Skocz do zawartości

Anglia - Tak to ten kraj


Filippo

Rekomendowane odpowiedzi

Fabuła nie jest moją najmocniejszą stroną w pisaniu opowiadań. Dlatego w tymże opku nie będzie praktycznie w ogóle fabuły. Przede wszystkim będę się skupiał na opisywaniu meczów. Moją karierę zaczynam od prowadzenia drużyny z najniższej półki.

 

Imraan Ladak - to imię i nazwisko prezesa miejscowego klubu Kettering. rozmowy w sprawie mojego zatrudnienia w ogóle nie były trudne. Zauważyłem, że klub potrzebuje jak najszybciej trenera, który byłby w stanie objąć jego drużynę tuż przed pierwszymi sparingami.

 

Ostatecznie wynegocjowałem sumę w wysokości 1000. euro tygodniowo. Ponad cztery tysiące euro miesięcznie to naprawdę nie jest źle. Na zmywaku na pewno bym tyle nie dostał, a praca trenera jest na pewno o wiele przyjemniejsza.

 

Na wynagrodzenia zawodników otrzymałem 12.000. euro tygodniowo, a na transfery aż 50.000. euro. Ta ostatnia suma nieco mnie zaskoczyła, choć naprawdę zadowoliła. Powoli zaczynałem się zastanawiać czy Ladak nie jest jednym z arabskich szejków.

 

FM 2008 - 8.0

Baza danych : Duża

Ligi : (32) - USA [ MLS ], Belgia [ Ekstraklasa ], Bułgaria [ Ekstraklasa ], Anglia [ Blue Square North/South - Wyższe ], Finlandia [ Ekstraklasa ], Francja [ Ligue 1, Ligue 2 ], Niemcy [ Bundesliga, II liga ], Włochy [ Serie B, Serie A ], Irlandia Północna [ Ekstraklasa, I liga, II liga ], Polska [ Ekstraklasa, I liga ], Irlandia [ Ekstraklasa, I liga ], Szkocja [ Ekstraklasa, I liga, II liga ], Słowacja [ Ekstraklasa, II liga ], Hiszpania [ Primera Division, Segunda Division ], Serbia [ Ekstraklasa, I liga ].

Dodatkowi piłkarze : Brazylia, Nigeria.

Odnośnik do komentarza

Następnego dnia o godzinie 9 zjawiłem się pod klubem by poznać swoich nowych graczy. Na treningu do dyspozycji miałem osiemnastu graczy. Może zacznę od porządnego przeglądu kadry.

 

BRAMKARZE :

 

1. Lee Harper (35 lat) - Asystent powiedział mi, że to jedna z gwiazd drużyny. Faktycznie patrząc początkowo na niego osiągnąłem takie wrażenie. Zawodnik dołączył do nas na początku tego sezonu, gdyż nie łapał się już w składzie MK Dons. Charakteryzuje go fantastyczna skoczność oraz refleks.

 

2. Luke Paul (16 lat) - To nasz drugi bramkarz, który według mojej oceny będzie musiał zadowolić się rolą rezerwowego. Potrafi grać w powietrzu i porządnie złapać piłkę. Ma dopiero 16 lat i musi się jeszcze wiele nauczyć. Liczę na wielkie zaangażowanie tego zawodnika na treningach.

 

OBROŃCY :

 

1. Tommy Jaszczun (29 lat), [ Lewa obrona ] - To zawodnik, który posiada polskie korzenie i występuję na lewej flance defensywy. Jest przyzwoitym zawodnikiem patrząc na to w jakiej lidze ma okazję grać. Charakteryzuję go dobry odbiór i czasami piękne podania. Zawodnik poza tym jest strasznie zdeterminowany i chętny do dalszej współpracy co mnie niezmiernie cieszy.

 

2. Luke Graham (21 lat), [ Środek obrony ] - To nasz młody zadowalający stoper. Na pierwszym treningu pokazał się ze znakomitej strony w rozegranej gierce. Już teraz jest w znakomitej kondycji przed rozpoczynającym się sezonem. Liczę na jego wsparcie w środku obrony.

 

3. Jammie Harrison (16 lat), [ Środek obrony ] - To nasz kolejny wychowanek tym razem występujący w roli stopera. Szkoda, że nie gra tak dobrze w obronie jak chwalił go nasz asystent. Wyróżnia się w starciach siłowych, gra dobrze głową i potrafi wyskoczyć wysoko do piłki. Po okresie sparingowym wskażę ostatecznie jego miejsce w składzie.

 

4. Tom Kemp (20 lat), [ Środek obrony ] - To nasz kolejny gracz na którego warto zwrócić uwagę. Co do jego postawy w obronie jestem wręcz zafascynowany. Dawno nie widziałem tak dobrego grajka w szóstej lidze angielskiej. Zawodnik ten również posiada dużo siły i jest bardzo wytrzymały co na pewno mu się przyda, gdyż terminarz w szóstej lidze jest czasami mocno napięty.

 

5. David Theobald (28 lat), [ Środek obrony ] - Kolejny filar naszej drużyny. David posiada wielkie umiejętności gry w obronie, a również może pochwalić się niezłym doświadczeniem z wyższych lig. Jest wychowankiem Ipswich Town co robi na pewno nie małe wrażenie. Liczę na dobre występy w spotkaniach przedsezonowych.

 

6. Joe Howe (19 lat), [ Prawa obrona ] - Młody gracz, który potrafi grać w defensywie i w ofensywie. Dysponuje dobrą szybkością i skocznością co na pewno mu się przyda na obydwu pozycjach. Przeszedł do naszej ekipy w tym sezonie z III ligowego Northampton.

 

POMOCNICY :

 

1. John Dempster (24 lata), [ Środek pomocy ] - Ten 24-letni Szkot poza grą w środku pola może również występować na każdej pozycji w obronie. Cechuje go niezwykła pracowitość i zostawianie serca na boisku. Mam nadzieję, że pokażę to również w meczach ligowych.

 

2. Mark Cooper (38 lat), [ Środek pomocy ] - To jeden z naszych weteranów. Jego atrybuty psychiczne są oszałamiające. Szkoda tylko, że ma 38 lat, a zarabia największę pieniądze w drużynie. Zobaczymy co pokażę w sparingach, bo po jednym treningu nie skreślam zawodników z góry.

