Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesięcznych negocjacjach udało mi się sfinalizować potencjalnie bardzo udany transfer; Tomek Wałdoch i Pierre Wome wypatrzyli w Grêmio utalentowanego lewego obrońcę Alexandre Lopesa da Silvę, uważanego za następcę Fábio Aurélio, który w styczniu zasilić miał Alemannię za stosunkowo niewielkie pieniądze jak na skalę jego talentu.

 

Wyjazdowy mecz z Estonią był jedynie formalnością na zakończenie eliminacji, ale nie zamierzałem traktować go ulgowo. Moi zawodnicy byli innego zdania, przez co w pierwszej połowie zagraliśmy fatalnie, a Kołosow dwukrotnie ratował nam skórę po świetnych uderzeniach Andrejewa z dystansu. W szatni nawrzeszczałem więc na wszystkich, odesłałem pod prysznic beznadziejnego Stiepaniana, a że zawodnicy odwykli od mojego "samowara", słowiańskiej odpowiedzi na słynną "suszarkę", podziałał on na nich doskonale.

 

W 55. minucie Pawłow przedarł się prawym skrzydłem i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie zza pleców obrońców wyskoczył rezerwowy Antonow i precyzyjnym strzałem pokonał Nowikowa. Chwilę później świetnie prawą flanką urwał się Nikołajew, jego centrę szczupakiem zamknął Pawłow i mecz był rozstrzygnięty. Co prawda w 74. minucie koszmarny błąd Kołosowa w wyprowadzeniu piłki skończył się kontaktowym golem Jürgensona, ale po pięciu minutach następna wrzutka z prawego skrzydła, tym razem autorstwa Władimira Pawłowa, zmusiła Hurta do pechowej interwencji i pokonania własnego bramkarza. Wynik ustalił w 89. minucie Siergiej Pawłow, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Frołowa na Pawłowie.

 

06.10.2021 A Le Coq Arena, Tallinn: 8.976 widzów TV

EMŚ Gr5 (10/10) Estonia [133.] — Rosja [5.] 1:4 (0:0)

 

15. J.Dżijojew [R] knt.

55. I.Antonow 0:1

62. R.Pawłow 0:2

74. S.Jürgenson 1:2

79. A.Hurt 1:3 sam.

89. S.Panow 1:4 rz.k.

 

Rosja: O.Kołosow 7 — I.Ponomariew 8, S.Panow 8, W.Zangiew 8, W.Panow 7 — A.Romanow 9, A.Bojko 7 (75. W.Klimienko 7), D.Wysocki 8, J.Dżijojew 6 (15. A.Nikołajew 8) — A.Stiepanian 6 (46. I.Antonow 8), R.Pawłow 8

 

MVP: Andriej Romanow (ML; Rosja) — 9

 

W pozostałych meczach naszej grupy Austria przegrała 0:1 z Hiszpanią, a Ukraina zremisowała 2:2 z Białorusią.

 

1. Rosja 25 pkt 33:8 Aw

2. Hiszpania 18 pkt 24:9 B

3. Ukraina 15 pkt 16:17

4. Białoruś 12 pkt 16:22

5. Austria 7 pkt 11:27

6. Estonia 7 pkt 12:29

 

W grupie 2. Niemcy pokonały Danię 2:1, Liechtenstein przegrał 1:2 z Łotwą, a Mołdawia uległa Islandii 0:3. Polska w tej rundzie nie grała, lecz i tak zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

 

1. Polska 28 pkt 25:8 Aw

2. Niemcy 28 pkt 33:7 Aw

3. Dania 20 pkt 20:14

4. Łotwa 16 pkt 15:23

5. Islandia 13 pkt 14:22

6. Mołdawia 12 pkt 14:22

7. Liechtenstein 3 pkt 10:35

 

W meczach barażowych rozlosowane zostały pary Bułgaria — Szkocja, Hiszpania — Szwecja oraz Walia — Francja.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Niemcy U-21 — Dania U-21 => 5:0 [u.Baron 10, 4 gole, kontuzja, MVP; L.Conti 10, 1 asysta; A.Kern 8, 1 asysta — J.Poulsen 6]

— Estonia U-21 — Rosja U-21 => 0:4 [M.Timofiejew 8]

— Francja — Szwajcaria => 2:0 [D.Olivier 6]

— Niemcy — Dania => 2:1 [s.Klaus 7; M.Carlier 7, 1 asysta; F.Keller 6]

— Estonia — Rosja => 1:4 [A.Nikołajew 8, 1 asysta]

Odnośnik do komentarza

Kolejnym zawodnikiem, który miał zimą wylądować w Alemannii, został obiecujący bramkarz Wisły Płock, Wojciech Nowicki.

