Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

No i ma bardziej ostre rysy niż przeciętny japończyk.

Wiec mowie: Mazda 6, za te pieniadze powinienes dostac roczna, jescze na gwarancji.

Na razie jestem na etapie BMW serii 3.

:picard: Nowa trojka jest paskudna. Zamiast tego kup sobie A4 quattro z automatem DSG - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Toyota Avensis 2,0l w benzynie . Po co Ci Diesel w tych czasach?

Dzięki za sugestię, ale ostatnio właśnie taką toyotą przejechałem ponad 2000 km i podziękuję. Nie to, że auto niefajne, bo komfortowe, że aż się prawie zasypia po czterysetnym kilometrze z prędkością 110... Wolałbym coś, co jednak przyspiesza trochę szybciej. ;) No i ma bardziej ostre rysy niż przeciętny japończyk.

 

O fordach słyszałem różne rzeczy, trochę dobrych i trochę złych, ale wolałbym nie ryzykować. Na pewno odpadają też Peugeot (tata ma) i Renault (teść), bo bym z warsztatu nie wyszedł.

 

Na razie jestem na etapie BMW serii 3.

 

BTW, dziękuję za wszystkie linki do ofert, ale auto i tak muszę kupić w Szwajcarii.

Nie pisales o tym, ze auto ma byc ekonomiczne wiec pojade grubiej ;d

 

http://moto.allegro.pl/item404436185_piekn...san_murano.html

 

Nowki w salonie kosztuja ok 200 tys zl i szczerze mowiac to patrzac pod tym katem, nie wiem czy za 90k zl kupi sie dobry (jednoroczny) ezgemplarz. Wrazenie przestrzeni jak sie siedzi w srodku jest ogromne - auto jest po prostu z jajem. Deska rozdzielcza to klon deski z Nissana 350Z. Przyspieszenie ponizej 9 sek, max predkosc 200 km/h. Spalanie to w zaleznosci od zrodel i od jazdy 14-18l :D Niestety tutaj chyba pies jest pogrzebany...

 

Powiem tak, jezdzilem Nissanem 350Z i Murano. Tak szczerze powiedziawszy to, mimo, ze jestem mlody i chetnie bym poszalal Nissanem 350Z rok, dwa to jednak wybralbym Murano. Przyznam, ze podobalo mi sie to auto, choc ma chyba zbyt miekkie zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Poza tym samochody z USA mimo, ze wygladaja identycznie jak wersje EU to moga sie w srodku roznic (inaczej zestrojone zawieszenie, opony z indeksem pred. Q itd.).

Oj mozna sie przejechac konkretnie. Lepiej jak ktos ma juz upatrzony model to zarejestrowac sie w klubie dotyczacej danej marki i tam popytac. Roznice, tak jak mowisz Bebok, moga byc spore - poczawszy na pierdolach, a konczywszy na elementach zawieszenia. I potem nawet jesli chodzi o te pierdoly to jest problem bo a to nie maja, a to moga sprowadzic, ale w kosmicznej cenie, a to zamienniki nie pasuja itd. itp.

 

PS. Golf GTI tez ma turbine :>

Z turbinkami to jest fajnie dopoki ... dzialaja ;)

 

http://youtube.com/watch?v=YmI7Nx026jU

 

taki "efekt" mozna uzyskac jesli turbodiesel ma padnieta turbine ktora przepuszcza olej do dolotu w pewnym momencie zacznie chodzic na tym oleju wlasnie, oleju z silnika ktory smaruje turbo, ale ze turbo nieszczelne to olej trafia do dolotu i silnik sam sobie chodzi nawet po wylaczeniu stacyjki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Toyota Avensis 2,0l w benzynie . Po co Ci Diesel w tych czasach?

Dzięki za sugestię, ale ostatnio właśnie taką toyotą przejechałem ponad 2000 km i podziękuję. Nie to, że auto niefajne, bo komfortowe, że aż się prawie zasypia po czterysetnym kilometrze z prędkością 110... Wolałbym coś, co jednak przyspiesza trochę szybciej. ;) No i ma bardziej ostre rysy niż przeciętny japończyk.

 

O fordach słyszałem różne rzeczy, trochę dobrych i trochę złych, ale wolałbym nie ryzykować. Na pewno odpadają też Peugeot (tata ma) i Renault (teść), bo bym z warsztatu nie wyszedł.

 

Na razie jestem na etapie BMW serii 3.

 

BTW, dziękuję za wszystkie linki do ofert, ale auto i tak muszę kupić w Szwajcarii.

Jeżeli już BMW to polecam serię 5 lub nawet 7, ale w tym budżecie musiałbyś zejśc z rocznikiem.

