Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po ryju w mieście można dostać za cokolwiek - szczególnie na "niepewnych osiedlach". A i oczywiście większość największej patologii (przynajmniej szczecińskiej) ma wyjebane na jakieś mecze i Pogoń. Ale oczywiście to kibole terroryzują społeczeństwo. W porównaniu do tych mentów "bandyci w szalikach" kierują się przynajmniej jakimiś zasadami. Nie twierdzę oczywiście, że debili wśród kibiców nie ma (ale na generalizowaniu to Ty znasz się najlepiej). Oczywiście, że są - tak jak wszędzie, nawet tu na forum.

 

A tak z ciekawości - skoro mieszkałeś w pobliżu las ponad 20 lat, to ile w swoim życiu widziałeś ustawek? Ani jednej? To dziwne, bo z Twoich postów wynika że to powszechne zjawisko i jadąc na grzyby można wpaść w sam środek wojennej zawieruchy.

 

Już widzę to jak nikt nie wzywa policji, gdy u sąsiada 50 chłopa napierdala się pod domem :D. A jeśli zostaną wezwani to zapewne udzielą pouczenia i sprawa rozejdzie się po kościach - Boże, co za bełkot.

 

PS "CHłopaczków" to szukaj w swojej czeredzie ludzi odprawiających czarne msze :)

 

PS2 Co mi tu wyjeżdżasz z jakimiś manifami. Środowiska bliskie kibicom organizują marsze w których uczestniczy ponad 50 tysięcy osób.

Odnośnik do komentarza

Chcessz powiedziec, ze grzywna, zakaz, zawiasy lub nawet odsiadka to nic? Po pewnym wideo z ustawki poszlo siedziec sporo osob z Piasta i Pogoni, to nic?

 

No widzisz, jakby sie bili za kase i bys mogl to ogladac to byc to akceptowal, a jak jest na free i bez udzialu osob trzecih to jest to zbrodnia i chuliganstwo...

 

A co do tych zakazów od których się zaczęła dyskusja:

 

 

Art. 65. 1. W razie ukarania za wykroczenie, o którym mowa w art. 50, 51, 52a, 124 lub 143 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. — Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 482), lub o którym mowa w art. 54-56 niniejszej ustawy, popełnione w związku z imprezą masową artystyczno-rozrywkową, sąd może orzec środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

 

2. W razie ukarania za wykroczenie, o którym mowa w art. 50, 51, 52a, 124 lub 143 Kodeksu wykroczeń, lub o którym mowa w art. 54-56 niniejszej ustawy, popełnione w związku z masową imprezą sportową, w tym meczem piłki nożnej, sąd orzeka środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

 

3. 55) Orzekając zakaz wstępu na imprezę masową za czyn popełniony w związku z masową imprezą sportową, sąd może orzec wobec ukaranego obowiązek stawiennictwa, w czasie trwania imprezy masowej, w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania ukaranego, komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji.

 

4.Sąd określa rodzaje imprez masowych, których dotyczy obowiązek stawiennictwa, o którym mowa w ust. 3, w szczególności rodzaje meczów piłki nożnej, nazwy klubów sportowych oraz jego zakres terytorialny.

 

5. 56) Obowiązek, o którym mowa w ust. 3, orzeka się na okres od 6 miesięcy do lat 3, nieprzekraczający okresu, na jaki orzeczono zakaz wstępu na imprezę masową.

Odnośnik do komentarza

no zasady jak cholera - np w piątek w Krakowie.

http://lovekrakow.pl...-pare_3022.html

i ciekawe - od kilkunastu lat mieszkam w W-wie, kilka lat w okolicach Torwaru, kilka na Pradze Północ - jakoś nie dostałem jeszcze od nikogo po mordzie, nawet za cokolwiek, a ubieram się dość wyzywająco, wyglądam na łatwy cel i zdecydowanie widać, że chłopakiem z Pragi to ja nie jestem. a okazji było wiele, bo wracałem (i wracam) z imprez o każdej porze nocy, często pieszo, zawsze ze sprzętem foto wartym dużą kasę. pewnie mam szczęście... a głupcach kibicach na forum nie wątpię wiesz wiele - wystarczy cię poczytać.

 

a tak z ciekawości - w którym z moich postów wyczytałeś, że ustawki w lasach to powszechne zjawisko? poćwicz jeszcze trochę czytanie ze zrozumieniem, może się przydać. podpowiem - niekoniecznie musi wiązać się to z nadinterpretacją.

 

no bełkoczesz, bełkoczesz - w lesie (oczywiście teraz będziecie wałkować "środek lasu" chociaż artykuł o tej megaustawce w ani jednym momencie nie pisze o tym, że był to w ogóle las, a wręcz podaje okolice ulicy przy jakiej to się wydarzyło) oczywiście nie ma ludzi, nikt nic nie widzi i nie wzywa policji jak widzi bandę napierdalających się dresiarzy. ale jak wam szkoda kasy, na wynajęcie jakiejś hali na zadupiu...

 

chłopaczkiem nazywam kogo chcę, zwłaszcza kogoś, kto nazywa moich znajomych menelami, nie mając pojęcia o kim pisze. więc buziaki chłopaczku. :)

 

acha, czyli jednak pchacie się do polityki, czy nie? zdecyduj się. i musi ci być trochę wstyd, że musiała wam w organizacji MN pomóc wybiórcza i Blumsztajn, bo bez ich reklamy to mielibyście imprezki jak przed 2011 - ok 200 smutnych kolesi z fetyszem łysej pały i koszul a la włoscy faszyści...

Odnośnik do komentarza

Czyli od kiboli też nie dostałeś w łeb, a przedstawiasz ich jako głównych terrorystów grasujących po zmroku i czyhających na bezbronne ofiary. Nie chce mi się przekrzykiwać, bo temat wałkowaliśmy setki razy, ale nadal uważasz, że sytuacja w KRakowie jest realnym obrazem kibicowskiego świata - co z miejsca dyskwalifikuje cię jako partnera do jakijekolwiek dyskusji.

 

bez pozdrowień.

Odnośnik do komentarza

Smieszy mnie ten lament za Ivan i Reiss maja zarzuty za odpalenie, tfuu posiadanie piro na imprezie masowej. No wlasnie, maja zrzuty, podczas, gdy zwykli kibice sa sadzeni przez blyskawiczne sady dobe/dwie i juz z wyrokiem, grzywna, zakazem, a czasem nawet zawiasami, to jedna roznica. Druga - rownosc wobec prawa - ktos ma znane nazwisko 〓 bawiacy sie, a reszta 〓 przestepcy ? No, ale juz to przerabialismy, pajace, ktorzy wtargneli na narodowy podczas deszczomeczu rowniez unikneli rygorystycznych kar. Licze tylko, ze pilkarze zostana osadzeni tak jakby bylo kibicami, a wtedy moze opinia publiczna przejrzy na oczy, jaki to absurd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...