Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach negocjacji postanowiłem oddać do Club Brugge rezerwowego obrońcę Yakupa Celika. Belgijski klub zapłacił nam za niego 3.750.000 złotych, jest zobowiązany wypłacić kolejne 4 miliony po 30 występach gracza w lidze, a także zagwarantowaliśmy sobie prawo otrzymania 50% kwoty z kolejnego transferu Celika do innego klubu. W tym sezonie młody stoper nie wystąpił w żadnym meczu ale był regularnie powoływany do reprezentacji U21. Łącznie do tej pory rozegrał w narodowej młodzieżówce 20 spotkań i zdobył jedną bramkę.

 

Natomiast Marcos Torres kolejny raz zapomniał przyjść na trening po zakrapianej alkoholem nocy. Tym razem nie byłem tak pobłażliwy i odsunąłem Boliwijczyka od zespołu, wystawiłem go na listę transferową i pozbawiłem dwóch tygodniówek.

 

 

Mecz w Manisie posłużył nam jako trening. Awans mieliśmy już pewny, więc zagraliśmy na luzie, co nie przeszkodziło nam wygrać po trzech trafieniach Sancaka. Po meczu okazało się, że Emrah Er ma skręconą kostkę i nie zagra przez najbliższe 3 tygodnie.

 

[4/4 PTU, gr.C] 13.01.2013, Manisa 19 Mayis, Manisa

Manisaspor - Maltepespor 1:3 (1:3)

35' Eser - 10' 41' 45+3' Sancak

MoM: Sancak [9.3]

Widzow: 3082

 

 

Alanyaspor - Galatasaray 0:2

Hacettepe - Manisaspor 0:2

Galatasaray - Hacettepe 2:0

 

Tabela końcowa:

1. Maltepespor 12

2. Galatasaray 9

------------------

3. Manisaspor 6

4. Hacettepe 3

5. Alanyaspor 0

 

Pary ćwierćfinałowe:

Caykur Rizespor - Bursaspor

Trabzonspor - Fenerbahce

Gaziantepspor - Maltepespor

Galatasaray - Besiktas

 

 

 

Tymczasem po Marcosa Torresa zgłosiły się aż 22 kluby chętne wykupić go od nas za 18 milionów złotych + 50% odstępnego z następnego transferu. Taką cenę wyznaczyłem za Boliwijczyka i o dziwo zgłosiło się mnóstwo zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wskazuje na to, że tak bardzo odjechaliśmy rywalom w Turcji, że nikt nie jest w stanie zatrzymać nas w drodze po potrójną koronę. Rywale nie oddali w meczu ani jednego strzału na bramkę. W posiadaniu piłki w pierwszej połowie zmiażdżyliśmy ich 71%-29%.

 

[1/4 finału, Puchar Turcji] 21.01.2013, Kamil Ocak, Gaziantep

Gaziantepspor - Maltepespor 0:3 (0:3)

20' Vergeer, 37' Koksa, 33' Gurbanov

MoM: Koksa [8.1]

Widzów: 4561

 

 

Torres w końcu zdecydował, że jego nowym klubem będzie Torino i podpisał w włoskim klubem kontrakt do lipca 2016 roku. Zarobi zaledwie 25000 złotych więcej niż u nas. Boliwijczyk rozegrał w barwach Maltepesporu 64 mecze, w których zaliczył 7 asyst i legitymował się średnią 6.98. Spędził u nas ponad 2 lata, w których rozwinął się sportowo. Aktualnie ma na koncie 14 występów w reprezentacji swojego kraju. Gdyby nie trudny charakter pewnie nie zrezygnowałbym z niego tak łatwo, ale nie mogę sobie pozwolić na rozbicie dobrej atmosfery w tak ważnym momencie. Na lewej obronie będzie teraz występował Benińczyk Prince Okorie, który do tej pory czekał na swoją szansę w rezerwach.

 

W następnej kolejce gramy z Fenerbahce.

Odnośnik do komentarza

Przebieg meczu był pokazem siły mojego zespołu nad rozgrywającym najgorszy sezon w historii Fenerbahçe. Komentatorzy porównywali sposób w jaki odnosiliśmy kolejne zwycięstwa do defilad za czasów Hitlera czy Stalina. Wygrywaliśmy z rozmachem, przepychem i bardzo okazale. Mówić krótko - zawiedliśmy wszystkich tych, którzy spodziewali się ostrej walki i wyrównanego meczu.

 

[17/34 TEK] 26.01.2013, Maltepe, TV

Maltepespor [1] - Fenerbahçe SK [7] 6:1 (3:0)

2' Hovhannisyan, 15' Vergeer, 18' Koksa, 51' Sancak, 57'kar, 80'kar Nesterov - 84' Shaibu Yakubu

MoM: Nesterov [9.0]

Widzów: 4991

 

 

Formalności trzeba dopinać. Dlatego też w skromny sposób rozprawiliśmy się z Gaziantepsporem, tak żeby nikt nie miał wątpliwości, że byliśmy w tym dwumeczu zdecydowanie lepszą ekipą. Okorie na lewej obronie spisywał się pewnie, więc nie istniało ryzyko, że będziemy mieli dziurawą obronę po odejściu Torresa.

