Skocz do zawartości

Górnik Zabrze w FM 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jednak gra, jak przesadzisz to nie będzie się znajdował w składzie a ma już ponad 500 minut w tym sezonie. Musisz to wyczuć ;) Może pokombinuj z Composure, Pitry ma możliwości ale bardzo rzadko gra na swoim maksymalnym poziomie. Nie przeczę że Finishing=8, Composure=7 to teraz dobre liczby ale albo czymś je zbalansujesz albo możesz je podnieść i pojechać po Composure.

Odnośnik do komentarza

Bierze ale gdy ja gmerałem przy bazie danych często takie zmiany u wyjątkowo nieskutecznych w rzeczywistości zawodników powodowały przesuwanie ich na inne, nienaturalne pozycje albo sprzedaż. Domyślam się że Jarka i Afirović będą mieli Finishing > 10 a wtedy mogą być jakieś dziwne przetasowania, nie wiem co zrobi gra tylko sygnalizuję możliwy problem ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nie mogę odpalić gry więc tyle co znalazłem w edytorze, potem coś jeszcze dopiszę, jeśli się pomyliłem to niech researcher się wypowie ;)

 

1. Stadion:

 

W edytorze wpisane ma 17 000 miejsc siedzących, zarówno 90minut.pl jak i strona klubowa podają ilość 3020 krzesełek

Różnice pojawiają się też przy pełnej pojemności, jedne źródła podają 17 000, inne 17 772

Właścicielem stadionu jest klub czy miasto które go wydzierżawia? Skoro miasto płaciło za wymianę murawy itp. to chyba nie klub jest posiadaczem obiektu?

 

2. Frekwencja

 

Dane wpisane do gry są zgodne ze stroną nieoficjalną Górnika ale nie wiem czy z rzeczywistością też? Po awansie do Ekstraklasy na każdym meczu jest komplet 17 000 widzów (więc klub zarabia ponad 300 000 zł na każdym meczu), to też nabija budżet i prowadzi do zbyt wysokich wyników. Mimo wszystko minimalna frekwencja jest za wysoka, na pewno były mecze na których nie zebrało się 10 000 ludzi. To samo z liczbą posiadaczy karnetów.

 

3. Sztab szkoleniowy

 

Trener Komornicki urodził się w Ścinawie, na Dolnym Śląsku, nie w Warszawie. W reprezentacji zagrał 20 spotkań a nie 11. Język niemiecki chyba też zna trochę lepiej po kilkunastu latach w Szwajcarii? Braki w historii jako trenera i superpucharu Polski w osiągnięciach.

Marek Kostrzewa ma jedno spotkanie w reprezentacji (14.10.1987, Holandia), znów brak historii jako trenera

Marek Piotrowicz urodzony w Kossowej a nie w Warszawie, dziwnie ustawione preferencje zawodowe (jest tylko jako menadżer), losowe atrybuty

Brak piłkarskiej i trenerskiej kariery Marcina Bochynka, losowe preferencje zawodowe (u osoby z takim stażem?), oraz MP wywalczonego w roku 1988

Kamil Kanclerz zdaje się być bardziej menadżerem niż trenerem, teraz zajmuje się rezerwami Górnika, ma same losowe atrybuty

Jerzy Machnik urodzony w Kożuchowie, brak preferencji zawodowych i przepakowany trening bramkarski - kogo takiego wypuścił w świat pan Machnik?

Literówka w imieniu Włodzimierza Dusia

 

4. Inne

W rekordach możesz Włodzimierza Lubańskiego ,,podlinkować''

Brak sezonu 1979/1980 w historii, sezon w II lidze

Odnośnik do komentarza

1. Z miejscami siedzącymi sprawa wygląda tak, że nie da się w moim edytorze tego ustalić. Zgłosiłbym to HR ale na wiosne znów okaże się to nieaktualne bo nie wiadomo jak teraz będzie wyglądać z pojemnością stadionu na Górniku. Jest plan aby na szybko przez zime zamontować dodatkowa liczbe krzesełek, które podobno okazały się niezbędnym wymogiem. Zgłosze Krzyśkowi tak jak to wyglądało w sierpniu na początku sezonu a przy dalszych łatkach bedziemy myśleć co dalej. Właścicielem stadionu jest miasto, także tutaj moje przeoczenie poprawię to.

