Skocz do zawartości

Festung Breslau


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie dlugo wybieram sie do Wroclawia na urlop... mam pare pytan i moze ktos z Wroclawia mogl by odpowiedziec..

 

1. Jakie sa ceny biletow komunikacji miejskiej? Chodzi mi o bilety normale na autobusy i tramwaje.

2. Jezeli zakupil bym bilet tygodniowy obowiazuje on na tramwaje i autobusy czy tylko autobusy?

3. Gdzie mozna kupic bilety jednorazowe i tygodniowe?

4. Czy na lotnisko z dworca PKS mozna dojechac na normalnym bilecie czy trzeba kupic jakis pozamiastowy?

6. Bilet tygodniowy dostaje sie od reki? Jest on takze mozliwy dla osob z zagranicy?

7. Czy we Wroclawiu znajduje sie jakies wieze widokowe z ktory mozna zobaczyc cale miasto?

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Nie dlugo wybieram sie do Wroclawia na urlop... mam pare pytan i moze ktos z Wroclawia mogl by odpowiedziec..

 

1. Jakie sa ceny biletow komunikacji miejskiej? Chodzi mi o bilety normale na autobusy i tramwaje.

2. Jezeli zakupil bym bilet tygodniowy obowiazuje on na tramwaje i autobusy czy tylko autobusy?

3. Gdzie mozna kupic bilety jednorazowe i tygodniowe?

4. Czy na lotnisko z dworca PKS mozna dojechac na normalnym bilecie czy trzeba kupic jakis pozamiastowy?

6. Bilet tygodniowy dostaje sie od reki? Jest on takze mozliwy dla osob z zagranicy?

7. Czy we Wroclawiu znajduje sie jakies wieze widokowe z ktory mozna zobaczyc cale miasto?

 

Z gory dziekuje.

1. 2,40 zł tramwaje i autobusy "normalne", 2,80 zł autobusy pośpieszne (oznaczone literkami).

2. Na wszystkie linie, zarówno tramwaje i autobusy. 26 zł nomalne, 30 żl normalne + pośpieszne.

3. W kioskach, w automatach przystankowych...

4. Tu niech ktoś dopowie, ale chyba na normalnym. Autobus nr 406 (przyśpieszony) z Dwora PKP (zaraz koło PKSu)

5. Nie kupowałem tygodniowych (tylko miesięczne), ale bilety na okaziciela podpisujesz imieniem i nazwiskiem, ważne, żebyś miał dowód tożsamości.

6. Na szybko przychodzi mi do głowy Kościół Św. Elżbiety (ul. Św. Mikołaja, tuż obok Rynku) oraz Katedra na Ostrowie Tumskim :)

Odnośnik do komentarza
6. Na szybko przychodzi mi do głowy Kościół Św. Elżbiety (ul. Św. Mikołaja, tuż obok Rynku) oraz Katedra na Ostrowie Tumskim :)

Garnizonowy ;) Bilet wstepu to chyba 7-8 zl, chyba ze od ostatniego roku zmienily sie ceny :)

Na katedrze jest drozej, bo tam doliczaja koszty wjazdu winda (wlasnie dlatego Garnizonowy ma lepszy klimat, bo sie wchodzi od samego dolu po schodach w wiezy :) )

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Wielka prośba dla mieszkańców Wrocławia. Mam być w poniedziałek o 9 w Poradni Immunologicznej na ulicy Grabiszyńskiej 105. Jechał będę pociągiem o 4:55 będę we Wrocławiu i teraz pytanie - jak dojechać do tej poradni? Którymi autobusami, tramwajami oraz jakie bilety muszę wykupić.

 

Wielkie dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza

Dworzec PKP jest w remoncie, więc wychodzi się od tzw. dupy strony ;) (od ul. Suchej)

 

Musisz się dostać [tutaj] na tramwaje linii 5, lub 11. Przejdziesz tunelem, o ile nie jest rozkopany, ewentualnie trochę naokoło. Rozkład jazdy na www.mpk.wroc.pl. Jedziesz w stronę pętli "Grabiszyńska Cmentarz", wysiadasz na 4-tym (Pereca), albo 5-tym przystanku (Stalowa). Szpital jest pomiędzy nimi więc wszystko jedno na którym. Jak coś pytaj na priv.

 

Gorzej, że w holu dworca nie odpoczniesz, bo zamknięte. Zaraz od ul. Suchej masz dworzec PKS, idź tam do holu, można na bank usiąść.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
Gość MitnickMike

12.07.2011, wtorek, nawiedzam okolice Wrocławia, dzwoniłem do Jasona (bawi dzieci w tym czasie), dzwoniłem do Guliego (dzieci nie bawi, wstępna chęć wyrażona), ktokolwiek inny pisze się na jakiś miting jestem od 12:00-13:00 wolny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...