Skocz do zawartości

Anglia - Tak to ten kraj


Filippo

Rekomendowane odpowiedzi

Szesnastego lutego jechaliśmy do Leigh by podjąć tam ostatnią drużynę w tabeli, która praktycznie nie miała już żadnych szans na wydostanie się z tej okrutnej strefy. W meczu z nami musieli postawić wszystko na jedną kartę by zdobyć jakiekolwiek punkty, które by im pomogły w utrzymaniu. I tak zdeterminowanie właśnie wyszli gospodarze. W pierwszej połowie w ogóle nie istnieliśmy i byliśmy zamknięci na własnej połowie przez cały mecz. Gospodarzom udało się zdobyć bramkę na kilka minut przed zakończeniem pierwszej części. Mark Jackson zdobył bramkę z najbliższej odległości po wspaniałym podaniu Carnocka.

 

Nieźle ryknąłem na moich zawodników w szatni i myślałem, że to poskutkuje. Myliłem się jednak moi zawodnicy dalej grali piach. Nie wiem co się z nimi działo ostatnio chyba wpadli w jakiś słabszy okres. Gospodarzom też nigdzie się nie śpieszyło i chcieli jak najbardziej utrzymać ten rezultat. W 90 minucie spotkania udało nam się wyrównać i zdobyć jeden punkt po tym jak Brady fantastycznie wykorzystał rzut wolny z lewej strony boiska.

 

16.02.2008. | Hilton Park, Leigh : 188 widzów | Blue Square North [31/42] |

[22nd] Leigh (1) 1:1 (0) Kettering Town [4th]

1:0 - Mark Jackson '41

1:1 - Jon Brady '90

 

Harper - Prosser, Piłatowski, Marek, Howe - Kaźmierczak, Dempster ('46 Bridges) - Totti, Jurak, Westcarr - Burton ('46 Brady).

 

MoM : Jon Brady [PP, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później czekało nas spotkanie z Grays w ramach Pucharu Conference. Spotkanie zapowiadało się na bardzo ciekawe. Moi zawodnicy chcieli bardzo odegrać się na przeciwnikach, którzy wyeliminowali ich w FA Trophy. Goście zajmowali pozycję wicelidera w Blue Square Premier co było niezwykłym osiągnięciem dla ich klubu. Spotkanie od samego początku było rozgrywane w szybkim tempie i obie ekipy na zmianę atakowały bramki strzeżonych przez golkiperów. Najlepszą okazję w pierwszej części gry miał Jurak kiedy wyszedł w akcję ''sam na sam'' po podaniu Westcarr'a, lecz zabrakło mu zimnej krwi trafiając prosto w bramkarza.

 

Druga odsłona nie co opadła. Ekipy jakby straciły zapał do gry i nie zależało im już tak na bramkach. Końcówka jednak przysporzyła nie co emocji. Najpierw z piętnastu metrów strzelał Westcarr, lecz strzelił prosto w rękawice bramkarza. Goście również się odwdzięczyli strzałem z kilku metrów, gdzie doskonałą paradą popisał się Harper. Mimo wszystko w regulaminowym czasie nie padły już bramki i mecz miała rozstrzygnąć dogrywka lub w ostateczności karne.

 

Jedyną wartą obejrzenia akcją w dogrywce była nieprawidłowo zdobyta bramka przez Westcarr'a. Nasz napastnik wyskoczył do główki i skierował piłkę do siatki, lecz sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu. Mecz rozstrzygnęły karne, gdzie lepiej spisali się goście wygrywając w tym pojedynku 3-1.

 

19.02.2008. | Rockingham Road, Kettering : 835 widzów | Puchar Conference, Ćwierćfinał |

[bSN] Kettering Town (0) 0:0 (0) Grays [bSP] 1:3 (karne)

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges ('46 Totti), Dempster, Kaźmierczak, Brady ('46 Hall) - Jurak ('106 Buron), Westcarr.

 

MoM : Jon Ashton [O Ś, Grays] - 7

Odnośnik do komentarza

Ostatnim spotkaniem w lutym było podjęcie Hyde na własnym stadionie. Byliśmy zdecydowanymi faworytami w tym spotkaniu. Liga powoli dobiega ku końcowi i ciągle pięć czołowych drużyn ma szansę na awans. W tym meczu nie mógł zagrać Kaźmierczak, który został zawieszony za przekroczenie limitu żółtych kartek. Od początku obie ekipy narzucił szybkie tempo i wyprowadzały ataki. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W 27 minucie Westcarr zagrał do Juraka, który pięknie uderzył z 25 metrów nie do obrony. Nasza przewaga rosła z minuty na minutę. W ostatniej minucie pierwszej części gry udało nam się podwyższyć prowadzenie. Tym razem piękny strzał z dystansu oddał Westcarr.

 

Druga część nie była już tak emocjonująca. Prawdziwy kocioł miał miejsce w 53 minucie kiedy kilkakrotnie nacieraliśmy na bramkę rywali, lecz bezskutecznie. Goście mieli również swoje dziesięć minut w tym spotkaniu, lecz nie udało im się zdobyć bramki, gdyż do dobrej formy zaczął powracać Harper. Spokojnie kontrolowaliśmy grę do końca i słusznie zgarnęliśmy w tym spotkaniu komplet punktów.

