Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Stachowiak dostanie pewnie czas na przemyślenie swojego postępowania, później mu zaoferują nowy kontrakt, a jak go nie przyjmie to won pyro na pole. Nie chcę tej panienki w Odrze, chyba żaden zawodnik Odry nie miał u mnie tak przegrane jak Stachowiak :]

 

Co do Onyszki to już pisałem wcześniej - wreszcie ktoś z JAJAMI pojawił się w tym klubie. Nareszcie zakontraktowali chłopa z charakterem, a nie pizdeczki, które boją się zrobić ostrzejszego wślizgu czy opierdolić kilku nierobów (pozdro Stachowiak). Przy Onyszce mogą zyskać Buchalik i Łobaczewski.

 

Ale i tak najważniejsze jest teraz sprowadzenie Cantoro. Odra ponoć dorzuciła jeszcze do puli 150k złotych za podpisanie kontraktu.

Odnośnik do komentarza

Ale i tak najważniejsze jest teraz sprowadzenie Cantoro. Odra ponoć dorzuciła jeszcze do puli 150k złotych za podpisanie kontraktu.

 

Jak podał oficjalny serwis Odry Wodzisław, na godzinę 11 zaplanowano podpisanie kontraktu z byłym zawodnikiem Wisły Kraków Argentyńczykiem Mauro Cantoro. Po północy sukcesem zakończyły się negocjacje obu stron i 33-letni pomocnik wiosną zagra w klubie z ulicy Bogumińskiej.

Szczegóły kontraktu są już ustalone i jak poinformował członek zarządu Odry, Dariusz Kozielski, na umowie brakuje już jedynie podpisu samego zawodnika.

 

Czekam na 11 i Icona wchodzacego na forum z okrzykiem radosci ;)

Odnośnik do komentarza

Odra szuka wzmocnień w Gruzji

 

Oprócz wspominanego wyżej Szalamberidze, na obóz z Odrą wybiera się też Miloš Krško z Dinama Tbilisi. Jest to 30-letni słowacki środkowy obrońca, mogący w razie potrzeby występować jako DMC lub prawy obrońca. W dyspozycji ze swoich najlepszych czasów byłby wybijającym się zawodnikiem naszej Ekstraklasy, niestety ostatnie pół roku miał w zasadzie stracone (0 meczów, jedynie 3 razy na ławce rezerwowych), z informacji jakie posiadam, główną przyczyną był konflikt z dyrektorem sportowym zespołu i niechęć do podpisania nowego kontraktu. Sam zawodnik cieszy się dużą sympatią pozostałych piłkarzy i prawdopodobnie łatwo odnalazłby się w nowym klubie. Prezentuje przyzwoite wyszkolenie techniczne, jest prawonożny.

Odnośnik do komentarza
Dariusz Kozielski, zajmujący się w Odrze transferami, śmieje się, że zakontraktował Arkadiusza Onyszkę za sprawą obietnicy załatwienia miejsca w pierwszej ławce w kościele. Jak wyglądała cała rozmowa?

 

- Zadzwonił do mnie menedżer z Polski Jarosław Kołakowski, zapytał czy chciałbym spróbować gry w Odrze Wodzisław. Później dzwonił jakiś facet, mówił do mnie ze śląskim akcentem. Myślałem, że ktoś robi sobie jaja. Ja też pożartowałem. Wyszło małe nieporozumienie, bo to był dyrektor sportowy Odry. Ale dogadaliśmy się bez problemu - opowiada na łamach "Przeglądu Sportowego" Onyszko.

 

Fakt, że Kozielski posługuje się gwarą śląska przestaje dziwić w środowisku piłkarskim. Co ważne najwyraźniej dobrze dogaduje się z takimi zawodnikami, jak Onyszko, czy Mauro Cantoro. Obaj są ludźmi charakternymi, a o wymienionym bramkarzu w Danii krążą nawet legendy. - Arek Onyszko jest normalnym człowiekiem, zapewniam was. Zrobili ze mnie bestię, psychopatę. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem w porządku gość - zapewnia sam zawodnik.

