meczu z Australią pokonała 3-0 Kamerun i przy okazji zaprezentowała świetną piłkę. Przed ostatnią serią spotkań wszystkie drużyny mają szansę na awans, nawet Kamerun. Zostałem zmuszony do dokonania dwóch zmian w składzie, zawieszonych Kościelnego i Grzelaka zmienili Jodłowiec i Wachowicz.

 

Niestety Brazylijczycy podobnie jak w poprzednim meczu znów pokazali futbol nie z tej planety, byli dla nas wręcz nie osiągalni. Twarda walka w środku pola i przewaga w posiadaniu piłki na nic nam się zdały, gdy technicy w zespole przyspieszali i zaczynali czarować nam pozostawało patrzenie się. Polegliśmy z kretesem 0-3, a gdyby nie dobra postawa Kuszczaka i obrońców mogło być wyżej. Ja jednak jestem zadowolony z chłopaków, gdyż nie baliśmy się rywali zaatakować (obie bramki w drugiej połowie straciliśmy po niesamowicie szybkich kontratakach) i nawet realnie zagrozić bramce rywala, najlepsze okazje zmarnowali Majewski i Wachowicz.

 

23.6.2010, Mistrzostwa Świata grupa D, Ellis Park w Johannesburgu, widzów : 62548

(3/3)Polska [3] – Brazylia [1] 0-3 (Vagner Love 17’, Kaka 55’, Ramires 70’)

MoM : Kaka (Brazylia) – 7.7

 

Kuszczak – Wasilewski, Jodłowiec, Szukała, Gancarczyk (70’ Kowalczyk) – Murawski, Majewski (70’ Iwański), Jeleń (45’ Zakrzewski), Wachowicz – Lewandowski, Brożek

 

Kamerun – Australia (Meyong / Cahill x2)

 

Kamerun do 71. minuty prowadził z Australią, wynik ten dawał nam awans gdyż mieliśmy lepszy bilans bramek, gdy Tim Cahill doprowadził do remisu to Australijczycy równali się z nami punktami ale drugie miejsce nadal było dla nas. Niestety sześć minut później Tim strzelił drugiego gola, który zapewnił awans jego drużynie. Grzegorz Lato na gorąco powiedział mi tylko, że PZPN nie jest zadowolony z braku awansu z grupy, mam nadzieje że jednak dane mi będzie pozostać na stanowisku gdyż praca z reprezentacją daje mi dużo satysfakcji.

 

MŚ, gr C :

Anglia – Egipt 0-0

Grecja – Kostaryka 3-2 (Gekas, Papadopoulos, Basinas / Herrera, Solis)

awans : Anglia, Grecja

E :

USA – Francja 0-2 (Flamini, Kirk sam)

Argentyna – Iran 3-2 (Tevez, Messi, Macherano / Beikzadeh, Nekounam)

awans : Francja, Argentyna

F :

Algieria – Holandia 0-1 (Heitinga)

Korea Południowa – Rosja 0-3 (Żyrkow, Ignaszewicz, Arszawin)

awans : Rosja, Holandia

G :

Niemcy – Uzbekistan 2-0 (Zimmermann, Schulz)

Chile – Bułgaria 2-1 (Isla, Sanchez / Berbatow)

awans : Niemcy, Chile

H :

RPA – Portugalia 1-0 (Claasen)

Meksyk – Kolumbia 2-0 (Villaluz, Vela)

awans : Meksyk, RPA

Odnośnik do komentarza

MŚ 1/8 finału :

Włochy – Senegal 2-1 (Rossi, Cassano / Diakhate)

Hiszpania – Nigeria 2-0 (Vicente, Villa)

Brazylia – Grecja 2k-2 (Vagner Love, Juan / Papastathopoulos, Salpingidis)

Australia – Anglia 0-3 (Rooney, Lampard x2)

Argentyna – Rosja 3-1 (Messi, Tevez x2 / Pawliuczenko)

Holandia – Francja 2-3 (Heitinga, Kuyt / Henry, Toulalan x2)

Meksyk – Chile 6-3 (Vela, dos Satnos x2, Guardado x2, Pardo / Villanueva x2, Vidal)

RPA – Niemcy 0-3 (Sommer x2, Zimmermann)

 

ćwierćfinał :

Hiszpania – Anglia 1-1k (Ramos / Downing)

Włochy – Brazylia 0-1 (Adriano)

Argentyna – Niemcy 2-1 (Tevez, Lopez / Janssen)

Francja – Meksyk 2-0 (Flamini, Henry)

 

półfinał :

Brazylia – Argentyna 1-0 (Maxwell)

Anglia – Francja 0k-0

 

baraż o trzecie miejsce :

Argentyna – Francja 0-1 (Gourcuff)

 

finał :

Brazylia – Anglia 0k-0

 

Kolejne Mistrzostwa odbędą się w 2014 roku w Rosji. W ocenie ‘na chłodno’ PZPN uznał, że zespół dobrze spisał się na imprezie i wyraził wolę kontynuowania współpracy ze mną. W rankingu światowym spadliśmy na 11. miejsce.

