Skocz do zawartości

Anglia - Tak to ten kraj


Filippo

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim spotkaniu września w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej do Pucharu Anglii podejmowałem amatorskie Rugby. Kibice chcieli pogromu, a ja chciałem im to jak najbardziej dać. Kiedy przyjechałem na boisko tego klubu byłem strasznie załamany. Osobiście bałem się puszczać zawodników na to boisko, bo mogli bardzo łatwo złapać kontuzje. Cała pierwsza część gry podlegała pod nasze dyktando mimo tego, że moi zawodnicy nigdy nie grali na takiej murawie. Mimo tego, że mieliśmy kilkanaście okazji strzeleckich to żadnej z niej nie wykorzystaliśmy i do szatni schodziliśmy bezbramkowo remisując.

 

W drugiej odsłonie obraz nie uległ zmianie. Gospodarze nic nie grali i o kilka klas byli gorsi od nas. W 57 minucie spotkania za uderzenie łokciem w twarz jednego z zawodników gospodarzy z boiska wyleciał Adrian Marek. Dalej dążyliśmy do zdobycia bramki, lecz piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Czas mijał bardzo szybko, a przyjazd z remisem do Kettering nie byłby najlepszym uczuciem. Ostatecznie musiałem pogodzić się z remisem i o awansie zadecyduje dodatkowy mecz na początku października u nas w Kettering.

 

29.09.2007. | Butlin Road, Rugby : 1036 widzów | Puchar Anglii, 2 faza kwalifikacyjna [1/2]

[AMA] Rugby (0) 0:0 (0) Kettering [bSN]

 

W 57 minucie Adrian Marek (Kettering) otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Luke Prosser (Kettering) - [7]

 

Kettering : Harper - Jaszczun, Marek, Prosser, Kemp - Bridges, Purches, Dempster ('46 Trotter), Brady - Rawle ('46 Westcar), Totti ('57 Theobald).

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2007

 

Bilans : 4-1-1, 9:6

Liga : 6th. [-3], 19 pkt, 19:17

Puchar Anglii : 2 runda kwalifikacyjna (vs. Rugby)

Finanse : 17.130 Euro [ - 24.760. Euro ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Ji-Parana [ 20 lat, DP, P LŚ, Brazylia 0/0 ] Internacional -----> Vasco da Gama za 2.300.000. euro.

2. Bruno [ 22 lata, BR, Brazylia 0/0 ] Atletico Mineiro -----> Flamengo za 775.000. euro.

3. Luca Franchini [ 23 lata, O PLŚ, Włochy 0/0 ] Mantova -----> Sparta Praga za 350.000. euro.

4. Valentin Babić [ 26 lat, LB, OŚ, OP P, Chorwacja 0/0 ] NK Osijek -----> Beitar Jerozolima za 250.000. euro.

5. Emil Petrov [ 24 lata, BR, Bułgaria U-21 7/0 ] Sławia Sofia -----> Slavia Praga za 130.000. euro.

 

Transfery (Polska):

 

1. Łukasz Broź [ 21 lat, O/WO PL, Polska 0/0 ] Widzew Łódź -----> Maccabi Netania za 60.000. euro.

2. Edward Cecot [ 33 lata, OŚ, DP, Polska 0/0 ] Bełchatów -----> Slavia Praga za 40.000. euro.

3. Jacek Broniewicz [ 26 lat, OŚ, Polska 0/0 ] Polonia Warszawa -----> Maccabi Netania za 30.000. euro.

4. Paweł Sobczak [ 29 lat, NŚ, Polska 0/0 ] Wisła Płock -----> Sigma Ołomuniec za 16.000. euro.

5. Krzysztof Michalski [ 29 lat, O P, Polska 0/0 ] Polonia Warszawa -----> Sigma Ołomuniec za 12.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : West Ham (+2)

Anglia, Coca-Cola Championship : Burnley (+1)

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Nottingham Forest (+0)

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Bury (+1)

Anglia, Blue Square Premier : Northwich (+1)

Anglia, Blue Square North : Hucknall (+0)

Anglia, Blue Square South : Drochester (+1)

Belgia, Ekstraklasa : Standard (+1)

Bułgaria, Ekstraklasa : CSKA Sofia (+0)

Finlandia, Ekstraklasa : MyPa (+1)

Francja, Ligue 1 : SC Lorient (+2)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+6)

Hiszpania, Primera Division : Real Madryt (+5)

Hiszpania, Segunda Division : Real Sociedad (+1)

Irlandia, Ekstraklasa : Cork City (+3)

Irlandia, I liga : Dundalk (+8)

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Armagh (+0)

Irlandia Północna, I liga : Loughgall (+2)

Irlandia Północna, II liga : Oxford United (+1)

Niemcy, Bundesliga : Bayern Monachium (+7)