 

Po trzech tygodniach przerwy Alemannia wznowiła grę o punkty meczem Ligi Mistrzów z Evertonem. Do składu na to spotkanie powrócił Gatto i całe szczęście, gdyż to on oraz Gerardo Ortiz zapewnili nam w nim zwycięstwo. Paragwajski bramkarz rozegrał świetne spotkanie, broniąc wiele trudnych strzałów i zachowując czyste konto, zaś Gatto, jak to Gatto, strzelał bramki. W 18. minucie wykorzystał centrę Nikołajewa, pięć minut później zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul na Baronie, dzięki czemu po bardzo wyrównanym spotkaniu zgarnęliśmy komplet punktów.

 

19.10.2021 Tivoli, Akwizgran: 38.557 widzów TV

LM GrF (3/6) Alemannia Aachen [10.] — Everton [30.] 2:0 (2:0)

 

18. R.Gatto 1:0

23. R.Gatto 2:0 rz.k.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, A.Herrera (64. A.Brożek), A.Nikołajew (64. J.Ruiz) — U.Baron, R.Gatto (64. P.Fuchs)

 

MVP: Gerardo Ortiz (GK; Alemannia Aachen) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Real Madryt rozbił Malmö FF aż 4:0.

 

1. Real Madryt 7 pkt 7:1

2. Alemannia Aachen 7 pkt 5:1

3. Everton 3 pkt 3:4

4. Malmö FF 0 pkt 0:9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Łotwa U-19 — Rosja U-19 => 3:1 [W.Anisimow 7; W.Fomin 6]

— Holandia U-19 — MaltaU-19 => 1:2 [P.de Vries 9, 1 asysta, MVP]

— Austria U-19 — Rosja U-19 => 2:4 [W.Fomin 8; N.Anisimow 7]

— Rosja U-19 — Cypr U-19 => 3:0 [W.Fomin 9, 1 gol, 1 asysta, MVP; W.Anisimow 7]

— Paragwaj — Chile => 2:0 [G.Ortiz 7]

— Urugwaj — Paragwaj => 2:1 [G.Ortiz 8]

Odnośnik do komentarza

W Berlinie czekał nas mecz z miejscowym Unionem, rywalem teoretycznie łatwym, co pokazał piękny gol Herrery już w 7. minucie. Ale potem przytrafiła się nam chwila nieuwagi, Owsiannikow urwał się naszym obrońcom i nie dał najmniejszych szans Ortizowi. Przez kolejne osiemdziesiąt minut pod bramką gospodarzy trwało oblężenie, ale świetnie spisywał się nasz były bramkarz, Dragan Jović. Nawet i on wszakże nie miał nic do powiedzenia w 80. minucie, kiedy to Keller zagrał 40-jardową piłkę w pole karne, a krytykowany przeze mnie ostatnio Baron strzałem głową zapewnił nam zwycięstwo.

 

23.10.2021 Stadion Alte Försterei, Berlin: 14.603 widzów

BL (7/34) Union Berlin [11.] — Alemannia Aachen [2.] 1:2 (1:1)

 

7. A.Herrera 0:1

11. A.Owsiannikow 1:1

80. U.Baron 1:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (77. R.Roth), M.Carlier, A.Herrera, A.Nikołajew (65. A.Brożek) — U.Baron, R.Gatto ŻK (65. P.Fuchs)

 

MVP: Pedro (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Cztery dni później na własnym stadionie podejmowaliśmy naszego największego rywala, Borussię Mönchengladbach. Wszyscy w klubie spodziewali się łatwego zwycięstwa, ale na drodze stanął nam serbski bramkarz gości Miodrag Djoković, który rozegrał świetne spotkanie. Inna sprawa, że nasi napastnicy mieli wyraźny kryzys formy, zirytował mnie zwłaszcza bardzo bezbarwny Baron, który po tym meczu wylądował z powrotem w drużynie U-23. Powód mojej irytacji był bardzo oczywisty — podczas gdy my dawaliśmy pokaz niemożności, w 21. minucie Martini strzałem z rzutu wolnego pokonał Ortiza, zapewniając naszym rywalom zwycięstwo i wpędzając w rozpacz wypełnione po brzegi Tivoli.