 

3. Callum Lloyd (21 lat), [ Środek pomocy ] - Ten gracz miał parę przebłysków podczas dzisiejszego porannego treningu. Zauważyłem, że potrafi dobrze zadryblować i opiekować się piłką. Parę razy ciekawie uderzył w stronę bramki przysparzając bramkarzowi kłopotów. Callum potrafi grać mam nadzieję, że będę miał z niego pożytek podczas meczów ligowych.

 

4. Lee Purches (16 lat), [ Środek pomocy ] - Kolejny wychowanek naszego klubu, który trenuje z pierwszym zespołem. Ten młodziak bardzo dobrze gra technicznie, ale w pewnych momentach zachowuję się jak junior bojąc się piłki. Co jest ważne u środkowego pomocnika to to, że Lee jest niezwykle kreatywnym zawodnikiem.

 

5. Jon Brady (32 lata), [ Ofensywny pomocnik prawy ] - To jeden z naszych obcokrajowców. Jon jest Australijczykiem, lecz od dłuższego czasu tuła się po niższych ligach angielskich. Potrafi grać, lecz jego wiek dał się już we znaki i nie jest już tak przygotowany siłowo jak kilka lat temu.

 

6. David Bridges (24 lata), [ Ofensywny pomocnik środkowy ] - David posiada nie małe umiejętności na granie w tej lidze. Od razu rzucił mi się w oczy kiedy to strasznie walczył na dzisiejszym treningu. W poprzednim sezonie zagrał w 31 meczach V ligi w barwach Cambridge. Strzelił 3 bramki w 31 meczach.

 

7. Totti (18 lat), [ Ofensywny pomocnik środkowy ] - To młody 18-letni Portugalczyk, który dołączył do nas w tym sezonie za darmo z Southampton. Cechuję go szybkość i duży przegląd pola. Potrafi grać z przebłyskami. W pewnych momentach jest w ogóle niewidoczny, a czasami pokazuję się z dobrej strony popisując się swoją techniką.

 

NAPASTNICY :

 

1. Steve Burton (23 lata), [ Napastnik ] - Jeden z trzech naszych napastników. Jego największym atutem jest skoczność i umiejętność gry głową. Na pewno dostanie swoją szansę w sparingach jak i meczach ligowych.

 

2. Mark Rawle (28 lat), [ Napastnik ] - Ten zawodnik natomiast jest lisem pola karnego. Poza tym, że potrafi się non stop bawić w polu karnym, potrafi również wykończyć akcję. Ten czarnoskóry zawodnik na pewno powalczy o miejsce w pierwszej jedenastce.

 

3. Craig Westcarr (22 lata), [ Napastnik ] - To chyba nasz najlepszy napastnik, a zarazem ostatni zawodnik którego wam dzisiaj przedstawiam. Fizycznie jest przygotowany znakomicie, poza tym dobrze wykonuje stałe fragmenty gry i wykańcza akcję.

 

 

Krótko mówiąc muszę znaleźć jakiegoś wszechstronnego skrzydłowego i solidnego defensora.

W następnym odcinku przedstawię wyniki meczów sparingowych.

Odnośnik do komentarza

Kilka dni do pierwszych sparingów minęły bardzo szybko. Moja drużyna natomiast na treningach skupiała się przede wszystkim na sile. Naszym pierwszym sparingpartnerem okazała się drużyna ze Szkocji a mianowicie Queen's Park.

 

Przed tym spotkaniem udało mi się zakontraktować trzech polskich graczy. 9 lipca podpisałem pierwszy kontrakt z Kubą Koseckim niezwykle utalentowanym piłkarzem młodego pokolenia w Polsce, który w swojej przyszłości występował w ekipach juniorskich czołowych drużyn z Francji.

 

Trzy dni później mogłem się cieszyć z pozyskania kolejnych dwóch graczy. Tym razem ucierpiał już klub z Polkowic, który stracił młodego napastnika Wojciecha Juraka i jednego z filarów w linii pomocy Pawła Kaźmierczaka

 

Za pierwszego wyłożyłem symboliczne tysiąc euro, drugi zaś kosztował dwa tysiące więcej.

 

W pierwszym sparingu zagraliśmy dość uważnie i pewnie pokonaliśmy Szkotów 3-1. Dwie bramki dla naszej ekipy zdobył Burton, a jedno trafienie dołożył Westcarr.

 

14.07.2007. | Rockingham Road, Kettering : 523 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Kettering (2) 3:1 (1) Queen's Park [sCO]

 

Bramki : Steve Burton (10, 44), Craig Westcar (49) - Paul Cairney (28)

 

MoM : Steve Burton (Kettering) - [8]

 

Szesnastego lipca do naszej drużyny dołączył Liam Trotter, którego udało nam się wypożyczyć z Ipswich Town na pół roku. Drużyna z zaplecza Premiership będzie opłacała w 100% pensje tego młodego zawodnika.

 

Dzień później mogłem się cieszyć z kolejnego transferu. Naszą dość słabą obronę wzmocnił Jacek Maciorowski za którego Stal Stalowa Wola otrzymał tysiąc euro.

 

W kolejnym sparingu podejmowaliśmy amatorskie Marogate. Nasi zawodnicy najwyraźniej zlekceważyli rywali i dostali sromotne baty od amatorów. W tymże meczu fatalnie spisała się nasza obrona, która pozwalała na bardzo wiele swojemu przeciwnikowi. Wynik mógłby być wyższy, lecz w naszej bramce cudownie spisywał się Harper.

 

17.07.2007. | Hartsdown Park, Marogate : 217 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Marogate (2) 3:0 (0) Kettering [ENG]

 

Bramki : Russell Simpson (3, 16), Julian Flynn (57)

 

MoM : Russell Simpson (Marogate) - [8]

Odnośnik do komentarza

Naszym następnym przeciwnikiem okazał się Culter. Kolejny amatorski zespół z którym mieliśmy okazję się zmierzyć. Mimo tego, że zespół tuła się po entych szkockich ligach to mimo wszystko przysporzył nam nie mało kłopotów. Po pierwszej połowie mieliśmy powody do radości kiedy to piłkę w siatce na kilka minut przed przerwą umieścił Burton. Na nic to się stało gdyż ci ''słabi'' amatorzy w ostatniej minucie spotkania strzelili wyrównującego gola i mecz zakończył się remisem.