 

sportslaski.pl

Kozielski chyba się naczytał moich opowiadań gwarą i stwierdził, że to dobry sposób na przekonanie do siebie zawodników :kekeke:

 

A Onyszki mi coraz bardziej żal. Pastwią się nad nim różne hieny :| mam nadzieję, że Arek udowodni wszystkim, że jest "wporzo gość" i nie wpuści ani jednej bramki w 13 meczach rundy jesiennej, jak zresztą obiecał Kozielskiemu ;)

Argentyńczyk dobrze wspomina grę na stadionie Odry. Strzelił na nim swojego drugiego gola w Polsce. Teraz liczy na wsparcie ze strony wodzisławskiej publiczności.

 

Zawsze podobała mi się atmosfera panująca na tym stadionie - podkreśla Cantoro, który będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Wodzisławiu Śląskim. - Pieniądze na pewno nie były głównym powodem, dla którego przyjąłem propozycję Odry. Kierowanie się w życiu, także piłkarskim, wyłącznie kasą nie jest zresztą najlepszym pomysłem. Dla mnie ważniejsze było wyzwanie jakim jest utrzymanie Odry w ekstraklasie. To się dla mnie liczy i jeszcze raz powtórzę, że zrobię wszystko, żeby ten cel osiągnąć - podkreśla Mauro.

- Sytuacja zmusza nas do tego, żeby przeprowadzać takie, a nie inne transfery. Robimy zresztą to, co obiecaliśmy naszym kibicom, a jak będzie i czy wszyscy sprowadzeni przez nas piłkarze się sprawdzą, to już zweryfikuje boisko i liga. Ja cały czas podkreślam: jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz - dodaje szkoleniowiec Odry, Marcin Brosz.

sportslaski.pl

Podoba mi się podejście Cantoro. Miał inne oferty, ale nasza była najatrakcyjniejsza nie pod względem finansowym, a pod względem ambicjonalnym. Cantoro postawił sobie sportowy cel - pomoc w utrzymaniu Odry w Ekstraklasie i przyszedł do nas. Już wcześniej w jakimś wywiadzie z nim czytałem, że Mauro porównuje utrzymanie się z Odrą do zdobycia Mistrzostwa Polski z Wisłą.

 

Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do osoby pana Kozielskiego. Pisałem już o nim wiele razy, ale takiego fanatyka piłki nożnej jak on nie pamiętam w Odrze o dawna. Widać, że chłopowi bardzo zależy na klubie i przede wszystkim widać, że potrafi rozmawiać z zawodnikami i ich managerami. Naprawdę zaczynam wierzyć, że w Odrze zobaczymy wiosną jeszcze Kukiełkę, Brasilię, Ikechukwu Kalu, Miloš Krško i wspominani Gruzini. Nie wiem jak temat Bruno Basto bo ostatnio coś ucichło, a nawet Kozielski nic o nim nie wspomina.

Odnośnik do komentarza

Brazylijczyk "Brasilia" porozumiał się z Odrą Wodzisław w sprawie swojego kontraktu i zagra wiosną w tym klubie - poinformował "Przegląd Sportowy".

 

32-letni pomocnik to piłkarz doskonale znany w naszym kraju. Występował w Wiśle Kraków (1999/2000 i 2003 r), Pogoni Szczecin (2000/01) i Zagłębiu Lubin (2003). W 76 meczach strzelił 13 goli, co jak na pomocnika jest wynikiem bardzo przyzwoitym.

 

Brazylijczyk grał także w Niemczech, Portugalii i Korei Południowej. W tym ostatnim kraju z drużyną Jeonbuk Hyundai Motors wywalczył niedawno mistrzowski tytuł..

 

Cristiano Pereira de Souza (prawidzwe nazwisko piłkarza) będzie więc kolejnym ciekawym wzmocnieniem Odry, która szaleje zimą na rynku transferowym. Klub spod czeskiej granicy sprowadza piłkarzy, którzy "mają coś do udowodnienia" i zakontraktował już m.in. Arkadiusza Onyszkę i Mauro Cantoro. W kolejce stoją Mariusz Kukiełka i Nigeryjczyk Ikechukwu Kalu.

Zaangazowanie na rynku transferowym piorunujace. Oby sie nie skonczylo jak ostatnio z Górnikiem..