 

2. Liczba posiadaczy karnetów - 4000 - była podana oficjalnie przez klub także traktuje to jako wiarygodną informacje i jednocześnie realną patrząc ze swojej perspektywy. Z tym żeby obniżyc średnią i minimalna frekwencje w pełni się z Toba zgadzam i minimalna zmienie na 9000 a średnią na 12500. Maksymalna zostaje 17000 chociaż wiadomo, że w meczu z GKS ta liczba została mocno przekroczona. Oficjalnie jest 17000 i tyle. Z drugiej strony policja w tym sezonie zatwierdzila max frekwencje na poziomie 14000 i też mam wątpliwości czy byłoby to zgodne z rzeczywistościa gdyby tak to potraktować. Może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat...

 

3. Komornicki, Piotrowicz, Machnik - nie wiem na jakiej podstawie FM sobie tak robi no ale niestety. Miasta, w których się urodzili nie ma w bazie. Mają po prostu puste pole w tym miejscu a gra sama sobie ustala stolice jako miejsce urodzenia.

Komornicki - gra sama ustala język uzywany w kraju, w którym grał/trenował dany zawodnik/trener na podstawie jego historii. Występy w reprezentacji i superpuchar poprawie. Jeśli możesz to napisz do mnie w celu uzupełnienia historii trenerskiej Komornickiego. Ogólne miejsca jego pracy są mi znane, ale już czas gdzie od kiedy i do kiedy pracował to z tym już gorzej.

Kostrzewa - jw

Piotrowicz - Można powiedzieć, że jest to błąd z mojej strony. Gra nie ustala automatycznie rodzaju kwalifikacji zawodowych na podstawie ustawionego stanowiska pracy w klubie. Dodam mu asystenta i trenera. Z atrybutami mam mały problem ale postaram sie coś z tym zrobić.

Bochynek - z kwalifikacjami zawodowymi jw. Reszte poprawie, jeśli masz info na temat jego kariery pilkarskiej (chociaz trenerskiej też) to pisz.

Kanclerz - Górnik nie ma drużyny rezerw a Kanclerz pełni role trenera. Może inaczej, bardziej trenera niż menadżera. Z atrybutami też nie jest kolorowo.

Machnik - utne mu trening bramkarski do 15

Dus - zgłaszałem. Jak dostane baze sam poprawie.

 

4. Lubańskiego podawałem razem z ID no ale widocznie coś staneło na przeszkodzie żeby był pod linkiem. O ten sezon w 2 lidze specjalnie pisałem do HR bo sam nie mam możliwości żeby to uzupełnić. Mam info na temat tabeli, punktów itd wszytskiego co potrzebne żeby uzupełnić ten jeden sezon w FM no ale chyba uznali, że nie jest to potrzebne.

 

Dzieki za uwagi :)

 

 

Odnośnik do komentarza

1. Zgłosze Krzyśkowi tak jak to wyglądało w sierpniu na początku sezonu a przy dalszych łatkach bedziemy myśleć co dalej. Właścicielem stadionu jest miasto, także tutaj moje przeoczenie poprawię to.

 

3.Kanclerz - Górnik nie ma drużyny rezerw a Kanclerz pełni role trenera. Może inaczej, bardziej trenera niż menadżera. Z atrybutami też nie jest kolorowo.

Machnik - utne mu trening bramkarski do 15.