 

25.02.2008. | Rockingham Road, Kettering : 1134 widzów | Blue Square North [32/42] |

[5th] Kettering Town (2) 2:0 (0) Hyde [18]

1:0 - Wojciech Jurak '27

2:0 - Craig Westcarr '45

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp ('74 Prosser) - Bridges, Dempster, Totti ('46 Purches), Brady - Jurak ('46 Burton), Westcarr.

 

MoM : Craig Westcarr [NŚ, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Luty 2008

 

Bilans : 2-4-0, 10:5

Liga : 4th. [-5], 55 pkt, 49:32

Puchar Anglii : 3 runda kwalifikacyjna [ 0:2 vs Leyton ]

Puchar Conference : Ćwierćfinał [ 1-3 karne vs. Grays ]

FA Trophy : 1 runda [ 0:2 vs Grays ]

Budżet : - 34.090. euro. [ + 803 euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Apodi [ 21 lat, O/WO/OP P, Brazylia 0/0 ] Vitoria -----> Santos za 3.800.000. euro.

2. Miguel Becerra [ 28 lat, BR, Meksyk 0/0 ] Santos Laguna -----> Chivas USA za 2.800.000. euro.

3. Gabriel Torje [ 18 lat, OP P, NŚ, Rumunia U-21 2/0 ] Poli 1921 -----> Steaua za 2.800.000. euro.

 

Transfery (Polska):

 

1. Tomasz Nowak [ 22 lata, OP Ś, Polska U-21 2/0 ] Korona Kielce -----> Zagłębie Lubin za 650.000. euro.

2. Maciej Mielcarz [ 27 lat, BR, Polska 0/0 ] Korona Kielce -----> Widzew Łódź za 625.000. euro.

3. Bartosz Fabiniak [ 25 lat, BR, Polska 0/0 ] Widzew Łódź -----> GKS Bełchatów za 575.000. euro.

 

Ligi europejskie:

 

Anglia, Premiership : Arsenal (+4)

Anglia, Coca-Cola Championship : Charlton (+12)

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Nottingham Forrest (+7)

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Rotherham (+8)

Anglia, Blue Square Premier : Aldershot (+4)

Anglia, Blue Square North : Stalybridge (+1)

Anglia, Blue Square South : Dorchester (+7)

Belgia, Ekstraklasa : Charleroi (+15)

Bułgaria, Ekstraklasa : Lewski (+3)

Finlandia, Ekstraklasa :

Francja, Ligue 1 : Olympique Lyon (+3)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+9)

Hiszpania, Primera Division : Real Madryt (+3)

Hiszpania, Segunda Division : Real Sociedad (+3)

Irlandia, Ekstraklasa :

Irlandia, I liga :

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Glentoran (+4)

Irlandia Północna, I liga : Banbridge (+3)

Irlandia Północna, II liga : Moyola Park (+7)

Niemcy, Bundesliga : Bayern (+3)

Niemcy, 2 Bundesliga : Koln (+6)

Polska, Ekstraklasa : Lech (+2)

Polska, I liga : Lechia (+2)

Serbia, Ekstraklasa : Crvena Zvezda (+7)

Serbia, I liga : Wożdowac (+12)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+7)

Słowacja, I liga : Podbrezova (+4)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+4)

Szkocja, I liga : Dundee (+3)

Szkocja, II liga : Ross County (+13)

USA, MLS : Inter (+5)

Włochy, Serie A : Chievo (+4)

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1606] 2. Argentyna [1603] 3. Włochy [1485] 22. Polska [949]

Włochy, Serie B :

Odnośnik do komentarza

Z początkiem marca czekało nas wyjazdowe spotkanie z Alfreton, drużyną zajmującą 19 lokatę w tabeli. Mimo wszystko w ostatnich spotkaniach grali całkiem nieźle. Zremisowali z Bostonem oraz skromnie wygrali z Worcester. Na spotkanie powołałem Jean'a Paula Marne francuskiego napastnika, który co raz lepiej radził sobie w rezerwach. O początku spotkania chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Już w ósmej minucie gospodarze objęli prowadzenie kiedy to Rickards z najbliższej odległości trafił do bramki. Jak się później okazało napastnik znajdował się na pozycji spalonej i sędzia nie powinien odgwizdywać bramki. W 27 minucie udało nam się skutecznie odpowiedzieć. Brady dośrodkował z prawej strony, a piłkę na nasze szczęście do własnej bramki skierował Power. Na przerwę schodziliśmy remisując w niezwykle ciekawym spotkaniu.

 

Początek drugiej połowy po raz kolejny zaprzepaściliśmy. W 56 minucie Doxey znalazł się w akcji sam na sam z naszym golkiperem posyłając mu piłkę pod nogami. Na domiar złego w 77 minucie O'Loughlin faulował w polu karnym co wiązało się jednocześnie z rzutem karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wilson. Jednocześnie mogliśmy zapomnieć o remisie. Spotkanie zakończyło się naszą przegraną z czego byłem strasznie niezadowolony, gdyż moja ekipa w tym meczu praktycznie nic nie pokazała.

