Skocz do zawartości

Gadu-Gadu i inne komunikatory


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo irytujący problem z gadu-gadu. Otóż co jakis czas usuwa mi się całe archiwum, wszystkie rozmowy bez wyjątków. Nie wiem czym to jest spowodowane bo nie robiłem nic co by mogło to usuniecie spowodować. Problem jest bardzo wkurwiający, bo nie spodziewałem sie że usunie po raz kolejny calusieńkie archw. Raz wykasowało się po pól roku od założenia numeru, a potem od marca aż do dziś działało. Czy ktoś może się z tym spotkał? Mam Viste, jeżeli moze to w czymś pomóc. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W końcu wyszła stabilna wersja AQQ 2.0. Na razie testuję, ale wszystkie zmiany są na plus. Dużo uproszczeń, no i przede wszystkim przejście na jabbera. Za dużo jakiś rzucających się w oczy zmian nie zauważyłem, ale doszedł np. taki feature, że jak ktoś nam daje linka do youtube, to ten filmik pojawia się w oknie rozmowy. Więc polecam ściągać: www.aqq.eu

Odnośnik do komentarza
Jaki komunikator najlepszy jest dla linuxa? Wg Was oczywiście.

pidgin

Z multikomunikatorów pod Gnome (GTK2) wydaj się najlepszy. Jest dość prosty i posiada niezbędne funkcje i protokoły (gg, tlen). Wadą jest, że nie da się przenosić kontaktów między grupami (przynajmniej u mnie w wersji 2.2 na Ubuntu, w 2.4 na WinXP się da) - to jest irytujące.

 

Mojej dziewczynie podoba się za to Kadu, ale tu niestety jest tylko gg. Choć obsługa bramek SMS może być kuszącą opcją.

Odnośnik do komentarza
No to nie jesteście sami. Mi dopiero załącza się po kilku restartach kompa..

dobra, napisałem do działu technicznego GG i mamy chyba rozwiązanie tego problemu.

Zresztą przytoczę maila:

Proszę sprawdzić czy w opcji Gadu-gadu/ustawienia/status jest wybrana

opcja "po uruchomieniu programu ustaw poprzedni status".

Jeżeli tak, proszę ją odznaczyć i po zamknięciu i ponownym otwarciu

programu proszę sprawdzić działanie komunikatora.

Jeżeli nie, sugeruję w opcji "po uruchomieniu programu ustaw status na"

dokonać zmiany i wybrać np. status niewidoczny.

U mnie podziałało. Nawet, gdy ustawiłem ponownie "po uruchomieniu programu ustaw poprzedni status", loguje się za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam na kompie prawdopodobnie zablokowane porty tak ze nie moge korzystac z gg.

Moje pytanie jak moge to odblokowac?

Chodzi mi ogolnie jak to zrobic, zakladajac ze znam haslo administratora na tego kompa.

Na kompie jest pare kont i chyba maja poblokowane te porty. Na swoim koncie chcialbym to odblokowac.

Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś czasu GG dziwnie mi się zachowuje, a właściwie tylko mój numer. Odpalam GG, niby do serwera się loguje, bo wyskakuje reklama na początku, ale ja nadal jestem niezalogowany. Gdy wejdę na numer np. brata, to wskakuje od razu. Następnie przełączam na swój nr i sytuacja się powtarza i nadal jestem offline. Dopiero po kilku próbach logowania, udaje mi się zalogować :/

miałem to samo.. Poradzilem sobie na dwa sposoby:

* mozna podlaczyc GG przez Tlena

* zalozyłem od nowa profil na wój stary numer GG

I działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza

Mam czasem podobny problem z tymi opisami, pisałem o tym nawet do pomocy technicznej gg i dostałem taką oto odp:

 

Proszę spróbować reinstalacji gadu-gadu.

 

Całkowite usuwanie gadu-gadu i ponowna instalacja:

z "panelu sterownia"-->"dodaj usuń programy" proszę dokonać deinstalacji wersji gadu-gadu. Jednak przed dokonaniem tej czynności proszę zabezpieczyć kontakty, poprzez eksportowanie do serwera gadu-gadu i/lub do pliku txt. Następnie proszę usunąć folder, w którym była zainstalowana stara wersja gadu-gadu (zwykle: C:\program files\gadu-gadu) oraz usunąć dane profilu z C:\documents and settings\nazwa użytkownika\gadu-gadu\. Usunięcie tych katalogów wiąże się jednocześnie z utratą archiwum rozmów i listy kontaktów jeśli nie są one na serwerze.

Proszę zrestartować komputer.

Proszę pobrać najnowszą wersję gadu-gadu ze strony:

http://www.gadu-gadu.pl/pobierz.html i zainstalować ją.

 

sam jeszcze tego nie sprawdzałem bo ostatnio problem z opisami pojawia się rzadziej niż kiedyś. Jak to pomoże to daj znać :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...