Niemcy, 2 Bundesliga : Mainz (+0)

Polska, Ekstraklasa : Legia (+4)

Polska, I liga : Polonia Warszawa (+0)

Serbia, Ekstraklasa : Partizan (+1)

Serbia, I liga : Radniczki (+1)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+10)

Słowacja, I liga : Preszów (+1)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+6)

Szkocja, I liga : Morton (+2)

Szkocja, II liga : Ross County (+1)

USA, MLS (Wschodnia) : Chicago (+0)

USA, MLS (Zachodnia) : Houston (+3)

Włochy, Serie A : Juventus (+2)

Włochy, Serie B : Spezia (+2)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

20.09.2007. | PUEFA, 1 runda [1/2] | Bełchatów 1:3 Rosenborg [ Nowak '22 - Jamtfall '19, Tettey 34, Iversen '67 ]

20.09.2007. | PUEFA, 1 runda [1/2] | Basel 2:1 Groclin [ Carignano '66, Streller '69 - Piechniak '49 ]

 

Reprezentacja Polski :

 

08.09.2007. | EME [10/14] | Portugalia 0:0 Polska [ Smolarek '69 cz.k. ]

Boruc - Gancarczyk ('71 Żewłakow), Łągiewka, Głowacki, Golański ('71 Bronowicki) - Lewandowski - Kaźmierczak, Sobolewski - Mila - Smolarek, Jeleń ('69 Błaszczykowski).

 

12.09.2007. | EME [11/14] | Finlandia 2:1 Polska [ Johansson '5, '15 - Mila '64 ]

Dudek - Gancarczyk, Łągiewka, Głowacki, Golański - Lewandowski ('81 Kosowski) - Garguła, Sobolewski - Mila ('72 Krzynówek) - Wichniarek, Jeleń ('72 Saganowski).

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1478] 2. Argentyna [1446] 3. Włochy [1439] 23. Polska [914]

Odnośnik do komentarza
A tak poza tym : chce Ci się wypisywać te wszystko informacje które są powyżej ? D.gif Nie łatwiej zrobić screena smile.gif?

Chodzi ci o robienie podsumowań ? :) Mam praktycznie wszystko przygotowane w Word Padzie, a dopisywanie nie zajmuje mi długo czasu :)

Odnośnik do komentarza

Z początkiem października na nasze boisko zawitało Rugby z którym mieliśmy rozegrać rozstrzygający pojedynek w ramach drugiej rundy Pucharu Anglii. Od początku dyktowaliśmy tempo gry i staraliśmy sie jak najszybciej strzelić bramkę. W 26 minucie Totti wpadł w pole karne, lecz jeden z obrońców gości pociągnął go za koszulkę i sędzia bez dwóch zdań wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i bez problemu wykorzystał rzut karny. Goście byli zamknięci w pierwszej części gry na własnej połowie i nie stwarzali żadnych ataków. Po 45 minutach gry wygrywaliśmy mając jednobramkową zaliczkę.

 

W drugiej odsłonie to goście wzięli się na odrabianie wyniku. Na efekty nie było trzeba długo czekać kiedy to w 59 minucie Way uderzył nie do obrony z szesnastu metrów. Kopara nam całkowicie opadła jak w 67 minucie Piłatowski nie przejął piłki co skrzętnie wykorzystał Martin wyprowadzając gości na prowadzenie. Mecz zbliżał się ku końcowi, a my przegrywaliśmy nie byłem pocieszony tym faktem. Kibice na pewno byliby niezadowoleni jakbyśmy przegrali. W 87 minucie Aldred sfaulował naszego zawodnika na dwudziestym metrze za co obejrzał czerwoną kartkę. Rzut wolny wykonywał Kosecki, piłka po jego strzale odbiła się od głowy Westcara i wpadła do bramki myląc bramkarza. Udało nam sie wyrównać w ostatnich minutach i teraz czekała nas dogrywka. Dogrywka tak w której nic nie ugraliśmy i musieliśmy sobie radzić w rzutach karnych. Tam moi zawodnicy przysporzyli mi trochę kłopotów, lecz ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie i pokonaliśmy Rugby w karnych 3-1.

 

03.10.2007. | Rockingham Road, Kettering : 841 widzów | Puchar Anglii, 2 runda kwalifikacyjna [2/2]

[bSN] Kettering (1) 2:2 (0) Rugby [AMA]

Bramki : Totti (27 k), Craig Westcar (89) - Mick Way (59), Justin Martin (67)

 

W 87 minucie spotkania Duane Aldred (Rugby) otrzymał czerwoną kartkę.

 

MoM : Mick Way (Rugby) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges ('46 Brady), Dempster, Lloyd ('46 Kosecki), Totti - Burton ('69 Rawle), Westcar.