 

01.03.2008. | Town Ground, Alfreton : 188 widzów | Blue Square North [33/42] |

[19] Alfreton Town (1) 3:1 (1) Kettering Town [4]

1:0 - Scott Rickards '8

1:1 - Peirce Power '27 (s)

2:1 - Shaun Doxey '56

3:1 - Laurie Wilson '77 (k)

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek ('46 O'Loughlin), Prosser - Bridges, Kaźmierczak, Dempster ('46 Totti), Brady - Jurak, Westcarr ('73 Marna).

 

MoM : Shaun Doxey [PŚ, Alfreton] - 8

Odnośnik do komentarza

Dziesiątego marca na Rockingham Road przyjeżdżała ekipa z Blyth. Czternasta pozycja w tabeli nie dawała im pozycji faworyta w tym meczu. W spotkaniu nie mogłem skorzystać z kontuzjowanego Juraka. Szansę za to dostał Marna. Od samego początku zaatakowaliśmy i osiągnęliśmy widoczną przewagę. Pierwszą bramkę zdobyliśmy dopiero w 33 minucie. Z lewej strony dośrodkował Bridges a piłkę sprytnie piętką do bramki skierował rozgrywający drugi mecz w barwach Kettering Marna. Druga bramka padła dokładnie dziesięć minut później. Ponownie zaistniał Francuz, który tym razem zagrał głową do wychodzącego na czystą pozycję Westcarr;a, który nie mógł zmarnować tak dogodnej okazji.

 

Goście w drugiej części również nie stwarzali żadnego zagrożenia. Przeprowadziłem zmiany, na boisku pojawili się zawodnicy, którzy najczęściej przesiadują na ławce rezerwowych. Przy trzeciej bramce dla naszej drużyny jeden z rezerwowych zaliczył ładną asystę. Mowa o Lloydzie, który podał fantastycznie do Westcarr'a, a ten mocnym strzałem po ziemi nie dał żadnych szans bramkarzowi. Przed trzecią bramką mieliśmy jeszcze wiele okazji do zdobycia bramki, a goście mogą się cieszyć, że skończyło się tylko na trzy bramkowej przewadze.

 

10.03.2008. | Rockingham Road, Kettering : 993 widzów | Blue Square North [34/42] |

[7th] Kettering Town (2) 3:0 (0) Blyth [14th]

1:0 - Jean Paul Marna '33

2:0 - Craig Westcarr '43

3:0 - Craig Westcarr '90

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Dempster ('67 Lloyd), Kaźmierczak, Brady ('46 Totti) - Marna ('46 Barratt), Westcarr.

 

MoM : Craig Westcarr [NŚ, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Piętnastego marca czekało nas kolejne spotkanie ligowe. W ramach 35 kolejki podejmowaliśmy Harrogate, które było jednym z kandydatów do spadku zajmując 21 lokatę w lidze. Pierwsza część była niezwykle ciekawa. Sto sześćdziesiąt osób nie mogło narzekać na brak emocji. Obie drużyny stwarzały sobie bardzo ładne akcje podbramkowe, lecz napastnicy obu drużyn nie mieli dzisiaj najlepszego dnia. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis i druga odsłona zapowiadała się niezwykle ciekawie.

 

Tak również było. Na prowadzenie udało nam się wyjść w 69 minucie spotkania. Dempster uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę co bardzo ładne wykorzystał Bridges kierując piłkę z kilku metrów do siatki. Nasza przewaga w drugiej połowie była bardzo widoczna i jednobramkowa przewaga nie za bardzo mnie satysfakcjonowała. Na dwa zero podwyższył Westcarr. W tej akcji ponownie zaistniał Dempster, który wykazał się fantastycznym przeglądem pola. Zdobyliśmy niezwykle ważne trzy punkty i dalej walczymy o awans z pierwszej lokaty.

 

15.03.2008. | Wetherby Road, Harrogate : 160 widzów | Blue Square North [35/42] |

[21st] Harrogate (0) 0:2 (0) Kettering Town [5th]

0:1 - David Bridges '69

0:2 - Craig Westcarr '84

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Kaźmierczak ('46 Purches), Dempster, Brady ('67 Hall) - Totti ('67 Burton), Westcarr.

 

MoM : David Bridges [PL, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Równy tydzień później czekał nas mecz gdzie na własnym stadionie podejmowaliśmy Solihull Moors. Słaba osiemnasta lokata gości nie dawała im pozycji faworyta w tym spotkaniu. Mecz rozpoczęliśmy dość dobrze stwarzając sobie kilka ładnych okazji do zdobycia bramki w przeciągu dziesięciu minut. W 17 minucie bramkarz w końcu skapitulował. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Dempster, który jednocześnie zanotował drugą bramkę w lidze. Nasza przewaga rosła z minuty na minutę. Druga bramka padła na kwadrans przed zakończeniem spotkania. Ponownie trafił Dempster tym razem perfekcyjnie wykonując rzut wolny. Jeszcze przed przerwą strzeliliśmy trzeciego gola. Tym razem dobrym podaniem popisał się Kaźmierczak, który zagrał w uliczkę do Westcarr'a, a ten z siedmiu metrów umieścił piłkę w siatce.