 

27.10.2021 Tivoli, Akwizgran: 38.628 widzów [R]

BL (7/34) Alemannia Aachen [1.] — Borussia Mönchengladbach [15.] 0:1 (0:1)

 

21. E.Martini 0:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (78. R.Roth), M.Carlier, A.Herrera (70. A.Kulikow), A.Nikołajew — U.Baron (63. P.Fuchs), R.Gatto

 

MVP: Miodrag Djoković (GK; Borussia Mönchengladbach) — 9

Odnośnik do komentarza

Dołek formy mieliśmy zasypać w Brunszwiku w pojedynku z ostatnim w tabeli Eintrachtem; w wyjściowej jedenastce pojawił się debiutant Conti, o którym moi asystenci wypowiadali się w samych superlatywach. Luigi nie miał niestety okazji zabłysnąć, gdyż w 15. minucie Pedro taktycznym faulem powstrzymał kontrę gospodarzy i otrzymał czerwoną kartkę. Znów znaleźliśmy się pod ścianą, ale na nasze szczęście doskonały mecz rozegrał Gatto, który dwukrotnie ośmieszył obrońców Eintrachtu, ratując nam skórę i zapewniając zwycięstwo. Października wszakże nie mogłem uznać za udany miesiąc.

 

30.10.2021 Stadion Hamburger Straße, Brunszwik: 23.581 widzów

BL (9/34) Eintracht Braunschweig [18.] — Alemannia Aachen [2.] 0:2 (0:0)

 

55. R.Gatto 0:1

60. R.Gatto 0:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro CzK, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, A.Herrera, A.Nikołajew (77. A.Brożek) — L.Conti (17. M.Stuckmann), R.Gatto (77. M.Duchemin)

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Spróbowaliby nie...!

 

Październik 2021

 

Bilans (Alemannia Aachen): 3-0-1, 6:2

1. Bundesliga: 2. [-1]; 22 pkt, 19:4

DFB-Pokal: 3. runda (Anker Wismar 7:0 — Bayern Monachium II 9:1 — Werder Brema ?:?)

Puchar Ligi: zdobywcy (Schalke 04 3:2 — Borussia Dortmund 2:2k)

Liga Mistrzów: grupa E (Real Madryt 1:1, ?:?, Everton 2:0, ?:?, Malmö FF ?:?, 2:0)

Finanse: +79.641.973€ (w ostatnim miesiącu -4.764.244€)

Budżet transferowy: 50.815.673€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.600.000€ (wykorzystane 778.700€)

Bilans (Rosja): 2-0-0, 5:1

Eliminacje MŚ 2022: 1. miejsce w grupie 5. (Austria 5:1, 2:1; Białoruś 4:2, 0:1; Estonia 8:0, 4:1; Hiszpania 1:0, 2:2; Ukraina 3:0, 4:0)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: M.Carlier (1)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Krzysztof Jóźwiak (30, AMRL; Polska) z Zimbru do Nistru Otaci za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Željko Jovanović (25, ST; Macedonia: 1/0) z Pobiedy do Rabotniczkiego za 85.000€

2. Joseph Okoro (22, ST; Nigeria) z Gombe Utd do CS Sfaxien za 45.000€

3. Omar Rodríguez (20, DRC; Salwador U-21: 11/1) z Municipalu Limeño do Aguili za 35.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Man Utd (José Luis Mendilibar) [+0]

Francja: Paris-SG (David Penney) [+0]

Hiszpania: Real Sociedad (Eusebio) [+1]

Niemcy: Bayern Monachium (Marcos Alonso) [+3]

Polska: Wisła (Artur Płatek) [+7]

Rosja: CSKA Moskwa (Tomasz Kulawik) [+4]

Szkocja: Rangers (John Brown) [+3]

Włochy: Inter (Agostino Pecorario) [+0]

 

East Stirlingshire: 4. [—]; 18 pkt, 18:15; Division Two (Mark Connor)

Spartak Moskwa: 7. [-3]; 40 pkt, 45:38; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 3. [—]; 34 pkt, 30:18; 1. Liga (Maciej Szczęsny)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1310; Noel Sanvicente), 2. Francja (1200; Marcel Desailly), 3. Anglia (1085; Adrian Boothroyd), 5. Rosja (1066; Tawariszcz Prafiesor), 12. Polska (884; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Do pierwszego zespołu Alemanni dołączył Mikael Ohlsson (22, ST; Szwecja: 10/2), sprowadzony na prawie Bosmana z Djurgården.