Odnośnik do komentarza

13 października wyjeżdżaliśmy do Leyton by zmierzyć się z dobrą drużyną w ramach kolejnej fazy Pucharu Anglii. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie gdyż obie drużyny w ostatnim czasie prezentowały podobne wyniki. W spotkaniu mogłem skorzystać już z usług Juraka i Kaźmierczaka, którzy wyleczyli swoje kontuzje, ale mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych. Pierwszą dogodną sytuację w tym meczu stworzyła moja ekipa. Westcar zagrał do Burtona, który z kilku metrów strzelił wysoko nad bramką. To była chyba jedyna nasza dobra okazja w pierwszej części gry. Do przerwy więc mieliśmy bezbramkowy remis.

 

Drugą część zaczęliśmy wręcz okropnie kiedy to nasz bramkarz puścił straszną bramkę pod nogami po strzale Kay'a. Gospodarze nie zamierzali cofnąć się do obrony i bronić wyniku. Było całkiem odwrotnie i gospodarze stwarzali sobie kolejne okazję do zdobycia bramki. W 82 minucie spotkania Trotter zgubił piłkę co skrzętnie wykorzystali goście, którzy wyszli z kontrą, którą mocnym strzałem pod poprzeczkę zakończył Evans. Mieliśmy jeszcze okazję na zdobycie honorowej bramki, lecz Jurak po strzale zza pola karnego trafił w słupek. Odpadamy z Pucharu Anglii dość szybko z czego nie jestem zadowolony ja, a przede wszystkim kibice drużyny.

 

13.10.2007. | Wingate Leyton Stadium, Leyton : 1019 widzów | Puchar Anglii, 3 runda kwalifikacyjna.

[AMA] Leyton (0) 2:0 (0) Kettering [bSN]

Bramki : Frank Kay (48), Stephen Evans (82)

 

MoM : Frank Kay (Leyton) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges, Kosecki ('46 Kaźmierczak), Trotter, Totti ('74 Brady) - Burton ('46 Jurak), Westcar.

Odnośnik do komentarza

Dobra chłopaki powracam już do pisania.

 

Następnym spotkaniem było podjęcie drużyny z Alfreton, która zajmowała 14 miejsce w tabeli. Nie mogłem lekceważyć tego rywala gdyż parokrotnie pokazali, że potrafią grać w piłkę również na wyjazdach. Moja ekipa jednak zaczęła od mocnego uderzenia. w 16 minucie Brady wrzucił piłkę w pole karne, a piłkę pewnie głową do bramki skierował Kosecki. Mieliśmy jeszcze kilka okazji przed przerwą, lecz Kosecki nie miał już tyle szczęścia co przy strzale z 16 minuty. Obudzili się zatem goście, którzy egzekwowali rzut wolny z dwudziestego metra. Piłkę uderzył jeden z pomocników piłkę przed siebie skierował nasz bramkarz co bardzo dobrze wykorzystał Rickards wyrównując stan spotkania.

 

Druga odsłona nie była już tak ciekawa. Drużyny ograniczały się do ataków podbramkowych i mecz najczęściej toczył się w środkowej części boiska. Moi zawodnicy stracili wiarę na strzelenie tego zwycięskiego gola. Goście również skupili się tylko na remisie. Tak się właśnie skończyło i na Rockingham Road mieliśmy podział punktów.

 

17.10.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1402 widzów | Blue Square North [12/42] |

[8] Kettering (1) 1:1 (1) Alfreton [14]

Bramki : Jakub Kosecki (16) - Scott Rickards (38)

 

MoM : Scott Rickards (Alfreton) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges ('46 Totti), Dempster ('46 Purches), Kaźmierczak, Brady - Kosecki ('46 Jurak), Westcar.

 

P.S Gramy strasznie w kratkę. Nie tylko ja to dostrzegłem również władze klubu nie są zadowolone tym faktem. Mamy najlepszy skład w lidze, a nie potrafimy wygrywać. W czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza

Terminarz w październiku jest wyjątkowo napięty. Tym razem po trzech dniach mierzyliśmy się z zajmującym 14 miejsce Blyth. Już od samego początku przycisnęliśmy gospodarzy. W 4 minucie dogodną okazję zmarnował Westcarr kiedy bramkarz po jego strzale głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nasza przewaga była wyraźna, lecz brakowało jak zwykle najważniejszego gola. W 45 minucie w polu karnym ciągnięty był Totti. Jedenastkę pewnie wykorzystał Westcarr, który zafundował gościom bramkę do szatni.