 

Druga odsłona była równie ciekawa. Nie zabrakło jakichkolwiek emocji. Bramek już w niej nie zobaczyliśmy, ale okazji było wiele. Najlepszą zmarnował Totti, który w 73 minucie meczu nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Marnie. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kontuzji doznał Maciorowski, który z boiska został zniesiony na noszach. Kolejne pewne zwycięstwo w naszym wykonaniu. Zajmujemy dalej piątą lokatę tracąc do lidera tylko 3 punkty.

 

22.03.2008. | Rockingham Road, Kettering : 1224 widzów | Blue Square North [36/42] |

[5th] Kettering Town (3) 3:0 (0) Solihull Moors [18th]

1:0 - John Dempster '17

2:0 - John Dempster '30

3:0 - Craig Westcarr '44

 

W 73 minucie spotkania Totti nie wykorzystał rzutu karnego.

W 88 minucie spotkania Jacek Maciorowski doznał kontuzji.

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek ('46 Prosser), Kemp - Bridges, Dempster, Kaźmierczak ('46 Totti), Brady - Burton ('46 Marna), Westcarr.

 

MoM : John Dempster [PŚ, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Dwa dni to nie dużo czasu na odpoczynek. Nasza ekipa właśnie po dwóch dniach zmierzyła się z Redditch. Nie mogłem skorzystać z usług Marka, który został powołany na zgrupowanie kadry U-21. W składzie wybiegło kilku zawodników, którzy na co dzień grzeją ławkę. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła niezwykle szybko. Już w 3 minucie Westcarr dograł do Burtona, który bez zastanowienia huknął z dwudziestego metra nie dając żadnych szans bramkarzowi ! Pierwsze minuty były zdecydowanie zdominowane przez nasz zespół. W 6 minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Tym razem bramką mógł się pochwalić Lloyd, który po wspaniałym podaniu Westcarr'a skierował piłkę do praktycznie pustej bramki ! Spotkanie nie co się uspokoiło. Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze dwie dogodne okazje. Pierwszą zaprzepaścił Howe który z siódmego metra posłał piłkę wysoko nad bramką. Druga akcja to wyjście na wolną pozycję Westcarr'a, który ostatecznie został podcięty przed polem karnym za co jeden z obrońców zobaczył czerwony kartonik.

 

W drugiej części kontrolowaliśmy wynik. Gospodarze ani razu poważnie nie zagrozili mojej bramce. To my ponownie zdominowaliśmy połowę, lecz żadnej bramki w tym spotkaniu już nie strzeliliśmy. Jestem niezwykle zadowolony z tego zwycięstwa. Do lidera tracimy już tylko jeden punkt !

 

24.03.2008. | Valley Stadium, Redditch : 923 widzów | Blue Square North [37/42] |

[11st] Redditch United (0) 0:2 (2) Kettering Town [5th]

0:1 - Steve Burton '3

0:2 - Callum Lloyd '6

 

W 43 minucie spotkania Simon Rea [Redditch] otrzymał czerwoną kartkę.

 

Harper - O'Loughlin, Piłatowski ('46 Kemp), Prosser, Howe - Totti, Kaźmierczak, Lloyd ('46 Dempster), Hall - Burton, Westcarr ('72 Kosecki).

 

MoM : Callum Lloyd [PŚ, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Ostatnim spotkaniem w marcu była nie łatwa potyczka z Hinckley na własnym stadionie. Goście którzy zjawili się dzisiejszego dnia na Rockingham Road zajmowali odległą dziesiątą lokatę w tabeli. O pierwszej połowie chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Zagraliśmy dosłownie strasznie ! Drużyna która wygrała trzy czy tam cztery mecze z rzędu nie grała tak samo. Nie zobaczyliśmy w pierwszej części niczego ciekawego. Tak więc ponad 1400 kibiców zgromadzonych dzisiaj na stadionie nie mieli się z czego cieszyć.

 

Nieźle ryknąłem na moich graczy w szatni. Chciałem by zrozumieli, że zależy mi na awansie, a takie mecze jak te trzeba właśnie pewnie wygrywać. Szkoda, że moim zawodnikom nie zależało. Druga odsłona była praktycznie identyczna ! Krzyczałem z ławki robiłem co mogłem, ale nic nie poskutkowało. W 90 minucie bardzo dobrą okazję miał Barratt, który jednak główkował prosto w ręce golkipera. Cóż nie jestem zadowolony z przebiegu spotkania jak i wyniku. Mamy wspaniałych kibiców, którzy przychodzą na stadion w licznych grupach z nadzieją na zwycięstwo swojej drużyny. Ostatnio nie potrafimy grać na naszym stadionie co nie za bardzo mnie satysfakcjonuje.

 

31.03.2008. | Rockingham Road, Kettering : 1431 widzów | Blue Square North [38/42] |

[3rd] Kettering Town (0) 0:0 (0) Hinckley [10th]

 

Harper - Prosser, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges ('67 Totti), Kaźmierczak, Dempster ('46 Purches), Brady - Burton ('67 Barratt), Westcarr.