Przykładowo, 545i w cenie 20k EUR (+ akcyza niestety) dostaniesz 5 letnie, bardzo wygodne i "drapieżne" autko. 333 KM w automacie, silnik V8 - to ma niezłego kopa, nic tylko lać paliwko i jeżdzić. Radość z jazdy gwarantowana. ;)

 

BMW serii 7 ostatnio ostro poleciały. Rocznik 2002-2003 można dostać w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak trzeba mieć na uwadze dużo większe koszty utrzymania lub np. ubezpieczenia. No i to jest po prostu już duże auto. :keke:

 

Co do spalania - ta piątka z linka co podałem nie będzie żarła więcej niż 10-12 litrów zapewne, zakładając że nie będziesz wykorzystywać ciągle na max tych 333 koni pod maską. ;)

Odnośnik do komentarza
Toyota Avensis 2,0l w benzynie . Po co Ci Diesel w tych czasach?

Dzięki za sugestię, ale ostatnio właśnie taką toyotą przejechałem ponad 2000 km i podziękuję. Nie to, że auto niefajne, bo komfortowe, że aż się prawie zasypia po czterysetnym kilometrze z prędkością 110... Wolałbym coś, co jednak przyspiesza trochę szybciej. ;) No i ma bardziej ostre rysy niż przeciętny japończyk.

 

O fordach słyszałem różne rzeczy, trochę dobrych i trochę złych, ale wolałbym nie ryzykować. Na pewno odpadają też Peugeot (tata ma) i Renault (teść), bo bym z warsztatu nie wyszedł.

 

Na razie jestem na etapie BMW serii 3.

 

BTW, dziękuję za wszystkie linki do ofert, ale auto i tak muszę kupić w Szwajcarii.

Jeżeli już BMW to

:picard: Wybacz Speed ale musialbym grubo miec poprzestawiane pod sufitem zeby kupic jakiekolwiek BMW ktore wyszlo spod reki Bangle'a. Czyli czytaj kazde od czasu zjebania siodemki.

 

Poza tym jesli juz ktos chce szybkie auto ktore daje mnostwo frajdy z jazdy to nie musi od razu kupowac oklepanego i brzydkiego BMW. Za te pieniadze mozna kupic Miska EVO albo STI i miec 300 KM bez pretensjonalnego opakowania.

 

Bo ta piatka w zimie albo na mokrym bedziesz mogl koleczka kreslic...

Odnośnik do komentarza
Toyota Avensis 2,0l w benzynie . Po co Ci Diesel w tych czasach?

Dzięki za sugestię, ale ostatnio właśnie taką toyotą przejechałem ponad 2000 km i podziękuję. Nie to, że auto niefajne, bo komfortowe, że aż się prawie zasypia po czterysetnym kilometrze z prędkością 110... Wolałbym coś, co jednak przyspiesza trochę szybciej. ;) No i ma bardziej ostre rysy niż przeciętny japończyk.

 

O fordach słyszałem różne rzeczy, trochę dobrych i trochę złych, ale wolałbym nie ryzykować. Na pewno odpadają też Peugeot (tata ma) i Renault (teść), bo bym z warsztatu nie wyszedł.

 

Na razie jestem na etapie BMW serii 3.

 

BTW, dziękuję za wszystkie linki do ofert, ale auto i tak muszę kupić w Szwajcarii.

Jeżeli już BMW to

:picard: Wybacz Speed ale musialbym grubo miec poprzestawiane pod sufitem zeby kupic jakiekolwiek BMW ktore wyszlo spod reki Bangle'a. Czyli czytaj kazde od czasu zjebania siodemki.

 

Poza tym jesli juz ktos chce szybkie auto ktore daje mnostwo frajdy z jazdy to nie musi od razu kupowac oklepanego i brzydkiego BMW. Za te pieniadze mozna kupic Miska EVO albo STI i miec 300 KM bez pretensjonalnego opakowania.

 

Bo ta piatka w zimie albo na mokrym bedziesz mogl koleczka kreslic...

ale ja wwosikowi radziłem, nie Tobie :P

jeden lubi dziewczynki, drugi chłopców, jeszcze inny BMW, a Ty Miska EVO albo STI ;)

Odnośnik do komentarza

wwwosik, jesli stac Cię na Audi to kupuj. to fantastyczne samochody sa. Jedyna wada - przynajmniej w A4 ojca, jest taka, że żarówki się przepalają w oszałamiającym tempie, no i serwis dość drogi. ale samochód jest naprawdę fantastyczny, znakomity silnik, prowadzeni i komfort jazdy. I do tego marka ma prestiż - choć wiem, ze to drugorzędne, ale np. takie BMW choć to fajne auta to jednoznacznie kojarzą się z dresami albo "mafiozami" ;)

Odnośnik do komentarza
ale ja wwosikowi radziłem, nie Tobie :P

jeden lubi dziewczynki, drugi chłopców, jeszcze inny BMW, a Ty Miska EVO albo STI ;)

Nie powiesz mi ze 3 ostatnie modele BMW: 1-ka, 7-ka i 5-ka sa ladne. Myslalem, ze piatki nie przebija ale potem pokazali jedynke.

 

wwwosik, jesli stac Cię na Audi to kupuj. to fantastyczne samochody sa. Jedyna wada - przynajmniej w A4 ojca, jest taka, że żarówki się przepalają w oszałamiającym tempie

Gdybym wydawal 90k na samochod to jednym z warunkow koniecznych bylyby biksenowe reflektory. W tym momencie problem trwalosci zarowek odpada.

