Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

 

O ile masz czas czekać parę godzin w kolejce w Wieliczce ;)

byłem ze 3-4 lata temu i bez kolejki

 

wyjazd na morze ogarniety, pytanie mam czy na tym booking.com moge sobie spokojnie probowac ogarniac hotel w Pradze/Bukareszcie/Wiedniu ?

może ktoś z Was był w którymś z tych trzech miast i może coś polecić ?

 

Ja byłem w Pradze. Dolce Villa Hotel, 4*. Za 5 nocy dla 2 osób płaciłem 920zł ze śniadaniami. Hotel zagwarantował nam również transport z dworca i na dworzec. Komunikacja w Pradze jest super, dojeżdżają tutaj nocne autobusy, no i są taksówki. Mogę od siebie bardzo polecić, darmowe wi-fi, wyśmienite śniadania w formie bufetu, obsługa doskonale mówiąca po angielsku. Z Pragą problem może być taki, że dla nich wrzesień-październik to sezon wysoki, a co za tym idzie, najwyższe ceny noclegów.

Odnośnik do komentarza

Smetek, do tego służy ten serwis ;) Ale zdecydowanie polecam airbnb, najtańsze ceny, booking z tego co porównywałem to się do nich nie umywa.

 

Bicz, plis. Nie ma żadnej reguły. Na airbnb wyskoczyły mi takie chujnie, że mogły pantofle czyścić booking.com ;) trzeba spradzać oba, bo jest mega różnie.

przy zagranicznych hotelach zawsze trzeba podać kartę kredytową ? co jak jej nie mam ? nie skorzystam.

 

 

Trzeba patrzeć, bo często jest napisane "no credit card needed". W większości przypadków możesz zaznaczyć, że płacisz gotówką przy przyjeździe. Wszystko zależy (przynajmniej na bookingu) od tego, czy masz możliwość zrezygnowania z do ostatniej chwili. Jeśli tak, to nie jest potrzebna KK.

Odnośnik do komentarza

Ja za to szukam opcji na Olsztyn. Ile czasu na to potrzeba? Wybieram się na mecz z Gibraltarem :D i chciałem w ramach przedłużonego weekendu zrobić Olsztyn, zwłaszcza, że jest mi nawet po drodze. Kojarzę tam taką świetną restaurację położoną bezpośrednio nad morzem, ktoś dysponuje jakimiś konkretnymi informacjami? Noclegu szukać na bookingu? Wszelkie wskazówki mile widziane. Przyjazd w piątek 4 września lub sobotę 5 września, a wyjazd w dzień meczu, czyli poniedziałek 7.

Odnośnik do komentarza

Fasol to chyba mieszka nad morzem? Pewnie jedzie na mecz do Wawy, a potem do Gdańska (?) przez Olsztyn. Samego Olsztyna nie zwiedzałem, bo tam czysto imprezowo byłem, kumpel tam studiuje, więc jak coś konkretnego chcesz wiedzieć to się mogę go spytać.

 

Morza mimo wszystko tam nie widziałem, nawet po pijaku.

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero co wróciłem z Pragi, mieszkaliśmy w apartamencie na parterze do którego wchodziło się jak do piwnicy ale mieszkanko bardzo spoko, łazienka, pralka, kuchnia z lodówką i kuchnką i płaciliśmy 220zł za 4 nocy od osoby, sam apartament mieści się bardzo blisko stacji metra Plac Pavlova także dojazd do samego centrum jest świetny. Jak coś mogę rzucić numerem telefonów o ile nie specjalnie ci zależy na hotelu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, wybieram się na weekend z rodziną do Brukseli. Mile widziane wskazówki od kogoś kto był: jak dojechać z lotniska charleoi, co jeść, co warto zobaczyć (szczególnie z dzieckiem).

Temat mam internetowo i przewodnikowo ogarnięty ale praktyczne rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie do osób, które już były w USA w celach turystycznych - jakie są wasze doświadczenia, jeśli chodzi o ubieganie się o wizę do Stanów Zjednoczonych? W styczniu chce się zabrać do tego tematu (na razie jestem w trakcie wyrabiania paszportu). A może ktoś z was dysponuje jakimś sprawdzonym źródłem, które poprowadzi mnie krok po kroku?

Odnośnik do komentarza

Raczej więcej się mówi o tych trudnościach niż one pojawiają się w rzeczywistości. Na serio, jak nie będziesz przy rozmowie z konsulem rzucał głupimi hasełkami, że na pewno nie jedziesz tam zbierać azbestu (hehehe) i mówił to, co niby powinno się mówić, to nie powinno być problemów. Proces tych wiz wygląda tak: wypełniasz podanie (najlepiej je też zachowaj na swoim dysku) i je wysyłasz, następnie musisz uiścić opłatę wizową, dalej umawiasz się na spotkanie z konsulem (telefonicznie też można, do umawiania spotkania potrzebne będą kody z podania, które wysłałeś), i trzeba czekać na decyzje.

 

Staraliśmy się ze znajomymi o wizy w szóstkę i nikt nie miał żadnych problemów, aby ją uzyskać. Z tego co się orientuję, to podanie chyba się zmieniło od tego czasu (2010), ale sam proces raczej nie.

 

Tutaj ziomek opowiada o tym, chyba w nawet przystępny sposób. I jest po 2012 r., czyli po tych zmianach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...