 

MoM : Stephen Glifford [O P, Hinckley] - 8

Odnośnik do komentarza

Marzec 2008

 

Bilans : 4-1-1, 11:3

Liga : 3rd. [-3], 68 pkt, 60:35

Puchar Anglii : 3 runda kwalifikacyjna [ 0:2 vs Leyton ]

Puchar Conference : Ćwierćfinał [ 1-3 karne vs. Grays ]

FA Trophy : 1 runda [ 0:2 vs Grays ]

Budżet : - 58.540. euro. [ - 24.440. euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Angelo [ 23 lata, O P, DP, Brazylia 0/0 ] ADAP Galo -----> Fluminense za 1.800.000. euro.

2. Ivan Stevanovic [ 24 lata, O/WO P, OP P, Serbia U-21 2/0 ] OFK Belgrad -----> Rosenborg za 775.000. euro.

3. Murilo [ 19 lat, BR, Brazylia 0/0 ] Williams Conection -----> Vila Nova za 110.000. euro.

 

Ligi europejskie :

 

Anglia, Premiership : Arsenal (+5)

Anglia, Coca-Cola Championship : Charlton (+14) M

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Nottingham Forrest (+17) M

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Rotherham (+10)

Anglia, Blue Square Premier : Aldershot (+6)

Anglia, Blue Square North : Southport (+0)

Anglia, Blue Square South : Dorchester (+11)

Belgia, Ekstraklasa : Charleroi (+6)

Bułgaria, Ekstraklasa : Lewski (+1)

Finlandia, Ekstraklasa :

Francja, Ligue 1 : Olympique Lyon (+4)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+8)

Hiszpania, Primera Division : Valencia (+2)

Hiszpania, Segunda Division : Real Sociedad (+2)

Irlandia, Ekstraklasa : Drogheda United (+1)

Irlandia, I liga : Dundalk (+0)

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Glentoran (+8)

Irlandia Północna, I liga : Ballyclare (+0)

Irlandia Północna, II liga : Moyola Park (+4)

Niemcy, Bundesliga : Bayern (+7)

Niemcy, 2 Bundesliga : Koln (+3)

Polska, Ekstraklasa : Korona (+1)

Polska, I liga : Arka (+3)

Serbia, Ekstraklasa : Crvena Zvezda (+10)

Serbia, I liga : Wożdowac (+18)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+4)

Słowacja, I liga : Podbrezova (+8)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+5)

Szkocja, I liga : Dundee (+5)

Szkocja, II liga : Ross County (+20) M

USA, MLS :

Włochy, Serie A : Inter (+1)

Włochy, Serie B : Chievo (+3)

 

Ranking FIFA :

 

1. Brazylia [1618] 2. Argentyna [1617] 3. Włochy [1497] 23. Polska [953]

Odnośnik do komentarza

Pierwszym kwietniowym spotkaniem była potyczka z trzynastym Barrow. Ten zespół bardzo dobrze grał na własnym stadionie, jednak jak chciałem myśleć o awansie musiałem jednocześnie to spotkanie wygrać. Pierwsza połowa kompletnie zawiodła, jeżeli chodzi o grę mojego zespołu. Nie oddaliśmy żadnego strzału na bramkę czym byłem niezwykle zdenerwowany. Nawrzeszczałem na moich zawodników jak tylko mogłem. Chciałem im przemówić do rozsądku, ale chyba na nic to się zdało. W drugiej połowie ponownie istnieli tylko gospodarze. W 69 minucie Purdy uderzył nie do obrony z wolnego i przegrywaliśmy. Na dodatek w 79 minucie Prosser bezczelnie sfaulował w polu karnym jednego z napastników gospodarzy. Karnego wykonywał Wilson, lecz piłka po jego strzale na szczęście minęła bramkę. Trzy minuty później jeszcze bardziej nastrój popsuł mi Bridges, który obejrzał czerwoną kartkę. Przegraliśmy zasłużenie, jeżeli mamy tak grać w wyższej lidze to w ogóle nie chciałbym awansować.

 

05.04.2008. | Holker Street, Barrow : 831 widzów | Blue Square North [38/42] |

[13rd] Barrow (0) 1:0 (0) Kettering Town [3rd]

1:0 - Richie Purdy '69

 

W 79 minucie spotkania Kyle Wilson [barrow] nie wykorzystał rzutu karnego.

W 82 minucie spotkania David Bridges [Kettering] otrzymał czerwoną kartkę.

 

Harper - Prosser, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Kaźmierczak ('46 Kosecki), Dempster, Brady ('46 Totti) - Burton ('65 Marna), Westcarr.

 

MoM : Richie Purdy [PŚ, Barrow] - 8

Odnośnik do komentarza

W czterdziestej kolejce mierzyliśmy się na własnym stadionie z dwunastym Hucknall. Byliśmy zdecydowanymi faworytami między innymi z faktu, że graliśmy przed własną publicznością. Spotkanie rozpoczęliśmy od mocnych ataków. Pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki mieliśmy w 18 minucie kiedy Kaźmierczak uderzył za wysoko z kilku metrów. Później było już tylko lepiej. W 24 minucie wyszliśmy na prowadzenie, kiedy sprytem wykazał się Burton kierując piłkę do bramki. Niespełna dwie minuty później podwyższyliśmy na 2-0 ! Brady dograł doskonale na dobieg do Westcarr'a, który spokojnie ominął bramkarza i skierował futbolówkę do siatki ! Ten bezpieczny rezultat utrzymaliśmy do przerwy. Mimo, że w 37 minucie mogliśmy podwyższyć prowadzenie, lecz skuteczność naszych napastników nie była najlepsza. Kilkakrotnie z kilku metrów trafiali prosto w bramkarza.