 

20.07.2007. | Rockingham Road, Kettering : 497 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Kettering (1) 1:1 (0) Culter [sCO]

 

Bramki : Steve Burton (38) - Mark Baxter (90)

 

MoM : Mark Baxter (Culter) - [7]

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem było Stoke City. Zespół który na co dzień występuję na zapleczu ekstraklasy dzisiaj mierzy się z VI ligowcem. Na ten mecz przyszło aż ponad 4000 widzów co niezmiernie mnie ucieszyło. Nasz zespół szybko odpłacił się kibicom i już w 3 minucie po ładnej kontrze bramkę zdobył Westcar. Rywale panowali na boisku i w 31 minucie wyrównującego gola zdobył Fuller. Siedem minut później goście powinni prowadzić, lecz Harper pewnie wyciągnął rzut karny wykonywany przez Lawrence'a. Na Rockingham Road ostatecznie padł remis.

 

23.07.2007. | Rcokingham Road, Kettering : 4090 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Kettering (1) 1:1 (1) Stoke City [ENG]

 

Bramki : Craig Westcar (3) - Ricardo Fuller (31)

 

W 38 minucie Liam Lawrence (Stoke) nie wykorzystał rzutu karnego (Harper obronił).

 

MoM : Craig Westcar (Kettering) - [7]

 

Przedostatnim sparingpartnerem okazał się Carshalton Athletic. Po dobrym występie ze Stoke liczyłem na pewną wygraną w tym spotkaniu. Zawodnicy jednak nie myśleli podobnie do mnie. Po ciężkim boju na starej drewnianej tablicy widniał wynik 2-2.

 

26.07.2007. | War Memorial Sports Gorund, Carshalton : 108 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Carshalton Athletic (1) 2:2 (1) Kettering [ENG]

 

Bramki : Barry Rodgers (14), Kevin Edwards (70) - Wojciech Jurak (39), Jakub Kosecki (89)

 

W 1 minucie spotkania Joe Walker (Carshalton) nie wykorzystał rzutu karnego (kopnął nad bramką).

 

MoM : Kevin Edwards (Carshalton) - [8]

 

Przed ostatnim sparingiem z Sutton United udało nam się zakontraktować jeszcze jednego gracza. Jeden z moich asystentów uczestniczył w meczu rezerw Port Vale i bez wahania wskazał mi Charliego O'Loughlina, który za tysiąc euro dołączył do naszego zespołu. W ostatnim swoim sparingowym meczu pokonaliśmy wyżej wspomnianego rywala 2-0.

 

29.07.2007. | Gander Green Lane, Sutton : 178 widzów | Mecz Towarzyski

 

[ENG] Sutton United (0) 0:2 (0) Kettering [ENG]

 

Bramki : Wojciech Jurak (51), Steve Burton (56)

 

W 24 minucie spotkania Jason Goodchild otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Steve Burton (Kettering) - [8]

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2007

 

Bilans : 2-3-1, 9:8

Dostępny budżet : [ 67. 420 euro. ]

Dostępne środki transferowe : [ 26. 704 euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Yury Zhirkov [ 23 lata, OP L, Rosja (11/0) ] Z CSKA Moskwa do Tottenhamu za 14.750.000. euro.

2. Alessandro Rosina [ 23 lata, OP PLŚ, Włochy U-21 (32/4) ] Z Torino do Interu Mediolan za 11.500.000. euro (50 % karty).

3. Goran Pandev [ 24 lata, OP/NŚ, Macedonia (21/10) ] Z Lazio do Juventusu za 11.500.000. euro. (50 % karty).

4. Dave Kitson [ 27 lat, NŚ, Anglia (0/0) ] z Reading FC do Portsmouth FC za 9.500.000. euro.

5. Hernanes [ 22 lata, OP LŚ, Brazylia (0/0) ] Z Sao Paulo do Lille za 9.000.000. euro.

 

Transfery (Polska):

 

1. Grzegorz Bonin [ 23 lata, OP P, Polska (1/0) ] Z Korony Kielce do Zagłębia Lubin za 825.000. euro.

2. Mariusz Zganiacz [ 23 lata, OP Ś, Polska (0/0) ] Z Korony Kielce do FK Teplice za 750.000. euro.

3. Marek Wasiluk [ 20 lat, O LŚ/W OL,Polska (0/0) ] Z Jagielloni Białystok do Górnika Zabrze za 375.000. euro.

4. Tomasz Moskała [ 30 lat, NŚ, Polska (1/0) ] Z Cracovii do LASK Linz za 375.000. euro.

5. Jakub Rzeźniczak [ 20 lat, OŚ, DP, Polska (0/0) ] Z Legii Warszawa do FK Teplice za 275.000. euro.

 

Ligi europejskie : Brak

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

19.07.2007 | PUEFA, 1 faza kwal. [1/2] | Bananc (0) 0:3 (3) Bełchatów [ Dziedzic '6, Costly '9, Chwalibogowski '19 ]

19.07.2007 | PUEFA, 1 faza kwal. [1/2] | Groclin (2) 2:0 (0) Dynamo Brześć [ Sikora '28, Kozioł '44 - Bakhno '2 knt. ]

 

Reprezentacja Polski : Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1500] 2. Argentyna [1476] 3. Włochy [1368] 21. Polska (912)

Odnośnik do komentarza

Przed naszym pierwszym meczem ligowym zdołałem jeszcze pozyskać trzech zawodników. Wzmocniłem jedynie pozycje obrony, która w meczach sparingowych ostatecznie okazała się wielką katastrofą.

 

Jednego dnia dołączyli do nas dwaj polscy obrońcy. 19-letni Adrian Marek kosztował nas osiem tysięcy euro, a pieniądze za tego zawodnika otrzymało Zagłębie Sosnowiec. Kolejnym młodym zawodnikiem okazał się Łukasz Piłatowski za którego Jagiellonia Białystok otrzymała 10.000. euro.

 

Natomiast drugiego sierpnia na pierwszym treningu pojawił się Luke Prosser za którego Port Vale otrzymało dwa tysiące euro.