Odnośnik do komentarza

Czy wytłumaczy mi ktoś dlaczego nie mogę w sierpniu, wrześniu i październiku zorganizować jakiegoś sparingu?

 

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej grały trzy polskie zespoły. Lechia zremisowała na wyjeździe z Djurgarden 1-1, najlepszy na boisku był Rachwał, równie dobrze grał Rybski. Trochę słabiej spisał się Wołąkiewicz. Polonia Warszawa spokojnie pokonała 5-0 Torpedo Kutaisi, bardzo dobrze zagrali wszyscy obserwowani przeze mnie gracze czyli Gliwa, Jaroń, Piątek, Biernacki, Mąka i Gołębiewski. Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Shkumbini 1-3, z czwórki Pazdan, Pawłowski, Zahorski i Kostrubała dobrze zagrał tylko ostatni. Man City wygrało 3-0 z MTZ-Ripo, Lewandowski zaliczył bardzo udany występ. W takim samym stosunku Slavia Praga wygrała z Linfield, strzelec jednej z bramek Celeban został wybrany piłkarzem meczu. Heerenveen wygrało 2-0 z Homel, Iwański zagrał przeciętnie. Ksanthi skompromitowało się i przegrało 3-1 z Pobedą, Grzelak był najlepszym piłkarzem swojego zespołu. Sion wygrał 2-0 z Veleż Mostar, Zakrzewski strzelił jednego z goli.

 

Tydzień później odbyły się mecze rewanżowe. Lechia wygrała 1-0 z Djurgarden dzięki bramce Hirsza, bardzo dobrze spisał się jeszcze Rachwał. Górnik wygrał swój mecz 4-0, najlepsi na boisku byli napastnicy Zahorski i Kostrubała, nieźle spisał się też Pazdan. Polonia w Kutaisi zagrała bardzo przeciętnie ale wygrała dzięki bramce Witkowskiego. Maciej Iwański był zupełnie niewidoczny w meczu, który jego zespół wygrał na Białorusi 0-2. Ksanthi z przeciętnie grającym Grzelakiem wygrało z Pobedą 2-0 i szczęśliwie awansowało dalej. Robert Lewandowski zagrał świetny mecz okraszony dwiema bramkami, a jego zespół znów wygrał 3-0. Sion wygrał w Bośni 1-2, niestety Zbigniew Zakrzewski nie był w dobrej formie.

 

Walkę o wymarzoną Ligę Mistrzów Lech Poznań rozpoczął od pokonana ni 3-0 ormiańskiego Piunika, zaimponowali mi Wilk, Danch i Bonin. W rewanżu Poznaniacy wygrali 0-2, świetnie zagrali Rogalski i Wilk, bardzo słabo zaś zaprezentowali się Wojtkowiak i Danch.

 

W trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej na polski kluby czekało już większe wyzwanie, wszystkie jednak poradziły sobie na medal. Polonia Warszawa wygrała wyjazdowo 0-2 z Genk, kapitalne spotkania rozegrali Jodłowiec i Witkowski. Lechia wygrała 3-2 z Ksanthi, znów gola strzelił utalentowany Hirsz, podobała mi się również postawa Patryka Rachwała. W zespole gości niezły mecz ze strzelonym golem rozegrał Grzelak. Wisła pewnie wygrała 3-0 z Elfsborgiem, ale ja nie mogłem być zadowolony, gdyż z pozostający w orbicie moich zainteresowań wiślacy zagrali bardzo słabo, mówię tu o Głowackim i Gargule. Tylko Górnik Zabrze nie wygrał swojego meczu, ale wyjazdowy remis ze Slovanem Liberec to dobry wynik. Najlepszy na boisku był Pazdan. Man City wygrał 6-0 z Trnawą, jednego z goli strzelił jak zwykle świetny Lewandowski. Heerenveen wygrało 4-1 z Koszycami, Iwański w końcu zagrał na odpowiednim poziomie, w dodatku strzelił gola. Sion znów grał z bośniackim zespołem, tym razem z Sarajewo i wygrał 3-1, Zakrzewski zagrał dobrze.

 

Nowy sezon Ekstraklasy zaingerował remis Odry z Legią, mecz był słaby a jedynym potencjalnym kadrowiczem, którego można pochwalić był Adam Banaś. Mistrz Polski Lech zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem, piłkarzem meczu wybrano Piotra Kasperkiewicza, którym z miejsca się zainteresowałem. Podobała mi się jeszcze gra Bilińskiego i Dancha, znów beznadziejnie zagrał Wojtkowiak. Zagłębie Lubin zremisowało z Widzewem 1-1, gola dla gospodarzy strzelił ich nowy napastnik Adrian Paluchowski. Wisła wygrała 2-0 z Bełchatowem, bardzo ładnie poczynali sobie Łobodziński z Gargułą, w zespole gości całkiem dobrze zagrał Klofik. Lechia wygrała 1-0 z Cracovią, pochwały znów należą się Rachwałowi i Hirszowi.Tomasz Hołota był najlepszy na boisku, ale jego GKS Katowice przegrał 2-1 z Polonią Warszawa, w której dobrze pokazali się Jodłowiec i Witkowski. Górnik Zabrze tylko zremisował z Piastem, dla którego punkty uratował młody obiecujący bramkarz Mariusz Gawron.

