Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem nieco uaktualnić bazę danych 9.0.2 i pozapisywałem nieco nowych transferów, potworzyłem trochę nowych zespołów i ogólnie trochę pobawiłem się edytorem.

Kiedy chce natomiast rozpocząć nową grę na mojej bazie danych wyskakuje jakiś poważny błąd aplikacji. Próbowałem go rozszyfrować debuggerem ale nie dałem rady. Proszę o pomoc.

 

Oto plik z crash'a: http://odsiebie.com/pokaz/1540886---8a08.html

Odnośnik do komentarza
Witam

 

Mam kilka pytań które ciągle mnie nurtują:

 

1. Po co używa sie tego programu do Scoutingu (wyszukiwania zawodników) skoro można zaznaczyć w grze by pokazywała ukryte atrybuty piłkarzy? Przeciez właściwie wyjdzie na to samo...

 

2. Jeżeli chce ściągnąć do klubu dobrych trenerów, to mam opierać się tylko na ich reputacji, czy jest coś jeszcze, co może pomóc mi dobrać dobrego trenera?

 

3. Zauważyłem, że im większą ilością atrybutów zajmuje sie dany trener, tym mniej ma gwiazdek do nich. A więc właściwie (jeśli klub jest zamożny) to najlepiej ściągnąć jak najwięcej trenerów, by tak 3-4 zajmowało się 1 lub 2 atrybutami (np ofensywa). Czy dobrze myśle oraz czy ich umiejętności sie sumują (gwiazdki)?

 

4. Czy jeśli wybiore kilka lig na zasadzie "tylko podgląd" to nie będą one mocno obciążały komputer, tak jak by to było gdybym wybrał "Grywalne"? Widoczna jest ta róznica?

 

5. Jak mam sztab składający sie z np 15 osób, to jak kazać części zajmować sie juniorami? Sami automatycznie sie tym zajmuja jak maja takie cechy?

 

6. Czy nowi zawodnicy do zespołu juniorów sami przychodzą czy musze ich szukać?

 

Z góry dzieki za odpowiedz na powyzsze pytania.

Pozdrawiam

 

1. W wyszukiwarce z gry nie widzisz wszystkich piłkarzy na swiecie a tylko najbardziej znanych

2. Poszukaj na forum jest opis jakie atrybuty sa wazne dla trenerów i kieruj sie tym a nie reputacją

3. Moim zdaniem się nie kumulują ja mam 1 trenera do kazdego atrybutu (jesli trenują na więcej niż lekko dokładam kolejnych)

4. Powinna byc różnica ale niesprawdzałem

5. Trener będzie zajmować się i juniorami i seniorami trener juniorów tylko juniorami a trener 1 zespołu tylko seniorami w juniorach trenerów możesz ustawić tak jak w seniorach

6. Co roku kilku przychodzi ale ich poziom zwłaszcza w słabszych klubach jest żenujący więc lepiej szukać i ściągać

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Czy jest w planach nawet takich dosyć odległych stworzenie update, które zapisywałoby transfery zimowe jako przyszłe w styczniu a nie już od lipca ? Sam próbowałem kilka razy coś takiego zrobić, ale edytor jest strasznie niestabilny i zniechęciłem się po kilku krytycznych błędach aplikacji przy próbie wczytania mojej bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Jak zmienić czcionkę w skinie? (nie standardowym)?

Jakimś programem do grafiki, nawet najprostszy MS Paint sobie poradzi (usuwasz stary napis, i piszesz to samo nową czcionką)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

 

Jak zmienić czcionkę w skinie? (nie standardowym)?

 

W configu skina, poszukaj na forum, bylo pisane do innego FM'a, ale tak samo sie zmienia.

Odnośnik do komentarza

Panowie, jak najszybciej nauczyć zawodnika jakiegoś języka? Czy to tylko i wyłącznie zależy od samego zawodnika jak szybko się uczy?

A może jest jakiś programik coby to umożliwiał, bo FMRTE nie potrafi... Już mam dosyć patrzenia jak mój Dossena wciąż ma problemy z porozumieniem się z kumplami pod koniec roku 2010 :)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie wiem że to troszke oszukiwanie ale jak tworze zawodnika z max statami w edytorze to w grze ma tylko 9.... w poprzednich edycjach było dobrze co jest?

 

to zależy również od wartości CA - jak ustawisz atrybuty na 0 a CA = 200 to masz gwiazdora, a przy wprowadzanych atrybutach i CA np. 25 bedziesz miał trampkarza, choćbys same 20 dał

 

 

pytanie ode mnie: w jakim pliku są zapisywane skróty klawiaturowe? chodzi mi o własne, nie domyslne

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie wiem że to troszke oszukiwanie ale jak tworze zawodnika z max statami w edytorze to w grze ma tylko 9.... w poprzednich edycjach było dobrze co jest?

 

to zależy również od wartości CA - jak ustawisz atrybuty na 0 a CA = 200 to masz gwiazdora, a przy wprowadzanych atrybutach i CA np. 25 bedziesz miał trampkarza, choćbys same 20 dał

 

 

pytanie ode mnie: w jakim pliku są zapisywane skróty klawiaturowe? chodzi mi o własne, nie domyslne

Ale w edytorze baz danych nie widzac CA chyba i nie da sie ustawic

Odnośnik do komentarza

Z góry przepraszam, jeśli powtarzam opisany już problem, ale pomimo próby przejrzenia wszystkich postów zrezygnowałem po pewnym czasie.

Problem jest taki. W Lechii Gdańsk po bodajże drugim sezonie poprosiłem zarząd o rozbudowę obiektów młodzieżowych i bazy treningowej. Zarząd przychylił się do prośby. Było to jeszcze na łatce 9.1. W międzyczasie miałem przeniesienie na stadion Baltic Arena (nie ma chyba nic do rzeczy, ale wole napisać) i pograłem jeszcze dwa sezony na łatce 9.1. W ciągu tych dwóch pełnych sezonów (liczonych od złożenia prośby)nie ukończyła się żadna rozbudowa, a gdy ponownie poproszę zarząd o rozbudowę, to informują mnie, że już zajęli się rozbudową. Po tych dwóch sezonach zainstalowałem łatkę 9.2, ale już prawie pół kolejnego sezonu gram i dalej rozbudowa się nie kończy. W Genie Scout pokazuje mi training facilities (6), a youth facilities (4). Zważywszy na to, że już zdobyłem Mistrzostwo Polski i grałęm w Pucharze Uefa, a teraz gram w Eliminacjach do LM, to te obiekty są na upokarzająco niskim poziomie. Nie chcaiłbym używać edytora, ale jeśli to ma się nie poprawić, to będę zmuszony.

Macie jakieś pomysły skąd taki problem? Jak go rozwiązać? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...