 

Trochę przekroczyłem budżet płacowy po tych wzmocnieniach, więc po rozmowach z Cooperem obustronnie doszliśmy do porozumienia co do rozwiązania kontraktu. Padło akurat na niego gdyż nie był przydatny drużynie a kosił prawie tysiąc euro tygodniowo.

 

 

Pierwsze spotkanie ligowe nadeszło bardzo szybko. Na rozpoczęcie sezonu zostały zorganizowany dzień kibica. W spotkaniu nie mogłem skorzystać z Westcara, który będzie pauzował przez 3 mecze za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu. Na własnym stadionie podejmowaliśmy AFC Telford drużynę, która nie była stawiana w roli faworyta w tym meczu. Spotkanie nie rozpoczęło się dla nas najlepiej. Już w 5 minucie przegrywaliśmy po ładnej akcji gości zakończoną celnym strzałem Bircha. Goście przyjechali na nasz mecz bardzo skoncentrowani i w pierwszej połowie nadal przeważali. Nic nam się nie układało, a na dodatek od 22 minuty musieliśmy sobie radzić w dziesiątkę kiedy to z wejściem spóźnił się Wojciech Jurak. W 34 minucie spotkania przegrywaliśmy już dwoma bramkami kiedy to ładnym strzałem zza pola karnego ponownie popisał się Birch.

Na dokładkę do szatni dostaliśmy jeszcze jednego gola kiedy to w zamieszaniu pod bramką najprzytomniej zachował się Lewis, który z kilku metrów skierował piłkę do naszej bramki.

 

Cóż takiego debiutu na pewno się nie spodziewałem. Dostajemy srogie baty od ligowego średniaka, który nie jest nawet faworytem do awansu. To my mieliśmy w tym spotkaniu przeważać, a było całkowicie inaczej. W przerwie przeprowadziłem dwie zmiany. Za słabo dysponowanego w pierwszej części gry Koseckiego wszedł Totti, a w obronie Piłatowskiego zastąpił O'Louglin. W drugiej odsłonie to my staliśmy się stroną przeważającą. W 67 minucie udało nam się zdobyć kontaktowego gola kiedy to Burton wykorzystał nieporadność obrońców i bez problemowo pokonał bramkarza. Staraliśmy się zdobyć jeszcze jakiegoś gola, lecz w decydujących momentach zabrakło nam trochę koncentracji. Musieliśmy ostatecznie pogodzić się z porażką i powoli musimy zaczynać już myśleć o następnym spotkaniu, gdzie podejmiemy Boston United.

 

11.08.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1733 widzów | Blue Square North [1/42]

[-] Kettering (0) 1:3 AFC Telford United [-]

 

Bramki : Steve Burton (67) - Gary Birch (5, 34), Matt Lewis (45)

 

W 22 minucie spotkania Wojciech Jurak (Kettering) otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Gary Birch (Telford) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski ('46 O'Loughlin), Marek, Howe - Bridges, Kaźmierczak, Dempster - Jurak, Kosecki ('46 Totti), Burton.

Odnośnik do komentarza

Następny pojedynek to wyjazdowe spotkanie z Boston United drużyną która swoje pierwsze spotkanie przegrała 0-1 z Worcester. Byliśmy głodni zwycięstwa i bardzo chcieliśmy wygrać to pierwsze spotkanie ligowe. Spotkanie od mocnych ataków rozpoczęli gospodarze, którzy groźnie strzelali w światło naszej bramki, lecz w bramce po raz kolejny dobrze spisywał się Harper. W 25 minucie nie miał już nic do gadania kiedy ze skraju pola karnego nie do obrony uderzył Gilbertson. Przed przerwą staraliśmy się jeszcze wyrównać, lecz strzału Burtona nie chce nawet oceniać.

 

W drugiej odsłonie wprowadziłem trzech nowych graczy, głównie w pomocy. Rezerwowi spisali się całkiem dobrze, lecz brakowało nam jedynie zdobytej bramki. W 73 minucie doskonałą okazję miał Rawle, lecz strzelił wprost w bramkarza, który sparował szczęśliwie piłkę na rzut rożny. W ostatniej minucie spotkania strzału próbował jeszcze Purches, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Druga porażka w tym sezonie stała się faktem. Takiego obrotu sprawy na pewno nie spodziewali się nasi kibice, którzy również pojawili się na dzisiejszym spotkaniu w Boston.

 

14.08.2007. | York Street, Boston : 1039 widzów | Blue Square North [2/42]

[15] Boston United (1) 1:0 Kettering [18]

Bramka : Thomas Gilbertson (25)

 

W 40 minucie spotkania Paul Ellender (Boston) doznał kontuzji.

W 84 minucie spotkania David Bridges (Kettering) doznał kontuzji.

 

MoM : Lee Crockett (Boston) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Kemp, Prosser, Howe - Bridges, Kaźmierczak ('46 Trotter), Dempster ('46 Purches) - Kosecki ('46 Totti), Rawle, Burton.

Odnośnik do komentarza

Bridges po meczu narzekał na ból w prawej łydce. Moi lekarze się nim dobrze zaopiekowali i mogłem skorzystać z jego usług już w najbliższym meczu z Worcester. Mieliśmy sześć dni na zregenerowanie sił i odpowiednią koncentrację przed meczem z zespołem, który zajmował szóste miejsce w tabeli. Od początku meczu byliśmy stroną przeważającą w tym spotkaniu. Goście ograniczali się jedynie do kontrataków, które nie zdołały nawet zagrozić bramce strzeżonej przez Harpera. Mimo wszystko w pierwszej połowie nie padły żadne bramki choć mieliśmy ku temu kilka dobrych okazji to nasi zawodnicy nie wykazali się odpowiednią formą pod bramką rywala.

 

W przerwie zmieniłem dwóch zawodników. Na boisku pojawił się Totti i Trotter. Właśnie ten pierwszy otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zawodnik znalazł się na przeciw bramkarza i pewnie wykorzystał swoją okazję strzelając tuż przy lewym słupku. To jednak było za mało. Nasi zawodnicy powoli dążyli do strzelenia kolejnej bramki. Na jedenaście minut przed końcem Burton pokonał bramkarza strzelając w lewe okienko bramki. To nasz pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zauważyłem uśmiech na twarzach kibiców co mnie niezmiernie cieszy. Na Rockingham Road nie mogę narzekać na frekwencję, gdyż ponownie na stadionie zjawiło się ponad tysiąc osób.

