Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, zakup czwartego (Pablo Ore ;() mi sama gra zablokowała.

IMHO w drugiej lidze juz nie ma limitow. A w regionalce nie masz nakazu gry ilomaśtam Niemcami i to w okreslonym wieku?

 

A co do FGN - w Niemczech jako non-FGN liczony jest kazdy zawodnik z paszportem dowolnego kraju europejskiego.

 

Szkoda Ore, to supertalent FM 2k6 ;(

Odnośnik do komentarza
Zdajesz sobie sprawę z tego, że Rumunia i Słowenia są w UE? :>. A Chorwatów i Serbów Niemcy traktują inaczej niż hołotę zza Buga.

A zdajesz sobie sprawę, że nie widziałem ? :keke: Ja tam w księgach siedzę a nie śledzę politykę :blush:

Odnośnik do komentarza

W 3. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów krakowska Wisła sprawiła megasensację, po golach Grosickiego i Kowala wygrywając 2:0 z Barceloną.

 

W drugiej kolejce Regionalligi podejmowaliśmy ekipę Uerdingen. W składzie Alemannii na to spotkanie zaszły trzy zmiany — na lewe skrzydło powrócił Xisco, Kucukovicia zastąpił Hjalmarsson, a w miejsce Bošnjaka, który struł się nieświeżym falafelem, zadebiutował Huijbregts. Niestety obaj nowi ofensywni gracze nie spisali się zbyt dobrze, do tego przeciętnie zagrał Diop, więc licznie przybyła publiczność nieszczególnie się ubawiła; zresztą już w poprzednim sezonie lepiej się nam grało na wyjazdach. Niemniej jednak, trzy punkty pozostały w Akwizgranie, gdyż w 84. minucie Barone zaskoczył bramkarza gości precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego.

 

07.08.2013 Tivoli, Akwizgran: 20.291 widzów
RLN (2/34) Alemannia Aachen [1.] — KFC Uerdingen 05 [14.] 1:0 (0:0)

84. R.Barone 1:0

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, J.Projić, Th.Huijbregts — P.B.Diop (51. B.Matuidi) — Xisco, Ł.Szafran, R.Barone, A.Topolewski (72. M.Toppmöller) — A.Hjalmarsson (62. S.Bierofka), N.Adler

MVP: Riccardo Barone (MC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA Groclin pokonał Zürich 1:0 po golu Stefanovicia, Legia zremisowała na wyjeździe 1:1 z FC Midtjylland dzięki bramce Ulatowskiego, a Wisła Płock wywalczyła remis na stadionie budapesztańskiego MTK za sprawą trafienia Górskiego.

 

Przed meczem w Bremie z rezerwami Werderu kontuzji doznał Bierofka, więc w jego miejsce na ławce usiadł młodziutki Müller. Ponadto do składu powrócił solidnie przeczyszczony Bošnjak, Matuidi i Martínez zastąpili weteranów Diopa i Xisco, a w ataku tym razem postawiłem na Słoweńca Mihalicia. Gregor początkowo był bardzo wystraszony, ale w 21. minucie dostał kolejne świetne podanie od szalejącego na lewym skrzydle Martíneza i pokonał dobrze broniącego Zeuga. Niestety, z prowadzenia cieszyliśmy się raptem trzy minuty, kiedy to Flamini i Namouchi rozklepali naszą defensywę, a wyrównującego gola zdobył Þórarinsson i na przerwę schodziliśmy przy remisie 1:1.

 

Trochę martwił mnie fakt, iż kolejny raz kiepsko spisywał się Topolewski, i po kwadransie drugiej połowy zastąpiłem go Toppmöllerem. Znacznie poprawiło to jakość naszej gry, zdejmując ciężar wyprowadzania akcji z lewego skrzydła. W 63. minucie Martínez wyprowadził dalekim podaniem kontratak, Adler przytomnie podał w tempo do Mihalicia, który przelobował Zeuga, pieczętując niezwykle udany debiut. Teraz przewaga była już wyraźnie po naszej stronie, kwadrans później debiutant Müller zagrał na dobieg do Martíneza, a Diego strzałem w długi róg podwyższył na 3:1 dla Alemannii; był to pierwszy gol Urugwajczyka w żółto-czarnych barwach.