 

http://doladujklub.wodzislaw.pl/

ciekawy pomysl :D

Odnośnik do komentarza

Nasuwa się jednak pytanie, czy klub pomyśli również o nieco młodszych i perspektywicznych graczach.

A duzo takich gra w Odrze? Mysle, ze mlodzi i perspektywiczni swoje szanse dostana. A nieperspektywiczni beda grac glownie w MESA.

 

IMO brak utrzymania = brak kasy z C+. Brak kasy z C+ = brak kasy na szkolenie. Brak kasy na szkolenie = brak mlodych i perpektywicznych. Brak mlodych i perspektywicznych + brak kasy = równia pochyła.

Odnośnik do komentarza

OMG, Jason proszę Cię, nie pisz głupot, bo czytając takie posty jak Twój naprawdę ciśnienie mi skacze :picard:

 

Wodzisławska Akademia Piłkarska jest dziełem autorskim Kozielskiego, aktualnego dyrektora sportowego Odry. Człowieka bardzo bogatego, który za swoje pieniądze wybudował całą infrastrukturę i który ze swojej kieszeni finansuje szkółkę. Szkolenie młodzieży w Wodzisławiu, a drużyna Ekstraklasowa Odry to dwie zupełnie inne bajki.

 

Co do młodych, zacytuję oficjalną stronę: "Najbliżej zmiany klubu jest Mateusz Słodowy. 18-letni pomocnik Odry najprawdopodobniej wiosnę spędzi w Kolejarzu Stróże. W grę wchodzi półroczne wypożyczenie. Od kilku dni na testach w GKS-ie Tychy przebywa Łukasz Skrobacz i Marek Sobik. Obaj byli wyróżniającymi się zawodnikami Młodej Ekstraklasy i również są bliscy zmiany klubu."

 

Odra wypożyczy wybijających się zawodników MESA, a w ich miejsce w MESA zagrają wybijający się gracze z grup rocznikowych.

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się. Polityka Sochy opierała się na sprowadzaniu zawodników nieznanych, a wybijających się w II-III lidze. Takich Radzewiczów, Chałbinskich, Ziarkowskich, Nosalów czy Nowackich, a także zawodników niechcianych w innych klubach, a tanich w utrzymaniu - Rocki, Myszor, Górscy. Cantoro i Onyszko tani w utrzymaniu raczej nie są. Podobieństwa w polityce są widoczne, ale stwierdzenie, że to powrót do modelu Sochy jest niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza

OMG, Jason proszę Cię, nie pisz głupot, bo czytając takie posty jak Twój naprawdę ciśnienie mi skacze :picard:

Ja Cie przepraszam, ale Ty uważasz, że każdy zawodnik z Waszej mlodziezowki ma papiery na solidnego gracza Ekstraklasy??

IMO kto ma sie przebic ten i tak sie przebije.

 

Fajnie, ze nie sciagacie kazdego kto sie nawinie. Widac, ze sa to chlopaki z charakterem walczakow (Onyszko, Cantoro).

Bedzie miala sie od kogo uczyc fachu ta megautalentowana wodzisławska mlodziez

Odnośnik do komentarza

OMG, Jason proszę Cię, nie pisz głupot, bo czytając takie posty jak Twój naprawdę ciśnienie mi skacze :picard:

Ja Cie przepraszam, ale Ty uważasz, że każdy zawodnik z Waszej mlodziezowki ma papiery na solidnego gracza Ekstraklasy??

IMO kto ma sie przebic ten i tak sie przebije.

 

Fajnie, ze nie sciagacie kazdego kto sie nawinie. Widac, ze sa to chlopaki z charakterem walczakow (Onyszko, Cantoro).

Bedzie miala sie od kogo uczyc fachu ta megautalentowana wodzisławska mlodziez

A kto pisze, że mają oni papiery na solidnego gracza Ekstraklasy? I nie ironizuj z tą megautalentowaną wodzisławską młodzieżą, bo gdzie szkoleni byli Król, Glik, Matuszek, Skaba czy kilku innych młodych graczy, którzy teraz grają w Ekstraklasie lub w I-II lidze? Właśnie w WSP czy w WAP.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...