 

Druga część gry była jeszcze lepsza. Chłopaki tym razem zaczęli wykorzystywać swoje okazję podbramkowe. W 52 minucie po podaniu Kaźmierczaka strzelec pierwszej bramki podwyższył prowadzenie kiwając sprytnie golkipera gospodarzy. Swoim kunsztem strzeleckim popisał się również Kaźmierczak, który wpadł z furią w pole karne i strzałem pod nogami bramkarza zdobył bramkę. Goście zaczęli dopiero grać na ostatnie dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Mimo kilku dogodnych okazji nie wykorzystali ich, a my mogliśmy się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów i awansu na piątą pozycję w ligowej tabeli.

 

20.10.2007. | Croft Park, Blyth : 245 widzów | Blue Square North [13/42] |

[14] Blyth (0) 0:3 (1) Kettering [8]

Bramki : Craig Westcarr (45k, 52), Paweł Kaźmierczak (63)

 

MoM : Craig Westcarr (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Prosser, Kemp - Bridges, Dempster, Kosecki ('46 Kaźmierczak), Brady ('46 Jurak) - Westcarr ('69 Burton), Totti.

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po pogromie w Blyth na naszym stadionie pojawiło się Harrogate. Drużyna z którą praktycznie nie mogliśmy przegrać gdyż zajmowała osiemnastą pozycję w tabeli, ale nie takie rzeczy się już zdarzały i moja ekipa wyszła na boisko strasznie zdeterminowana. Mimo to goście odważniej zaczęli spotkanie i próbowali nam strzelić gola. Na szczęście ich strzały były bardzo słabe i najczęściej kibice po ich strzałach łapali piłki na najwyższych sektorach. My natomiast obudziliśmy się dopiero w 40 minucie kiedy przeprowadziliśmy pierwszy atak. Westcarr zagrał do ładnie ustawionego Trottera, który niestety z paru metrów spudłował. Do przerwy po bardzo przeciętnej grze obu ekip był bezbramkowy remis.

 

Druga odsłona wydawała się na nie co ciekawszą. Akcje które przeprowadzały obie ekipy mogły się spodobać kibicom zgromadzonym w dzisiejszym dniu na Rockingham Road. Mimo to wciąż na drewnianej tablicy wyników mieliśmy dalej bezbramkowy remis. W 72 minucie moja ekipa przeprowadziła najważniejszą akcję w meczu. Kemp zagrał piłkę z prawej strony w pole karne, która zdołała przejść wszystkich piłkarzy. Na końcu jednak spokojnie przyjął ją Bridges i technicznym strzałem w lewe okno otworzył wynik spotkania. Goście byli bezradni licząc mocno w tym spotkaniu na remis. Nam udało się pewnie dotrwać do końca i po raz kolejny zainkasowaliśmy komplet punktów.

 

23.10.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1332 widzów | Blue Square North [14/42] |

[5] Kettering (0) 1:0 (0) Harrogate [18]

Bramka : David Bridges (72)

 

W 14 minucie spotkania Leigh Wood (Harrogate) doznał kontuzji.

 

MoM : Tom Kemp (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges, Trotter, Kaźmierczak ('46 Dempster), Brady ('73 Totti) - Kosecki ('46 Jurak), Westcarr.

Odnośnik do komentarza

W ostatniej kolejce rozegranej w październiku czekało nas wyjazdowe spotkanie z Solihull Moors. Rywal który potrafi grać to wiem. Kilkakrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony odbierając punkty klubom z samej czołówki. Mimo wszystko drużyna ze słabszymi rywalami grała w kratkę co w obecnej chwili daje jej 12 lokatę. Spotkanie zaczęliśmy od znaczących ataków. W 3 minucie groźnie głową uderzał Kosecki, lecz piłka zdecydowanie ominęła prawy słupek bramki. W szesnastej minucie objęliśmy prowadzenie. Rzut wolny sprzed połowy wykonywał Maciorowski. Piłka mocno uderzona po jego strzale całkowicie zmyliła bramkarza, która wpadła za kołnierz golkiperowi ! Przepiękna bramka, która szybko powinna znaleźć się na wielu stronach internetowych ! Na drugiego gola dla naszej drużyny musieliśmy czekać prawie do końca połowy. Piłkę z prawej strony wrzucił Brady, a głową bardzo dobrze uderzył Jurak nie dając kompletnych szans bramkarzowi. Mieliśmy dzisiaj naprawdę ochotę na grę. Przed przerwą jeszcze jedną bramkę dołożył Totti, który pięknym technicznym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi.

 

Druga połowa nie co się uspokoiła. Zależało nam na zwycięstwie, lecz te ataki nie wyglądały tak jak w 1 części gry. Doskonałą okazję miał Jurak, który praktycznie wychodził sam na sam z bramkarzem, lecz od tyłu za koszulkę pociągnął go jeden z obrońców. Liczyłem na to, że sędzia jeszcze bardziej osłabi przeciwnika dając mu czerwoną kartkę, lecz sędzia był dość pobłażliwy dając jedynie żółto. W 78 minucie meczu gospodarze stworzyli sobie najdogodniejszą okazję, którą zdołali wykorzystać. Ładną piłkę w pole karne dostał Arojogun, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki w prawy róg dając honorową bramkę swojej drużynie. Rezultat utrzymał się, a my mogliśmy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa osiągniętego w dobrym stylu !