 

[1/4 finału, Puchar Turcji] 31.01.2013, Maltepe, TV

Maltepespor - Gaziantepspor 1:0 (1:0)

7' Sancak

MoM: Sancak [7.9]

Widzów: 4793

 

Poza nami w półfinale wystąpią także Bursaspor, Trabzonspor i Galatasaray.

 

Wielkim pozytywem tego okienka transferowego było to, że udało mi się zatrzymać najważniejszych graczy w zespole. Co roku o tej porze traciliśmy kluczowych zawodników przez co nie mogliśmy walczyć jak równy z równym z resztą ligowców.

Odnośnik do komentarza

Tak się prezentuje ;)

 

| Poz   | Inf   | Zespół          |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Maltepespor     |       | 18    | 16    | 2     | 0     | 50    | 5     | +45   | 50    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Galatasaray     |       | 18    | 15    | 1     | 2     | 40    | 11    | +29   | 46    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Trabzonspor     |       | 18    | 10    | 4     | 4     | 28    | 15    | +13   | 34    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Besiktas        |       | 18    | 9     | 6     | 3     | 26    | 21    | +5    | 33    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Bursaspor       |       | 18    | 9     | 4     | 5     | 32    | 24    | +8    | 31    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Gençlerbirligi  |       | 18    | 9     | 4     | 5     | 29    | 19    | +10   | 31    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Gaziantepspor   |       | 18    | 8     | 7     | 3     | 19    | 12    | +7    | 31    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | Fenerbahçe      |       | 18    | 9     | 3     | 6     | 24    | 21    | +3    | 30    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Çaykur Rizespor |       | 18    | 9     | 2     | 7     | 26    | 22    | +4    | 29    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Sivasspor       |       | 18    | 4     | 8     | 6     | 15    | 19    | -4    | 20    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | Ankaragücü      |       | 18    | 5     | 3     | 10    | 17    | 25    | -8    | 18    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Antalyaspor     |       | 18    | 4     | 5     | 9     | 18    | 24    | -6    | 17    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Manisaspor      |       | 18    | 4     | 4     | 10    | 20    | 29    | -9    | 16    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | Denizlispor     |       | 18    | 4     | 4     | 10    | 16    | 26    | -10   | 16    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Kayserispor     |       | 18    | 4     | 3     | 11    | 16    | 29    | -13   | 15    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Hacettepe       |       | 18    | 2     | 6     | 10    | 17    | 41    | -24   | 12    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | Diyarbakirspor  |       | 18    | 3     | 2     | 13    | 16    | 43    | -27   | 11    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | Konyaspor       |       | 18    | 2     | 4     | 12    | 16    | 39    | -23   | 10    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do rozgrywek ligowych. Z pozoru łatwy mecz z Denizlisporem potoczył się z początku nie po naszej myśli. Mnóstwo strzałów na bramkę rywala i brak pomysłu na pokonanie bramkarza coraz bardziej irytowały moich zawodników. Kiedy rywale w 58. minucie wyszli z kontrą i zdobyli bramkę wszyscy byliśmy zmieszani. Dawno nie było takiej sytuacji żebyśmy przegrywali. Na szczęście okazało się, że przy ostatnim podaniu był spalony. Moja reakcja była natychmiastowa - frontalny atak i zmiana 3 zawodników, bo robiło się nieciekawie. Poskutkowało. Ostatecznie pokonaliśmy rywali 3:1, ale znowu męczyliśmy się przez długi czas, nie mogąc zdobyć bramki.

 

[18/34 TEK] 17.02.2013, Maltepe

Maltepespor [1] - Denizlispor [14] 5:0 (0:0)

74' 76' 89' Sancak, 82' Radulov, 84' Vergeer - 58' Irineu

MoM: Sancak [9.5]

Widzów: 4915

 

 

Pary półfinałowe Pucharu Turcji:

Maltepespor - Trabzonspor

Bursaspor - Galatasaray

 

Zapowiada się arcyciekawy dwumecz, który rozpocznie się na Maltepe już 3 marca. Rewanż zaplanowano dopiero na 24 kwietnia.

Odnośnik do komentarza

@ Profesor - chyba się nie włączy do akcji. Przed chwilą dostałem ofertę od MU na Vergeera opiewającą na 168 milionów złotych i mogłem ją odrzucić bez sprzeciwu zarządu.

 

 

To spotkanie musieliśmy wygrać jak najmniejszym nakładem sił, dlatego od początku nakazałem moim podopiecznym zacisnąć pętle na karkach zawodników gospodarzy. Dzięki trafieniu Vergeera mogłem sobie pozwolić na wpuszczenie po przerwie rezerwowych. I to oni odegrali kluczową rolę w ustaleniu końcowego wyniku meczu - Karadeniz i Khachapuridze zanotowali asysty przy golach Sancaka.