 

W przerwie przeprowadziłem dwie zmiany. Zmęczonego Dempstera zastąpił młodziutki Purches, a Brady'ego zastąpił Hall. Początek drugiej odsłony należał do gości, którzy bardzo dobrze zmotywowali się w szatni. Kontaktowego gola zdobył Dempsey kiedy nie dał szans naszemu golkiperowi po strzale z rzutu wolnego. Nie podłamało to nas. Wręcz przeciwnie zmotywowało do dalszej pracy. Z minuty na minutę stwarzaliśmy co raz to groźniejsze okazje na zdobycie gola. W 74 minucie bramkarz nie miał już żadnych szans. Kaźmierczak strzelił z rzutu wolnego prosto w bramkarza, który nie złapał piłki, a z dobitką szybko przybiegł Jurak nie marnując tak dogodnej okazji. Zdobyliśmy niezwykle cenne trzy punkty. Zostały jeszcze dwie kolejki do końca, a moja ekipa zajmuje czwarte miejsce dające im baraż o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

14.04.2008. | Rockingham Road, Kettering : 981 widzów | Blue Square North [40/42] |

[6th] Kettering Town (2) 3:1 (0) Hucknall [12nd]

1:0 - Steve Burton '24

2:0 - Craig Westcarr '26

2:1 - Paul Dempsey '52

3:1 - Wojciech Jurak '74

 

W 90 minucie spotkania Danny Bacon doznał kontuzji.

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Totti, Kaźmierczak, Dempster ('46 Purches), Brady ('46 Hall) - Burton ('64 Jurak), Westcarr.

 

MoM : Craig Westcarr [NŚ, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy dwa tygodnie na zregenerowanie sił. Pod koniec kwietnia na Rockingham Road przyjeżdżało Workington. Spotkanie było niezwykle ważne z dwóch powodów. My walczyliśmy ciągle o awans a goście o utrzymanie. Pierwsze dwadzieścia minut całkowicie zawiodło kibiców, którzy dzisiaj przywędrowali na nasz stadion. W 24 minucie humory kibicom zdołał poprawić Burton strzelając bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Brady'ego. Chęć strzelenia następnego gola była bardzo duża. Jednobramkowa przewaga nie za bardzo nas satysfakcjonowała. Mieliśmy kilka okazji by zdobyć gola przed przerwą, lecz goście mogli dziś liczyć na dobrze dysponowanego bramkarza.

 

Druga odsłona to zmasowane ataki naszej drużyny. W 51 minucie spotkania Totti zdobył niesamowitą bramkę ! Nasz młody zawodnik popędził lewą stroną i praktycznie z zerowego konta oddał strzał, który szczęśliwie wpadł do siatki ! Gra gości nie wyglądała najlepiej. My przejęliśmy inicjatywę, a oni tylko wykopywali piłkę na przód. Nasza przewaga była bezpieczna i strzelanie bramek nie było już tak bezpieczne. To zwycięstwo dało nam grę w barażach. Przy wielkim szczęściu możemy jeszcze awansować z pierwszej lokaty. W ostatniej kolejce w wyjazdowym spotkaniu podejmiemy Stalybridge.

 

28.04.2008. | Rockingham Road, Kettering : 972 widzów | Blue Square North [41/42] |

[5th] Kettering Town (1) 2:0 (0) Workington [19th]

1:0 - Steve Burton '24

2:0 - Totti '51

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Totti, Kaźmierczak ('46 Kosecki), Dempster, Bady ('74 Jurak) - Burton ('46 Marna), Westcarr.

 

MoM : Totti [PL, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

Fenomen : Też zauważyłem, że ta piąta lokata mnie prześladuje :keke:

 

Kwiecień 2008

 

Bilans : 2-0-1, 5:2

Liga : 4th. [-2], 74 pkt, 65:37

Puchar Anglii : 3 runda kwalifikacyjna [ 0:2 vs Leyton ]

Puchar Conference : Ćwierćfinał [ 1-3 karne vs. Grays ]

FA Trophy : 1 runda [ 0:2 vs Grays ]

Budżet : -104.000. euro. [ - 45.550. euro. ]

 

Transfery (Świat):

 

1. Vitor [ 21 lat, DP, Brazylia 0/0 ] Internacional -----> Avai za 100.000. euro.

2. Antonio Dedaj [ 28 lat, OP P, Chorwacja 0/0 ] Orebro -----> HJK Helsinki za 40.000. euro.

3. Aljosa Vojnovic [ 22 lata, NŚ, Chorwacja 0/0 ] Raufoss -----> HJK Helsinki za 40.000. euro.

 

Ligi europejskie ;

 

Anglia, Premiership : Arsenal (+5)

Anglia, Coca-Cola Championship : Charlton (+11) M

Anglia, Coca-Cola Ligue 1 : Nottingham Forest (+14) M

Anglia, Coca-Cola Ligue 2 : Rotherham (+8) M

Anglia, Blue Square Premier : Aldershot (+12) M

Anglia, Blue Square North : Tamworth (+0)