 

W końcówce spotkania kontuzji doznał Zeug i na bramce gospodarzy z konieczności stanął Flamini. To nie mogło się dobrze skończyć; w doliczonym czasie gry najpierw pokonał go Adler, a moment później jeszcze Müller, i zamiast pewnego zwycięstwa mogliśmy cieszyć się z prawdziwego pogromu.

 

11.08.2013 Weserstadion, Brema: 942 widzów
RLN (3/34) Werder Brema II [15.] — Alemannia Aachen [4.] 1:5 (1:1)

21. G.Mihalić 0:1
24. B.Þórarinsson 1:1
27. A.Nyman (WBII) knt.
63. G.Mihalić 1:2
77. D.Martínez 1:3
86. D.Zeug (WBII) knt.
90+2. N.Adler 1:4
90+3. U.Müller 1:5
90+4. D.Weiß (WBII) knt.

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, J.Projić, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, Ł.Szafran (79. D.Reck), R.Barone, A.Topolewski (59. M.Toppmöller) — G.Mihalić (70. U.Müller), N.Adler

MVP: Nicky Adler (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Barcelona łatwo odrobiła straty z Krakowa po golach Ben Arfy i Eto'o, ale na nic więcej jej nie było stać, zaś rzuty karne lepiej wykonywali mistrzowie Polski, stając się sprawcami największej sensacji tej fazy rozgrywek. Również w 2. rundzie Pucharu UEFA polskie kluby w komplecie wywalczyły awans — Legia po golu Matusiaka pokonała FC Midjylland, Wisła Płock dzięki Ząbeckiemu i Mężykowi wygrała 2:1 z MTK, a Groclin przegrał co prawda w Zurychu 0:1, ale lepiej wykonywał rzuty karne.

 

Andreas Lambertz nie zjawił się na porannym treningu, co w moim taryfikatorze oznaczało stratę dwutygodniowych poborów. Za to Urugwajczyk Martínez wziął udział w zajęciach, lecz doznał kontuzji i na trzy tygodnie wypadł z gry. Z klubu odszedł rezerwowy bramkarz Florian Hickel (27, GK; Niemcy) [3s], sprzedany za 150.000€ (50%) do Burghausen, zaś jego miejsce w szatni zajął wychowanek Dortmundu Andreas Haas (21, DM; Niemcy U-19), znaleziony przez moich scoutów na wolnym transferze. I wreszcie do sztabu szkoleniowego dołączył Jürgen Wagner (33; Austria), który odpowiadać miał za trening taktyczny.

 

W czwartej kolejce podejmowaliśmy kandydata do spadku w postaci Arminii Bielefeld. Kluczowa dla przebiegu tego spotkania okazała się 14. minuta, kiedy to Bošnjak zerwał sobie achillesa, kończąc zapewne swe występy w tym roku. Wegmann był od niego zdecydowanie słabszy i to osłabienie naszej defensywy źle się skończyło. Po pół godzinie gry prawym skrzydłem uciekł Geiger, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Zaborowski i do przerwy przegrywaliśmy 0:1; co gorsza, graliśmy bardzo źle, w ofensywie właściwie nie istniejąc.

 

Po przerwie nie było poprawy, a w 53. minucie Geiger wykorzystał centrę Hebera, by podwyższyć na 2:0 dla Arminii, i zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie. Ale wtedy błysnął Mihalić, który w szybkim tempie wyrastał na odkrycie jesieni w Alemannii; pięć minut po stracie drugiego gola Gregor zdecydował się na precyzyjne uderzenie z dystansu, którym pokonał bramkarza gości. Po kolejnych sześciu minutach Słoweniec otrzymał podanie w uliczkę od Szafrana i strzałem przy słupku wyrównał na 2:2, a więc mecz zaczął się od nowa.