 

27.10.2007. | Damson Park, Solihull : 549 widzów | Blue Square North [15/42] |

[12] Solihull Moors (0) 1:3 (3) Kettering [5]

Bramki : Temitope Arojogun (78) - Jacek Maciorowski (16), Wojciech Jurak (41), Totti (45)

 

MoM : Jacek Maciorowski (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek ('46 Prosser), Piłatowski, Kemp - Totti, Kaźmierczak, Trotter ('46 Bridges), Brady ('75 Westcarr) - Jurak, Kosecki.

Odnośnik do komentarza

Październik 2007

 

Bilans : 3-2-1, 10:6

Liga : 2nd. [-3], 29 pkt, 27:19

Puchar Anglii : 3 runda kwalifikacyjna [ 0:2 vs, Leyton ]

Finanse : 14.570 euro. [ - 2.560 euro. ]

Dostępne fundusze transferowe : + 24.795 euro.

 

Transfery (Świat):

 

1. Pascal Camadini [ 35 lat, PŚ, Francja 0/0 ] RC Strasbourg -----> Chateauroux za 475.000. euro.

2. Carl Tourenne [ 35 lat, DP, OP PŚ, Francja 0/0 ] Stade de Reims -----> Chamois Niortais za 325.000. euro.

3. Stephane Dumont [ 25 lat, DP, Francja 0/0 ] LOSC Lille Metropole -----> RC Strasbourg za 300.000. euro.

4. Romain Poyet [ 26 lat, NŚ, Francja 0/0 ] Dijon Football -----> US Boulogne CO za 210.000. euro.

5. Lhadji Badiane [ 20 lat, OP L, NŚ, Francja U-21 1/0 ] Stade Rennais -----> Valenciennes za 40.000. euro.

 

Transfery (Polska): Brak

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Arsenal (+2)

Anglia, Coca-Cola Championship : West Bromwich (+0)

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Port Vale (+2)

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Rotherham (+4)

Anglia, Blue Square Premier : Northwich (+2)

Anglia, Blue Square North : Worcester (+3)

Anglia, Blue Square South : Dorchester (+2)

Belgia, Ekstraklasa : Westerlo (+3)

Bułgaria, Ekstraklasa : CSKA Sofia (+0)

Finlandia, Ekstraklasa : MyPa (+1) M

Francja, Ligue 1 : Olympique Lyon (+1)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+2)

Hiszpania, Primera Division : Real Madryt (+2)

Hiszpania, Segunda Division : Real Sociedad (+0)

Irlandia, Ekstraklasa : Drogheda United (+0)

Irlandia, I liga : Shelbourne (+0)

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Cliftonville (+2)

Irlandia Północna, I liga : Banbridge (+2)

Irlandia Północna, II liga : Brantwood (+1)

Niemcy, Bundesliga : Bayern Monachium (+11)

Niemcy, 2 Bundesliga : Koln (+4)

Polska, Ekstraklasa : Legia (+3)

Polska, I liga : Arka (+0)

Serbia, Ekstraklasa : Beżanija (+4)

Serbia, I liga : Wożdowac (+2)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+8)

Słowacja, I liga : Podbrezova (+1)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+7)

Szkocja, I liga : Morton (+2)

Szkocja, II liga : Brechin (+0)

USA, MLS (Zachód) : Salt Lake (+0) A

USA, MLS (Wschód) : New England (+3) A

Włochy, Serie A : Juventus (+5)

Włochy, Serie B : Spezia (+0)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach :

 

04.10.2007. | PUEFA, 1 runda [2/2] | Groclin 0:1 Basel [ Streller '47 ] AWANS : Basel

04.10.2007. | PUEFA, 1 runda [2/2] | Rosenborg 3:1 Bełchatów [ Tettey '53, Jamtfall '83, '88 - Garguła '28 ] AWANS : Rosenborg

 

Reprezentacja Polski :

 

13.10.2007. | EME [12/14] | Polska 1:0 Kazachstan [ Jeleń '15 ]

Dudek - Gancarczyk, Lewandowski, Głowacki, Żewłakow ('71 Golański) - Sobolewski ('90 Mila) - Kaźmierczak, Garguła - Iwański - Wichniarek, Jeleń ('71 Żurawski).