 

20.08.2007. | Rcokingham Road, Kettering : 1193 widzów | Blue Square North [3/42]

[20] Kettering (0) 2:0 (0) Worcester City [6]

Bramki : Totti (50), Steve Burton (79)

 

W 4 minucie spotkania Patrece Liburd (Worcester) doznał kontuzji.

 

MoM : Totti (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Prosser, Kemp, Howe - Brady ('79 Bridges), Kosecki ('46 Trotter), Kaźmierczak, Dempster - Rawle ('46 Totti), Burton.

Odnośnik do komentarza

25 sierpnia mieliśmy stawić się w Bourscough, gdzie podejmowaliśmy dwudziestą drużynę w ligowej tabeli. Mimo nie najlepszego startu ligowego to bukmacherzy stawiali nas w roli faworyta. Już w 11 minucie meczu w polu karnym zrównany z ziemią Westcar. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Bridges. Z prowadzenia mogliśmy cieszyć się przez 20 minut, a to za sprawą Price'a, który z łatwością okiwał obrońców i mocnym strzałem po ziemi wyrównał stan meczu. Gospodarze od tej pory osiągnęli nad nami przewagę i przed przerwą chcieli zdobyć jeszcze jednego gola, który dałby im prowadzenie. Na 6 minut przed końcem z dystansu uderzył Leadbetter piłkę sparował przed siebie nasz bramkarz, który nie uprzedził Smart'a. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą do gospodarzy, którzy na swoim boisku naprawdę potrafią kopać piłkę.

 

Myślałem, że obraz gry po przerwie ulegnie zmianie. Liczyłem na to, że moja drużyna wyjdzie bardzo zdeterminowana i powalczy nawet o zwycięstwo w tym spotkaniu. W 54 minucie spotkania Owens wykonywał rzut wolny. Piłka po jego strzale odbiła się od głowy Fitzhenrego i wpadła do bramki całkowicie myląc Harpera. Dwie minuty później gospodarze powiększyli swoją przewagę za sprawą Kilheenyego, który mocnym strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Byłem strasznie załamany. Drużyna nic nie potrafiła ugrać mając w składzie dużo lepszych zawodników. Humor jeszcze bardziej mi się popsuł kiedy to ten sam zawodnik zdobył piątego gola dla swojej ekipy w ostatniej minucie spotkania.

 

Po meczu nie udzieliłem żadnego wywiadu. Byłem załamany grą swoich zawodników i szybko zmyłem się do swojej chaty by z tym wszystkim się spokojnie przespać. Następny mecz za dwa dni w Southport.

 

25.08.2007. | Victoria Park, Burscough : 214 widzów | Blue Square North [4/42]

[20] Bourscough (2) 5:1 (1) Kettering [15]

Bramki : Chris Price (32), Allan Smart (39), Neil Fitzhenry (54), Ciaran Kilheeney (56, 90) - David Bridges (11 k)

 

W 37 minucie spotkania Joe Howe (Kettering) doznał kontuzji.

W 59 minucie spotkania Luke Prosser (Kettering) otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Ciaran Kilheeney (Bourscough) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Prosser, Marek ('46 O'Louglin), Howe ('37 Piłatowski) - Bridges ('46 Totti), Kaźmierczak, Lloyd, Hall - Westcarr, Burton.

Odnośnik do komentarza

Jak wspomniałem we wcześniejszym odcinku 27 sierpnia graliśmy z Southport. Liczyłem na to, że zawodnicy nie pamiętają już ostatniej porażki i koncentrują się tylko i wyłącznie na dzisiejszym meczu. Drużyna gospodarzy przed tym spotkaniem zajmowała 11 lokatę w Blue Square North. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Jurak już w 3 minucie oddał strzał z 20 metrów, lecz bramkarz z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 11 minucie gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia kiedy to Prince dobrze wypatrzył Dufy'ego a ten z kilku metrów uderzył głową nie do obrony. Bałem się, że drużyna ponownie zapomni jak się gra i oddadzą mecz bez jakiejkolwiek walki. Myliłem się najwyraźniej. W 33 minucie doprowadziliśmy do remisu kiedy to bramkarz gospodarzy sparował strzał Burtona wprost pod nogi Juraka, a ten pewnym strzałem wyrównał stan meczu. Tuż przed końcowym gwizdkiem mieliśmy powtórkę z sytuacji z 33 minuty. Tym razem w rolę strzelającego w bramkarza wcielił się Kaźmierczak, a po raz drugi prezent w tym meczu wykorzystał Jurak. Cieszyłem się z gry naszych zawodników, którzy przegrywając wzięli się do poważnej gry co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek w przeciągu 10 minut.

 

Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zaskoczyli nas w 48 minucie kiedy to Holland mocno uderzył z 20 metrów nie dając żadnych szans naszemu golkiperowi. My natomiast już 10 minut później cieszyliśmy się z kolejnego prowadzenia. Burton zagrał piłkę w uliczkę do Kaźmierczaka, a ten mocnym strzałem po ziemi dał nam prowadzenie. O sobie dał również znać wprowadzony w przerwie na boisko Totti, który w 64 minucie z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce rywali. Nasza gra była w dzisiejszym dniu wręcz fascynująca. Na dwanaście minut przed końcem ponownie o sobie dał znać Kaźmierczak, który otrzymał bardzo dobre podanie od Juraka i technicznym strzałem umieścił piłkę w lewym oknie bramki. Na dobitkę gospodarzy bramkę w 90 minucie gry zdobył Piłatowski, który mądrze wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Marka.

 

W końcu moja drużyna zagrała tak jak chciałem. Nie bała się przeprowadzać ofensywnych ataków tak jak w poprzednich meczach co za skutkowało zdobyciem aż sześciu bramek w tym spotkaniu. W szóstej kolejce podejmiemy Gainsborough drużynę która okupuję jedenastą lokatę.