 

W 69. minucie niewidoczny do tej pory Xisco zdołał wrzucić piłkę na krótki słupek, a Adler dostawił tylko nogę i po raz pierwszy w tym meczu objęliśmy prowadzenie. Ale długo się z niego nie cieszyliśmy — na kwadrans przed końcem Borzek dośrodkował w nasze pole karne, Kratofiel przedłużył jego centrę głową, a Schuster strzałem w długi róg uratował gościom remis. Straciliśmy dwa cenne punkty i po tym meczu naprawdę nie byłem szczęśliwym człowiekiem.

 

24.08.2013 Tivoli, Akwizgran: 20.559 widzów
RLN (4/34) Alemannia Aachen [1.] — Arminia Bielefeld [18.] 3:3 (0:1)

14. T.Bošnjak (AA) knt.
30. K.Zaborowski 0:1
53. A.Geiger 0:2
58. G.Mihalić 1:2
64. G.Mihalić 2:2
69. N.Adler 3:2
75. P.Schuster 3:3

Alemannia Aachen: M.Herrera — K.Schöneberg, J.Projić, T.Bošnjak (14. A.Wegmann) — B.Matuidi — Xisco, Ł.Szafran, R.Barone, M.Toppmöller (70. A.Topolewski) — G.Mihalić (70. U.Müller), N.Adler

MVP: Gregor Mihalić (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Wrześniowe mecze z Litwą i Polską mogły zadecydować o naszym awansie do finałów mistrzostw świata, dlatego znów nie eksperymentowałem ze składem, znalazłem jedynie zastępców dla kontuzjowanych Pawlenki i Kołosowa. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Igor Akinfiejew (27, GK; Rosja: 64/0; Milan), Aleksiej Botwiniew (32, GK; 12/0; CSKA Moskwa), Aleksandr Trietiakow (22, GK; —; Oberhausen)

Obrońcy: Aleksandr Aniukow (30, D/WB/MR; 47/2; Feyenoord), Aleksiej Bieriezucki (31, DLC; Rosja: 65/1), Wasilij Bieriezucki (31, DRC; 63/0; Rosja),  Aleksiej Bugajew (32, SW/DC; 41/2; Krylia Sowietow), Kirił Kombarow (26, D/WB/ML; 12/0; Bochum), Roman Kuzniecow (22, DRC/DM/MR; 6/0; Werder Brema), Siergiej Panow (22, DLC; 7/0; Spartak Moskwa), Igor Ponomariew (21, D/WBL; 5/0; Deportivo), Anton Rogoczy (31, DC; 32/0; Rostów), Wasilij Trietiakow (22, 9/4; DC/ST; Werder Brema), Wiaczesław Zangiew (21, DC; 6/0; Schalke)

Pomocnicy: Pawieł Ałborow (23, MLC; 14/2; Valladolid), Andriej Arszawin (32, AMRC/FC; 70/18; Zenit Sankt Petersburg), Dinijar Biljaletdinow (28, AMC; 57/10; Lokomotiw Moskwa), Anatolij Bojko (22, AMC; 8/5; Dynamo Moskwa), Jewgienij Dżijojew (20, AMR; 7/0; Palermo), Igor Łobanow (21, ML; 2/1; Juventus), Damian Wysocki (21, DM; 17/0; Rangers), Jurij Żyrkow (30, AML; 54/7; Real Sociedad)

Napastnicy: Aleksandr Kierżakow (30, ST; 81/33; Hertha BSC), Roman Pawluczenko (31, ST; 54/32; Spartak Moskwa), Pawieł Pogriebniak (29, ST; 27/15; Dynamo Kijów), Aleksandr Stiepanian (22, ST; 5/2; Parma)

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

	— Dragan Jović (Serbia U-21): 1:1 ze Szwecją U-21 [7]
— Danijel Tomić (Chorwacja U-21): 0:2 z Niemcami U-21 [7]
— Josip Projić (Łotwa): 2:0 z Maltą [8; 1 gol]

 

Mecz z Litwą teoretycznie miał być jedynie formalnością, ale pamiętałem, że w Moskwie bardzo długo się z nimi męczyliśmy, więc obawiałem się powtórki z rozrywki. Ale historia rzadko się powtarza i tym razem nasi kibice nie musieli drżeć o końcowy wynik. Zgnietliśmy gospodarzy niczym tłustego karalucha i gdyby nie niezawodny Karcemarskas, dwucyfrówka byłaby całkowicie w naszym zasięgu.