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1512] 2. Włochy [1496] 3. Argentyna [1464] 24. Polska (886)

Odnośnik do komentarza

W pierwszym listopadowym spotkaniu podejmowaliśmy Redditch. Spotkanie to zostało okrzyknięte najciekawszym meczem kolejki mimo, że byliśmy wiceliderami, a goście zajmowali odległą dziesiątą lokatę. Spotkanie od samego początku przysporzyło nam wiele emocji. Pierwszy groźny strzał w tym spotkaniu oddał Kosecki, lecz bardzo dobrze piłkę sparował golkiper gości. W 16 minucie udało nam się objąć prowadzenie. Bridges zagrał piękną piłkę na dobieg do Kaźmierczaka, który stojąc na przeciw golkipera pewnie umieścił futbolówkę w siatce. W 21 minucie gry goście zdołali wyrównać. Downes zagrał do Forintona, który z kilku metrów pokonał Harpera. Jak się okazało po meczu napastnik gości znajdował się na pozycji spalonej. Mimo kilku ciekawych akcji z obu stron żadna z ekip w pierwszej części gry nie strzeliła już bramki.

 

Druga odsłona również była niezwykle ciekawa. Mieliśmy nie co mniej okazji bramkowych, a dużo walki w środku pola. W 73 minucie Kaźmierczak zagrał do Juraka, który z kilku metrów fatalnie spudłował. Byłem strasznie zły na niego. Trampkarze z okręgówek w lidze polskiej wykorzystaliby takie sytuacje. Co się odwlecze to nie uciecze. W 84 minucie O'Louglin po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem skierował piłkę do bramki ! Byłem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Spotkanie dobiegło końca, a my zanotowaliśmy na swoim koncie czwartą wygraną z rzędu w lidze.

 

07.11.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1570 widzów | Blue Square North [16/42] |

[2] Kettering (1) 2:1 Redditch United [10]

Bramki : Paweł Kaźmierczak (16), Charlie O'Loughlin (84) - Howard Forinton (21)

 

W 31 minucie spotkania Luke Prosser (Kettering) doznał kontuzji.

 

MoM : Charlie O'Loughlin (Kettering) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Prosser ('31 O'Loughlin), Kemp - Bridges ('77 Totti), Kaźmierczak, Dempster, Brady - Kosecki ('46 Westcarr), Jurak.

Odnośnik do komentarza

Nastąpiła mała pomyłka mecz z Redditch odbył się 5 listopada, a nie jak wcześniej napisałem siódmego.

 

Nie mieliśmy dużo czasu na odpoczynek już dwa dni później czekał nas ciężki mecz z Barrow, które mimo tego, że zajmuję piętnastą lokatę było dobrym przeciwnikiem. Pokonali wysoko Telford (3-0) i Boston (1-0). Byliśmy faworytami, lecz wiedziałem, że goście mogą wiele zwojować w tym spotkaniu. Od początku spotkanie nie było ciekawe. Dużo gry w środku pola i fauli to chyba najważniejsze wydarzenia pierwszej części gry. Po bardzo nudnej grze remisowaliśmy po pierwszej połowie bezbramkowo remisowaliśmy.

 

Druga odsłona była bardzo podobna do pierwszej. Nic ciekawego nie wydarzyło się aż do 90 minuty. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Trotter, który strzałem zza 16 metrów trafił w poprzeczkę. Nasza passa zwycięstw została przerwana i na Rockingham Road po bardzo nudnym meczu obie drużyny podzieliły się punktami.

 

07.11.2007. | Rockingham Road, Kettering : 1582 widzów | Blue Square North [17/42] |

[2] Kettering (0) 0:0 (0) Barrow [15]

 

W 40 minucie spotkania Jon Brady (Kettering) doznał kontuzji.

W 82 minucie spotkania Neil Quinn (Barrow) doznał kontuzji.

 

MoM : Jacek Maciorowski (Kettering) - [7]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Prosser, Kemp - Bridges, Kosecki ('46 Kaźmierczak), Trotter, Brady ('40 Totti) - Burton ('46 Jurak), Westcarr.]

Odnośnik do komentarza

Trzynastego listopada czekało nas ciężkie spotkanie. Jechaliśmy do Boston, aby podjąć lokalnego rywala w ramach walki o Puchar Conference. W spotkaniu mogłem skorzystać z wszystkich zawodników prócz leczącego wciąż kontuzje Howe'a. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze. W czwartej i dwunastej minucie swoich stuprocentowych akcji nie wykorzystał Jurak. Te akcje najwyraźniej się zemściły, gdyż w 17 minucie płaskim strzałem po ziemi bramkę gospodarzom zafundował Galbraith. Jak najszybciej chcieliśmy odrobić stratę dzielącą nas do rywala. Gospodarze jednak zagrali bardzo uważnie i nie udało się już nam strzelić bramki w pierwszej połowie.