 

W 2 rundzie kwalifikacyjnej LM Lech zagrał fatalny mecz i zasłużenie przegrał z Malmo 3-1, jedynym (oczywiście z zawodników mogących grać w reprezentacji) starającym się zawodnikiem był Grzegorz Bonin. W Lidze Europejskiej wszystkie polskie zespoły wywalczyły awans. Górnik Zabrze wygrał ze Slovanem 4-2, świetnie zagrał superduet Zahorski & Kostrubała. Wisła wygrała na wyjeździe z Elfsborgiem 1-2, nieźle zagrał Garguła. Polonia Warszawa znów wygrała z Genk 2-0, najlepszy na boisku był Majewski, niewiele gorzej spisał się Trałka. Jodłowiec i Witkowski trochę słabiej. Lechia zwyciężyła z Ksanthi 0-1, bardzo podobała mi się gra wyróżniających się postaci swojego zespołu w tym sezonie Rachwała i Hirsza. Heerenveen wygrało w Koszycach 0-2, Iwański zagrał co najwyżej przeciętnie. Sion tylko zremisował w Sarajewie 1-1, Zakrzewski był jednym z najlepszych na boisku. Man City wygrało na wyjeździe z Trnawą 0-3, Robert Lewandowski strzelił dwa gole i został wybrany zawodnikiem meczu.

 

Rozgrywaną na przełomie lipca i sierpnia drugą kolejkę Ekstraklasy rozpoczął mecz, w którym Cracovia wygrała z Legią 1-0. Choć piłkarzem meczu został Adam Banaś to mi najbardziej podobała się gra Marka Wasiluka, zawiedli młodzi legioniści Rzeźniczak, Augustyn, Rybus i Majkowski. Odra wygrała 2-0 z Piastem, najlepszy na boisku był Łudziński, słabo zaprezentowali się interesujący mnie gracze gości Gawron, Glik i Wilczek. Zagłębie Lubin zdemolowało Lecha 4-1, świetnie zagrali sprowadzeni z Gdyni Sadlok i Paluchowski. Najlepszy w zespole mistrza był Białożyt, solidnie zagrali obrońcy Wołąkiewicz i Wojtkowiak, bardzo słabo wypadł zaś Danch.

 

Podsumowanie okienka transferowego czerwiec/lipiec 2010 :

1. Witold Cichy na zasadzie wolnego transferu zamienił Odrę Wodzisław na GKS Bełchatów.

2. Hubert Wołąkiewicz korzystając z prawa Bosmana przeszedł z Lechii do Lecha.

3. Artur Jędrzejczyk za 120k przeszedł z Legii do Arki.

4. Ben Starosta nie przedłużył kontraktu z Sheff Utd.

5. Krzysztof Król za 525k odszedł z Jagielloni do Guingamp.

6. Maciej Sadlok za 275k przeszedł z Arki do Zagłębia Lubin.

7. Grzegorz Bartczak za darmo przeszedł z Zagłębia Lubin do Cracovii.

8. Paweł Strąk za 1M zamienił Legię na Germinal Beerschot.

9. Tomasz Bandrowski za 700k przeszedł z Lecha do Grasshopper.

10. Ariel Borysiuk powrócił do Slavii Praga z wypożyczenia do Wisły.

11. Tomasz Janik nie przedłużył kontraktu z Widzewem.

12. Janusz Gol za 65k przeszedł z Wisły do Polonii Warszawa.

13. Przemysław Kaźmierczak nie przedłużył kontraktu z FC Porto.

14. Łukasz Kominiak za 80k odszedł z Wisły do Lewskiego Sofia.

15. Marcin Garuch dzięki prawu Bosmana zamienił Arkę na Legię.

16. Sebastian Szałachowski za darmo odszedł z Legii do Columbus.

17. Daniel Mąka za 950k przeszedł z Polonii Warszawa do IFK Goteborg.

18. Mariusz Zganiacz za 140k odszedł z Columbus do Chicago.

19. Patryk Kamiński za 120k przeszedł z Polonii Warszawa do Wisły.

20. Bartłomiej Grzelak nie przedłużył kontraktu z Legią.

21. Andrzej Rybski nie przedłużył kontraktu z Lechią.

22. Dawid Nowak za 850k przeszedł z Bełchatowa do FC Timisoara.

23. Adrian Paluchowski za 450k odszedł z Arki do Zagłębie Lubin.

 

Lipcowe „+” :

Robert Lewandowski (Man City), Zbigniew Zakrzewski (Sion), Patryk Małecki (Brann), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Karol Kostrubała (Górnik Zabrze), Robert Hirsz (Lechia), Patryk Rachwał (Lechia), Adrian Paluchowski (Zagłębie Lubin)

Lipcowe „-” :

Maciej Rybus (Legia), Adam Danch (Lech)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...