 

Kanonadę rozpoczęliśmy po kwadransie gry, gdy Arszawin precyzyjnie dośrodkował wprost na głowę szalejącego w tym meczu Kierżakowa, on zaś delikatnym muśnięciem skierował piłkę do bramki. Potem długo gnietliśmy Litwinów na ich połowie, a gdy myśleli już, że dotrwali do przerwy, zadaliśmy drugi cios — tym razem z lewego skrzydła piłkę zacentrował Kierżakow, a do bramki wpakował ją Wysocki, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach rosyjskiej reprezentacji. W drugiej połowie grało się nam więc o wiele łatwiej i w 84. minucie świetnym rajdem prawą flanką popisał się Dżijojew, który wystawił piłkę Bojce, ten zaś mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0 dla sbornej.

 

31.08.2013 Żalgiris, Wilno: 14.080 widzów
EMŚ Gr8 (7/10) Litwa [111.] — Rosja [5.] 0:3 (0:2)

14. A.Kierżakow 0:1
45. D.Wysocki 0:2
84. A.Bojko 0:3

Rosja: I.Akinfiejew 8 — A.Bierezucki 8, S.Panow 7, A.Bugajew 8, W.Bierezucki 7 — K.Kombarow 8, D.Biljaletdinow ŻK 7 (62. A.Bojko 7), D.Wysocki 9, A.Arszawin 8 (72. J.Dżijojew 7) — A.Kierżakow 9, R.Pawluczenko 7 (62. A.Stiepanian 7)

 

Trener reprezentacji Polski zdecydował się na wystawienie drugiego składu przeciwko Wyspom Owczym i srodze tego pożałował, gdyż outsiderzy zdołali wywalczyć remis 1:1; gola dla Polski strzelił debiutant Dariusz Rolak (26, ST; Hajduk), a bramkę dla Farerów przepuścił inny debiutant, Bartosz Fabiniak (30, GK; Dinamo Bukareszt). Ale dla nas o wiele ważniejszy był wynik spotkania rozgrywanego w Glasgow, gdzie gol Craiga Beattiego dał Szkotom zwycięstwo 1:0 nad Francuzami. Tym samym mogliśmy już być pewni zajęcia pierwszego miejsca w grupie, a więc i awansu do finałów MŚ 2014 we Włoszech. Awansu, który przypieczętować zamierzaliśmy w Moskwie zwycięstwem nad Polską.

 

1. Rosja 21 pkt 23:1

2. Francja 12 pkt 19:11

3. Szkocja 11 pkt 11:9

4. Polska 7 pkt 8:9

5. Litwa 3 pkt 4:13

6. Wyspy Owcze 3 pkt 6:28

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2013

 

Bilans (Alemannia Aachen): 3-1-0, 13:4

Regionalliga Nord: 1. [—]; 10 pkt, 13:4 => [+0]

Finanse: -136.172€ (w ostatnim miesiącu +240.556€)

Budżet transferowy: 0€ (60% z transferów)

Budżet płac: 80.000€ (wykorzystane 80.970€)

Bilans (Rosja): 1-0-0, 3:0

eMŚ 2014: 1. [—]; 21 pkt, 23:1 (grupa 8.)

Nagrody: Nicky Adler (piłkarz sierpnia — 1.), Riccardo Barone (piłkarz sierpnia — 3.), Łukasz Szafran (bramka sierpnia — 3.; vs. Hertha II)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Sławomir Kamiński (28, AMRC; Polska: 4/0) z Hajduka do Dundee Utd za 575.000€

2. Łukasz Michalski (21, AMR; Polska) z Amiki do Odry Wodzisław za 425.000€

3. Robert Michalski (22, ST; Polska) z Bełchatowa do Zagłębia za 375.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Luca Valentini (24, MC; Włochy U-21: 17/2) z Chelsea do Man Utd za 24.500.000€

