Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi z kolei szykuje sie wycieczka z Polskim Busem z Poznania do Pragi(przez Wroclaw zdaje sie...) za 36 zl :). Ostatnio szukalismy jakichs fajnych promocji lotniczych, niestety spoznilismy sie na Atalante za chyba 300zl w obie strony. Takze pod koniec sierpnia jedziemy na 4 dni zwiedzania, fakt ze pozdroz pewnie bedzie meczaca ale poki zdrowie dopisuje to why not :). Takze poki co szukamy jakiegos taniego noclegu w centrum albo okolicach Pragi, jakby ktos mial cos polecic to bede wdzieczny(ps. sorry za brak polskich znakow, ale nadal stacjonuje w Aarhus, w ktorym swoim droga wczoraj odwiedzilem super muzeum sztuki, ale nie wiem czy ten topic to dobre miejsce aby dzielic sie swoimi przezyciami. Anyway, tu macie filmik jak wyglada jedna z atrakcji museum - https://www.youtube.com/watch?v=636pvFuIpgE )

Odnośnik do komentarza

Sensei, www.airbnb.pl , najlepszy serwis do szukania lokum :)

 

Ja też będę jechał polskim busem do Pragi w październiku, ale tylko po to, żeby w Pradze wsiąść w samolot do... Tanzanii :D

Wstępnie plan to przylecieć, 3 dni na safari, przebić się na Zanzibar i tam siedzieć przez 7 dni, ale to wszystko jeszcze ewoluuje :)

Odnośnik do komentarza

No to zabukowane i nie ma odwrotu. Cały rok harowałem po kilkanaście godzin, by sobie zobaczyć coś pięknego w lipcu. Oto plan:

 

Lot do Glasgow, 18 i 19 lipca tamże, dalej podróż West Highland Railway do Mallaig, skąd promem płynę na wyspę Skye. Tam zostaję niecały tydzień i oglądam piękne krajobrazy. Wracając zahaczam o zamek Eilean Donan i zatrzymuję się w Inverness. Pewnie wyskoczę na Loch Ness na parę godzin. Dalej do Parku Narodowego Cairngorms i potem do Edynburga. Dwa dni w Edynburgu i powrót do Poznania z Glasgow :)

Bomba. Też kiedyś sobie zrobię podobny objazd po Szkocji. Udanego wypadu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mi z kolei szykuje sie wycieczka z Polskim Busem z Poznania do Pragi(przez Wroclaw zdaje sie...) za 36 zl :). Ostatnio szukalismy jakichs fajnych promocji lotniczych, niestety spoznilismy sie na Atalante za chyba 300zl w obie strony. Takze pod koniec sierpnia jedziemy na 4 dni zwiedzania, fakt ze pozdroz pewnie bedzie meczaca ale poki zdrowie dopisuje to why not :). Takze poki co szukamy jakiegos taniego noclegu w centrum albo okolicach Pragi, jakby ktos mial cos polecic to bede wdzieczny(ps. sorry za brak polskich znakow, ale nadal stacjonuje w Aarhus, w ktorym swoim droga wczoraj odwiedzilem super muzeum sztuki, ale nie wiem czy ten topic to dobre miejsce aby dzielic sie swoimi przezyciami. Anyway, tu macie filmik jak wyglada jedna z atrakcji museum - https://www.youtube.com/watch?v=636pvFuIpgE )

 

Ja spalem w hotelu Florenc, ktory znajduje sie jakies 100m od przystanku autobusowego (o tej samej nazwie - tam wysiadziesz z polskiegobusa). Placilem w przeliczeniu jakies 90zl/noc (ze sniadaniami).

Booking.com i szukaj, bo oferty hoteli zmieniaja sie z dnia na dzien - na pewno cos zlapiesz.

No i rada, postaraj sie zorganizowac powrot o 15, a nie o polnocy, bo to straszna meczarnia. ;) Przechodzilem to dwukrotnie.

 

@demrenfaris

Kwestia daty i godziny - musisz przejrzec sobie kalendarz i wybrac najtansza odpowiadajaca ci opcje. Przyklad:

 

 

Ch2XETx.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Seju, yup..Mamy już coś zabukowane, praktycznie w centrum miasta zaraz obok mostu Karola i to w sumie za mała kasę z powrotem jeszcze nie wiem jak jest ale takie powroty o północy to znam z Barcelony jak musieliśmy czekać na busa z 5h. Do tego wypieprzali nas z dworc/parków itp itd...Koszmar.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

na bookingu znajdziesz moze ze trzy oferty, jezeli chodzi o Wladyslawowo, to tylko ta stronka: http://wladek.pl/index.php

bardzo czesto tam bywam i mam juz swoje stale noclegi, ale dopoki nie nawiazalem znajomosci, to posilkowalem sie tylka ta strona. nie masz co prawda wyselekcjonowanych wolnych ofert, ale wykonasz kilka telefonow wiecej i ogarniesz fajny nocleg, na ile osob potrzebujesz?

 

a co chcesz robic nad morzem? bo jak lubisz aktywynie wypoczywac, to polecam kawalek dalej Chalupy i posmigac na windzie

Odnośnik do komentarza

napisalem, ze na bookingu znajdziesz ze trzy oferty, a nie, ze mam jakies sprawdzone ;)

ja nie mam nic dla dwoch osob, zawsze jezdzimy tam w wiekszym gronie i wynajmujemy albo wielosobowe domki, albo jakis apartament

Wladyslawowo jest zajebiste, nie martw sie lokalizacja, bo taksowka jezdzi tam wszedzie za 15 zlotych

 

nie znam kwater dla dwoch osob, zdecydowanie odradzam jednak hotel pekin, strasznie we Wladyslawowie lansowany, a naprawde jest to stara rudera :D

 

jak mi podrzucisz jakies kwatery, to moge ewentualnie pomoc ocenic lokalizacje czy cos ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...