 

Ewentualne zwycięstwo na Goodison Park dawało nam awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wciąż wszakże graliśmy z tylko jednym klasowym napastnikiem, co było bardzo widoczne w konfrontacji z Evertonem — Conti bardzo się starał, ale umiejętności mu jeszcze sporo brakowało. Mimo to Alemannia miała wyraźną przewagę i w 73. minucie rezerwowy Duchemin zabrał piłkę Martinowi i zagrał ją do Gatto, który w swoim stylu przelobował Edwardsa. Nasza radość nie trwała długo, siedem minut później Klaus w głupim stylu stracił piłkę, co pozwoliło Arrigoniemu na precyzyjną wrzutkę, po której Porter uratował remis gospodarzom.

 

03.11.2021 Goodison Park, Liverpool: 40.523 widzów TV

LM GrF (4/6) Everton [30.] — Alemannia Aachen [10.] 1:1 (0:0)

 

73. R.Gatto 0:1

80. J.Porter 1:1

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — C.Bruno (80. R.Roth), M.Carlier, A.Herrera, A.Nikołajew ŻK (73. J.Ruiz) — L.Conti (66. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Aleksandr Nikołajew (MR; Alemannia Aachen) — 9

 

W drugim meczu naszej grupy Malmö FF przegrało 0:1 z Realem Madryt.

 

1. Real Madryt 10 pkt 8:1

2. Alemannia Aachen 8 pkt 6:2

3. Everton 4 pkt 4:5

4. Malmö FF 0 pkt 0:10

Odnośnik do komentarza

Trzymają się.

 

Trzy dni później zjawiliśmy się w Hamburgu, by rozegrać mecz z miejscowym FC St. Pauli. Do składu na ten mecz powrócił w końcu Lorenz, w ataku postawiłem na Duchemina, a w obronie pierwszy od dawna mecz rozegrał Bošnjak. Tego spotkania mieliśmy długo nie zapomnieć.

 

Tak nędznego meczu w wykonaniu Alemannii dawno nie oglądali nasi kibice. W ataku tradycyjnie już marnowaliśmy okazję za okazją, zaś w defensywie... nasza defensywa nie istniała. Po kwadransie gry Garay dośrodkował w nasze pole karne, gdzie nasi środkowi obrońcy zostawili niekrytego Krausego, który pokonał nawet nie próbującego interwencji Ortiza. Łapaliśmy jedną żółtą kartkę za drugą, w przerwie wpuściłem Contiego za nieobecnego na boisku Duchemina, ale obraz gry nie ulegał zmianie. W 51. minucie Krause okiwał na prawym skrzydle Klausa i wrzucił piłkę na głowę Barrero, który podwyższył na 2:0 dla gospodarzy. Kwadrans później totalnie skompromitował się Bošnjak, bezsensownie łamiąc linię, by gonić za Barrero, który przytomnie zagrał w lukę do Adlera, a ten dobił nas celnym strzałem. Tragiczny mecz rozegrał Bošnjak, pozbawiając mnie reszty złudzeń co do jego przydatności w zespole, a fatalna postawa Ortiza w kolejnym już spotkaniu zmusiła mnie do skrytykowania jego postawy na łamach prasy. Zespołowi potrzebny był solidny wstrząs, inaczej ten kryzys mógł nas sporo kosztować.

 

06.11.2021 Millerntorn-Stadion, Hamburg: 24.228 widzów

BL (10/34) FC St.Pauli [13.] — Alemannia Aachen [2.] 3:0 (1:0)

 

14. M.Krause 1:0

51. J.A.Barrero 2:0

67. Ch.Adler 3:0

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier ŻK, T.Bošnjak, F.Keller, S.Klaus ŻK — C.Bruno (52. R.Roth ŻK), M.Carlier ŻK, W.Lorenz, A.Nikołajew (67. A.Brożek) — M.Duchemin (46. L.Conti), R.Gatto

 

MVP: Mike Van Hamel (GK; FC St.Pauli) — 9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Hiszpania — Szwecja => 1:0 [M.Ohlsson 7]
Odnośnik do komentarza

Po kolejnych trzech dniach pojechaliśmy do Bremy na mecz 3. rundy Pucharu Niemiec. Solidnie przewietrzyłem skład, ale niczego to nie zmieniło w naszej grze; nadal byliśmy żenująco nieskuteczni w ataku i niepewni w defensywie. Tym razem dwukrotnie Ortiza pokonał Pereira po wrzutkach Kesslera z prawego skrzydła, to zaś oznaczało, że ławka rezerwowych w następnym spotkaniu miała stać się udziałem Klausa.

