Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kierżakow pewnie król strzelców turnieju :>? Gratulacje, ale muszę przyznać, że mi w 06 też zawsze dobrze grało się Sborną :)

 

Hmm:

Podsumowanie turnieju przyniosło sporo nagród moim zawodnikom. Aleksandr Kierżakow z ośmioma trafieniami został królem strzelców turnieju, Igora Akinfiejewa wybrano najlepszym bramkarzem, a w jedenastce marzeń znaleźli się Aleksiej Bierezucki, Bugajew oraz Kierżakow.

 

Czytałem z przerwami ostatnie 3 strony opka i gdy pisałem swojego posta, odpowiedzi Profa jeszcze nie było :>

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu w Sarajewie na bramce stanąć musiał weteran Kowalewski, gdyż Żydiejewa sprowadziłem zbyt późno, by zarejestrować go w UEFA, w drugiej linii również pogmerałem w składzie i efekt tego nie był najlepszy. Owszem, skandalicznie wąskie boisko na Kosewie praktycznie zneutralizowało nasze skrzydła, ale ten mecz należało wygrać i gdyby nie Kowalewski, pewnie byśmy go wygrali. W 12. minucie prowadzenie dał nam z karnego niezawodny Pawluczenko i było to jego setne trafienie dla Spartaka, ale potem długo nie potrafiliśmy dobić gospodarzy. To zemściło się w drugiej połowie, gdy Kowalewski przepuścił dwa strzały Mesicia z rzutów wolnych, a że fatalnie się spisujący Pogriebniak nie był w stanie celnie kopnąć w piłkę, moja debiutancka passa została brutalnie przerwana. Niemniej jednak, awansowaliśmy do półfinału w krótkich abcugach, gdzie czekał na nas zespół Guingamp.

 

24.07.2010 Stadion Olimpijski Kosewo — Asim Ferhatowić Hase, Sarajewo: 2.700 widzów
PI 3R (2/2) Sarajewo [BIH] — Spartak Moskwa [RUS] 2:1 (0:1); dwm. 2:5

12. R.Pawluczenko 0:1 rz.k.
51. D.Mesić 1:1
54. D.Mesić 2:1

Spartak Moskwa: W.Kowalewski — Clemente Rodríguez, S.Panow, N.Vidić, R.Kováč, K.Orłow — R.Speichler, S.Mielnikow (70. S.Kowalczuk), A.Mojsiejenkow ŻK — N.Bażenow, R.Pawluczenko (70. P.Pogriebniak)

MVP: Damir Mesić (DC; Sarajewo) — 8

Odnośnik do komentarza
Owszem, skandalicznie wąskie boisko na Kosewie praktycznie zneutralizowało nasze skrzydła, ale ten mecz należało wygrać i gdyby nie Kowalewski, pewnie byśmy go wygrali.

 

W FM 06? :keke:

 

Żebym rozumiał, to nie powiem.

W FM06 nie ustala się przecież rozmiarów boiska. No chyba, że oceniłeś optycznie.

Odnośnik do komentarza

Andrij Pieriepliotkin (24, ST; Ukraina U-21: 14/13) [19-3-1-0, 6.81; 3s] nie zdołał przekonać mnie do siebie, a do tego zaczynał siać ferment w zespole, dlatego bez żalu sprzedałem go do słoweńskiego Publikum. Zarobiłem na tej transakcji 425.000€ (50%), a kolejne 275.000€ trafiło na konto Szynnika, jego poprzedniego klubu.

 

W półfinale Pucharu Intertoto podejmowaliśmy francuskie Guingamp, mające w składzie parę znanych nazwisk europejskiego futbolu. Do naszej bramki wrócił Lobos, co przyjąłem z ulgą, gdyż dni Kowalewskiego w Spartaku były już policzone. Na boisku było widać, że gramy z niezłym zespołem, ale przewaga przez cały czas była po naszej stronie i w 32. minucie Speichler precyzyjnym podaniem wystawił piłkę Bażenowowi, który bez trudu dał nam prowadzenie. Potrzebowaliśmy drugiego trafienia, ale długo zanosiło się na to, że do Francji pojedziemy z jednobramkową zaliczką. Ale w 78. minucie Pawlenko, który wyrastał na genialnego egzekutora rzutów rożnych, dośrodkował w pole karne, a Kováč strzałem głową pokonał Letiziego. Radość zwycięstwa zmąciła nam jedynie ciężka kontuzja Bażenowa, który zerwał sobie mięśnie łydki i w tym sezonie już raczej nie miał wrócić na boisko.