 

27.08.2007. | Haig Avenue, Stockport : 898 widzów | Blue Square North [5/42]

[11] Southport (1) 2:6 (2) Kettering [19]

Bramki : Mark Duffy (11), Chris Holland (48) - Wojciech Jurak (33, 44), Paweł Kaźmierczak (58, 78), Totti (64), Łukasz Piłatowski (90)

 

W 75 minucie spotkania Craig Westcar (Kettering) otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Paweł Kaźmierczak (Kettering) - [9]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Kaźmierczak, Trotter ('46 Dempster), Brady ('46 Totti) - Burton ('61 Westcar), Jurak.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2007

 

Bilans : 2-0-3, 10:11

Liga : 14th. [-6], 6 pkt, 10:11

Budżet : 41.890. euro. [ - 25.530. euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Ricardo Quaresma [ 23 lata, OP PL, Portugalia 11/1 ] Z Porto do Interu Mediolan za 30.500.000. euro.

2. Adrian Mutu [ 28 lat, OP L, NŚ, Rumunia 45/18 ] Z Fiorentiny do Sevilli za 29.000.000. euro.

3. Riccardo Montolivo [ 22 lata, OP Ś, Włochy U-21 21/3 ] Z Fiorentiny do Realu Madryt za 22.000.000. euro.

4. Obafemi Martins [ 22 lata, NŚ, Nigeria 14/11 ] Z Newcastle do Arsenalu Londyn za 19.750.000. euro.

5. Giorgio Chiellini [ 23 lata, O LŚ, W OL, Włochy 7/0 ] Z Juventusu do Barcelony za 19.250.000. euro.

 

Transfery (Polska):

 

1. Maciej Iwański [ 26 lat, OP Ś, Polska 3/1 ] Z Zagłębia Lubin do Young Boys Berno za 1.800.000. euro.

2. Arkadiusz Głowacki [ 28 lat, LB, OŚ, Polska 19/0 ] Z Wisły Kraków do Empoli za 725.000. euro.

3. Marcin Robak [ 24 lata, NŚ, Polska 0/0 ] Z Korony Kielce do Genoi za 700.000. euro.

4. Robert Bednarek [ 28 lat, O/WO/PL, Polska 0/0 ] Z Korony Kielce do Germinal Beerschot za 300.000. euro.

5. Sylwester Kret [ 23 lata, O/P PL, Polska 0/0 ] Z Miedzi Legnica do GKS-u Katowice za 140.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Tottenham (+2)

Anglia, Coca-Cola Championship : Crystal Palace (+2)

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Tranmere (+2)

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Mansfield (+0)

Anglia, Blue Square Premier : Oxford (+2)

Anglia, Blue Square North : Hucknall (+1)

Anglia, Blue Square South : Lewes (+3)

Belgia, Ekstraklasa : Mons (+0)

Bułgaria, Ekstraklasa : Sławia Sofia (+2)

Finlandia, Ekstraklasa : MyPa (+0)

Francja, Ligue 1 : OGC Nice (+0)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+5)

Hiszpania, Primera Division : Espanyol (+0)

Hiszpania, Segunda Division : Tenerife (+0)

Irlandia, Ekstraklasa : Drogheda (+0)

Irlandia, I liga : Dundalk (+4)

Irlandia Północna, Ekstraklasa :

Irlandia Północna, I liga :

Irlandia Północna, II liga :

Niemcy, Bundesliga : Wolfsburg (+0)

Niemcy, 2 Bundesliga : Borussia Monchengladbach (+0)

Polska, Ekstraklasa : Polonia Bytom (+1)

Polska, I liga : Lechia Gdańsk (+0)

Serbia, Ekstraklasa : OFK Belgrad (+2)

Serbia, I liga : Wożdowac (+0)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+6)

Słowacja, I liga : Humenne (+2)

Szkocja, Ekstraklasa : Motherwell (+1)

Szkocja, I liga : Morton (+5)

Szkocja, II liga : Ross County (+1)

USA, MLS (Zachód) : Houston (+7)

USA, MLS (Wschód) : New England (+3)

Włochy, Serie A : Milan (+0)

Włochy, Serie B : Pisa (+0)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

01.08.2007. | LM, 2 faza kwal. [1/2] | Zagłębie Lubin 1-2 Steaua [ Włodarczyk '46 - Mitrea '7, '60 ]

08.08.2007. | LM, 2 faza kwal. [2/2] | Steaua 1-1 Zagłębie Lubin [ Damian '44 - Goliński '82 ] AWANS : Steaua

 

01.08.2007. | PUEFA, 1 faza kwal. [2/2] | Bełchatów 3-0 Bananc [ Nowak '3, Rachwał '45, Dziedzic '50 ] AWANS : Bełchatów

01.08.2007. | PUEFA, 1 faza kwal. [2/2] | Dynamo Brześć 1-0 Groclin [ Volodzko '58 (k) ] AWANS : Groclin

 

16.08.2007. | PUEFA, 2 faza kwal. [1/2] | Kayserispor 1-1 Bełchatów [ Topuz '21 - Dziedzic '54 ]

16.08.2007. | PUEFA, 2 faza kwal. [1/2] | Wardar 1-2 Groclin [ Emini '59 - Babnić '20, Kozioł '74 ]

 

30.08.2007. | PUEFA, 2 faza kwal. [2/2] | Bełchatów 3-1 Kayserispor [ Nowak '14, '20, Sanchez '24 - Metin '30 ] AWANS : Bełchatów

30.08.2007. | PUEFA, 2 faza kwal. [2/2] | Groclin 2-0 Wardar [ Sikora '15, '51 ] AWANS : Groclin

 

Reprezentacja Polski : Brak

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1500] 2. Argentyna [1476] 3. Włochy [1368] 21. Polska (912)

Odnośnik do komentarza

Jako jedyni swoje spotkanie w ramach szóstej kolejki rozgrywaliśmy trzeciego września. Naszym przeciwnikiem jak na pewno już wspomniałem było Gainsborough. Drużyna ta wyprzedała nas o cztery lokaty, lecz osobiście nie bałem się tego spotkania. Od początku byliśmy stroną przeważającą. Goście nie potrafili wyjść z żadnym atakiem, gdyż w naszej obronie świetnie spisywała się dwójka polskich stoperów. Pierwszą dogodną sytuację mieliśmy już w 8 minucie kiedy to Burton groźnie uderzał po ziemi, lecz jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Niespełna dziesięć minut później powinniśmy prowadzić 1-0 kiedy to Jurak nie wykorzystał akcji sam na sam z bramkarzem trafiając pechowo w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze. W 41 minucie wspomniany wcześniej zawodnik strzałem z rzutu wolnego pod poprzeczkę otworzył wynik tego spotkania. Do przerwy prowadziliśmy skromnie mając jedną bramkę przewagi.