 

09.11.2021 Weserstadion, Brema: 42.875 widzów

DFB-P 3R Werder Brema [bL/15] — Alemannia Aachen [bL/2] 2:0 (1:0)

 

25. Pereira 1:0

57. Pereira 2:0

60. W.Fomin (AA) n.g.

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — M.Stuckmann, Pedro, F.Keller ŻK, S.Klaus — A.Lacam (57. R.Leitl), M.Carlier (66. M.Cappiello), A.Herrera, A.Nikołajew (66. A.Brożek)— W.Fomin, R.Gatto

 

MVP: Pereira (ST; Werder Brema) — 8

Odnośnik do komentarza

W listopadzie reprezentację Rosji czekał sparing z RPA, na który powołałem sporą grupę zawodników, których zamierzałem sprawdzić w drużynie narodowej. Na liście nie było więc zbyt wielu znanych nazwisk, a powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Artiom Afanasiew (28, GK; 6/0; 1. FC Nürnberg), Igor Pierszin (20, GK; —; Torpedo Moskwa), Andriej Tichonow (24, GK; —; Hertha Berlin)

 

Obrońcy: Wiaczesław Andriejew (26, DRLC; —; Palermo), Nikołaj Archipow (21, DL; —; Alemannia Aachen), Wiaczesław Biriukow (29, DRC; 3/1; Krylja Sowietow), Pawieł Borisow (26, DC; 4/0; Villarreal), Siergiej Kozłow (21, DRC; —; Ałania), Aleksiej Filipow (26, DC; 1/0; Montpellier), Władimir Wasiliew (24, DC; —, Saint-Etienne)

 

Pomocnicy: Igor Borisow (26, AMRC; 1/0; Betis), Aleksandr Fomin (20, AML; —; Spartak Moskwa), Siergiej Konowałow (26, MC; —; CSKA Moskwa), Siergiej Krawczenko (22, MC; 3/0; Roma), Igor Kulikow (26, DM; —; Spartak Moskwa), Dmitrij Nikitin (22, WBR/AMRC; —; SC Freiburg), Aleksiej Noskow (28, MC; 1/0; Amkar), Andriej Romanow (22, AMLC; 5/0; Amkar)

 

Napastnicy: Michaił Andriejew (31, ST; 1/0; Zenit Sankt Petersburg), Igor Antonow (19, AML/ST; 3/2; Werder Brema), Walerij Gawriłow (27, ST; 2/0; Spartak Moskwa), Aleksandr Kalinin (29, ST; 17/4; Le Havre), Aleksiej Mironow (29, ST; —; CSKA Moskwa), Konstantin Orłow (27, ST; 4/1; Lens), Władimir Połuchin (21, ST; —; Krylja Sowietow), Wasilij Tkaczenko (25, AMRLC/FC; —; Spartak Moskwa)

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Szwecja — Hiszpania => 3:3 [M.Ohlsson 7, kontuzja]
Odnośnik do komentarza

Już wznowił treningi, w nim moja nadzieja.

 

W barażach strefy europejskiej o miejsca w finałach MŚ 2022 było trochę niespodzianek, Bułgaria wyeliminowała Szkocję, Hiszpania okazała się lepsza od Szwecji, a Walia pokonała Francję.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Hiszpania U-19 — Finlandia U-19 => 2:0 [P.Carbone 7]

— Holandia U-19 — Słowenia U-19 => 4:1 [P.de Vries 8, 1 asysta]

— Islandia U-21 — Francja U-21 => 0:3 [M.Garcia 7]

— Szkocja U-21 — Irlandia Północna U-21 => 2:0 [J.Ritchie 7]

— Ukraina U-21 — Japonia U-21 => 0:3 [R.Krawczenko 8]

— Polska U-21 — Hiszpania U-21 => 0:1 [Ł.Grad 7; M.Budka 6]

— Włochy U-21 — Niemcy U-21 => 2:1 [M.Cappiello 7 — D.Walther 8, 1 asysta; R.Leitl 7, 1 gol; S.Reinhardt 7]