2. Freddy Adu (24, AMLC/FC; USA: 54/26) z Chelsea do Romy za 24.000.000€

3. Emrah Ekin (23, ST; Szwajcaria: 33/18) z Realu Sociedad do Realu Madryt za 18.250.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Blackburn [+2]

Francja: Auxerre [+2]

Hiszpania: Athletic [+0]

Niemcy: HSV [+1]

Polska: Cracovia [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+10]

Szkocja: Celtic [+4]

Włochy: Udinese [+0]

 

East Stirlingshire: 6. [—] 5 pkt, 6:9; Division Two

Spartak Moskwa: 2. [—]; 39 pkt, 35:24; Priemier Liga

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1411), 2. Holandia (1174), 3. Hiszpania (1120), 5. Rosja (1022), 52. Polska (595)

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

	— Danijel Tomić (Chorwacja U-21): 1:0 ze Słowenią U-21 [5]
— Dragan Jović (Serbia U-21): 0:2 z Danią U-21 [7]

 

Przeciwko Polsce wyszliśmy w identycznym ustawieniu jak w Wilnie, choć rywal był niewątpliwie bardziej klasowy. Ale biało-czerwoni szybko postarali się o to, by 90 minut dzielące nas od awansu upłynęło nam w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Już po 120 sekundach Maciej Korzym zademonstrował arkana wodzisławskiej szkoły walki o piłkę, niemalże łamiąc nogę Panowowi, za co w pełni zasłużenie obejrzał czerwoną kartkę. Dwie minuty później Akinfiejew zagrał długą piłkę na głowę Pawluczenki, ten strącił ją pod nogi Kierżakowa, który uciekł obrońcom, wymanewrował Fabiniaka i na trybunach rozpoczęło się świętowanie.

 

Bramkarz Dinama Bukareszt był zresztą najlepszym polskim piłkarzem tego dnia. Obronił strzały z dystansu Biljaletdinowa i Pawluczenki, dwa uderzenia Wysockiego i w ogóle długo dawał gościom nadzieję na remis po szczęśliwym kontrataku. Ale w 36. minucie Aleksiej Bieriezucki wrzucił piłkę w pole karne, a Arszawin strzałem głową pokonał Fabiniaka, pozbawiając biało-czerwonych resztek złudzeń. Po kwadransie drugiej połowy ostatecznie pogrążył ich Gudewicz, soczystym sierpowym nokautując Kombarowa. Polska przez ostatnie pół godziny grała w dziewiątkę, więc zamurowała się we własnym polu karnym, a my zbytnio rywali nie naciskaliśmy, gdyż świąteczna atmosfera skłaniała do okazywania litości słabszym. Wygraliśmy naszą grupę w pięknym stylu i pozostawało mieć nadzieję, że na turnieju finałowym we Włoszech dostarczymy naszym kibicom równie wielu powodów do świętowania.

 

04.09.2013 Lokomotiw, Moskwa: 28.194 widzów
EMŚ Gr8 (8/10) Rosja [5.] — Polska [52.] 2:0 (2:0)

2. M.Korzym (P) cz.k.
4. A.Kierżakow 1:0
36. A.Arszawin 2:0
59. A.Gudewicz (P) cz.k.

Rosja: I.Akinfiejew 7 — A.Bieriezucki 8, S.Panow 8, A.Bugajew 8, W.Bieriezucki 8 — K.Kombarow 8, D.Biljaletdinow 6 (59. A.Bojko 6), D.Wysocki ŻK 6, A.Arszawin 8 (59. J.Dżijojew 6) — A.Kierżakow 8, R.Pawluczenko 7 (73. A.Stiepanian 6)

MVP: Kirił Kombarow (ML; Rosja) — 8

 

W pozostałych meczach naszej grupy Wyspy Owcze nieoczekiwanie zremisowały 2:2 ze Szkocją, a Francja ograła Litwę 3:1.

 

1. Rosja 24 pkt 25:1 Aw

2. Francja 15 pkt 22:12

3. Szkocja 12 pkt 13:11

4. Polska 7 pkt 8:11

5. Wyspy Owcze 4 pkt 8:30

6. Litwa 3 pkt 5:16

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...