 

Druga odsłona zaczęła się dla nas wręcz fantastycznie. Wprowadzony na boisko Westcarr mocno uderzył z około dwudziestego metra nie dając żadnych szans bramkarzowi. Nasza przewaga rosła z minuty na minutę. Dowodem naszych starań była strzelona druga bramka przez nasz zespół. Po pięknym podaniu naszego prawoskrzydłowego piłkę do bramki z ostrego kąta skierował Kaźmierczak. Mimo nacisków gospodarzy w końcówce nie udało się już zmienić wyniku dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z awansu do kolejnej rundy tego pucharu.

 

13.11.2007. | York Street, Boston : 629 widzów | Puchar Conference, 2 runda |

[bSN] Boston United (1) 1:2 (0) Kettering [bSN]

Bramki : David Galbraith (17) - Craig Westcarr (49), Paweł Kaźmierczak (65)

 

W 73 minucie spotkania David Galbraith (Boston) doznał kontuzji.

 

MoM : Craig Westcarr (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek ('46 Piłatowski), Prosser, Kemp - Totti, Dempster ('79 Trotter), Kaźmierczak, Brady - Jurak, Kosecki ('46 Westcarr).

Odnośnik do komentarza

Zacięła mi się gra co wiązało się z rozegraniem na nowo ostatnich trzech spotkań :

 

Kettering - Redditch 0-0

Kettering - Barrow 0-1 [ Wilson '53 ]

Boston - Kettering 0-3 [ Westcarr '14, Marek '33 (k), Trotter '49 ]

 

Mimo wszystko jestem na minus co nie za bardzo mnie to uszczęśliwia. W następnym odcinku przedstawię mecz z Hinckley.

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy tydzień odpoczynku przed spotkaniem z Hinckley. Czekało nas wyjazdowe spotkanie, które w każdym stopniu nie zapowiadało się na łatwe. Zajmowaliśmy piątą lokatę a do pozycji wicelidera traciłem 2 punkty. Jak widać w czołówce jest bardzo ciasno, chociaż lider Worcester powoli wyrabia sobie wysoką przewagę punktową nad resztą stawki. Spotkanie zaczęło się od naszych mocnych ataków. W 4 minucie bramkę po dośrodkowaniu Brady'ego mógł zdobyć Jurak, lecz ostatecznie piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Drugiej dogodnej okazji młody Polak nie mógł zmarnować. Po podaniu głową od Westcarr'a wyszedł z piłką w stronę bramkarza i mocnym strzałem w lewy róg otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Okazji do końca pierwszej części gry mieliśmy jeszcze wiele, ale ostatecznie zawiodła skuteczność. Gospodarze rzadko siedzieli na naszej połowie mogąc pochwalić się tylko jednym strzałem oddanym w pierwszej części gry.

 

Druga odsłona była równie ciekawa, ale tylko za sprawą mojej ekipy, która chciała w tym meczu zdobywać bramki. Kolejnego gola w 55 minucie zdobył Kaźmierczak, który oddał piekielnie mocny strzał z dwudziestu metrów. Asystę przy jego strzale zaliczył Maciorowski. Gospodarze najwyraźniej pogodzili się z porażką i całkowicie stracili chęć do gry. Ten wynik nam odpowiadał i takim właśnie rezultatem zakończyliśmy dzisiejsze spotkanie.

 

21.11.2007. | Marston Stadium, Hinckley : 293 widzów | Blue Square North [18/42] |

[12] Hinckley (0) 0:2 (1) Kettering [5]

Bramki : Wojciech Jurak (17), Paweł Kaźmierczak (55)

 

MoM : Paweł Kaźmierczak (Kettering) - [8]

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Totti, Kaźmierczak ('71 Dempster), Trotter, Brady ('46 Hall) - Jurak ('71 Kosecki), Westcarr.

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem z Ramsgate zakontraktowaliśmy Macieja Pazdana, który będzie pracował w klubie w roli scouta.

 

Jak wcześniej wspomniałem w ostatnim meczu listopada graliśmy z Ramsgate na własnym stadionie w ramach pucharu FA Trophy. To że byliśmy faworytami nie było żadną nowością. Podobnie było na boisku. To my w pierwszej części gry stworzyliśmy sobie najdogodniejsze okazję. W 34 minucie najlepszą okazję zmarnował Jurak, który wychodząc na przeciw bramkarzowi trafił w poprzeczkę. Pierwsza połowa po wyraźnej naszej przewadze zakończyła się remisem. Jakoś nie umiemy dobrze zagrać w pucharach. Wcześniej polegliśmy z podobną drużyną w Pucharze Anglii.

 

Druga odsłona to również masowe ataki ''czerwonych''. Najlepszą okazję miał w 64 minucie Kosecki, który strzałem głową trafił w słupek. Mieliśmy również dużego pecha gdyż kontuzji w spotkaniu nabawili się Totti i Jurak. Mimo tego, że w całym spotkaniu przeważaliśmy nie udało nam się zdobyć żadnej bramki i o tym kto awansuje rozstrzygnie jeszcze jedno spotkanie.

