Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Karierę piłkarską zakończył reprezentant Rosji z początków mej pracy ze sborną, Siergiej Ignaszewicz (35; Rosja: 31/3), któremu zaproponowałem posadę scouta w Alemannii, on zaś bardzo chętnie przystał na moją ofertę.

 

Grudzień 2014

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-0-0, 7:2

Regionalliga Nord: 1. [—]; 43 pkt, 49:5 => [+12]

Finanse: -66.528€ (w ostatnim miesiącu -381.832€)

Budżet transferowy: 2.909.427€ (65% z transferów)

Budżet płac: 85.000€ (wykorzystane 91.450€)

Bilans (Rosja): —

eME 2016: 2. [—], 6 pkt, 4:0

Nagrody: Alejandro Franco (jedenastka tygodnia — 1), Eero Peltonen (jedenastka tygodnia — 1); moi (menedżer roku w Rosji — 3.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Andrzej Karwan (18, ST; Polska) z Ałanii do Zenita Sankt Petersburg za 22.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Siergiej Abramow (19, ST; Rosja U-19) z Tereka do Rostowa za 5.750.000€

2. Konstantin Szewczenko (23, MRL; Rosja: 1/0) z Krylji Sowietow do Zenita Sankt Petersburg za 5.500.000€

3. Kirił Abramow (21, ST; Rosja U-21: 2/0) z Tomi do Spartaka Moskwa za 4.300.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+2]

Francja: Marseille [+1]

Hiszpania: Barcelona [+3]

Niemcy: Schalke [+2]

Polska: Wisła [+3]

Rosja: —

Szkocja: Celtic [+3]

Włochy: Inter [+6]

 

East Stirlingshire: 4. [-1]; 32 pkt, 30:29; Division Two

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1302), 2. Hiszpania (1205), 3. Rosja (1100), 76. Polska (536)

 

1 stycznia w Niemczech otwarło się zimowe okno transferowe. W trakcie sezonu polowałem głównie na utalentowanych juniorów i tym razem nie było inaczej — do Akwizgranu przybyło pięciu młodych i bardzo młodych zawodników, którzy w przyszłości mogli decydować o obliczu zespołu. Paweł Majewski (17, DL; Polska) kupiony został za 7.000€ z Motoru Lublin, Denys Kowal (17, MC; Ukraina U-21: 5/0) przeszedł do nas za 40.000€ z Bałtiki, Frank Born (20, GK; Niemcy) sprowadzony został za 5.000€ z Kiel, Mirko Völker (17, DC/DM; Niemcy) przybył za 8.000€ z Aalen, a Ian Bevan (18, DC; Anglia) kosztował nas 20.000€ przelane na konto Bournemouth. W tym samym czasie Alemannię opuścił tylko jeden zawodnik, Christian Schmidt (19, AMC; Niemcy) [27-0-1-1, 6.13; 4s], sprzedany za 5.000€ (50%) do Junkersdorfu, ale kolejne transfery z klubu były tylko kwestią dni.

Odnośnik do komentarza

Taki jest plan

 

Wcześniej wszakże dokonałem pierwszego ruchu transferowego z myślą już o 2. Bundeslidze, zapewniając sobie od lipca usługi reprezentacyjnego chorwackiego pomocnika Gorana Petrovicia, który marnował swój niewątpliwy talent w rezerwach włoskiej Perugii. Mógł on spokojnie pełnić rolę rozgrywającego, co pozwoliłoby mi na wykorzystanie wszechstronności jego rodaka Serticia na prawym skrzydle, gdzie nie miałem klasowego zmiennika dla Franco.

 

Tym razem nie popełniłem błędu sprzed roku i na styczeń zaplanowałem trzy sparingi, by nie mieć problemów kondycyjnych na starcie rundy rewanżowej. Na pierwszy ogień poszli czwartoligowcy z Reutlingen, których ograliśmy bardzo pewnie i to w osłabieniu, a znów świetnie pokazał się zdobywca dwóch Müller, za którego dostawałem już oferty w granicach sześciu, siedmiu milionów euro. Niestety urazu łydki doznał w tym meczu Bruno i jego występ w pierwszym meczu rundy wiosennej był wykluczony.

 

03.01.2015 Tivoli, Akwizgran: 2.049 widzów

TOW Alemannia Aachen [RLN] — SSC Reutlingen 05 [NL] 4:1 (2:1)

 

4. N.Adler 1:0

30. E.Peltonen 2:0

40. Th.Huijbregts (AA) cz.k.

41. I.Ramos ® o.rz.k.

41. Ch.Schmid 2:1

62. U.Müller 3:1

88. U.Müller 4:1

Odnośnik do komentarza

Zapowiadany transfer z klubu nastąpił w dzień po odebraniu przez Olega Kołosowa nagrody dla najlepszego bramkarza Starego Kontynentu. Łukasz Piszczek (29, AM/FC; Polska U-21: 1/0) [33-19-12-3, 7.44; 2s], bo o nim mowa, przegrał rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie z Peltonenem, a po piętach deptali mu już młodzi Gatto i Müller. W tej sytuacji nie chciałem blokować mu kariery i gdy po Łukasza zgłosił się drugoligowy Wolfsburg, szybko doszliśmy do porozumienia. Piszczek na wiosnę grać miał o szczebel wyżej, my natomiast wzbogaciliśmy się o okrągłe 1.000.000€ (50%).

 

W drugim sparingu zagraliśmy ze spadkowiczem z Regionalligi Nord, zespołem Jeny, i rozklepaliśmy go wręcz popisowo. Świetnie zagrał wracający do formy po kontuzji Peltonen, a wśród rezerwowych wyróżnił się nie tylko Müller, ale i Tomić oraz nasz trzeci bramkarz Sebastian Stein.

 

10.01.2015 Tivoli, Akwizgran: 2.075 widzów

TOW Alemannia Aachen [RLN] — FC Carl Zeiss Jena [NL] 5:0 (3:0)

 

3. E.Peltonen 1:0

22. G.Mihalić 2:0

28. E.Peltonen 3:0

56. W.Lorenz (AA) o.rz.k.

67. A.Haas 4:0

90. U.Müller 5:0

Odnośnik do komentarza

Następnym lipcowym transferem, jaki udało mi się zaklepać, był bardzo utalentowany, młodziutki lewy pomocnik Wattenscheid, Rober Roth. A w ostatnim styczniowym sparingu zmierzyliśmy się z Arminią Bielefeld, zespołem, który w pojedynkę odebrał nam w zeszłym sezonie szansę na awans. Tym razem niespodzianek nie było, wygraliśmy pewnie i wysoko, więc ze spokojem oczekiwałem na wznowienie walki o 2. Bundesligę. Walki, którą zamierzałem rozstrzygnąć na swoją korzyść najpóźniej w kwietniu.

 

17.01.2015 Tivoli, Akwizgran: 2.071 widzów

TOW Alemannia Aachen [RLN] — DSC Arminia Bielefeld [NL] 4:1 (3:1)

 

6. A.Franco 1:0

16. N.Adler 2:0

19. N.Adler 3:0

22. Ph.Kerber 3:1

89. U.Müller 4:1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...