 

W drugiej odsłonie liczyłem ponownie na przyciśnięcie rywala i strzelenie jeszcze jednego gola by wynik był bezpieczny. Okazji do zdobycia bramki nie mieliśmy tyle co w pierwszej części gry, lecz nie mogłem narzekać na grę ofensywną mojej ekipy. Goście obudzili się dopiero w 90 minucie kiedy to sędzia doliczył 5 minut i postawili wszystko na jedną kartę. Przez te kilka minut goście próbowali swoich szans, lecz ich strzały były dalekie od celu. Ostatecznie po dość dobrym widowisku udało nam się zainkasować jakże cenne 3 punkty.

 

03.09.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1213 widzów | Blue Square North [6/42]

[18] Kettering (1) 1:0 (0) Gainsborough [14]

Bramka : Wojciech Jurak (41)

 

W 56 minucie spotkania Lewis McMahon (Gainsborough) doznał kontuzji.

 

MoM : Wes Parker (Gainsborough) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek ('85 O'Loughlin), Kemp - Bridges, Kaźmierczak, Trotter ('46 Dempster), Brady ('46 Totti) - Burton, Jurak.

Odnośnik do komentarza

Po dwóch dobrych występach przyszło nam się zmierzyć z Tamworth, która okupowała siedemnastą lokatę przed naszym spotkaniem. W spotkaniu nie mogłem skorzystać z Howe'a (złamana kość śródstopa 2-4 miesiące), Marka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-19 i Westcara pauzującego za czerwoną kartkę.

 

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Już w 4 minucie spotkania objęliśmy prowadzenie po mocnym strzale Burtona pod poprzeczkę. Później nie co inicjatywę przejęli goście. Ich najlepszą okazję na wyrównanie był strzał z rzutu wolnego Sheridana, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek naszej bramki. Myślałem, że to koniec jeżeli chodzi o strzelanie bramek w pierwszej części gry. Najwyraźniej się myliłem i w ostatniej minucie wynik podwyższył Bridges, który otrzymał podanie w pole karne i sprytnie obrócił się z piłką a skierowanie piłki do bramki było tylko formalnością. Po pierwszej połowie mieliśmy zaliczkę dwóch bramek i powoli już zaczynałem myśleć o zdobyciu kompletu punktów w tym meczu.

 

W drugiej odsłonie pojawiło się dwóch nowych zawodników. Swoje szansy otrzymali Totti i O'Louglin[/b]. Po raz kolejny fantastyczne wejście na boisko zaliczył Totti, który ponownie zdobył bramkę. Portugalczyk otrzymał fantastyczne podanie w pole karne od Bridges'a i z kilku metrów pewnym mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Gościom udało się zdobyć jeszcze kontaktowego gola kiedy to Williams fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, a nasz bramkarz mógł tylko przyglądać się jak piłka wpada do siatki. Do końca meczu dyktowaliśmy warunki, lecz piłka nie wpadła już do żadnej bramki. Mogłem zaczynać świętować trzecią wygraną z rzędu !

 

10.09.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1409 widzów | Blue Square North [7/42]

[14] Kettering (2) 3:1 (0) Tamworth [17]

Bramki : Steve Burton (4), David Bridges (45), Totti (51) - Matty Williams (61)

 

MoM : David Bridges (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Prosser, Piłatowski ('46 O'Louglin), Kemp - Bridges, Kaźmierczak, Dempster, Brady ('46 Totti) - Burton ('65 Rawle), Jurak.

Odnośnik do komentarza

Piętnastego dnia września zjawiliśmy się w Vauxhall. Drużyna ta zajmuję dwudziestą lokatę, lecz ich mocną stroną jest to, że potrafią grać na własnym boisku. Od początku wzięliśmy się do mocnych ataków. Kilka dobrych okazji zmarnował Jurak, który powinien co najmniej skompletować hat-tricka w tym spotkaniu. Ze słabej strony również prezentował się jego partner Burton. Po wielu niewykorzystanych akcjach na przerwę schodziliśmy z remisem bardzo niesprawiedliwym.

 

Byłem pewien, że w drugiej części uda nam się zdobyć choćby tego jednego gola, który dałby nam komplet punktów. Jednakże się myliłem. Nasze ataki były bardzo ładne, lecz czasami brakowało dostawienia nogi by zainkasować trzy cenne punkty. Najlepszą okazję miał Dempster, kiedy po podaniu Tottiego chybił z pięciu metrów kopiąc piłkę w trybuny. Gospodarze nie palili się do ataków i skupili się na obronie wyniku. Skutecznie udało im się wykonać to zadanie, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

15.09.2007. | Rivacre Park, Vauxhall : 250 widzów | Blue Square North [8/42]

[20] Vauxhall (0) 0:0 (0) Kettering [7]

 

MoM : Łukasz Piłatowski (Kettering) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Piłatowski, Prosser - Bridges, Kaźmierczak, Trotter ('46 Dempster), Brady ('46 Totti) - Burton, Jurak ('74 Kosecki).

Odnośnik do komentarza

W kolejnym naszym ligowym meczu wyjeżdżaliśmy do Nuneaton, gdzie podejmowaliśmy drużynę zamykającą stawkę w Blue Square North. Głównym celem była oczywiście wygrana, lecz ta drużyna tylko poprzez brak formy i wiele kontuzji w składzie znajduję się na ostatniej pozycji w tabeli. Przed sezonem była stawiana jako jedna z mocniejszych ekip, poza tym mają w składzie kilku dobrych zawodników wypożyczonych z wyższych lig angielskich. Gospodarze czuli się na swoim boisku bardzo świetnie i od samego początku przejęli inicjatywę. Grali bardzo ładny ofensywny futbol co mnie nieźle zaskoczyło. My swoją pierwszą dogodną okazję stworzyliśmy sobie w 19 minucie kiedy fatalnie z kilku metrów spudłował Jurak. Sytuacja najwyraźniej się zemściła bo w 25 minucie bramkę głową dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Cowan. Nie przestraszyło to nas i wzięliśmy się do odrabiania strat. Zauważyłem ostatnio, że w moim ataku nie układa się najlepiej i moi napastnicy mają problemy ze skutecznością. Tak również było i w tym meczu kiedy po paru dobrych okazjach powinny paść bramki dla mojego zespołu. W 45 minucie dostaliśmy gola do szatni. Kiedy wypożyczony z Coventry Liam Davis pięknie uderzył z lewej strony.