Anglia, Blue Square South : Dorchester (+14) M

Belgia, Ekstraklasa : Charleroi (+4)

Bułgaria, Ekstraklasa : Litex (+1)

Finlandia, Ekstraklasa : MyPa (+0)

Francja, Ligue 1 : Olympique Lyon (+1)

Francja, Ligue 2 : SC Bastia (+9) M

Hiszpania, Primera Division : Valencia (+1)

Hiszpania, Segunda Division : Celta (+1)

Irlandia, Ekstraklasa : Bohemians (+0)

Irlandia, I liga : Waterford United (+1)

Irlandia Północna, Ekstraklasa : Glentoran (+7) M

Irlandia Północna, I liga : Banbridge (+2) M

Irlandia Północna, II liga : Moyola Park (+4) M

Niemcy, Bundesliga : Bayern (+15) M

Niemcy, 2 Bundesliga : Mainz (+3)

Polska, Ekstraklasa : Lech (+2)

Polska, I liga : Arka (+0)

Serbia, Ekstraklasa : Crvena Zvezda (+5)

Serbia, I liga : Wożdowac (+16)

Słowacja, Ekstraklasa : Żylina (+11)

Słowacja, I liga : Podbrezova (+11)

Szkocja, Ekstraklasa : Celtic (+5)

Szkocja, I liga : Dundee (+1) M

Szkocja, II liga : Ross County (+26) M

USA, MLS (Wschód) : DC United (+3)

USA, MLS (Zachód) : Real Salt Lake (+2)

Włochy, Serie A : AC Milan (+0)

Włochy, Serie B : Chievo (+4)

 

Ranking FIFA :

 

1. Argentyna [1634] 2. Brazylia [1633] 3. Włochy [1512] 23. Polska [958]

Odnośnik do komentarza

Ostatni ligowy mecz odbył się na początku maja. Jechaliśmy do Stalybridge, by podjąć ekipę zajmującą 6 miejsce w tabeli. Mieliśmy już zapewnione miejsce w barażach, a o awans z pierwszego miejsca było niezwykle ciężko. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do nas. W pierwszej minucie mogliśmy objąć prowadzenie, kiedy bramkarz gospodarzy podał piłkę prosto pod nogi Burtona, który ostatecznie posłał piłkę obok lewego słupka. Następną sytuację stworzyliśmy w 18 minucie. Burton znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz ponownie zawiódł skutecznością. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 45 minucie. Marek faulował w polu karnym jednego z napastników rywali. Do piłki podszedł Hall i pewnym strzałem w środek bramki otworzył wynik spotkania.

 

W drugiej odsłonie również dyktowaliśmy warunki. W przerwie zrobiłem trzy zmiany na poprawienie skuteczności w przodzie. Na wyrównującego gola musiałem czekać do 79 minuty kiedy to wprowadzony Jurak z kilku metrów umieścił piłkę w bramce. Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Liga dobiegła końca i teraz czekają nas baraże o awans. Z ligi spadło Leigh, Harrogate i Workington. Awans z pierwszego miejsca zanotowało Southport. W barażach zagra Kettering, Boston, Tamworth i Worcester. Pierwsze spotkanie rozegramy dziewiątego maja.

 

03.05.2008. | Bower Fold, Stalybridge : 1050 widzów | Blue Square North [42/42] |

[6th] Stalybridge (1) 1:1 (0) Kettering Town [4th]

1:0 - Chris Hall '45 (k)

1:1 - Wojciech Jurak '79

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Totti ('46 Hall), Dempster ('46 Lloyd), Kaźmierczak, Brady - Burton ('46 Jurak), Westcarr.

 

MoM : Jacek Maciorowski [O L, Kettering] - 7

Odnośnik do komentarza

Pierwszy pojedynek z Boston zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Na trybunach naszego stadionu pojawiło się ponad pięć tysięcy ludzkich głów ! Nie chciałem dzisiejszego dnia zawieść swoich kibiców. Mimo wszystko to goście jako pierwsi groźnie zaatakowali. W 4 minucie dogodnej okazji nie wykorzystał Gilbertson pudłując dosłownie z kilku metrów. Nasza obrona w pierwszych minutach nie stała na najwyższym poziomie. Pierwszą ładną akcję stworzyliśmy w 31 minucie. Bridges zagrał na dobieg do Westcarr'a, który zmarnował dogodną okazję posyłając piłkę nad bramką. To było nasze dziesięć minut w pierwszej połowie. Na pięć minut przed końcem ponownie przewagę osiągali goście. W 45 minucie nasz bramkarz nie miał już nic do powiedzenia. Green dostał wspaniałą piłkę od jednego z pomocników i mocnym strzałem w długi róg nie dał najmniejszych szans naszemu golkiperowi.

To był gwóźdź do trumny. Najgorsze co może być, czyli bramka strzelona do szatni. W szatni motywowałem jak tylko mogłem swoich zawodników.

 

Od pierwszych minut zależało nam na strzeleniu bramki. Już w 55 minucie nie zawiódł Burton, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki ! To było coś ! Ponad pięć tysięcy kibiców skandowało nazwisko naszego napastnika ! Szkoda jedynie, że na tej bramce się skończyło. Spotkanie upadło i jakoś brakło chęci zawodnikom obu ekip by mocniej zaatakować bramkę rywala. Na Rockingham Road ostatecznie mieliśmy remis. Wyjazdowe spotkanie musimy wygrać, by liczyć się jeszcze z awansem. W drugim spotkaniu Worcester bezbramkowo zremisowało z Tamworth.