 

1. Tak najlepiej, jeśli dołożą krzesełka to można to dać jako zmianę pojemności w przerwie i pierwsza część sezonu będzie z ~3000 krzesełek, druga z większą ilością. Jesteś w stanie dowiedzieć się ile Górnik płaci za wynajem? Ogólnie w klubie w FM jest za bogato :/

 

3. Kanclerz na stronie oficjalnej nie jest wymieniony w sztabie I zespołu nawet, w przeszłości był asystentem w ME, teraz jest trenerem zespołu grającego w Okręgowej Lidze Juniorów, więc dałbym mu posadę trenera juniorów i w preferencjach zawodowych trenera (20), asystenta (18) i menadżera (12)

Osobiście Machnika opuściłbym nawet do 13-14, może nie wiem czegoś o jego postaci ale przez 3 lata w Górniku nie wytrenował żadnego bramkarza na dużo wyższy poziom niż wyjściowy - krótki okres współpracy z Peskovicem można uznać za udany ale już Laskowski, Sławik, Skorupski i Vaclavik nie poprawili się pod jego ręką, a Górnik bramkarzy kupuje zamiast wychowywać, bramkarski 14 i niska praca z juniorami byłyby ok. Dokładana data dołączenia do sztabu to 21.12.2006, przedtem Piast Gliwice

 

Brakujące dane wyślę na PW, ale nie dziś ;)

Odnośnik do komentarza

Nie mam jeszcze FM 2010, ale się zapytam - a województwo im ustawiłeś?

 

Wszystkim ustawiłem województwa, to błąd ? Bo czasami gra różnie przekształca niektóre dane np. ceny biletów.

 

1. Jesteś w stanie dowiedzieć się ile Górnik płaci za wynajem? Ogólnie w klubie w FM jest za bogato

 

Takiej informacji praktycznie nie jestem w stanie zdobyć ale można zalożyc, że jest to bardzo mała kwota. W FM ustawie, że za free. Jak będzie nowy stadion (o ile nie stanie sie katastrofa i rzeczywiście nowy stadion powstanie) to na pewno współpraca na lini miasto - klub pod tym względem zmieni się. Miasto ma zamiar wyłożyć sporą kwote na stadion i liczy, że inwestycja będzie sie opłacać.

Druga sprawa, że za bogato? Zaniżyłem budżet Górnika, żeby nie wywołał jakichś kontrowersji. Paradoksalnie niedawno jednak okazało się - do czego przyznał się Muller - że budżet Górnika na ten sezon wynosi 19 mln zł i w najblizszej łatce wprowadzę jeszcze drobne poprawki w kwestii finansów. Nie zdziw się jak Górnik będzie jeszcze "bogatszy" po łatce. Nie mam na celu przepakowania Górnika tylko jak najlepsze odzwierciedlenie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

W kwestiach pieniężnych - w poprzednim sezonie Górnik był 8 mln zł na minusie, w tym prognozuje się 10 milionową stratę (za PN z zeszłego tygodnia) więc klub na siebie sam nie zarabia, te zyski to pieniądze od sponsora, już uwzględnione w grze, chodzi o to że w grze często klub sam zarabia na siebie, ma małe wydatki (bez stadionu i nie ustawionymi pensjami) a przychody duże (z biletów).

Jak zamierzasz zmienić atrybuty charakteru i psychiczne u ,,gwiazd'' Górnika (Szczot i jemu podobni)? Myślałeś o dodaniu niechęci do Komorowskiego? Sam Komorowski chyba zasłużył na podniesienie Dyscypliny i przebudowanie atrybutów psychicznych.

Odnośnik do komentarza

W kwestiach pieniężnych - w poprzednim sezonie Górnik był 8 mln zł na minusie, w tym prognozuje się 10 milionową stratę (za PN z zeszłego tygodnia) więc klub na siebie sam nie zarabia, te zyski to pieniądze od sponsora, już uwzględnione w grze, chodzi o to że w grze często klub sam zarabia na siebie, ma małe wydatki (bez stadionu i nie ustawionymi pensjami) a przychody duże (z biletów).