Odnośnik do komentarza
ale ja wwosikowi radziłem, nie Tobie :P

jeden lubi dziewczynki, drugi chłopców, jeszcze inny BMW, a Ty Miska EVO albo STI ;)

Nie powiesz mi ze 3 ostatnie modele BMW: 1-ka, 7-ka i 5-ka sa ladne. Myslalem, ze piatki nie przebija ale potem pokazali jedynke.

Ja nie jestem zakochany w BMW na ślepo, mnie się podoba np. taka piątka jak w ogłoszeniu, co podałem wwosikowi. Sam mam teraz piątke 525d, tylko starszą (2001 rok) - jutro zobaczysz :keke: Nie mówie, że wszystkie auta BMW są cudowne, wiele modeli strasznie mi nie przypadło do gustu, itp itd.

me_who: dresy jeżdżą trójkami z lat 90-95, a co do tych mafiozów - eeee, no co Ty, taki stereotyp to tylko w Polsce jest chyba :)

Odnośnik do komentarza
ogłoszeniu, co podałem wwosikowi. Sam mam teraz piątke, tylko starszą (2001 rok) - jutro zobaczysz :keke: Nie mówie, że wszystkie auta BMW są cudowne.

 

Ta seria jest stylistycznie zajebista - A6 i E klasa z podobnych rocznikow wymiekaja. Ale najnowsza piatka to :picard:

 

Dasz sie karnac to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
me_who: dresy jeżdżą trójkami z lat 90-95, a co do tych mafiozów - eeee, no co Ty, taki stereotyp to tylko w Polsce jest chyba

No w Niemczech BMW to samochód Turka-bizmesmena żyjącego z socjalu :)

Oczywiście, że to stereotypy, ale niestety dla tej marki dużo osób ją tak postrzega, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
me_who: dresy jeżdżą trójkami z lat 90-95, a co do tych mafiozów - eeee, no co Ty, taki stereotyp to tylko w Polsce jest chyba

No w Niemczech BMW to samochód Turka-bizmesmena żyjącego z socjalu :)

Oczywiście, że to stereotypy, ale niestety dla tej marki dużo osób ją tak postrzega, nieprawdaż?

prawdaż, ale mnie to szczerze mówiąc wali :keke: liczy się komfort jazdy, bezpieczeństwo, wygoda, ilość koni pod maską, stylistyka - mnie odpowiada :)

w Niemczech nie wiem jak jest, ale np. w USA nie ma takich stereotypów, kolega z NY przynajmniej tak twierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
ale ja wwosikowi radziłem, nie Tobie :P

jeden lubi dziewczynki, drugi chłopców, jeszcze inny BMW, a Ty Miska EVO albo STI ;)

Nie powiesz mi ze 3 ostatnie modele BMW: 1-ka, 7-ka i 5-ka sa ladne. Myslalem, ze piatki nie przebija ale potem pokazali jedynke.

 

 

Mnie się tam na przykład 1-ka podoba. W porównaniu z jednym z aut, które mam teraz dostępne, to jak Raul (BMW) przy Gilewiczu (ta druga marka) :keke:

Odnośnik do komentarza

S3ka jest genialna, ale szczerze, to jakbym miał kupować to wziąłbym A3. Wersją sportową nie miałbym poszaleć, a szkoda mi paliwozjadacza kupować tylko dla znaczka S z przodu.

 

Zresztą, rozstałem się z nowym pracodawcą i szukam innej pracy, więc kasy narazie nie będzie, a jak będzie, to pójdzie na A4 kombik, z dwulitrowym silnikiem diesla :-)

Odnośnik do komentarza
me_who: dresy jeżdżą trójkami z lat 90-95, a co do tych mafiozów - eeee, no co Ty, taki stereotyp to tylko w Polsce jest chyba

No w Niemczech BMW to samochód Turka-bizmesmena żyjącego z socjalu :)

Oczywiście, że to stereotypy, ale niestety dla tej marki dużo osób ją tak postrzega, nieprawdaż?

Oj duzo. Mi sie zawsze podobalo bmw316 z lat ~ 88-90 (chyba do 92 je robili), a wszystko pozniej to zostalo opanowane przez dresow, Turasow. Szczerze mowiac, w duzej mierze dlatego tez omijam te auta szerokim lukiem mimo, ze mam slabosc do Monachium ;) Po prostu te auta w Polsce kojarza sie dosc jednoznacznie. No i te stereotypy nie wynikaja chyba z niczego bo przeciez np. nikt nie nazywa wlascicieli Alfa Romeo powiedzmy GTV / Spider gejami choc sa to auta wlasnie najczesciej przez nich wybierane :)

 

Wiadomo, to tylko obiegowe opinie, ale jesli polowa ludzi widzac Cie w aucie pomysli sobie - dres, to nie bede sie w nim dobrze czul :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...