— Rosja U-21 — Anglia U-21 => 1:1 [M.Timofiejew 6; J.Kolesow 6; W.Kałasznikow 7; W.Anisimow 7, kontuzja; W.Fomin 8, 1 gol]

— Paragwaj — Tajwan => 6:0 [G.Ortiz 8]

— Polska — Kuwejt => 2:1 [s.Jegorow 6]

— Chorwacja — Grecja => 2:0 [T.Šimić 8, 1 gol, MVP]

— Niemcy — Francja => 2:1 [s.Klaus 7; F.Keller 7; M.Carlier 6, kontuzja]

— Włochy — Czechy => 1:1 [R.Gatto 6]

— Ukraina — Japonia => 1:2 [D.Kowalenko 6]

— Portugalia — Rumunia => 0:0 [Pedro 8, MVP]

Odnośnik do komentarza

W ramach przygotowań do zimowej sesji transferowej podjąłem pierwszą decyzję kadrową, wystawiając na listę transferową brazylijskiego obrońcę André, który marnował się w drużynie U-23, nie mając szans na przebicie się do pierwszego zespołu.

 

Spotkanie z reprezentacją RPA było dla mnie okazją do przetestowania zawodników, którzy w kończącym się roku zabłysnęli w swoich drużynach klubowych, dałem więc odpocząć wszystkim gwiazdom sbornej. Na boisko było to aż nader widoczne, naszym poczynaniom brakowało zgrania i korzystny wynik był mało prawdopodobny. A jednak w 12. minucie młody Fomin przedarł się lewym skrzydłem, zaś jego dośrodkowanie na gola zamienił Połuchin. Później wszakże do głosu doszli gospodarze i w 33. minucie Fomin sprezentował im bramkę faulem w polu karnym. Chwilę później nasi obrońcy bali się ostrzej zaatakować wchodzącego w pole karne Zumę, który bez trudu odegrał piłkę do niekrytego Moloia i przegrywaliśmy już 1:2. W przerwie przeprowadziłem kilka zmian, w efekcie których druga połowa przebiegała pod nasze dyktando, ale kolejne gole już nie padły i rok 2021 zakończyliśmy porażką. Co bardziej mnie zmartwiło, żaden z testowanych przeze mnie piłkarzy nie przekonał mnie do siebie i nie wywalczył miejsca w szerokiej kadrze reprezentacji.

 

17.11.2021 Athlone Stadium, Cape Town: 27.168 widzów

TOW RPA [55.] — Rosja [5.] 2:1 (2:1)

 

7. A.Kalinin [R] knt.

12. W.Połuchin 0:1

33. Nh.Madonsela 1:1 rz.k.

39. S.Moloi 2:1

90+2. G.Mhlongo (RPA) knt.

 

Rosja: A.Tichonow 7 — W.Andriejew 7, W.Wasiliew 6 (46. P.Borisow 7), A.Filipow 6 (46. N.Archipow 6), W.Biriukow 6 (46. D.Nikitin 7) — A.Fomin 7, A.Noskow 7, I.Kulikow 6 (46. S.Konowałow 7), I.Borisow 7 — A.Kalinin 6 (7. K.Orłow 7), W.Połuchin 7 (62. I.Antonow 6)

 

MVP: Samuel Moloi (ST; RPA) — 9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Niemcy U-19 — WKS U-19 => 2:0 [Ch.Lehmann 7]

— Francja U-19 — Słowacja U-19 => 1:0 [C.Sicot 7]

— Holandia U-19 — Turcja U-19 => 5:3 [P.de Vries 7]

— Francja U-21 — Islandia U-21 => 5:0 [M.Garcia 8, kontuzja; A.Lacam 9, 1 asysta, kontuzja]

— Hiszpania U-21 — Polska U-21 => 2:1 [M.Wilk 7, 1 gol; M.Budka 6]

— Australia U-21 — Ukraina U-21 => 2:1 [R.Krawczenko 7]

— Irlandia Północna U-21 — Szkocja U-21 => 1:1 [J.Ritchie 5]

— Niemcy U-21 — Włochy U-21 => 2:1 [D.Walther 7; R.Leitl 8, L.Conti 8 — M.Cappiello 7]

— Anglia U-21 — Rosja U-21 => 0:0 [M.Timofiejew 7; J.Kolesow 7; W.Kałasznikow 6; W.Anisimow 7; W.Fomin 6]