Jak zamierzasz zmienić atrybuty charakteru i psychiczne u ,,gwiazd'' Górnika (Szczot i jemu podobni)? Myślałeś o dodaniu niechęci do Komorowskiego? Sam Komorowski chyba zasłużył na podniesienie Dyscypliny i przebudowanie atrybutów psychicznych.

 

Jak proponujesz zrealizowac finanse w Górniku ?

 

"Allianz Polska jest w posiadaniu 81 procent akcji Górnika, ale możliwe, że w najbliższej przyszłości wykupi kolejne od firmy Polind. Michael Muller, przewodniczący rady nadzorczej klubu oraz wiceprezes Allianz Polska, na dzisiejszej konferencji poinformował również, że poprzednie długi klubu zostały niemal spłacone. Bieżące zadłużenie wynosi 2 miliony złotych." - informacja z 12.11.09 z konferencji prasowej.

"Mogę powiedzieć, że na razie jest to dla nas nieudana inwestycja pod względem finansowym, która pochłonęła 40 milionów złotych. Zaczynaliśmy od dwóch milionów, potem było kolejnych osiem, a ostatnio dziesięć milionów złotych. Klubowy budżet wynosi obecnie 19 milionów złotych. Z tej kwoty klub wypracował dwa miliony." - Michael Muller, 12.11.09.

 

Pensje ustawiłem prawie wszytskim zawodnikom, podstawowym wszytskim. Np. taki Gorawski kasuję 600 tys zl rocznie i nawet kolega mi sie skarżył, że za bardzo obciąża mu budżet. Strąk, Szczot podobnie. Mam ustawić Górnikowi -2 mln na starcie ? Mogę tak zrobić ale jednocześnie musze wpisać wspomniane 10 mln zł od Allianz + ok 1-1,5 mln zł od mniejszych sponsorów. Do tego gra powinna wirtualnie wypracować te wspomniane 2 mln zł ? W sumie wyszłoby ponad 13 mln zł ? Wiem, że to nie miejsce na taki temat ale w tym momencie wynika potzreba zrobienia ogólnego bilansu finansowego dla klubów 1 Ligi, żeby wszytsko miało ręce i nogi. Problem z finansami w 1 lidze już wcześniej zasygnalizował Spoxik.

 

Co do "gwiazd"to zostaną przycięte. Z drugiej strony musze to zrobić z rozwagą zeby potem się nie okazało, że Górnik w FM bedzie okupywał dolna strefe tabeli. W dalszym ciagu bądź co bądź jest to kandydat do awansu. Wiem, że ostatnie wyniki są katastrofalne ale 4 pkt do miejsca premiowanego awansem to mała strata. Na wiosne może być róznie. Wiceprezes Allianz wyglosił szumne zapowiedzi, że będą zmiany, że nie będą dalej "zieloni" itp. itd. także zobaczymy co z tego wyniknie.

 

PS. Ryszard Komornicki ;-) i narazie nie będę się sugerował małymi niesnaskami pomiędzy nimi. Zobaczymy jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza

Potestuję i powiem, jak dla mnie powinno być tak że klub będzie miał obroty rzędu 19 mln, 2 mln wpisanego długu (w rubryce Długi a nie Bilans konta) i generować straty nadrabiane co rok zastrzykiem od sponsora - który już wpisałeś do gry. Popróbuję i napiszę.