 

28.07.2010 Łużniki, Moskwa: 3666 widzów
PI PF (1/2) Spartak Moskwa [RUS] — Guingamp [FRA] 2:0 (1:0)

32. N.Bażenow 1:0
34. Sony (G) knt.
78. R.Kováč 2:0
82. N.Bażenow (S) knt.
84. B.Robert (G) knt.

Spartak Moskwa: E.Lobos — Clemente Rodríguez, S.Panow, N.Vidić, R.Kováč, K.Orłow (75. N.F.Martínez) — R.Speichler, S.Mielnikow (60. A.Pawlenko), A.Mojsiejenkow — N.Bażenow, R.Pawluczenko (60. J.Szeweł K)

MVP: Radoslav Kováč (DC; Spartak Moskwa) — 8

Odnośnik do komentarza

Wypełniony emocjami lipiec kończyliśmy w Samarze meczem z miejscowymi Kryliami Sowietow. Znów troszeczkę pogmerałem w składzie, szukając optymalnego ustawienia i rotując co bardziej zmęczonych zawodników. Gospodarze narzucili ostre tempo i Lobos dwukrotnie musiał interweniować po strzałach Brożka. Ale z upływem czasu mecz się wyrównywał, a potem to my zaczęliśmy dominować, i nawet kontuzja Kováča, brutalnie sfaulowanego przez Brożka, nie mogła tego zmienić. W 40. minucie rezerwowy Jiránek dynamicznie zszedł do środka boiska i wrzucił miękką piłkę na krótki słupek, a Pawluczenko strzałem głową dał nam prowadzenie.

 

Po przerwie nasza przewaga nie podlegała już dyskusji, zwłaszcza że tuż po wznowieniu gry Clemente Rodríguez popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła, po którym Pawluczenko zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Krylia Sowietow zupełnie sobie z nami nie radziły i miesiąc zakończyliśmy kolejnym pewnym zwycięstwem.

 

31.07.2010 Metalurg, Samara: 23.879 widzów
PL (15/30) Krylia Sowietow [6.] — Spartak Moskwa [8.] 0:2 (0:1)

36. R.Kováč (SM) knt.
40. R.Pawluczenko 0:1
46. R.Pawluczenko 0:2

Spartak Moskwa: E.Lobos — Clemente Rodríguez, S.Panow ŻK, N.Vidić, R.Kováč (36. M.Jiránek), K.Orłow ŻK — R.Speichler ŻK, A.Pawlenko, F.W.Thompson — J.Szeweł (63. P.Pogriebniak), R.Pawluczenko (81. J.Galdaméz)

MVP: Roman Pawluczenko (ST; Spartak Moskwa) — 9

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

Bilans (Spartak Moskwa): 6-0-1, 16:2

Premier Liga: 6. [+3], 22 pkt, 20:21

Puchar Rosji: —

Puchar Intertoto: półfinał (2:0 z Guingamp)

Finanse: +6.171.178€ (w ostatnim miesiącu -131.535€)

Budżet transferowy: 7.380.903€ (100% z transferów)

Budżet płac: 250.000€ (wykorzystane 201.509€)

Bilans (Rosja): 2-0-1, 5:3

MŚ 2010: baraże o 3. miejsce (3:1 z Francją)

eME 2012: —

East Stirlingshire: —

Nagrody: Clemente Rodríguez (jedenastka tygodnia — 1), Radoslav Kováč (jedenastka tygodnia — 1), Siergiej Żydiejew (jedenastka lipca)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Dawid Janczyk (22, FC; Polska: 6/0) z Sedanu do Herthy BSC za 3.700.000€

2. Adrian Napierała (28, DRC/DM; Polska) z Korony Kielce do Legii za 2.200.000€

3. Maciej Truszczyński (29, DRC/MR; Polska) z Wigan do Hull za 1.700.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Anderson (22, AMLC; Brazylia: 25/2) z Porto do Interu za 29.500.000€

2. Alex (28, DC; Brazylia: 5/0) z Villarreal do Sevilli za 22.500.000€

3. James Morrison (24, AMRC; Anglia: 2/0) z Middlesbrough do Man Utd za 17.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: Lyon [+0]

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Groclin [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+15]

Szkocja: St. Mirren [+0]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1262), 2. Brazylia (1148), 3. Niemcy (1114), 8. Rosja (943), 59. Polska (548)

Odnośnik do komentarza
Paweł Brożek w 06 to była jakaś machina, do 35 roku życia w barwach Dnipro w każdym meczu strzelał mi gole. Podobnie jak Marica w Szachtarze zresztą

 

Co nie zmienia faktu, że w tej karierze ma 27 lat i ani jednego meczu w reprezentacji.

U mnie grał tylko za mojej kadencji w kadrze ;]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...