— Argentyna — Szwajcaria => 1:2 [A.Herrera 7, debiut]

— Polska — Izrael => 2:2 [s.Jegorow 7]

— Luksemburg — Paragwaj => 0:2 [G.Ortiz 7]

— Argentyna — Portugalia => 1:0 [A.Herrera 7 — Pedro 6]

— Chorwacja — Andora => 2:1 [T.Šimić 7, 1 gol]

— Australia — Ukraina => 2:0 [D.Kowalenko 7]

— Niemcy — WKS => 4:1 [s.Klaus 7; F.Keller 7; W.Lorenz 7]

— RPA — Rosja => 2:1 [N.Archipow 6, debiut]

Odnośnik do komentarza

Moi scouci nadal przetrząsali cały świat w poszukiwaniu wzmocnień i młodych talentów, którzy mogliby zostać sprowadzeni do naszej akademii piłkarskiej. Dzięki temu od stycznia w barwach Alemannii trenować mieli wychowanek River Plate, utalentowany lewy obrońca Ariel Díaz, oraz środkowy pomocnik Lokomotiwu Moskwa Wasilij Siergiejew.

 

Przerwa reprezentacyjna pomogła zespołowi trochę się pozbierać, ale wszystko mogło się zaraz boleśnie skończyć, gdyż w 11. kolejce Bundesligi podejmowaliśmy liderujący i jak dotąd niepokonany Bayern Monachium. Skład, jaki wybrałem na to spotkanie, był cokolwiek zaskakujący — Hiszpan Ortiz na bramce, Olivier z powrotem na lewej obronie, w pomocy Roth za bezbarwnego Bruno i Herrera za kontuzjowanego Carliera, oraz wypatrywany z utęsknieniem Šimić w ataku.

 

W pierwszej połowie rekordowo liczna publiczność na Tivoli oglądała przede wszystkim zaciętą walkę, w której oba zespoły próbowały tego, co potrafiły najlepiej — Bayern strzelał z linii pola karnego, zmuszając Ortiza do ekwilibrystycznych popisów, Alemannia próbowała zabójczych podań w uliczkę, po których z reguły Roberto zatrzymywał udanymi interwencjami Šimicia. W 30. minucie odrobinę rozkojarzony Pedro złapał za koszulkę Péreza i sędzia podyktował rzut karny; do piłki podszedł Seitz, ale Ortiz wyczuł jego intencje, obronił strzał, a do tego utrzymał piłkę w rękawicach i to on był bohaterem pierwszych 45 minut.

 

Na drugą połowę za bezbarwnego Nikołajewa wyszedł Brożek, ale nie minęło 120 sekund, a Seitz wjechał mu korkami w łydkę i Polak nadawał się tylko do zmiany. Był to jeden z kluczowych momentów tego spotkania — Klaus przeszedł na prawą pomoc, a na prawej obronie pojawił się Walther i obie te pozycje bardzo na tym skorzystały; Daniel wniósł sporo spokoju do gry naszej defensywy, a Stefan doskonale odnalazł się na skrzydle drugiej linii. Po kwadransie do szatni zszedł też zmęczony Šimić, a jego miejsce zajął debiutant, reprezentant Szwecji Ohlsson, który dostał ode mnie szansę gry w obliczu przeciętnej dyspozycji Duchemina. Nie spodziewałem się po nim zbyt wiele, ale liczyłem przynajmniej na straszenie obrońców Bayernu przez niemalże dwumetrowego Szweda.

 

Tymczasem w 66. minucie Gatto przypomniał sobie, że jest jednym z lepszych piłkarzy Europy, i zdecydował się na strzał z 30 jardów, którym zaskoczył Roberto, przełamując mu ręce i w końcu otwierając wynik spotkania. A potem nastąpiło coś, czego nikt nie przewidział. Bayern wznowił grę, ale stracił piłkę i lewym skrzydłem zaatakował bardzo aktywny tego dnia Roth; Robert minął dryblingiem dwóch rywali i zagrał na wolne pole do Ohlssona, który zdecydował się na uderzenie w krótki róg, Roberto znów nie utrzymał piłki na rękawicach i prowadziliśmy już 2:0.