 

Jak dla mnie ideałem jest sytuacja kiedy klub w grze ma te same problemy i te same zalety co w rzeczywistości. IMO problemami Górnika jest brak zaangażowania najlepszych technicznie piłkarzy (Pracowitość, Determinacja, Profesjonalizm, Ambicja), słabi napastnicy (żaden nie zachwycił a po cięciach stało się to co zapowiadałem - Pitry trafia na listę transferową ,,z miejsca'' - cała trójka powinna mieć wyrównany, niski poziom), problemy z motywacją, kontuzja Banasia i niechęć ,,gwiazd'' do Komornickiego (czeski błąd mi się wtedy trafił ;)) którą IMO można wpisać a jak nie to podwyższyć Komornickiemu Dyscyplinę, to samo doprowadzi do konfliktu. No i ta reputacja której pewnie będziesz bronił - jest za wysoka, a do tego rośnie po awansie do OE kiedy Górnik w klasyfikacji jest wyżej od Lecha, tuż za Wisłą i Legią, to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Skoro mówisz, że gra aż tak zwiększa reputacje Górnikowi po awansie to zgłosze to Krzyśkowi żeby obnizył ją do 85 w skali 1-200. Obecnie Górnik ma 90. Wisła, Lech i Legia o 30 pkt więcej także występuje tu dziwny skok w przeciągu jednego sezonu w FM ale okej zmienimy to.

 

Jak dla mnie ideałem jest sytuacja kiedy klub w grze ma te same problemy i te same zalety co w rzeczywistości

W pełni się z Toba zgadzam. Na tym polega praca researchera. Rozumiem, że chcesz aby stworzyć taka sytuacje żeby wszytskie wydatki Górnika wyniosły 19 mln zł i spróbować to zrekompensować przychodami zyskiwanymi w trakcie sezonu w grze a brakującą kwote wyrównać pieniędzmi od sponsora ? IMO jest to racjonalne rozwiązanie. Największy problem z symulacją tego w grze. Spróbuje to przetestować w najbliższym czasie i zobaczymy czy to wyjdzie w ten sposób. Bo nie wiem czy wiesz gra dziwnie przelicza sobie ceny biletów i nie są one takie same jak wpisywali researcherzy.

 

Co do napastników, mowiąc o "całej trójce" kogo masz na mysli ? Na dzień dzisiejszy w pierwszej drużynie jest 6 napastników: Ales Besta, Przemysław Pitry, Dawid Jarka, Ensar Arifovic, Robert Trznadel i Tomasz Zahorski (już prawie wyleczył kontuzje). Wzglednie można jeszcze zaliczyć Szczota ale ten w napadzie grał tylko u Kasperczaka. U Komornickiego czasami w zestawieniach 11 był umieszczany jako drugi napastnik a w praktyce grał na boku.

Odnośnik do komentarza

Myślałem o tym że skoro wydatki roczne Allianz szacuje na 19 mln i zakłada straty rzędu 10 mln to można popróbować tak ustalić budżet żeby kwoty były zbliżone (wydatki włącznie ze spłatą długu 19 mln, przychód 9) a wyrównanie wynikało albo (I opcja) z pieniędzy od sponsora wpisanych jako ,,przychody'' w edytorze albo (II opcja) usunąć te przychody a ustawić bogatego sponsora wyrównującego budżet, w tym FM jest taka opcja, nie działa spektakularnie ale po prostu wyrównuje generowane przez klub straty, do przetestowania.

 

Mówiąc o napastnikach myślałem o pierwszej trójce - Pitry, Afirović, Besta, Zahorskiego i Jarkę ciężej ocenić, niewiele grali. Uważam że obecnie największe problemy to psychika zawodników i np. napastnikom mógłbyś podnieść wykańczanie (do np. 11) kosztem atrybutów psychicznych, ten zespół ma problemy z determinacją, opanowaniem, agresją, pracowitością i walecznością a nie atrybutami technicznymi. A taki Szczot ma Agresję = 13, Pitry i Jarka >12, ośmiu piłkarzy ma determinację >= 15 (a to bardzo wysoka wartość już!), nie wspominając o Pracowitości u Szczota = 15 :eusa_eh: Ogólnie musisz pokombinować, znasz zespół dużo lepiej niż ja ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...