Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co się dzisiaj dzieje na forum WL, nie wiem jaka jest polityka usuwania postów - bywam tam od święta, albo jak mam jakąś sprawę związaną z J.Puckiem i szukam informacji spoza środowisk lokatorskich i szeroko pojętej polityki, znaczy się szpieguję ;). wczoraj było bardzo "patriotycznie" i antylitewsko - może jeszcze grały emocje - nie wiem, mnie mecze i sprawy z nimi związane nie ekscytują... sport do dla mnie rozrywka i nic więcej.
jeśli jest tak jak mówisz i dzisiaj dominuje fala oburzenia to bardzo dobrze - taka powinna być normalna reakcja na ten chamski transparent.

Odnośnik do komentarza

no właśnie ta fala trwała już od chwili zakończenia spotkania, zdania są podzielone, ale nie mów, że taki transparent ma pełne poparcie wśród (jak wy to nazywacie) "podludzi" (swoją drogą nas można obrażać, ale ludzi prześladujących naszych rodaków poza granicami państwa już nie :>)

Odnośnik do komentarza

tak wiem - kibice są ostatnią ostoją obrony honoru Polaków wszędzie i zawsze. zieew.

z ciekawości kto tutaj użył na bydło kibolskie (czyli autorów i pochwalających ten transparent, nie mylić z kibicami) słowa "podludzie"? ja nie zauważyłem.

i wiem, wiem - a u was biją murzynów, więc możemy sobie nazywać Litwinów chamami bo tak.

proszę Cię...

rozumiem, że masz jakieś informacje na temat tych prześladujących - którzy z kibiców i piłkarzy Żalgirisu prześladują Polaków - Marek Zub? a może Kamil Biliński? no bo jak już jedziemy głupimi tekstami to chyba mi też wolno?
i wiem, wyborcza kłamie, ale jak to w końcu było - WL była odpowiedzialna za ten transparent, czy nie?

Odnośnik do komentarza

Brawo dla poznańskich podludzi, wspaniały transparent, zwłaszcza w kontekście wyczynów boiskowych piłkarzy Lecha.

serio masz coś z oczami kolego

 

nie mam pojęcia kto jest odpowiedzialny za transparent, bo grupa ultrasów, która zajmuje się wszelkimi oprawami i transparentami to zamknięta grupa osób, tak samo jak ukrywane jest miejsce tworzenia oraz sposoby

Odnośnik do komentarza

http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2012/06/nic-nowego.html

 

W ramach ciekawostki.

 

I świeże:

 

I po meczu. Niestety Polonia Wilno przegrała z FK Baltija Panevežys 0:3. Jednak nie to było dziś najbardziej interesujące. Nieliczne grono naszych kibiców, którzy dotarli na pole ( bo stadionem tego nie nazwiesz) już od początku meczu zostali zaatakowani obrażającymi hasłami przez Litwinów , np. : patrzcie jak śmierdzi od Polaków, klęknijcie przed litewskim panem, no co osły Wilno nasze? Jednak nasi kibice popisali się rozsądkiem i nie wtrącali się w dyskusje ze zwierzętami z którymi niestety musieliśmy siedzieć na jednej trybunie. W czasie przerwy, by uniknąć jakich kolwiek zamieszek postanowiliśmy zmienić lokalizacje, podczas pakowania flagi jednemu z kibiców skrojono szalik, pierwszy szalik od istnienia BWP ( i mamy nadzieje ostatni). Gdyby nie ochrona, za która się schował sprawca, odzyskalibyśmy to Jednak to nie koniec, w tym samym czasie inny Litwin z tej ekipy śmiał podnieść rękę na nasza dzielną kibolkę, która się obroniła i nie dala chamstwu zabrać ani flagi ani innych barw! I tak się nasza przygoda skończyła, gdy podczas deszczu tchórze uciekli...

BWP '12

 

 

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście. A teraz wyobraź sobie hipotetyczną sytuację - w ramach eliminacji do europejskich pucharów Pogoń Szczecin (albo Śląsk Wrocław, drużyna z niemieckiego miasta) trafia na drużynę z Hamburga, Berlina, Monachium, nieważne. Niemcy przyjeżdżają do Szczecina/Wrocława, ostentacyjnie wymachując niemieckimi flagami i krzycząc JESTEŚMY U SIEBIE, SZCZECIN NA ZAWSZE NIEMIECKI. Jak myślisz, jak zachowaliby się w tej sytuacji kibice Pogoni? I dalej, Pogoń jedzie do Niemiec grać rewanż i zastaje tam na trybunach transparent "Polski śmieciu, na kolana przed niemieckim panem". Uważasz, że takie coś byłoby uzasadnione i zgodziłbyś się z Niemcami co do słuszności i zasadności ich działań?