 

Goście, którzy nie poznali jeszcze w tym sezonie smaku porażki, wyraźnie byli oszołomieni ciosami, jakie na nich spadły, a Alemannia grała dalej. W 75. minucie Lorenz wywalczył piłkę w środku pola i zagrał ją w uliczkę do Gatto, który zamiast bawić się w dryblingi, przytomnie odegrał ją na wolne pole do Ohlssona, który potężnie huknął pod poprzeczkę tak, że gdyby Roberto odważył się na interwencję, nie byłoby czego zbierać. Bayern zerwał się do spóźnionego ataku, przechodząc na ustawienie 4-2-4, na co odpowiedzieliśmy odpowiednią modyfikacją taktyki i podczas gdy rywale marnowali siły i czas w nieskładnych atakach, my spokojnie czekaliśmy na okazję do kontry. W doliczonym czasie gry Ortiz wybił piłkę na połowę gości, Ohlsson strącił ją głową do Rotha i wyszedł do podania zwrotnego, ściął ku linii końcowej, a potem poderwał całe Tivoli na równe nogi, technicznym uderzeniem a'la Gatto w długi róg dobijając kwilącą cicho bestię z Monachium. Szwed zaliczył genialny debiut w arcyważnym meczu, ukoronowany fantastycznym hat-trickiem, i ku powszechnemu zdumieniu w 30 minut sprawił, że Tomislav Šimić nie mógł być pewny miejsca w wyjściowym składzie, a Maxime Duchemin mógł powoli rozglądać się za nowym klubem. Tylko ja na konferencji prasowej mogłem zapewnić z tajemniczym uśmiechem na ustach, że tak właśnie działa siatka naszych scoutów, a trzy lata obserwacji Ohlssona nie poszły widać na marne.

 

20.11.2021 Tivoli, Akwizgran: 38.630 widzów [R]

BL (11/34) Alemannia Aachen [2.] — Bayern Monachium [1.] 4:0 (0:0)

 

30. M.Seitz (BM) o.rz.k.

47. A.Brożek (AA) knt.

66. R.Gatto 1:0

67. M.Ohlsson 2:0

75. M.Ohlsson 3:0

90+4. M.Ohlsson 4:0

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — R.Roth, A.Herrera, W.Lorenz, A.Nikołajew (46. A.Brożek, 47. D.Walther) — T.Šimić (59. M.Ohlsson), R.Gatto

 

MVP: Mikael Ohlsson (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Następnym młodym zawodnikiem, którego transfer zaklepałem do Alemannii, był pomocnik moskiewskiego Torpeda Aleksiej Guszyn. Natomiast po dłuższym namyśle zdecydowałem, że skoro Bruno tak bardzo chce odejść z klubu, nie będę mu w tym przeszkadzać, i umieściłem go na liście transferowej.

 

Meczem w Madrycie mogliśmy przypieczętować awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, gdyby udało się nam go wygrać. Znów zmierzyły się dwa równorzędne zespoły, czego efektem były okresy przewagi to jednej, to drugiej drużyny. W 18. minucie Parra zakręcił w polu karnym Kellerem, a jego podanie na gola zamienił Walker, chwilę później brutalny faul wyłączył z gry Rotha, a jego zmiennik Leitl również kończył mecz z urazem. Odwzajemniliśmy się skopaniem bramkarza Realu, ale doświadczony Casillas, który zastąpił Piñedę, spisał się wyśmienicie. Na nasze szczęście jeszcze w pierwszej połowie obrona gospodarzy popełniła błąd w kryciu przy wrzutce Gatto z rzutu wolnego, co pozwoliło Nikołajewowi obrócić się w polu karnym i strzałem z najbliższej odległości uratować nam w pełni zasłużony remis.

 

23.11.2021 Santiago Bernabéu, Madryt: 74.931 widzów TV

LM GrF (5/6) Real Madryt [21.] — Alemannia Aachen [10.] 1:1 (1:1)

 

18. Ph.Walker 1:0

45+3. A.Nikołajew 1:1

 

Alemannia Aachen: C.Ortiz — D.Olivier, Pedro, F.Keller, S.Klaus — R.Roth (20. R.Leitl), A.Herrera (75. M.Cappiello), W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić (63. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Aleksandr Nikołajew (MR; Alemannia Aachen) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Malmö FF przegrało 0:2 z Evertonem, co oznaczało, że w ostatnim spotkaniu fazy grupowej musieliśmy sklepać Szwedów, by zapewnić sobie awans.

 

1. Real Madryt 11 pkt 9:2 Aw

2. Alemannia Aachen 9 pkt 7:3

3. Everton 7 pkt 6:5

4. Malmö FF 0 pkt 0:12

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...