 

26.11.2007. | Rockingham Road, Kettering : 823 widzów | FA Trophy, 3 runda kwalifikacyjna |

[bSN] Kettering (0) 0:0 (0) Ramsgate [AMA]

 

W 90 minucie spotkania Totti (Kettering) doznał kontuzji.

 

Kettering : Harper - Maciorowski, Marek, Piłatowski, Kemp - Totti, Trotter ('46 Dempster), Kaźmierczak ('80 Purches), Brady ('46 Westcarr) - Jurak, Kosecki.

 

MoM : Kenny Prosser (Ramsgate) - [7]

Odnośnik do komentarza

Listopad 2007

 

Bilans : 2-2-1, 5-1

Liga : 5th. [-8], 33 pkt, 29:20

Puchar Anglii : 3 runda kwalifikacyjna [ 0:2 vs Leyton ]

Puchar Conference : 3 runda kwalifikacyjna [ vs Workington ]

FA Trophy : 3 runda kwalifikacyjna [ vs Ramsgate ]

Budżet : 4.250. euro [ - 10.320 euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Kemal Bourhani [ 26 lat, NŚ, Francja 0/0 ] Lorient -----> Le Havre za 1.100.000. euro.

2. Hamilton Ricard [ 33 lata, NŚ, Kolumbia 27/5 ] Shenhua -----> Rosenborg za 825.000. euro.

3. Radoslav Zabavnik [ 27 lat, O PL, Słowacja 31/1 ] Sparta Praga -----> Elfsborg za 800.000. euro.

4. Zahir Zerdab [ 25 lat, OP/NŚ, Francja 0/0 ] Stade de Reims -----> Dijon Football za 375.000. euro.

5. Roberto Brown [ 30 lat, NŚ, Panama 43/14 ] Montreal -----> Houston za 70.000. euro.

 

Transfery (Polska): Brak

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Arsenal (+2)

Anglia, Coca-Cola Championship : West Brom (+1)

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Port Vale (+1)

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Rotherham (+1)

Anglia, Blue Square Premier : Northwich (+4)

Anglia, Blue Square North : Worcester (+6)

Anglia, Blue Square South : St. Albans (+0)

Belgia, Ekstraklasa : Standard (+2)

Bułgaria, Ekstraklasa : Lewski Sofia (+2)

Finlandia, Ekstraklasa : MyPa (+1) M

Francja, Ligue 1 : FC Lorient (+2)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+7)

Hiszpania, Primera Division : Real Madryt (+1)

Hiszpania, Segunda Division : Tenerife (+1)

Irlandia, Ekstraklasa : Cork City (+3) M

Irlandia, I liga : Shelbourne (+3) M

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Cliftonville (+0)

Irlandia Północna, I liga : Lurgan Celtic (+0)

Irlandia Północna, II liga : Moyola Park (+6)

Niemcy, Bundesliga : Bayern Monachium (+9)

Niemcy, 2 Bundesliga : Koln (+11)

Polska, Ekstraklasa : Lech Poznań (+2)

Polska, I liga : Lechia Gdańsk (+2)

Serbia, Ekstraklasa : Crvena Zvezda (+2)

Serbia, I liga : Wożdowac (+7)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+7)

Słowacja, I liga : Podbrezova (+3)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+9)

Szkocja, I liga : Morton (+4)

Szkocja, II liga : Ross County (+1)

USA, MLS : Los Angeles (vs New York 1:0) M

Włochy, Serie A : Juventus (+3)

Włochy, Serie B : Chievo (+1)

 

Polskie kluby w europejskich pucharach : Brak

 

Reprezentacja Polski :

 

17.11.2007. | EME [13/14] | Polska 2:0 Belgia [ Mila '37, Jeleń '60 ]

Dudek - Gancarczyk, Łągiewka, Głowacki, Golański - Żewłakow - Kaźmierczak, Garguła ('73 Krzynówek) - Mila - Wichniarek, Jeleń ('73 Saganowski).

 

21.11.2007. | EME [14/14] Serbia 1:1 Polska [ Vidić '21 (k) - Wichniarek '33, Łągiewka '87 cz.k. ]

Dudek - Gancarczyk ('85 Bronowicki), Łągiewka, Jop ('80 Saganowski), Żewłakow - Lewandowski - Garguła ('80 Błaszczykowski), Zganiacz - Mila - Wichniarek, Jeleń.

 

Polacy ostatecznie wywalczyli awans do Mistrzostw Europy.

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1562] 2. Argentyna [1500] 3. Włochy [1473] 24. Polska [884]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...