 

09.05.2008. | Rockingham Road, Kettering : 5558 widzów | Baraż o awans, Półfinał [1/2] |

[5th] Kettering Town (0) 1:1 (1) Boston United [2nd]

0:1 - Liam Green '45

1:1 - Steve Burton '55

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Dempster, Kaźmierczak ('46 Purches), Brady ('46 Totti) - Burton ('81 Marna), Westcarr.

 

MoM : Liam Green [O L, Boston] - 8

Odnośnik do komentarza

Cztery dni do rewanżowego spotkania minęły niezwykle szybko. Tym razem graliśmy na wyjeździe, a bukmacherzy nie dawali nam żadnych szans na awans. Na trybunach w Boston było jeszcze więcej osób niż u nas. Eksperci doliczyli się ponad 6000 ludzkich głów ! Mimo, że nie byliśmy faworytami to całkowicie zdominowaliśmy pierwszą część gry. Jedyne czego zabrakło to strzelenia tego ważnego gola. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, mając 12 strzałów z czego 4 lądowały w światło bramki. Gospodarze mieli zaledwie cztery strzały i przy ani jednym nie musiał interweniować nasz bramkarz.

 

Drugą połowę fenomenalnie zaczęli gospodarze. W 54 minucie przeprowadzili naprawdę piękną akcję, którą golem zakończył Nicholls. Ta bramka nas obudziła. Powoli się rozkręcaliśmy i zamykaliśmy przeciwnika na własnej połowie. W przerwie przeprowadziłem wszystkie zmiany, a od 70 minuty dwóch zawodników narzekało na mocne bóle. To nie była dla nas dobra wiadomość zwłaszcza, że przegrywaliśmy. W 77 minucie udało nam się wyrównać ! Brady fantastycznie uderzył z wolnego i piłka przed wpadnięciem do bramki odbiła się jeszcze od słupka ! Taki rezultat dawał nam dogrywkę lub w ostateczności karne. Moi gracze ciągle atakowali i starali się strzelić tego zwycięskiego gola. W 90 minucie Westcarr zagrał przed pole karne do Brady'ego, który fantastycznym strzałem w lewe okno dał nam prowadzenie ! Garstka naszych kibiców była w siódmym niebie ! Po niezwykle ciężkim meczu pokonaliśmy rywala i w finale zmierzymy się z Tamworth, które w swoim rewanżowym spotkaniu pewnie wygrało z Worcester 3-0.

 

13.05.2008. | York Street, Boston : 6040 widzów | Baraż o awans, Półfinał [2/2] |

[2nd] Boston United (0) 1:2 (0) Kettering Town [5th]

1:0 - Ashley Nicholls '54

1:1 - Jon Brady '77

1:2 - Jon Brady '90

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Prosser, Kemp - Bridges ('46 Totti), Dempster, Kaźmierczak ('46 Howe), Brady - Burton ('46 Jurak), Westcarr.

 

MoM : Jon Brady [PP, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza

25 maja rozgrywaliśmy zdecydowanie najważniejszy mecz w tym sezonie. Finałowy baraż rozgrywany na neutralnym terenie zgromadził bardzo dużo widzów. Bukmacherzy nie potrafili wskazać faworyta co dawało mi do zrozumienia, że obie ekipy mają podobne umiejętności. Od początku nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Obie ekipy co chwile zagrażały bramkom rywali, a brak goli możemy zawdzięczać tylko i wyłącznie świetnej postawie obu golkiperów.

 

W drugiej odsłonie było bardzo podobnie. Mimo, że osiągnęliśmy bardzo dużą przewagę to jeszcze lepiej w bramce zachowywał się golkiper z Tamworth. Dogrywka dopiero miała wyłonić zwycięzce. W 105 minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Westcarr, który w najlepszym momencie został podcięty za co jeden z zawodników otrzymał czerwoną kartkę. Ta najważniejsza akcja miała miejsce w 120 minucie. Piłkę z lewej strony otrzymał Lloyd, który bez zastanowienia huknął w stronę bramki. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i całkowicie myląc bramkarza wpadła do bramki ! TAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKK ! krzyknąłem. Ta bramka dała nam zwycięstwo i jednocześnie awans do wyższej klasy rozgrywkowej ! Byłem niezwykle zadowolony, podobnie jak kibice i zarząd !

 

25.05.2008. | Pirelli Stadium, Burton : 7994 widzów | Baraż o awans, Finał |

[5th] Kettering Town (0) 1:0 (0) Tamworth [3rd]

1:0 - Callum Lloyd '120

 

W 105 minucie spotkania Kyle Storer [Tamworth] otrzymał czerwoną kartkę.

 

Harper - Maciorowski, Piłatowski, Marek, Kemp - Bridges, Dempster, Kosecki ('46 Lloyd), Brady ('60 Totti) - Burton ('60 Marna), Westcarr.

 

MoM : Lee Harper [bR, Kettering] - 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...