Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

ROTFL< LOL i nie wiem co jeszcze. Nie, nie jest ta sama sytuacja, chociaż nowotwór sądowniczy zdaje się PIS powoli ucinać, ale to swoją drogą...

 

 

To może tak byś się zdecydował czy krytykujesz sądy czy jednak prawo. Sąd zastosował w tej sytuacji najniższy, przewidziany prawem, wymiar kary. Od roku rządzi tak kochany przez kiboli wyklętych PIS. Dlaczego jeszcze nie złagodził Wam kar?

Odnośnik do komentarza

 

ROTFL< LOL i nie wiem co jeszcze. Nie, nie jest ta sama sytuacja, chociaż nowotwór sądowniczy zdaje się PIS powoli ucinać, ale to swoją drogą...

 

 

To może tak byś się zdecydował czy krytykujesz sądy czy jednak prawo. Sąd zastosował w tej sytuacji najniższy, przewidziany prawem, wymiar kary. Od roku rządzi tak kochany przez kiboli wyklętych PIS. Dlaczego jeszcze nie złagodził Wam kar?

 

 

PiS już dawno nie jest za kibolami i vice versa. To była tylko taka dygresja, aby pokazać jak nietrafne są epitety z nowotworem, mające uderzyć w środowisko lewnika.

Odnośnik do komentarza

Ej w jaki sposób wysoka kara pieniężna ma powstrzymać osobę, która chce dokonać ataku terrorystycznego :D?

A tam jest tylko zagrożenie grzywną czy coś jeszcze? No właśnie.

 

Kwestia terroryzmu jest o tyle istotną, że wskazany przepis ma ograniczyć swobodę w dostawaniu się na stadiony bez poddania się kontroli.

Poza tym skoro klub to zdaniem wielu kibiców to ich całe życie, to co się dziwia, że karze się tych, którzy obniżają przychody klubu? To tak, jakby przyklaskiwali tym, którzy okradają rodziców. ;)

Odnośnik do komentarza

 

Ej w jaki sposób wysoka kara pieniężna ma powstrzymać osobę, która chce dokonać ataku terrorystycznego :D?

A tam jest tylko zagrożenie grzywną czy coś jeszcze? No właśnie.

 

Kwestia terroryzmu jest o tyle istotną, że wskazany przepis ma ograniczyć swobodę w dostawaniu się na stadiony bez poddania się kontroli.

 

 

Ano, kiedyś 20 lat temu to pewnie ludzie by takiemu wchodzącemu na krzywy ryj podali drabinę. Dziś po wydarzeniach w Paryżu raczej trzeba patrzeć na to z innej perspektywy.

Zostali złapani u ukarani najniższym możliwym wyrokiem i powinii się cieszyć, że nas tym się skończyło.

Odnośnik do komentarza

Kara pozbawienia wolności do lat 3 gdybym był terrorystą też by mnie nie zniechęciła. Nie wydaje mi się, by te kary miały w jakikolwiek sposób wpłynąć na zmniejszenie zagrożenia atakiem terrorystycznym.

A nie przyszło Ci do głowy, że łagodne/brak kary = więcej osób próbujących dostać się na lewo na teren imprezy masowej. Więcej osób = większe ryzyko, ze wśród nich znajdzie się ktoś ze złymi zamiarami

Odnośnik do komentarza

To nie ma sensu, bo to nie jest tak, że wśród osób chcących sobie wejść na lewo na mecz jest jakiś odsetek terrorystów, i im mniej osób tym mniejsza szansa, że się taki prześlizgnie. Jeżeli ktoś planuje zamach na jakimś obiekcie to większa kara nie ma dla niego najmniejszego znaczenia. Oczywiście można postulować zasadę, że większa kara zniechęci więcej osób chcących wejść na lewo, ale dlaczego w takim razie nie ustawić kary miliona złotych i dożywocia za coś takiego, problem jest z proporcjonalnością kary do występku.

Odnośnik do komentarza

Ale wkradanie się małolatów na stadion na lewo to chyba nie jest atak terrorystyczny. Mimo wszystko atak terrorystyczny nie jest dla mnie tożsamy z, nie wiem, przecięciu druta w plocie czy coś. Raczej "atak terrorystyczny" kojarzy mi się z czymś na tyle poważnym, że wymaga zaangażowania, którego kara grzywny bądź stosunkowo krótkiego więzienia nie odstrasza. Ofc jak przyjmiemy błahą definicję ataku terrorystycznego to wtedy wiadomo, że kogoś to odstraszy i będzie można dumnie mówić o powstrzymywaniu ataków terrorystycznych, ale jakoś dalej nie będę przekonany, że powstrzymany został jakikolwiek atak terrorystyczny. Co najwyżej prowokacja lub testowanie ochrony (swoją drogą ciekawe ile osób ukaranych tymi absurdalnie wysokimi karami rzeczywiście były jakimkolwiek zagrożeniem). A to testowanie ochrony, jeżeli jest częścią planowanego dalej ataku terrorystycznego, i tak zostanie niezapobiegnięte większą grzywną i karą pozbawienia wolności do lat 3 (czy tam dwóch, nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

https://twitter.com/seweryndmowski/status/788695251561156609- najwyraźniej "kibice" doprowadzili do końca patologicznej dystrybucji biletów na wyjazdy europejskie. Brawo.

Zechciałbyś wrzucić treść tego tweeta? Mam zablokowane w pracy :(

 

 

https://zapodaj.net/fc7e49b5937de.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Bardzo mnie ciekawi, co oznacza sformulowanie 'w dotychczasowej formie'. Obawiam sie, ze to taki wytrych majacy na celu uspokojenie opinii publicznej (i byc moze UEFA), za ktorym nie pojda zadne konkretne akcje i kibolstwo nadal bedzie nadal robic chlew na wyjazdach.

 

To jest bzdura. Kto zabroni kibicom jeździć po Europie? Nikt. Wcale nie potrzebują do tego klubu :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...