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście. A teraz wyobraź sobie hipotetyczną sytuację - w ramach eliminacji do europejskich pucharów Pogoń Szczecin (albo Śląsk Wrocław, drużyna z niemieckiego miasta) trafia na drużynę z Hamburga, Berlina, Monachium, nieważne. Niemcy przyjeżdżają do Szczecina/Wrocława, ostentacyjnie wymachując niemieckimi flagami i krzycząc JESTEŚMY U SIEBIE, SZCZECIN NA ZAWSZE NIEMIECKI. Jak myślisz, jak zachowaliby się w tej sytuacji kibice Pogoni? I dalej, Pogoń jedzie do Niemiec grać rewanż i zastaje tam na trybunach transparent "Polski śmieciu, na kolana przed niemieckim panem". Uważasz, że takie coś byłoby uzasadnione i zgodziłbyś się z Niemcami co do słuszności i zasadności ich działań?

chipokrycja o_O

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nieodpowiednie? :D

 

Pewnie chodzi o mityczne "nie mieszajmy sportu z polityką". Otóż trzeba korzystać z każdej możliwej okazji, by swoje poglądy manifestować, bo każdy ma do tego prawo. Według myśli nowoczesnej powinniśmy wszyscy wykonać siad na dupie i siedzieć cicho, bo przypadkowo komuś może zrobić się przykro. SAD kurwa, biedny Litwini :(

 

Argument z NIemcami absurdalny. Polska odpowiada za jakiekolwiek zbrodnie przeciwko ludzkości i nosi takie brzemię? Transparent odnosi się do sytuacji w jakiej znajdują się POlacy na Wileńszczyźnie, a nie przypominam sobie żeby nasi rodacy byli obecnie równie lżeni na terytorium Reichu. Gdzie tu hipokryzja?

 

 

 

Prosimy wszystkich Polaków w Koronie o niepodpisywanie jakichkolwiek przeprosin za transparent kibiców Lecha Poznań. Organizatorzy tego typu przeprosin nigdy nie wstawiali się za nami, gdy zabierano nam ziemię, nazwiska, szkoły i godność.

Redaktor nr 2

https://www.facebook.com/USiebiewWilnie/posts/336975996436739

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nieodpowiednie? :D

 

Pewnie chodzi o mityczne "nie mieszajmy sportu z polityką". Otóż trzeba korzystać z każdej możliwej okazji, by swoje poglądy manifestować, bo każdy ma do tego prawo. Według myśli nowoczesnej powinniśmy wszyscy wykonać siad na dupie i siedzieć cicho, bo przypadkowo komuś może zrobić się przykro. SAD kurwa, biedny Litwini :(

 

Argument z NIemcami absurdalny. Polska odpowiada za jakiekolwiek zbrodnie przeciwko ludzkości i nosi takie brzemię? Transparent odnosi się do sytuacji w jakiej znajdują się POlacy na Wileńszczyźnie, a nie przypominam sobie żeby nasi rodacy byli obecnie równie lżeni na terytorium Reichu. Gdzie tu hipokryzja?

 

 

 

Prosimy wszystkich Polaków w Koronie o niepodpisywanie jakichkolwiek przeprosin za transparent kibiców Lecha Poznań. Organizatorzy tego typu przeprosin nigdy nie wstawiali się za nami, gdy zabierano nam ziemię, nazwiska, szkoły i godność.

Redaktor nr 2

https://www.facebook.com/USiebiewWilnie/posts/336975996436739

Mogli zaznaczyc gwiazdką, ze sytuacja odnosci sie do traktowania Polaków na Litwie, bo piłkarze i kibice z Wilna, którzy przyjechali na mecz do Poznania byli pewni, ze tyczy sie to ich.

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście. A teraz wyobraź sobie hipotetyczną sytuację - w ramach eliminacji do europejskich pucharów Pogoń Szczecin (albo Śląsk Wrocław, drużyna z niemieckiego miasta) trafia na drużynę z Hamburga, Berlina, Monachium, nieważne. Niemcy przyjeżdżają do Szczecina/Wrocława, ostentacyjnie wymachując niemieckimi flagami i krzycząc JESTEŚMY U SIEBIE, SZCZECIN NA ZAWSZE NIEMIECKI. Jak myślisz, jak zachowaliby się w tej sytuacji kibice Pogoni? I dalej, Pogoń jedzie do Niemiec grać rewanż i zastaje tam na trybunach transparent "Polski śmieciu, na kolana przed niemieckim panem". Uważasz, że takie coś byłoby uzasadnione i zgodziłbyś się z Niemcami co do słuszności i zasadności ich działań?

 

No to teraz trochę źle napisałeś, bo najpierw przyjeżdżają Niemcy i się awanturują o niemieckie miasto, a potem jeszcze dodają wisienkę, że są lepszym narodem niż my ;) Brakuje paru rzeczy, żeby sytuacja była porównywalna - najpierw Niemcy zamieszkujący np. Szczecin powinni być przez nas (Polaków) szykanowani, obrażani, a także ich prawa powinny być zmniejszane i marginalne - a tak nie jest, wręcz odwrotnie - Niemców w Szczecinie jest pełno, przyjeżdżają na zakupy, chodzą w niemieckich koszulkach po mieście, a do tego mają swoją reprezentację w Sejmie. Po drugie - sytuacja międzynarodowa z Niemcami jest hmm ustabilizowana, począwszy od słynnego listu polski biskupów kończąc na różnych formach współpracy (głównie samochodowej ;) żart oczywiście...), dalej Niemcy mają teraz problem nie z Polakami, a z Turkami np. i to do nich obnoszą się, ale nie "otwarcie" jako tych złych i których nie chcą w swoich miastach, następnie - to oni są winni przecież wojnie i takiej, a nie innej sytuacji międzynarodowej po wojnie. Można wciskać bajki, że mordowali naziści, którzy po wojnie albo zginęli po Norymberdze albo wylecieli na Marsa... ale kto w to uwierzy, wielu z nich przecież żyje spokojnie na rentach czy emeryturach, chociażby wysoko postawieni byli członkowie Abwehry. A swoją drogą to od nas trochę osób jeździło kiedyś wspierać Herthę na meczach LM, ale to dość dawno było, ale to już tak offtop.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...