 

W drugiej odsłonie zmieniłem Juraka i Burtona, a odpowiednio w ich miejscu pojawili się Kosecki i Westcar. Myślałem, że wprowadzą nie co świeżości do gry, lecz w ataku dalej tkwił jeden problem - brak skuteczności. Nic nie ugraliśmy w drugiej połowie. Rywal cofnął się do defensywy i czasami spróbował jakiejś kontry, która najczęściej kończyła się strzałem poza światłem bramki. Na domiar złego wsadzili nam trzeciego gola w 90 minucie Brown po dośrodkowaniu w pole karne pokonał naszego bramkarzem strzałem głową pod poprzeczkę. Cóż liczę na to, że zawodnicy szybko zapomną o tym spotkaniu i wyciągną odpowiednie wnioski.

 

18.09.2007. | Stadion Miejski, Nuneaton : 1095 widzów | Blue Square North [9/42]

[22] Nuneaton (2) 3:0 (0) Kettering [9]

Bramki : Gavin Cowan (25), Liam Davis (45), Andrew Brown (90)

 

MoM : Gavin Cowan (Nuneaton) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Piłatowski, Prosser - Bridges, Kaźmierczak, Dempster, Totti - Burton ('46 Westcar), Jurak ('46 Kosecki).

Odnośnik do komentarza

Nuneaton po wygranej nad nami przesunął się na przedostatnie miejsce, zrzucając jednocześnie na ostatnie Leigh, które dzisiaj podejmowaliśmy na Rockingham Road. Faworytem była oczywiście ekipa gospodarzy, lecz kolejkę temu moi zawodnicy srogo przegrali z zespołem zamykającym tabele. W dzisiejszym meczu nie mogliśmy skorzystać z usług Juraka, który złamał nos i będzie pauzował co najwyżej dwa tygodnie. Już w 4 minucie groźnie strzelał Burton, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła poprzeczkę. W szóstej minucie Marek za lekko zagrał do bramkarza co skrzętnie wykorzystał Lugsden pokonując naszego bramkarza. Zastanawiałem się jak zawodnik grający na zapleczu ekstraklasy może popełnić taki błąd ? Cóż zawodnicy bardzo starali się o wyrównanie konstruując bardzo ciekawe akcje pod bramką rywala. Staranie przyniosły efekt kiedy Maciorowski podał prostopadle do Westcara, który stając oko w oko z bramkarzem nie spudłował wyrównując jednocześnie stan meczu.

 

W drugiej odsłonie dążyliśmy do zdobycia bramki. Na boisku pojawił się Kosecki, który zastąpił słabo ostatnio dysponowanego Burtona. Konstruowanie akcji ofensywnych było dla nas łatwą sprawą, lecz wykorzystanie ich dużo trudniejszą. Bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał nasz lewy skrzydłowy Bridges, który z kilku metrów trafił w słupek. Udało nam się zdobyć gola dającego nam zwycięstwo kiedy to Westcar wykorzystał błąd obrońcy i strzałem z szesnastu metrów dał naszej drużynie trzy punkty.

 

22.09.2007. | Rcokingham Road, Kettering : 1226 widzów | Blue Square North [10/42]

[12] Kettering (1) 2:1 (1) Leigh [22]

Bramki : Craig Westcar (41, 86) - Kieran Lugsden (6)

 

W 39 minucie spotkania Gordon McGhee (Leigh) doznał kontuzji.

 

MoM : Craig Westcar (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski ('83 Kemp), Marek, Piłatowski, Prosser - Bridges, Kaźmierczak, Trotter ('46 Totti), Brady - Burton ('46 Kosecki), Westcar.

Odnośnik do komentarza

W ramach jedenastej kolejki naszym przeciwnikiem było Hyde, z którym przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe. Mecz od początku obfitował w wiele sytuacji walecznych z czego po 12 minutach gry sędzia zdążył pokazać dwie żółte kartki. W szesnastej minucie gry objęliśmy prowadzenie kiedy to Dempster zagrał w uliczkę do Westcara, który pewnie pokonał w tej sytuacji osamotnionego golkipera gospodarzy. Dwie minuty później mogliśmy się cieszyć z kolejnej bramki strzelonej przez tego zawodnika. Burton strzelił mocno w kierunku bramki, gdzie bramkarz sparował strzał w stronę Westcara, który pewnie umieścił piłkę w bramce. Do przerwy pewnie utrzymaliśmy rezultat mając dwubramkową zaliczkę nad przeciwnikiem.

 

W drugiej odsłonie gra się nie co wyrównała. Gospodarze zaczęli w końcu atakować. Efektem była stracona przez nas bramka w 60 minucie gry kiedy to Warner przeciął podanie jednego z naszych obrońców i był sam na sam z naszym bramkarzem pewnie wykorzystując swoją okazję. Chwilę później za Burtona wprowadziłem Koseckiego. Staraliśmy się utrzymać wynik, a nawet mieliśmy chrapkę na jakiegoś gola od czasu do czasu atakując. W 84 minucie popis umiejętności technicznych dał Kosecki, który przeprowadził ładny rajd i pewnym strzałem z szesnastu metrów umieścił piłkę w lewym oknie bramki. Do końca utrzymaliśmy ten rezultat i mogliśmy świętować kolejne zdobycie trzech punktów.

 

25.09.2007. | Ewen Fields, Hyde : 580 widzów | Blue Square North [11/42]

[10] Hyde (0) 1:3 (2) Kettering [7]

Bramki : Scott Warner (60) - Craig Westcar (16, 18), Jakub Kosecki (84)

 

MoM : Craig Westcar (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek ('46 O'Loughlin), Piłatowski, Prosser - Bridges, Kaźmierczak, Dempster, Brady ('46 Totti) - Burton ('61 Kosecki), Westcar.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...