 

[19/34 TEK] 21.02.2013, Kadir Has, Kayseri

Kayserispor [15] - Maltepespor [1] 1:3 (0:1)

59' Sahin - 39' Vergeer, 82' 84' Sancak

MoM: Sancak [8.4]

Widzów: 17721

 

Seria 10 zwycięstw z rzędu jest naszym najlepszym osiągnięciem w historii klubu. Jeżeli tak dalej pójdzie wzniesiemy mistrzowską paterę na wiele kolejek przed końcem.

 

Następny mecz to wielkie piłkarskie święto na Maltepe - spotkanie Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

 

Inter zajmuje trzecie miejsce w Serie A tracąc 4 punkty do lidera AC Milan. Trenerem jest Jose Mourinho, który już rozpoczął swoją wojnę podjazdową przed pojedynkiem. Nie pozostałem dłużny - skrytykowałem wszystko co związane z Portugalczykiem i zapowiedziałem, że zrobię z jego Interem to samo, co z jego byłym klubem Chelsea. Pozostaje czekać na ripostę.

Odnośnik do komentarza

Według Mourihno jego Inter miał zmieść z powierzchni ziemi "wieśniacki klub bez kibiców". Trener naszych rywali udawał na konferencji prasowej, że zapomniał nawet jak się nazywa jego rywal i przekręcał nazwę naszego klubu, nazywając nas "Metlepetle". Moja odpowiedź była krótka: "Zapewniam, że ten portugalski pajac do końca życia zapamięta nazwę Maltepespor, moje nazwisko, a wyjściową jedenastkę z tego meczu będzie w stanie wymienić nawet, kiedy obudzi się go w środku nocy. Maltepespor stanie się dla niego największym przekleństwem. Zrobimy z Interem to, co z Chelsea. A trener Mourinho będzie mógł po tym meczu spisywać testament".

 

Prawdę mówiąc obawiałem się tego meczu, ale nie mogłem przecież pokazać, że się boimy. Inter w ostatnich dwóch meczach spisywał się słabo. Najpierw zremisował 1:1 z Torino, by później przegrać na własnym obiekcie z Sampdorią 0:1.

 

Nie mogłem skorzystać z Azamata Nesterova zawieszonego za żółte kartki. Podstawowego stopera zastąpił Maltańczyk Falzon. Poza tym osłabieniem mogłem skorzystać z wszystkich zawodników. Rozpoczęło się tragicznie. Błąd popełnił w środku pola Koksa, który wycofując piłkę podał prosto pod nogi Ibrahimovica. Szwed w pełnym rozpędzie minął Hovhannisyana i mocnym strzałem pokonał Kursunlu. Mourinho pokazywał środkowy palec naszym kibicom, a ja miałem zamiar rozszarpać swojego playmakera. Jednak ta bramka podziałała pozytywnie na moich zawodników. Już w 10. minucie Anil Sancak dostał precyzyjne crossowe podanie od Falzona, minął ładnym zwodem Waltera Samuela i precyzyjnym uderzeniem przy słupku wyrównał stan zawodów. Zaskoczony Inter od razu chciał zdobyć kolejną bramkę, ale natychmiast nadział się na kontrę. Z piłką pognał prawą stroną obrońca Emrah Er, przesunął piłkę do środka Vergeera, ten minął Chivu i oddał piłkę wchodzącemu w pole karne naszemu prawemu obrońcy, który strzałem z woleja zaskoczył Julio Cesara. Piana polała się z pyska Muorinho. Portugalczyk rzucał bidonami i wszystkim, co miał pod ręką. A my zamiast strachliwie bronić wyniku poszliśmy za ciosem. W 17. minucie Soliev uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki a strzałem głową na 3:1 podwyższył Vergeer. Stadion Maltepe oszalał z radości. Szykowała się kolejna meganiespodzianka. Kiedy w 25. minucie Koksa ośmieszył w środku pola trzech zawodników Interu i precyzyjnie podał do niekrytego Vergeera pewne było, że padnie czwarta bramka. Mourinho był bliski zawału serca. Moje słowa się spełniły - koszmar Chelsea podzieliła ekipa Interu. Kompletnie rozbitą ekipę z Mediolanu dobiliśmy w drugiej połowie. Bohaterami akcji na 5:1 byli Radulov i Vergeer. Światowe media były zszokowane wynikiem. Zresztą nie tylko one. Nawet ja postanowiłem narąbać się ze szczęścia jak nastolatek.

 

 

[1/8 finału Ligi Mistrzów] 26.02.2013, Maltepe, TV

Maltepespor [TUR] - Internazionale [iTA] 5:1 (4:1)

10' Sancak, 13' Er, 17' 25' 76' Vergeer - 3' Ibrahimovic

 

Maltepespor (4-4-2): Kursunlu - Okorie, Falzon, Hovhannisyan, Er - Gurbanov (77' Khachapuridze), Koksa (77' Emre), Soliev, Radulov - Sancak (77' Burak), Vergeer

 

Inter (4-1-2-2-1): Julio Cesar - J. Vargas, Samuel, Radu (77' Hulk), Maicon - Chivu - Cambiasso, Muntari (84' Burdisso) - Maxwell (77' Quaresma), Balotelli - Ibrahimovic

 

MoM: Vergeer [8.9]

Widzów: 4987

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...